žarnyno infekcija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žarnyno infekcija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žarnyno infekcija“.
Knibždančias kirmėles jūsų organizme išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Neretai užklupęs pilvo skausmas, spazmai žmonėms informuoja apie tam tikras virškinimo problemas. Tačiau dažnai nepagalvojama, kad tokius simptomus gali sukelti organizme esančios kirmėlės. Dalinamės sąrašu požymių, kurie išduoda, kad jūsų organizme knibžda būtent šie parazitai.
Žarnyno kirmėlės, kurios taip pat vadinamos parazitais, yra vienos dažniausių žarnyno problemas sukeliančių priežasčių.
Erdoganas atšaukia kelis rinkimų kampanijos renginius: aiškėja, kas jam nutiko
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį sakė, kad gydytojams rekomendavus dėl žarnyno infekcijos atšaukia kelis suplanuotus rinkimų kampanijos renginius.
Mažiau nei po trijų savaičių Turkijoje turi įvykti rinkimai, daugelio laikomi svarbiausiais nuo Osmanų imperijos laikų.
Trečiadienį R. T. Erdoganas buvo suplanavęs tris renginius centrinėse provincijose.
Paskelbta, kad R. T. Erdoganą juose pakeis Turkijos viceprezidentas Fuatas Oktay.
Lietuviams smogia nemaloni infekcija: įspėja apie simptomus
Tėvai įvairiose socialinių grupėse ir toliau dalinasi istorijomis, kad vaikus parklupdo klastinga žarnyno infekcija – norovirusas. Specialistai primena, į kokius simptomus būtina atkreipti dėmesį.
Nors žarnyno infekcijos dažnai pasireiškia žiemą, tačiau prasidėjus pavasariui svarbu neatsipalaiduoti ir toliau rūpintis sveikata, rašo thesun.co.uk.
Norovirusas – tai žarnyno infekcija, kuri sukelia pykinimą, vėmimą ir viduriavimą.
Šie požymiai išduoda klastingą žarnyno infekciją: patarė, ką daryti
Rota ir noro virusinės infekcijos ypač gerai pažįstamos mažų vaikų turintiems tėvams, tačiau jomis užsikrėsti gali ir suaugę. Kaip išvengti nemalonius simptomus – viduriavimą ir vėmimą – sukeliančių ligų ir ką daryti susirgus, pasakoja vaistininkė Greta Šimkė.
Rota ir noro virusinės infekcijos pasireiškia panašiais simptomais: pykinimu, vėmimu, viduriavimu, karščiavimu, pilvo skausmu, pacientus gali kamuoti ir bendras silpnumas G. Šimkės teigimu, rota virusu dažniausiai serga 3–24 mėn.
Įspėja dėl skrandžio gripo: kai suserga vienas, klumpa visa šeima
Karštą ir saulėtą vasarą staiga pakeitė rudeniški vėsūs orai, o vaikams sugrįžus į darželius į mokyklas, suaugusiesiems – į biurus, išaugo rizika užsikrėsti žarnyno infekcijomis.
Šeimos skausmui ribų nėra: 5-erių dukra mirė dėl medikės aplaidumo
Penkiametė Elspeth Moore sakė gydytojams, kad jos pilvas „atrodo, kad dega“, bet dr. Faye Hawkins išleido ją namo, tėvams pasakiusi, kad tai paprasčiausia virusinė infekcija. Po dviejų dienų mažylė mirė.
Gydytoja buvo įspėta dėl to, kad išleido 5 metų mergaitę namo, pasakiusi, kad tai – žarnyno infekcija po to, kai mažylė prabėgus dviem dienoms mirė dėl apendicito.
Tai atostogas paverčia košmaru: pasakė, kokiais atvejais apsinuodijus būtina skubėti pas medikus
Vasarą daugėja žmonių, medikų pagalbos ieškančių dėl apsinuodijimo maistu. Karštomis vasaros dienomis susergančių medikų vadinamomis toksinėmis maisto infekcijomis dvigubai daugiau nei šaltuoju metų laiku.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti gydytoja gastroenterologė Justina Daveckaitė žurnalistams papasakojo, kaip atpažinti apsinuodijimus maistu ir kaip šio negalavimo išvengti.
Šiomis dienomis venkite šių produktų: gali baigtis liūdnai
Netikėtai užklupus karščiui, daugelis patraukė laisvalaikį leisti prie vandens telkinių ar gamtoje, kur neapsieinama ir be maisto. Tik malonus pasibuvimas gryname ore su užkandžiais gali baigtis nemaloniai – apsinuodijimu ar žarnyno infekcijomis.
Siunčia įspėjimą: būtina tai įsidėmėti, kad iškyla gamtoje nesibaigtų ligos patale
Vasarą dažnai iškylaujame, poilsiaujame gamtoje, kur sąlygos maisto ruošimui ir rankų higienai ne visada tinkamos. Tad neatsitiktinai šiltuoju metų laiku itin palanku plisti bakterinėms žarnyno infekcinėms ligoms, nes esant aukštai aplinkos temperatūrai, bakterijos, esančios maiste, gali sparčiai daugintis.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pataria, ką svarbu žinoti, kaip tinkamai laikyti ir ruošti maistą, kad nemalonių apsinuodijimų būtų galima išvengti.
Viduriavimo priežastis – disbiozė. Kokios pasekmės laukia negydant?
Vargu ar atsirastų bent vienas žmogus, kuris nebūtų susidūręs su viduriavimo problema. Vis dėlto, disbiozės terminas, dažnai galintis atskleisti viduriavimo priežastį arba būti viduriavo pasekmė, daugeliui negirdėtas. Toliau plačiau kalbėsime apie tai, kaip disbiozė yra diagnozuojama, gydoma ir iš viso – ar reikia ją gydyti? O gal galima jos išvengti?
Žmogų nuolat supa nesterili aplinka, kurioje daug įvairių mikroorganizmų. Dalis jų gyvena ir ant mūsų odos, gleivinių.
REKLAMA
REKLAMA
Šias infekcijas ypač dabar lietuviai maišo su koronavirusu: atpažinkite ligas laiku
Vėmimas ir viduriavimas – vieni iš būdingų simptomų naujajai koronaviruso atmainai, tačiau juos itin lengva sumaišyti su žarnyno infekcijomis, kurios smogia netikėtai, o šaltasis metų laikotarpis – palankiausias laikas jų plitimui.
Ši liga Lietuvoje plinta per maistą: pasakė, kam ji pavojingiausia
Salmonelės sukelia bakterinį žarnyno uždegimą ir žmogus suserga salmonelioze. Šia liga Lietuvoje dažniausiai užsikrečiama per tinkamai neapdorotą gyvulinės kilmės mėsą, paukštieną ir kiaušinius.
Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų infektologės Audronės Marcinkutės, atskirti salmoneliozę nuo kitų žarnyno ligų nėra lengva be mikrobiologinių tyrimų, o laiku ir tinkamai negydant bakterijos gali patekti į kraują ir sukelti komplikacijas.
Kaune – ūmios infekcijos protrūkis: medikai ragina saugotis
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM (NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad šią savaitę Kauno mieste buvo nustatytas ūmios žarnyno infekcijos protrūkis. Iš sveikatos priežiūros įstaigų buvo gauta informacija apie 2 susietus ūmios žarnyno infekcijos atvejus, įtariant salmoneliozę.
Kaip rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai, atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką išsiaiškinta, kad susirgusių asmenų yra ir daugiau, tačiau medicinos pagalbos nesikreipė.
Infekcijos protrūkis populiarioje Nidos kavinėje: aiškėja, kuo užsikrėtė poilsiautojai
Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad po ūmaus žarnyno infekcijos protrūkio Nidoje susirgo 6 žmonės. Penki iš šešių apsinuodijusiųjų paguldyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Iškart po įvykio į restoraną „Senasis uostas“ pasibeldę Maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai nustatė ne vieną pažeidimą. „Informaciją apie susirgusius žmones gavome dar antradienį po darbo, iškart tą patį vakarą organizavome restorano patikrinimą.
Ūmios žarnyno infekcijos protrūkis Neringoje: užsikrėtė šeši žmonės
Neringoje įtariamas ūmios žarnyno infekcijos protrūkis, susirgo šeši žmonės, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Įvertinus epidemiologinę situaciją, galima daryti išvadas, kad (...) susirgimų atsiradimą ir išplitimą galėjo nulemti vienoje iš Neringos kavinių valgytas maistas“, – rašoma centro išplatintame pranešime. Tyrimą specialistai toliau tęsia kartu su Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais.
Maudytis galima ne visur: įspėja dėl taršos
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenimis, birželį padidėjusi mikrobiologinė tarša fiksuojama vis daugiau vandens telkinių. Specialistai nerekomenduoja maudytis ne tik Salotės ir Balsių (Žaliųjų) ežeruose Vilniuje, Kauno marių antrajame paplūdimyje, bet ir Kuršių mariose ties Kintais, taip pat –Šyšos upėje Šilutėje bei Vievio ežere. Rizikuoja susirgti „Jeigu liaudiškai vadinant, tai yra fekalinė tarša.
Įspėja dėl maudymosi – kai kur geriau nekišti net kojos
Specialistai įspėja skubančiuosius atsigaivinti atviruose vandens telkiniuose. Po maudynių galite grįžti ne tik atvėsę, bet ir užsikrėtę nemalonia infekcine liga, mat vandens kokybė ne visur atitinka normas. Dėl to itin turėtų susirūpinti Vilniaus bei Marijampolės gyventojai. Mikrobiologinė tarša padidėjo kelis kartus.
Atšilus orams – medikų perspėjimas: šie produktai sukelia pavojingą ligą
Viena dažniausiai pasitaikančių žarnyno bakterinių infekcijų – salmoneliozė, kurios susirgimų ypač padaugėja prasidėjus šiltajam laikotarpiui. Pagrindiniai salmoneliozės rizikos veiksniai – gyvūninė produkcija, ypač vištiena bei kiaušiniai. Užsikrėtus salmonelioze pasireiškia viduriavimas, karščiavimas, pilvo bei galvos skausmai ir dažniausiai ši liga trunka 4-7 dienas.
Šokiruojantys skaičiai: ši infekcija gali smogti bet kuriam iš mūsų
Nors ir vangiai, bet pavasaris juda pirmyn. Ne už kalnų ir vasara – laikas, kai galima pamiršti dažnus peršalimus, bet tyko nauji pavojai – padažnėja bakterinių žarnyno infekcijų, kurias sukelia į mūsų organizmą patekusios bakterijos bei jų gaminami toksinai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 20 tūkstančių žarnyno infekcinių ligų atvejų.
Vienoje Vilniaus mokyklų – žarnyno infekcijos protrūkis
Vilniaus vidurinėje mokykloje „Lietuvių namai“ užregistruotas ūmus žarnyno infekcijos protrūkis. Susirgo 17 moksleivių ir 1 pedagogė.
Nustatyta, kad dalis susirgusiųjų užsikrėtė Noro virusu, o dalis – neaiškios kilmės ūmia žarnyno infekcija.
Vilniaus valstybinės maistoir veterinarijos tarnybos inspektoriai, gavę informaciją apie susirgimų protrūkį, nedelsiant patikrino šios mokyklos maisto tvarkymo skyrių. Patikrinimo metu šiurkščių teisės aktų pažeidimų nebuvo nustatyta.
Sportininkus apnuodijusioje kavinėje – stafilokoko bakterijų gausa
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad toliau tęsiamas infekcinio žarnyno protrūkio tyrimas Kauno kavinėje „Alibi“. Rugsėjo 23–24 dienomis šioje kavinėje buvo maitinami Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų dalyviai. Ūmia žarnyno infekcija susirgo 41 Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų dalyvis, 29 buvo hospitalizuoti, 12 gydėsi ambulatoriškai.
Po vestuvių puotos – infekcijos protrūkis
Šią savaitę po vienoje iš Panevėžio kavinių vykusio pobūvio susirgo trys panevėžiečiai. Miesto visuomenės sveikatos centras skelbia, kad ligoniai skundėsi aukšta temperatūra, pilvo ir galvos skausmais, pykinimu, viduriavimu. Užsikrėtusieji nuo 25 iki 60 metų.
Žinios apie tris
Epidemiologinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad liepos 30 dieną pobūvio metu valgyta špinatų ir žuvies patiekalų, kurie buvo kepti tešloje.
Rusija atšaukė draudimą įvežti daržoves iš ES valstybių
Trečiadienį Rusijos valdžios atstovai pasirašė nutarimą, pagal kurį atšaukiamas draudimas įvežti daržoves iš Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša BBC.
Nutarimas buvo pasirašytas Europos Sąjungos komisaro Johno Dalli vizito Rusijoje metu. Šis vizitas buvo surengtas stengiantis kuo greičiau panaikinti draudimą.
Birželio pradžioje Rusija dėl paplitusios žarnyno infekcijos uždraudė įvežti daržoves iš ES šalių.
Dėl E.coli Rusija gali uždrausti mėsos importą iš Vokietijos
Dėl E.coli infekcijos plitimo Vokietijoje ir kitose Europos šalyse Rusija gali uždrausti mėsos importą iš Vokietijos, antradienį sakė Rusijos vyriausiasis veterinarijos inspektorius Nikolajus Vlasovas, informuoja „RIA Novosti“.„Viskas priklausys nuo infekcijos plitimo Vokietijoje. Jeigu reikalai klostytis pagal blogiausią scenarijų, draudimas įmanomas“, - sakė N. Vlasovas.
Birželio pradžioje Rusija dėl žarnyno infekcijos paplitimo uždraudė įvežti daržoves iš ES šalių.
Daržovių augintojai skaičiuoja nuostolius
Agurkų ir kitų daržovių, dėl kurių buvo paskelbtas galimas pavojus sveikatai, augintojai šią savaitę jau kiek atsikvėpė – kaina pakilo, daržovių kol kas nebereikia išmesti. Skaičiuojami ir nuostoliai, kurie, jau dabar aišku, bus milijoniniai.
Vokiečiams pranešus apie daržovėse galinčią slypėti žmogaus sveikatai pavojingą bakteriją, Europos daržovių augintojai šiemet patyrė milžiniškus nuostolius. Pačiame daržovių derėjimo įkarštyje krito ne tik kaina, bet ir jų vartojimas.
EK pykdo Rusijos daržovių „boikotas“
Europos Komisija yra nepatenkinta, kad Rusija neatšaukė draudimo įvežti daržoves iš Europos Sąjungos (ES) šalių po to, kai buvo nustatytas žarnyno infekcijos šaltinis, trečiadienį sakė Europos Komisijos atstovė.
„Dabar, kai infekcijos šaltinis jau nustatytas, nepanaikinti draudimo yra neapdairu ir nesąžininga“, – teigė Europos Komisijos atstovė ir pridūrė, kad jau nebėra priežasties drausti įvežti daržoves iš ES šalių.
Rusija iš dalies panaikins draudimą įvežti daržoves iš ES šalių
Rusija leis importuoti kai kurias daržovių rūšis iš tam tikrų Europos Sąjungos (ES) šalių, jeigu prieš tai gaus patvirtinimą iš Briuselio, kad jos yra saugios, penktadienį sakė Rusijos vyriausiasis valstybinis sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenka.
„Mums suteiks garantijas dėl kai kurių rūšių daržovių iš tam tikrų šalių, o po to mes leisime jas įvežti“, - teigė G. Oniščenka.
Praėjusią savaitę Rusija dėl žarnyno infekcijos paplitimo uždraudė įvežti daržoves iš ES šalių.
Vokietija pažadėjo atkurti ispaniškų daržovių reputaciją
Vokietija pareiškė pasirengusi imtis visų būtinų priemonių, kad atkurtų Ispanijos daržininkystės, nukentėjusios dėl Europoje kilusio žarnyno infekcijos protrūkio, reputaciją.
Naujienų agentūros EFE duomenimis, toks susitarimas buvo pasiektas per susitikimą Berlyne ketvirtadienį.
Nuo E. coli nukentėjusiems ūkininkams ES siūlo 150 mln. eurų
Europos Komisija antradienį pranešė prašysianti ES valstybių narių skirti 150 mln. eurų pagalbą Europos daržovių augintojams. Kompensacijos bus skirtas ūkininkams, nukentėjusiems nuo pavojingos E. coli bakterijos sukeltos infekcijos protrūkio Europoje, praneša naujienų agentūra AFP.
„Šiandien siūlysiu 150 mln. eurų“, – žurnalistams prieš skubų ES žemės ūkio ministrų susitikimą Liuksemburge teigė žemės ūkio eurokomisaras Dacianas Ciolosas.
Ispanija reikalaus „šimtaprocentės“ kompensacijos
Ispanijos vyriausybė ES susitikime dėl EHEC krizės reikalaus „šimtaprocentės kompensacijos“ savo daržovių augintojams. Augintojams už nuostolius turi būti kompensuota 100 proc., per televiziją pareiškė Ispanijos žemės ūkio ministrė Rosa Aguilar.
Anot jos, bus pateikti tikslūs skaičiai, kiek bendrų nuostolių patyrė ūkininkai, kai ispaniški agurkai buvo įvardyti kaip galimas Vokietijoje plintančios mirtinos žarnyno infekcijos šaltinis, informuoja AFP naujienų agentūra.
Vokietija: žarnyno infekciją galėjo sukelti daigintos sojų pupelės
Žarnyno infekcijos protrūkio Vokietijoje priežastis galėjo būti daigintos šalies šiaurėje išaugintų sojų pupelės. Tai sekmadienį pranešė Žemės ūkio ministerijos atstovas Gertas Hane.
„Oficialių tyrimų rezultatai dar galutinai nepatvirtino, kad Žemutinėje Saksonijoje išaugintos sojos tapo žarnyno susirgimų priežastimi, – sakė jis.
Perspėjama, kad ekstremistai Europoje gali apkrėsti maistą ar vandenį
D. Britanijoje bijoma dėl galimai ekstremistų užkrėsto maisto ir vandens. Saugumo pareigūnai baiminasi, kad ekstremistai neužnuodytų maisto ar gėrimų, parduodamų kad ir prekybos centruose, rašo telegraph.co.uk
Maisto sektorius taip pat susirūpinęs, kad dėl ekstremistų pavojaus sumažės gamyba ir prekyba. Žmonės bijo vienų ar kitų paskatų vedinų ekstremistų išpuolio panaudojant apkrėstus produktus ar gėrimus.
Europoje plintantis užkratas – labai užkrečiamas ir pavojingas
Iššifravus EHEC genomą pasirodė, kad Europą apėmusią žarnyno infekciją sukelia anksčiau nepasitaikiusi bakterijų padermė – „labai užkrečiama ir kenksminga“. Užsikrėtusių žmonių nemažėja, nustatyti du susirgimo atvejai JAV, visi pėdsakai veda į Vokietijos šiaurę, užkrato židinys kol kas nerastas. Reabilituoti Ispanijos ūkininkai reikalauja kompensacijų, nuostolių gali patirti visa Europos Sąjunga: Rusija uždraudė importuoti daržoves iš Europos.
Mutantas E.coli jau D. Britanijoje: septyni užsikrėtimo atvejai
Sveikatos pareigūnai baiminasi, kad E.coli bakterija, nusinešusi 18 žmonių gyvybes, jau aptinkama ir Britanijoje. 7 žmonėms buvo diagnozuotas apsinuodijimas maistu (3 iš jų D. Britanijos piliečiai, 4 – vokiečių tautybės). Manoma, kad jie užsikrėtė būdami Vokietijoje. Šiandien nustatyta, kad iš viso užsikrėtė 1600 žmonių iš 11 Europos šalių ir JAV.
Infekcija labiausiai plinta tarp moterų, iš 18 mirtinų atvejų 13 jų buvo moterys.
ES reikalauja Rusijos pasiaiškinti dėl daržovių įvežimo draudimo
Europos Komisija (EK) paprašė Rusijos paaiškinti, dėl kokių priežasčių įvestas draudimas įvežti visas šviežias daržoves iš Europos Sąjungos. Kaip praneša AFP, Europos valdininkai šį Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ sprendimą vadina „neproporcingu“.
Gegužės 30 d. „Rospotrebnadzor“ paskelbė draudimą įvežti šviežias daržoves iš Vokietijos ir Ispanijos, o nuo birželio 2 dienos šis laikinasis draudimas bus taikomas ir šviežioms daržovėms iš visų Europos Sąjungos (ES) š...
Rusija uždraudė įvežti daržoves iš visos ES
Rusija įveda laikinąjį draudimą importuoti šviežias daržoves iš visų Europos Sąjungos šalių. Apie tai ketvirtadienį pranešė Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka.
Kiek anksčiau Rusija paskelbė draudimą įvežti šviežias daržoves tik iš Vokietijos ir Ispanijos. Draudimas įsigaliojo nuo gegužės 30 dienos. Tuomet ji neatmetė galimybės, kad gali būti uždraustas daržovių importas ir iš visos ES.
Ispanai pateiks Vokietijai sąskaitą už agurkų paniką
Ispanijos vyriausybė nutarė pareikalauti iš Vokietijos kompensacijos dėl milijoninių nuostolių, kurių patyrė šalies žemės ūkio gamintojai po to, kai Vokietijos ekspertai klaidingai paskelbė, kad žarnyno infekcijos epidemiją sukėlė ispaniškuose agurkuose rastos bakterijos, praneša „Spiegel“.
Pasak Ispanijos žemės ūkio ministrės Rosa Aguilar, Vokietija nepagrįstai, neturėdama jokių įrodymų, apkaltino Ispaniją dėl žarnyno infekcijos plitimo, taip padarydama šalies žemės ūkiui milžiniškų nuostolių...
Pranešama apie pirmąją žarnyno infekcijos auką iš Švedijos
Antradienį pranešta apie pirmąją žarnyno infekcijos epidemijos auką ne Vokietijoje, informuoja BBC.
Antradienį viena Švedijos ligoninė pranešė, kad vyresnė nei 50 metų moteris mirė nuo žarnyno infekcijos. Į ligoninę ji buvo paguldyta gegužės 29 d., netrukus po to, kai grįžo iš Vokietijos. Įtariama, kad Švedijoje infekuoti yra 36 žmonės. Visi jie neseniai lankėsi Šiaurės Vokietijoje.
Užkrėsti agurkai gali sukelti dar didesnį užsikrėtusiųjų protrūkį
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos ir sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas davė interviu Žinių Radijui, kurio metu išsakė nuomonę, kad ispaniški agurkai galėjo būti užkrėsti transportavimo metu.
Kalbėdamas apie situaciją Lietuvoje, pašnekovas teigė, kad pirminiai rezultatai gauti iš nacionalinio rizikos vertinimo instituto parodė, kad 9 mėginiuose, kurie buvo paimti tirti dėl pavojingos e.coli bakterijos, jos nebuvo nustatyta.
Ar „lietuviški“ agurkai tikrai iš Lietuvos?
Mirtina infekcija Vokietijoje, atkeliavusi su agurkais iš Ispanijos ir nusinešusi jau dešimties žmonių gyvybes, kelia nerimą – ar agurkai prekyboje yra saugūs? Daržovių augintojai pataria būti budriems – etiketės gali būti ir sukeistos.
