vokelis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vokelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vokelis“.
Dovanokite tai vietoj vokelio ar čekio: neprašausite
Artėjant šventėms kiekvienam kyla klausimas – ką dovanoti? Kai kuriems žmonėms ypač sunku išrinkti dovanas, todėl kartais pasirenkama įteikti vokelį, kurio turinį gavėjas gali paversti jam reikalingu daiktu.
Eisite į gimtadienį? Pasakė, kiek dėti į vokelį, kad nebūtų gėda
Artėjant draugų ar šeimos narių gimtadienio šventei dažnas neperka dovanos, o padovanoja vokelį su tam tikra suma pinigų, kuri leistų jubiliatui pačiam save pasilepinti. Tačiau tuomet kyla esminis klausimas – kokią sumą dėti į vokelį, kad nenuskriaustume savęs, o ir gimtadienį švenčiantis asmuo liktų patenkintas?
Apie tai, nuo ko priklauso sumos dydis vokelyje ir kokia suma yra per didelė ar per maža dovanoti, atskleidė etiketo žinovas Arminas Lydeka.
Šiemet eisite į vestuves? Pasakė, kiek dėti į vokelį, kad nebūtų gėda
Gavus pakvietimą į įvairias asmenines šventes dažnai sukirba klausimas – ką gi dovanoti? Paskutiniu metu žmonės mieliau renkasi didesnes ir įsimintinas šventes, kuriose dalyvauja didelis artimųjų ir draugų būrys: nuomojama sodyba, užsakomas maistas, kai kada netgi samdomi ir šventės koordinatoriai bei dekoratoriai.
Visgi tai nemažai kainuoja, todėl artimieji, suprasdami finansinę naštą, kartais renkasi dovanoti pinigus.
Štai, kiek eurų lietuviai deda į vokelius vestuvėse: senos taisyklės nebegalioja
Šių metų vasaros sezonas toli gražu dar nėra pasibaigęs. Paminėti kone svarbiausią dieną gyvenime lietuviai renkasi ir rudenį, dar nespėjus atvėsti orams. Šventei neretai skiriama nuo 20 tūkstančių eurų, o ir švęsti pasirenkama ilgiau nei įprastai – bent dvi dienas.
Švenčių organizatorė, įmonės „Balti lapai“ įkūrėja Sandra Dainaravičienė teigia, kad ir pernai, ir šiemet švenčių sezonas yra itin intensyvus.
Pasak jos, nebuvo nė vienos savaitės, kuomet nebūtų nė vienos šventės.
Eisite į vestuves? Pasakė, kiek dėti į vokelį, kad nebūtų gėda
Vasarą prasideda tikras vestuvių vajus ir vis dažniau sveikinti jaunųjų svečiai vyksta su vokeliais. Tačiau daugeliui ramybės neduoda klausimas, kiek gi dėti į vokelį, kad nebūtų gėda? Nors vienos taisyklės, kiek pinigų reikėtų dėti, nėra, tačiau yra keletas patarimų, kurie padės apsispręsti, kiek gi dėti į vokelį.
Sakoma, kad geriausia dovana telpa vokelyje.
Eisite į vestuves? Štai, kiek dėti į vokelį, kad nebūtų gėda
Vykstant į vestuves neretai galvos skausmu svečiams tampa klausimas, kiek turėtume dėti pinigų į vokelį norėdami pasveikinti jaunuosius. Nors vieno bendro sutarimo nėra ir dažniausiai rekomenduojama kiekvienam atsižvelgti pagal savo galimybes, tačiau dalinamės patarimais, kurie padės įvertinti situaciją.
Neretai prieš vykstant į vestuves, gavę pakvietimą jau numanome, kokios dovanos gali tikėtis jaunieji.
Einate į laidotuves? Patarė, kiek dėti į vokelį artimiesiems
Neretai vykstant ištarti paskutinį „sudie“, tradiciškai žmonės neša po vieną gėlės žiedą, vainiką. Tačiau neretai į laidotuves svečiai atvyksta ir nešini pinigine auka, taip norėdami palengvinti artimųjų skausmą ir sumažinti laidotuvių metu patirtas išlaidas. Visgi, kyla klausimas, kokia piniginė auka yra mandagi?
Portale „4Funeral“ teigiama, kad dažniausiai žmonės velionio artimiesiems aukoja nuo 50 iki 100 eurų, taip norėdami palengvinti laidotuvių išlaidas.
Draugės vestuvių dovana pritrenkė vilniečių porą: „Tai pasityčiojimas“
„Pernai vyko mūsų vestuvės – esame dar visai šviežiai iškepta sutuoktinių pora, tačiau artėjant vasarai ir beprasidedant tuoktuvių metui, noriu kreiptis į visus žmones, kurie šiemet dalyvaus bent vienose vestuvėse“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Jovita.
Praėjusiais metais, kai tuokėmės, sulaukėme nemažai dėmesio. Prie bažnyčios atskubėjo pasveikinti net tie, su kuriais seniai matėmės arba net buvome visai nutraukę ryšius.
Eisite į vestuves? Atskleidė, kiek dėti į vokelį, kad nebūtų gėda
Pamirškite apie namų dekoracijas ir patalynės komplektus. Daugelis šiuolaikinių porų tuokdamiesi tikisi gauti kuo daugiau dovanų vokeliuose, o ne daiktų pavidalu.
