• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekso metu dažniausiai tikimės patirti malonumą, atsipalaidavimą ir pasitenkinimą. Tačiau kai vietoj šių teigiamų jausmų jus apima pykinimas, suprantama, jog galite susirūpinti. Pykinimas po lytinių santykių gali atsitikti bet kam, o jo priežastys gali būti įvairios – nuo paprastų iki rimtų sveikatos sutrikimų.

Sekso metu dažniausiai tikimės patirti malonumą, atsipalaidavimą ir pasitenkinimą. Tačiau kai vietoj šių teigiamų jausmų jus apima pykinimas, suprantama, jog galite susirūpinti. Pykinimas po lytinių santykių gali atsitikti bet kam, o jo priežastys gali būti įvairios – nuo paprastų iki rimtų sveikatos sutrikimų.

REKLAMA

Pykinimas po lytinių santykių gali kilti dėl ūmių ar lėtinių sveikatos problemų. Neretai ši būklė pasireiškia dėl tokių veiksnių kaip dehidratacija, dubens uždegiminė liga ar šlapimo takų infekcija. Tačiau yra ir kitų, rečiau minimų, tačiau svarbių priežasčių, kurios galėtų paaiškinti pykinimo atsiradimą, rašo healthline.com.

Vasovagalinė sinkopė

Viena dažniausių pykinimo po sekso priežasčių – vasovagalinė sinkopė, kuri gali pasireikšti moterims, kai sekso metu partneris įsiskverbia labai giliai ir pataiko į gimdos kaklelį.

REKLAMA
REKLAMA

Šioje vietoje gausu nervinių galūnių, kurios gali sukelti vasovagalinį atsaką – organizmo reakciją, kai stimuliuojamas klajoklinis nervas. Tai sukelia širdies ritmo ir kraujospūdžio sumažėjimą, o tai gali lemti pykinimą, galvos svaigimą ar net apalpimą.

REKLAMA

Nors tokia reakcija nėra pavojinga, pasikartojantys simptomai gali kelti diskomfortą. Jei taip nutinka dažnai, galite paprašyti partnerio įsiskverbti švelniau arba išbandyti pozas, kurios neleidžia per giliai pasiekti gimdos kaklelio.

Endometriozė

Moterys, sergančios endometrioze, gali patirti pykinimą po sekso dėl šios būklės sukelto skausmo. Endometriozė – tai būklė, kai gimdos gleivinę primenantis audinys auga už gimdos ribų, sukeldamas mėšlungį, kraujavimą ir diskomfortą, ypač lytinių santykių metu.

REKLAMA
REKLAMA

Pykinimas gali atsirasti kaip reakcija į skausmą, todėl moterims, sergančioms endometrioze, gali tekti eksperimentuoti su skirtingomis lytinių santykių pozomis arba naudoti skausmą malšinančius vaistus prieš seksą.

Alerginė reakcija

Retais atvejais pykinimą po sekso gali sukelti alerginė reakcija į partnerio spermą arba maisto produktus, kuriuos partneris valgė. Alergijos maistui gali pasireikšti ne tik per burną, bet ir per lytinį kontaktą.

Pavyzdžiui, vienas atvejis užfiksavo moterį, patyrusią alerginę reakciją į spermą, nes jos partneris buvo valgęs braziliškų riešutų, kuriems ji buvo alergiška. Alergijos simptomai gali būti pykinimas, odos niežulys, dusulys arba lytinių organų patinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poorgazminės ligos sindromas (POIS)

POIS – reta būklė, dažniausiai pasireiškianti vyrams, tačiau ji gali paveikti ir moteris. Žmonės, sergantys POIS, po orgazmo jaučia simptomus, primenančius gripą, tokius kaip nuovargis, karščiavimas, raumenų skausmas, neryškus matymas ir pykinimas.

Nors šios būklės priežastys nėra gerai ištirtos, manoma, kad tai gali būti autoimuninės reakcijos į spermą rezultatas.

Nerimas ir stresas

Kartais pykinimą po sekso gali sukelti ne fizinės, o psichologinės priežastys, tokios kaip nerimas ar nervingumas. Seksas gali kelti emocinį diskomfortą, jei jaučiate nerimą dėl santykių, partnerio ar savo kūno.

REKLAMA

Šis nerimas gali paveikti jūsų skrandį ir sukelti pykinimą. Esant tokiai situacijai, gali būti naudinga pasikalbėti su psichikos sveikatos specialistu arba terapeutu, kad išspręstumėte emocines problemas, trukdančias mėgautis seksu.

Seksualinio pasibjaurėjimo sutrikimas

Kita psichologinė būklė, galinti sukelti pykinimą po sekso, yra seksualinio pasibjaurėjimo sutrikimas. Šis sutrikimas sukelia stiprius nerimo ar baimės jausmus, susijusius su seksu.

Jei jaučiate tokias emocijas, seksas gali tapti nemalonia patirtimi, todėl reikėtų kreiptis į specialistą, kad galėtumėte išspręsti šią problemą.

REKLAMA

Kada kreiptis į gydytoją?

Nors dauguma pykinimo po sekso atvejų nėra pavojingi, svarbu kreiptis į gydytoją, jei šie simptomai pasireiškia dažnai ar yra labai intensyvūs.

Ypač jei kartu su pykinimu jaučiate stiprų skausmą, galvos svaigimą, kraujavimą ar kitus neįprastus simptomus. Gydytojas gali atlikti tyrimus, siekdamas nustatyti, ar pykinimą sukelia rimtesnės sveikatos problemos, tokios kaip infekcijos ar lėtinės ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų