• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogaus organizmas negali funkcionuoti su per mažai miego, tačiau milijonai britų kasdien atsikelia neišsimiegoję. Viena priemonė, kurią sugalvojo kariškiai, gali padėti jūsų organizmui užmigti per kelias sekundes.

Žmogaus organizmas negali funkcionuoti su per mažai miego, tačiau milijonai britų kasdien atsikelia neišsimiegoję. Viena priemonė, kurią sugalvojo kariškiai, gali padėti jūsų organizmui užmigti per kelias sekundes.

REKLAMA

Yra keletas privalumų, kuriuos galima gauti užsnūdus dieną, ypač sveikiems žmonėms. Įrodyta, kad poilsis dienos metu mažina mieguistumą ir gerina atmintį laboratorijos aplinkoje, iš karto atpalaiduoja neišsimiegojusius žmones.

Tačiau snausti dienos metu nėra lengva užduotis. Laimei, viena karinio jūrų laivyno „ruonių” priemonė gali leisti atsigauti vos po aštuonių minučių snaudulio, rašo express.co.uk.

Atskleidė triuką

Trumpas nusnūdimas, kuriam reikia užkelti kojas ant aukštesnio objekto, buvo sukurtas tam, kad specialieji operatoriai galėtų užmigti sudėtingose situacijose.

REKLAMA
REKLAMA

Šiai technikai svarbu gulėti ant nugaros ir leisti kojoms ilsėtis ant lovos ar sofos krašto.

Kalbėdamas tinklalaidėje „Mikhaila Peterson Podcast”, buvęs kariškis Jocko Willink papasakojo apie savo trumpo snaudulio rutiną.

REKLAMA

Jis sakė: „Jei jaučiuosi pavargęs, užmiegu maždaug nuo aštuonių iki dešimties minučių. Nežinau, ar kada nors tai išbandėte. Pakelkite savo kojas virš širdies, tai yra, atsigulkite ir padėkite kojas ant sofos ar pan., o patys atsigulkite ant grindų, ir nustatykite žadintuvą po 10 minučių. Jei esate labai pavargęs, labai greitai užmigsite, o pabudęs jausitės taip, lyg ką tik miegojote šešias valandas.”

REKLAMA
REKLAMA

Ši priemonė išgarsėjo po to, kai JAV karinio jūrų laivyno „ruonių” pareigūnas aptarė šį metodą savo knygoje.

Savo knygoje, pavadintoje „Discipline Equals Freedom Field Manual“, J. Willink paaiškino, kad ši priemonė buvo naudingiausia tada, kai jį spaudė laikas.

Jis paaiškino, kad miegodavo šešias-aštuonias minutes ir pabusdavo jausdamasis „visiškai atsigavęs.”

Miegojimas šiek tiek pakėlus kojas gali pagerinti kraujotaką

Kita vartotoja „TikTok” platformoje, Alice Jenning, išbandžiusi priemonę, pakomentavo: „Išbandykite tai tada, kai esate itin pavargę. Per kelias sekundes pajaučiau, kad atsijungiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra mokslinių įrodymų, kad miegojimas šiek tiek pakėlus kojas gali pagerinti kraujotaką. Tai savo ruožtu gali padėti įsitempusiai apatinei nugaros daliai ar patinusioms pėdoms ir padėti smegenims greičiau atsipalaiduoti.

Karinių jūrų pajėgų trumpas užsnūdimas yra vienas iš daugelio metodų, kuriuos sugalvojo kariškiai, siekdami užtikrinti, kad personalas būtų pakankamai pailsėjęs.

REKLAMA

2017 m. laivyno atlikta išsami naujausių paviršiaus pajėgų incidentų apžvalga atskleidė, kad nuovargis, neefektyvus nuovargis ir poilsio valdymas yra atsakingi už keturias ataskaitoje nurodytas nesėkmes.

JAV karinio jūrų laivyno institutas aiškina: „Kadangi lėtinis miego trūkumas gali kelti pavojų veiklos rezultatams, saugumui ir misijai, kiekvienas turi žinoti savo nuovargio lygį ir informuoti potencialius klientus, jeigu miego skola yra problema.”

Institutas pridūrė: „Miegas yra labai svarbus pažintiniam mąstymui, sprendimų priėmimui ir reakcijos laikui.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų