• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vitaminas D yra būtinas organizmui elementas, turintis svarbią įtaką mūsų bendrai sveikatai. Jis ne tik padeda įsisavinti kalcį ir stiprina kaulus, bet ir palaiko imuninę sistemą bei gali turėti įtakos nuotaikai. Tačiau daugelis žmonių susiduria su vitamino D trūkumu, kuris gali sukelti įvairias sveikatos problemas.

Vitaminas D yra būtinas organizmui elementas, turintis svarbią įtaką mūsų bendrai sveikatai. Jis ne tik padeda įsisavinti kalcį ir stiprina kaulus, bet ir palaiko imuninę sistemą bei gali turėti įtakos nuotaikai. Tačiau daugelis žmonių susiduria su vitamino D trūkumu, kuris gali sukelti įvairias sveikatos problemas.

REKLAMA

Tyrimai rodo, kad milijardui žmonių visame pasaulyje trūksta vitamino D, o tai turi rimtų pasekmių sveikatai, skelbiama naujienų portale Vogue.

Mažas vitamino D kiekis gali sukelti įvairių sveikatos problemų, nuo kaulų skausmo iki rimtesnių sutrikimų, todėl svarbu šią problemą spręsti kuo greičiau. Svarbu žinoti, kad yra keli paprasti būdai, kaip užtikrinti pakankamą vitamino D kiekį organizme.

Kodėl vitaminas D naudingas organizmui?

Vitaminas D, kaip aiškina dietologė Jenna Stangland, yra hormonas, kurį mūsų organizmas gali sintetinti iš UV spindulių.

REKLAMA
REKLAMA

J. Stangland sako, kad jis atlieka daugybę funkcijų mūsų organizme ir yra naudingas. Optimalus vitamino D kiekis yra labai svarbus sisteminei sveikatai.

REKLAMA

„Jis reguliuoja ląstelių augimą ir genų raišką (labai svarbią vėžio prevencijai), gerina ląstelių diferenciaciją, yra susijęs su imunitetu, vaisingumu, raumenų jėga, hormonų pusiausvyra, lytine sveikata, energija, nuotaika“, – priduria mitybos specialistė Rhian Stephenson ir priduria, kad jis yra būtinas pilnavertiškai sveikatai ir gerovei.

Vitamino D trūkumo simptomai

Vienintelis būdas tikrai sužinoti, ar jums trūksta vitamino D, yra atlikti kraujo tyrimą pas šeimos gydytoją. Tačiau taip pat yra požymių ir simptomų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA

Nuovargis

Vienas dažniausių simptomų, kai labai trūksta vitamino D, yra lėtinis, gilus arba nepagydomas nuovargis. Be to, dar vienas simptomas yra prastas miegas.

Kaulų ir raumenų skausmas

Kai kurie tyrimai parodė ryšį tarp vitamino D trūkumo ir dažno raumenų skausmo bei silpnumo. Tuo tarpu kaulų ir sąnarių skausmai yra dažni, nes vitaminas D yra būtinas, kad organizmas galėtų pasisavinti kalcį – be jo gali padidėti kaulų „trapumas“ ir atsirasti skausmas. Taigi, siekiant užtikrinti kaulų sveikatą, vitaminas D yra labai svarbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plaukų slinkimas

Jis būtinas sveikiems ir optimaliai augantiems plaukams. Dėl jo trūkumo plaukai gali slinkti arba sulėtėti jų augimas, nes vitamino D trūkumas įsiterpia į folikulo gyvavimo ciklą. Manoma, kad alopecija (plaukų kiekio mažėjimas, – tv3.lt) taip pat susijusi su vitamino D nepakankamumu.

Be to, jeigu dažnai sergate ir turite nerimo, depresijos sutrikimų, vitaminas D gali atlikti svarbų vaidmenį ne tik imuninės sistemos stiprinime, bet ir subalansuojant mūsų nuotaiką ir mažinant depresijos riziką.

REKLAMA

Kaip gauti vitamino D?

Gerai žinoma, kad saulės spinduliai lengviausiai skatina vitamino D gamybą organizme, todėl tamsiais žiemos mėnesiais jo trūksta.

 „Dėl šios priežasties NHS rekomenduoja rudenį ir žiemos mėnesiais vartoti vitamino D3“, – aiškina R. Stephenson. Ji taip pat rekomenduoja bent 20 minučių pabūti saulėje, kad vitamino D kiekis būtų sveikas.

Tačiau visada būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo saulės spindulių ir išvengtumėte odos vėžio.

REKLAMA

Be saulės spindulių, yra ir kitų būdų, kaip gauti vitamino D: „Dauguma maisto produktų yra prasti vitamino D šaltiniai, tačiau tarp jų yra lašiša, kardžuvė, tunas, vitaminu D praturtinti riebūs pieno produktai, sardinės, jautienos kepenys, menkės kepenų aliejus ir kiaušinių tryniai“.

Kalbant apie maisto papildus, kurie gali būti labai svarbūs siekiant išvengti vitamino trūkumo, R. Stephenson sako, kad rekomendacijos įvairiose šalyse skiriasi.

„JAV ir Kanadoje suaugusiesiems rekomenduojama 600IU per dieną, o vyresniems nei 70 metų asmenims - 800IU per dieną, o Jungtinėje Karalystėje - 400IU“, – sako ji ir priduria, kad minimali dozė yra 400IU.

Manau Jūs gaunat to vitamino,t.y gerai . Straipsnyje yra rašoma, galima suprasti ,kad ne visi sėdi Turkijoj,ar miega Lietuvos pajūryje, tūkstančiai žmonių dirba ,kad po darbo vos pajėgiama nueiti į savo prūdą, jau nekalbant apie senjorus, neįgalius. Tad trūkumas akivaizdus.
Daržus kai parawedawau,tai nuo
to witamino būdawau net juodas.
Vėl ta pati reklama.Ne nuo vitamino D plaukai slenką nes jo gaunane per saulę.
Perteklius irgi blogai.Ankščiau nekaldavo mus i galvą apie vitamina D.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų