Taigi, šalin neveiklumą ir apatiją. Pradedame naują gyvenimą. Ir visą dėmesį skirkime sveikatai. Nes sirgti dabar niekaip negalima. Pirma, dirbti tenka daug ir aktyviai, o antra, dabar darbdaviai tikrai be didelio entuziazmo apmoka dažnas nedarbingas dienas.
Tai brangu?!
Manoma, kad sveika mityba – daug išlaidų reikalaujantis dalykas. Atseit, visi be išimties naudingi produktai negali būti pigūs. Pavyzdžiui, vaisiai (ne sezono metu), triušiena, veršiena, jūros gėrybės, jūros žuvis ir kt.
Bet niekas nesako, kad visi išvardintieji produktai būtinai turi būti ant mūsų stalo kasdien, per pietus, pusryčius ir vakarienę. Ir jei jūs nenorite viršyti savo biudžeto, o taupymas savo sveikatos sąskaita taip pat nenumatytas jūsų planuose, žinokite, kad yra ypatinga „maitinimosi programa“, kurios laikytis reikia, nesvarbu ar krizė, ar speigas, ar liūtis ir griūtis.
TOP 10 produktų, kurių atsisakyti negalima
... jokiomis aplinkybėmis. Krizės ateina ir baigiasi, o sveikata dėl neprotingo taupymo maisto sąskaita gali pašlyti visiškai. Todėl visas dėmesys – teisingai mitybai.
Išlikti gražiais, žvaliais ir kupinais jėgų mums padės:
Grikių košė. Štai kur sveikatą galima semti dideliais šaukštais! Maža to, kad skanu, dar ir neįtikėtinai naudinga. (Tik gaila, kad dabar nebepigu). Juk grikiai turtingi vitaminais B1, B2, B6, PP, turi fosforo, kalio, kalcio, geležies ir magnio.
Biri skani košė neleis jums nugrimzti į liūdesį ir ilgesį. Juk B grupės vitaminai ir magnis – tai tos medžiagos, kurios nepalieka jokių šansų nei depresijai, nei slogiai nuotaikai. Be to grikiai šalina iš organizmo cholesterolio perteklių ir sunkiųjų metalų jonus. Padeda „ugninio motoro“ darbui, sumažindama širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Žodžiu, ne košė, o tikra „greitoji pagalba“.
Obuoliai. Jų akivaizdi nauda patvirtinta ne kartą. Pasirodo, vienas obuolys per dieną – ir žymiai sumažėja Alzheimerio ligos rizika. Obuoliuose yra vitaminų ir mikroelementų, stiprinančių imuninę sistemą ir gerinančių kraujagyslių ir širdies darbą. Ir dar, su pasimėgavimu suvalgytas prinokęs sultingas obuolys – puikus būdas be pastos ir šepetėlio nuvalyti dantis, o taip pat labai „teisingas“ ir reikalingas krūvis dantenoms.
Vištiena. Mokslinis faktas, kuriam sunku kaip nors paprieštarauti: naminės paukštienos mėsoje yra didelis vitamino B6 kiekis. O jo gauti mes privalome, kad raumenys (tame tarpe ir širdies raumuo) dirbtų efektyviai ir mokėtų atsipalaiduoti.
Žinoma, šio vitamino yra ne tik vištienoje, jo yra ir žemės riešutuose, brokoliuose ir kitur. Bet visgi vištiena – lyderis. Amerikiečiai, pavyzdžiui, valgo ne mažiau kaip 1 kg vištienos per savaitę. Šiuo atveju visai pravartu lygiuotis į Vakarus.
Ryžiai. Tai folio rūgšties, reikalingos normaliai nervų sistemos veiklai, šaltinis. O ją (nervų sistemą) dabartinėmis sąlygomis tikrai verta pasaugoti. Sutikite, krizė kirto ne tik per pinigines, bet ir per nervus, todėl rūpintis savimi reikia su dar didesne jėga ir nepagailėti sau dvigubos ryžių, turtingų vitaminais E, B1, B2, B6, PP, porcijos.
Ryžių košė naudinga, kai yra virškinimo problemų. O jei į ją įmesite saujelę riešutų ir razinų – košė bus „turtinga“, o jos nauda – triguba.
Morkos turi medžiagų, neutralizuojančių laisvuosius radikalus, kurie skatina vėžinių ląstelių augimą. Jose daug vitamino A, o jo reikia odos grožiui ir žvilgsnio aštrumui. Bet yra niuansas: retinolis (tas pats vitaminas A), tai riebaluose tirpstanti medžiaga ir norėdami „suvalgyti“ jį visą, būtinai turime užtaisyti morkų salotas augaliniu aliejumi ar grietine.
