• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais užmigti gali būti sudėtinga, tačiau yra keletas patarimų, kurie gali padėti. Nuo ekranų mėlynos šviesos vengimo iki mitybos įpročių keitimo – štai 4 būdai, kaip ramiai išsimiegoti.

Kartais užmigti gali būti sudėtinga, tačiau yra keletas patarimų, kurie gali padėti. Nuo ekranų mėlynos šviesos vengimo iki mitybos įpročių keitimo – štai 4 būdai, kaip ramiai išsimiegoti.

REKLAMA

Ar kada nors būna tokių naktų, kai tiesiog negalite užmigti? Jūsų galvoje knibžda daugybė minčių arba atrodo, kad tiesiog nesijaučiate patogiai.

Mes visi tą esame patyrę ir tai tikrai nėra gerai, ypač jei laukia įtempta diena arba jaučiamės baisiai pavargę, bet dėl kokių nors priežasčių mūsų kūnas tiesiog neleidžia užmigti.

Gerai išsimiegoti yra taip pat svarbu, kaip sveikai maitintis ir reguliariai mankštintis, todėl pateikiame 4 patarimus, kaip užtikrinti geriausią įmanomą nakties miegą, rašo mirror.co.uk.

1. Sumažinkite mėlyną ekranų šviesą

Mėlyna ryški šviesa, kurią dosniai skleidžia mūsų telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai, trukdo užmigti. Mes juos intensyviai naudojame visą dieną, mūsų akys perduoda šviesą tiesiai į tinklainę, o tai padeda smegenims šviesą paversti vaizdais.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai žiūrime į ekraną naktį, tai mūsų smegenis priverčia manyti, kad dabar yra diena. Tai stimuliuoja smegenis ir jas aktyvina, todėl gali būti sunkiau „išjungti mintis“ ir užmigti.

REKLAMA

Jei norite naršyti telefone prieš miegą, pabandykite naudoti mėlyną šviesą blokuojančius akinius arba perjunkite įrenginį į naktinį režimą, kad sumažintumėte šviesumo lygį. Taip pat galite pabandyti išjungti bet kokią ryškią šviesą bent dvi valandas prieš miegą bei nežiūrėti televizoriaus.

2. Venkite kofeino turinčių gėrimų

Visiems būna sunku be kofeino, ypač ryte ar dieną, kad pavyktų susidoroti su darbų našta, tačiau venkite kavos prieš miegą, nes ji veikia kaip stimuliatorius, kuris suteikia žvalumo ir neleidžia užmigti.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertai teigia, kad turėtumėte vengti vartoti kofeino turinčius gėrimus bent šešias valandas prieš miegą, nes jis gali išlikti kraujyje nuo šešių iki aštuonių valandų ir aktyvinti organizmo veiklą.

 

3. Nevakarieniaukite vėlai

Venkite sunkaus maisto keturias valandas prieš miegą. Valgymas vėlai vakare gali paveikti miego kokybę ir natūralų augimo hormonų bei melatonino išsiskyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai taip pat paskatins veikti jūsų virškinimo sistemos veiklą, kai iš tikrųjų norite, jog kūnas atsipalaiduotų, tad užmigti bus sunkiau. Vertėtų paankstinti vakarienę ir vengti vėlyvo užkandžiavimo.

4. Nevartokite alkoholio prieš miegą

Kai kas gali sakyti, kad „taurelė prieš naktį“ padeda jiems užmigti, tačiau tiesa ta, kad alkoholio vartojimas prieš miegą sutrikdo miego kokybę ir taip pat veikia hormonus.

Įprotis gerti alkoholį prieš miegą gali sukelti nemigos simptomus. Kaip ir su valgymu, ekspertai siūlo nevartoti alkoholio likus keturioms valandoms iki miego, o geriausia jo visai atsisakyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų