Žaliosios lapinės daržovės
Žalios lapinės daržovės detoksikuoja mūsų organizmą, kitaip tariant, dailina kūno linijas, kas moterims yra be galo svarbu. Taip pat šis maistas reguliuoja kraujotaką, skatina kraujo pratekėjimą, kas daro didelę įtaką odos išvaizdai. Žaliose lapinėse daržovėse esantis gausus vitamino A kiekis padeda odai išsaugoti reikalingus riebalus ir atlieka svarbų vaidmenį stiprinant imunitetą, kuris padeda apsisaugoti nuo spuogų ir infekcijų.
Taip šiose daržovėse slypintis vitaminas C būtinas kolageno formavimuisi. Ši medžiaga – kolagenas yra pagrindinis struktūrinis odos proteinas, padeda pašalinti laisvuosius radikalus, kurie skatina priešlaikinį odos senėjimą. Taigi, nuolat valgant žalias lapines daržoves galėsite džiaugtis švytinčia ir jauna oda.
Žalumynų rūšys: burokėlių lapai su lapkočiais, mangoldai, lapiniai kopūstai, įvairios žalios salotos, žliūgė, garšvų jauna žolė, builio, jauni liepos arba jaunos dilgėlės lapai.
Vandeningi vaisiai ir daržovės
Šis maistas greitina medžiagų apykaitą, tad tokiu būdu be didelių pastangų tirpsta nereikalingi kilogramai ir skaistėja oda. Be to, vandeningi vaisiai ir daržovės – maistinių skaidulų šaltinis, kas tik dar sparčiau veda lieknesnės figūros link.
Tokie maisto produktai taip pat palaiko organizmo drėgmę ir papildo vitamino C atsargas. Valgant vandeningus vaisius bei daržoves iš organizmo greičiau pašalinami medžiagų apykaitos metu susidarę šlakai, t.y. organizmo atliekos.
Vandeningi vaisiai ir daržovės: arbūzai, obuoliai, persikai, melionai, vynuogės, agurkai, salierai, cukinijos.
Beveik visų maisto produktų sudėtyje yra vandens, o daugiausiai jo galima rasti įvairiuose vaisiuose: 72-92 proc. bei daržovėse apie 65-96proc. Vaisiai bei daržovės yra natūralus vandens šaltinis, valgydami šiuos produktus organizmą aprūpinate ne tik vitaminais, svarbiomis maistinėmis medžiagomis, tačiau ir geros kokybės vandeniu.
Ankštiniai produktai
Ankštiniuose produktuose slepiasi daug baltymų (jų randama panašus kiekis, kiek ir mėsoje), krakmolo ir kitų angliavandenių, jose yra natrio, magnio, kalio, kalcio, geležies, fosforo ir kitų mineralinių medžiagų.
Valgydami ankštines daržoves, skatinsite kolageno – baltymo (elastinas ir keratinas) gamybą, kuris, suteikia mūsų audiniams lankstumo bei sukabina organus bei ląsteles, išsaugo jaunystę.
Ankštinių rūšys: pupos, pupelės, lęšiai, žirniai, avinžirniai, čija sėklos, kinva kruopos.
Moliūgų sėklos
Moliūgų sėklos ypatingai teigiamai veikia odą dėl jose esančių beta karoteno, cinko ir augalinės kilmės baltymų, tad puikiai kovoja su akne ir sausos odos problemomis.
Citrusiniai vaisiai padeda išsaugoti stangrią ir skaisčią odą, tai – bioflavonoidų šaltinis, medžiagos, kuri padedanti įsisavinti vitaminą C ir stiprina kraujagysles.
Gera žinia ta, kad citrusiniai vaisiai taip pat aktyvina medžiagų apykaitą, kas padeda reguliuoti svorį ir dailinti figūros linijas. Citrusinių vaisių rūšys: citrinos, apelsinai, mandarinai, greipfrutai.