Gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė tikina: orgazmo patyrimas yra svarbus santykiams poroje ir apskritai gyvenimo kokybei.
Moterų orgazmas trunka ilgiau nei vyrų
Gydytoja E. Nevardauskaitė Rudzikienė pasakoja, kad lietuviams lytiškumo tema vis dar apipinta gėda ar kalte. „Vis dar lietuvių seksualinis gyvenimas apipintas įvairių tabu – miegamojo durų spyna užrakinta, už jų lieka džiaugsmai, tačiau taip pat ir nusivylimai ar skaudūs išgyvenimai. Daugumai sudėtinga kalbėti apie seksualumą, intymumą, lytinį elgesį ir troškimus. Vis dar sunku pamiršti tą istorinį etapą, kur sekso nebuvo. Situacija keičiasi po truputėlį, apie seksualinį gyvenimą kalbame vis drąsiau“, – sako vienintelio Baltijos šalyse tarptautinio erotikos festivalio „Eros 2024“ pranešėja, gydytoja E. Nevardauskaitė-Rudzikienė.
Festivalyje seminarų metu medikė kalbės apie tai, kokią svarbą turi lytinis malonumas ir orgazmai, analizuojant šį procesą iš neuromokslinės ir hormoninės perspektyvos. E. Nevardauskaitė Rudzikienė, dešimt metų praktikuojanti individualizuotą mediciną pagal psichoneuroendokrinologijos ir klinikinės fitoterapijos principus, seminarų metu „Kam reikalingi orgazmai?“, „Moters ir vyro kelias iki orgazmo“ sulaužys ne vieną mitą apie seksualinį gyvenimą. Pavyzdžiui, moteris pastoti gali ir be orgazmo.
„Moterys pastoti gali ir be orgazmo, skirtingai nei vyrų, kuriems ejakuliacija yra būtina spermos išsiskyrimui. Mokslininkai ilgus dešimtmečius bando atsakyti, kam tas moteriškas orgazmas reikalingas apskritai“, – teigia medikė.
Įdomu, jog vyrų ir moterų orgazmai turi esminių skirtumų tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai. „Dažnai galvojama, kad vyrų orgazmas dažniausiai susijęs su ejakuliacija, tačiau jie gali patirti įvairių formų orgazmų. Moterų orgazmas trunka ilgiau, yra intensyvesnis, gali būti daugybinis, sudėtingesnis, tačiau lengvai nutrūksta dėl įvairių aplinkybių“, – pranešime spaudai pasakoja E. Nevardauskaitė Rudzikienė.
Orgazmas mažina vėžio ir širdies ligų riziką
Beje, pasak gydytojos, mokslininkų tyrimai atskleidžia, jog tik 10 proc. moterų patiria orgazmą pirmųjų lytinių santykių metu ir tik 68 proc. – stabilių santykių metu. Net 53–85 proc. moterų vaidina, kad patiria orgazmą. Kodėl taip atsitinka? Lapkričio 22–23 dienomis vykstančiame festivalio „Eros 2024“ seminaro metu E. Nevardauskaitė Rudzikienė atskleis to priežastis.
Nors orgazmas dažniausiai siejamas tik su malonumo akimirka, specialistė atskleidžia, kad tai daro teigiamą poveikį sveikatai ir gerina ne tik psichologinę būseną, bet ir fizinę savijautą. Kas vyksta kūne orgazmo metu ir kokią realią naudą tai gali suteikti žmogaus sveikatai? Medikė atsako:
„Orgazmo metu išsiskyrusios cheminės medžiagos mažina stresą, gerina miegą, mažina skausmą. Yra tyrimų, rodančių kad mažina vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų išsivystymą. Įdomiausia, tyrimas rodo, kad reguliariai orgazmą patiriantys žmonės gyvena ilgiau“.
Seksualumo edukatorė ragina nebijoti apsinuoginti
Nuo darbo su Armėnijos mažųjų miestelių merginomis iki didmiesčių moterų Lietuvoje – Brigita Raskovienė prisistato kaip seksualumo edukatorė Brigita Ras, padedanti moterims bei merginoms atrasti savo seksualumą, kurti sveikus santykius ir jaustis užtikrintai savo kūne. Tad Brigita apsidžiaugė galimybe dalyvauti tarptautiniame erotikos festivalyje, kur skaitys pranešimą „Seksualumas prasideda tavo galvoje“.
„Kad Patogiai / Nepatogu puikiai atspindi festivalio žinutė, mat dar apie seksualinį gyvenimą ir jo problemas kalbame paviršutiniškai. Tad renginio metu turėsiu galimybę gyvai pakalbėti su moterimis apie seksualinę energetiką, jų gyvenimo būdą. Šiandien nebeužtenka pakalbėti socialiniuose tinkluose, parašyti įrašą „Instagram“, moterims reikia gyvo kontakto, nuoširdaus palaikymo, individualaus pokalbio. Juk kiekvienas išgyvena skirtingus vidinius procesus, kurie nulemia mūsų meilę sau bei partneriui“, – teigia B. Ras.
Seksualumo edukatorė merginas ir moteris ragina nebijoti akistatos su savimi ir leisti išeiti iš komforto zonos. „Deja, daugelis moterų ir merginų vis dar susiduria su sunkumais priimant savo seksualumą, kenčia nuo žemos savivertės, kylančios iš neadekvačių visuomenės lūkesčių moterims – kokios jos turi būti, kaip jų kūnai turi atrodyti, kaip elgtis, kaip mąstyti, kurti savo gyvenimą. Nereikia bijoti apsinuoginti tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – sako seksualumo edukatorė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!