Žuvis. Jei jūs susimąstote apie tai, kaip apsaugoti širdį nuo neigiamų emocijų ir sukrėtimų, vietoj riebios mėsos valgykite žuvį.
Mokslinis faktas, kurį pateikė skrupulingi Vokietijos mokslininkai: trys „žuvies“ pietūs per savaitę sumažina infarkto riziką 50%! O ir japonai, plačiai pagarsėjęs savo aistra žuvies meniu, žymiai rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis.
Medus. Liepų, grikių, rapsų, dobilų, viržių, kiaulpienių, pievų... Prikąskite jo prie arbatos, dėkite į košes. Apie neginčytiną šio produkto naudą prirašytos ištisos bibliotekos. Trumpai apibendriname: medus – tai tikras daktaras širdžiai, kepenims, kasai, žarnynui, jis – pirmas imuniteto pagalbininkas. Niekada nepagailėkite pinigų geram medui! Atsisakykite brangių saldainių, riebių pyragų ir bandelių dėl gintarinio aromatingo medaus. Ir visi ims gėrėtis jūsų žydinčia išvaizda.
Žalioji arbata. Nesakykite, kad ji neskani! Prie žalios arbatos reikia priprasti. Be to, ją gerti naudinga, ir netgi, madinga. Bet esmė ne tame, apie ką dabar daug kalbama, ne jos atjauninančiame poveikyje, o sveikatoje. Bus sveikata, bus ir grožis, o štai priešingai – vargu. Suprantama, kad iš tos žalios arbatos, kuri pakeliuose, naudos ne kažin kiek. Tai toks turistinis – studentiškas – kontorinis variantas. Jei norite pajusti visą žalios arbatos galią – pirkite žalią arbatą stambiais lapeliais. Jos ypatingos savybės, tokios kaip katechinas – puiki aterosklerozės profilaktika, be to padeda širdžiai mušti teisingą ritmą. O dar šis gėrimas geras pagalbininkas kovojant su papildomais kilogramais. Vyrų sveikatai jis svarbus tuo, kad saugo nuo prostatos vėžio.
Citrina. Ji tiesiog prikimšta mikroelementais ir vitaminais. Ypač daug joje askorbo rūgšties – vitamino C. Skirtingai, nei kiti vaisiai, citrina sugeba visus metus išsaugoti savo naudingąją sudėtį. Todėl saulėtasis vaisius tiek žiemą, tiek vasarą pasiruošęs pasidalinti su jumis savo nauda. Biologiškai aktyvios citrinos medžiagos stimuliuoja kepenų ir tulžies pūslės darbą, padeda formuotis naudingiems leukocitams, kurių reikia kovojant su virusinėmis ir infekcinėmis ligomis. Be to, suaktyvina limfos sistemos veiklą, o tai taip svarbu, jei vargina nutukimas ir celiulitas. Dar vienas pliusas: ryškūs rūgštūs vaisiai sugeba nuvyti šalin nerimą! Taigi, arbata su medumi ir citrina –ne tik nauda sveikatai, bet ir džiaugsmas sielai. Ir galų gale, jei jums kelia rūpestį jūsų šukuosenos tankumas, pirkite ne tik gerą šampūną, bet ir sultingą citriną! Joje esančios medžiagos padeda atsistatyti plaukų svogūnėliams.
Bananai. Kaip mes be jų gyvenome anksčiau? Ko gero savo „nebananinės vaikystės“ metu mūsų tėvams teko savo serotonino (laimės hormono) porcijos ieškoti saldumynuose. Tai, kad bananai ir jų desertai pakelia nuotaiką, žinoma, berods, visiems. O „pasidarbavo“ čia – idealus magnio, kalio ir vitamino B6, derinys. Šis trejetas priverčia harmoningai veikti nervų sistemą, o smegenims duoda staigų įsakymą – „pradedame „non-stop“ džiaugtis“! Bananus reikia valgyti ir tam, kad taip nekankintų nuovargis, kad apvalytumėme organizmą ir padėtumėme atsistatyti skrandžio gleivinei. Yra įrodymų, kad suvalgę vieną bananą per dieną gauname kalio ir magnio paros normą, jis atsaugo nuo infarkto tikimybės.
Paminėti produktai, nors jų kaina ir nemaloniai pasikeitė, sutikite, yra ne taip sunkiai įperkami. Saugokite savo sveikatą! O bendrai, krizės krizėmis, bet mes dar pažiūrėsime kas ką!