Pirkėjai sunerimę
Kai kurie šiauliečiai redakcijai teigė savaitgalį prekybos centruose matę agurkų iš Ispanijos. Žmonės baiminasi: ar agurkai negali būti užkrėsti ir laukia atsakingų tarnybų patvirtinimo.
„Pirkau lietuviškų agurkų, bet vis tiek neramu.
Norvegijoje ant agurkų iš Ispanijos aptikta EHEC bakterijų
EHEC bakterijų, sukeliančių gyvybei pavojingą žarnyno infekciją, aptikta ant agurkų, atgabentų iš Ispanijos. Tai pirmadienį pranešė Norvegijos pareigūnai.
Enterohemoraginių žarnyno lazdelių (EHEC) rasta labai mažoje ispaniškų agurkų partijoje. Daržovės dar nebuvo atsidūrusios parduotuvėse.
Norvegijoje iki šiol neužfiksuota EHEC sukeltų susirgimų. Švedijoje ir Danijoje jau serga apie 40 žmonių. Visi infekuotieji pastaruoju metu lankėsi Vokietijoje.
Informacija, kad dauguma vokiečių žarnyno infekcija užsikrėtė restoranuose nepasitvirtino
Baiminamasi, kad žarnyno infekcijos epidemija, kilusi Vokietijoje, gali pasklisti į kitas Europos šalis. Ir dėl to vargu ar galima kaltinti sanitarines tarnybas aplaidumu, prekybos ryšiai tarp Europos šalių tokie sudėtingi ir persipynę, jog užkrato šaltinį ir plitimo kelius nustatyti labai sunku, praneša verslo portalas VFM.ru.
Tiriama, ar Lietuvoje nėra užkrėstų agurkų
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko užkrėstų agurkų iš Ispanijos. Tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti pirmadienį.Tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius sako, kad greičiausiai Lietuvoje apskritai nėra agurkų iš Ispanijos, o šios produkcijos daugiausiai importuojama iš Lenkijos.
„Lietuva taip pat išanalizavo šią situaciją. Šiuo momentu iš tų partijų, iš kurių Vokietijoje buvo nustatytas sukėlėjas, Lietuvoj agurkų nėra.
Vokietijoje didėja panika dėl užkrėstų agurkų
Vokietijoje didėja panika dėl užkrėstų agurkų. BBC skelbia, kad nuo žarnyno infekcijos, kurią galimai sukėlė užkrėsti agurkai, mirė jau 10 žmonių.
Teigiama, kad užkrėstos daržovės atkeliavo iš Ispanijos.Vis dėlto ši šalis siekia įrodyti, kad daržovės su užkratu atvežtos iš Olandijos.
Ištyrę agurkus mokslininkai nustatė, kad jie yra užkrėsti žarnyno bakterijomis. Teigiama, kad Vokietijos viešojo maitinimo įstaigos atsisako naudoti agurkus. Kai kur atsisakoma ir pomidorų, salotų.
Alytaus vaikų darželyje – žarnyno infekcijos protrūkis
Alytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ užregistruotas susirgimų ūmia žarnyno infekcija protrūkis. Keturi vaikai gydomi ligoninėje.
Alytaus apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad kovo 9–14 dienomis susirgo keturi minėtą lopšelį darželį lankantys vaikai, informuoja Alytaus visuomenės sveikatos centras.
Visi susirgę vaikai gydomi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės infekcinių ligų skyriuje.
Specialisto patarimas: kaip neapsinuodyti maistu atšilus orams?
Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad sušilus orams bei pasibaigus vienam iš ilgųjų nedarbo savaitgalių, užregistruoti net du dėl maisto perdirbimo įmonių kaltės įtariami ūmūs žarnyno užkrečiamųjų ligų protrūkiai Kauno mieste. Vienu atveju susirgo keturi draugai pavalgyti užsukę į vieną Kauno miesto kavinę, kitu atveju, sunegalavo net 12 giminaičių, dalyvavusių krikštynose, kurios liepos 3 d. buvo organizuotos irgi vienoje Kauno kavinėje.