Tačiau ne vienam vestuvių svečiui gali būti sunku nuspręsti, kokią sumą reiktų įdėti į dovanų vokelį. Tinkama vestuvių dovanos suma priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant geografiją, jūsų pajamas, santykius su pora ir nuo to, ar vestuvėse dalyvaujate kaip artimas šeimos draugas, ar giminaitis.
Šiemet eisite į vestuves? Ekspertės atskleidė, ką reikia žinoti
Artėjantis vestuvių sezonas jaudulį kelia ne tik jaunavedžiams, tačiau ir būsimos šventės svečiams. Vykdami į šventę neretai dauguma susiduria su tikru galvos skausmu – kiek pinigų įdėti į vokelį.
Kokiomis gairėmis reikėtų vadovautis svečiams bei kiek vidutiniškai šiemet kainuoja iškelti vestuves, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo „Ant sparnų“ vestuvių planuotoja Gabrielė Venckūnaitė pasidalindama ne tik savomis mintimis, tačiau ir kolegės Agnės Airošiūtės įžvalgomis.
REKLAMA
REKLAMA
Keičiasi laidotuvių kainos Lietuvoje: atskleidė naujas madas
Laidotuvės – neišvengiamybė, su kuria visiems teks susidurti savo gyvenime. Tačiau kylančios kainos neaplenkė ir šios srities, tad šiemet už jas gali tekti pakloti didesnę pinigų sumą, o atsisveikinimas gali kainuoti ir 2 tūkstančius eurų.
Apie laidotuvių kainas ir augančias paslaugų kainas kalbėjomės su laidojimo namų „Rimtis“ klientų patirties valdymo vadove Rasa Kaciucevičiene ir „Re Verum“ grupę sudarančių laidojimo namų bei krematoriumų atstovu Gediminu Lekovecku.
Atplėšus gautą vestuvių vokelį vilnietę išpylė prakaitas: „Mus apgavo“
„Praėjusį rudenį vyko mano vestuvės. Su vyru taupėme pinigus ir pagaliau iškėlėme šventę. Aišku, norėjome daugiau prabangos, bet, kadangi viskas ir taip labai brangu, stengėmės taupyti“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Paulina.
Pasikvietėme į šventę artimiausius draugus, giminaičius ir kelis pažįstamus iš senesnių laikų. Pamenu, jie mus irgi kvietė, tai kaip pagarbos ženklą pasikvietėme ir mes.
Suskaičiavo, kiek vestuvės atsieina svečiui: gali neužtekti ir 300 eurų
Gavus kvietimą į vestuves, aplanko ne tik džiaugsmas, bet ir rūpesčiai dėl dovanos jauniesiems, gėlių ar šventinių drabužių. Vestuvių svečiai skaičiuoja, kad jiems vestuvės atsieina mažiausiai 300 eurų. O finansų specialistai ir vestuvių planuotojai pažymi, kad šios sumos ne visiems užtenka, be to, kasmet ji vis auga.
Portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) pasakojo, kad dalyvavimas vestuvėse atsieina kelis šimtus eurų.
Atplėšusi dovanų vokelį nuotaka iš Klaipėdos liko be žado: „Taip elgiasi tik kiaulės“
„Šią vasarą įvyko mano vestuvės. Džiaugiuosi švente, buvo smagu, tačiau vieni svečiai kaip reikiant mane nustebino savo poelgiu. Pyktis jau praeityje, tačiau kartėlis likęs“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi klaipėdietė Rasa.
Kai prieš vestuves būsimi šventės svečiai ėmė klausinėti, kokių dovanų norime, su vyru sakėme visiems, kad vokelis su grynaisiais bus ideali dovana.
Susiplanavome povestuvinę kelionę ir gerai žinojome, kad ji pareikalaus nemažai išlaidų.
Atplėšusi kvietimą į vestuves kėdainietė pasišlykštėjo: „Perskaičiau ir vos nenualpau“
„Vasarą tuokiasi mano sesers dukra. Kelerius metus gyvenę su savo draugu, pagaliau jie nusprendė, kad metas susituokti. O laimės, o džiaugsmo kiek! Vos tik sužinojau apie būsimą šventę, ėmiau galvoti, ką tokio įdomaus padovanoti būsimai šeimai – ir puodų rinkinį norėjau pirkti, ir dovanų kuponus į SPA. Deja, mano dovanos taip ir neišvys dienos šviesos“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Nijolė iš Kėdainių.
Apie tai, kad sesers dukra vasarą tuoksis, sužinojau dar žiemą.
Vestuvių kvietimą gavusi kėdainietė pasišlykštėjo savo drauge: „To jau per daug“
„Žinau, kad dabar visiems yra svarbiausia vykstantis karas Ukrainoje. Apie jį kiekvieną dieną skaitome žiniasklaidoje, kalbamės su šeimos nariais, kolegomis. Visi galvojame, kada jis pagaliau baigsis. Tačiau šiandien norėčiau pakalbėti kita artima tema ir paklausti, nejaugi šiais laikais visai nebeliko žmogiškumo?“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja kėdainietė Kornelija.
Praskleidė šydą, kas dedasi už uždarų medikų durų – kyšiai ir dovanos stulbina
Lietuvos medicinos sistema – ne tokia jau skaidri, rodo korupcijos žemėlapis. Gyventojai vis dar linkę gydytojui tiesti vokelį su pinigais arba siūlyti dovanas. Portalo tv3.lt kalbinti medikai atskleidė, kokios sumos cirkuliuoja už uždarų durų ir kaip dažnai gydytojai pacientams kartoja, kad „atsidėkojimo“ nereikia. Tačiau šioje medaus statinėje yra ir šaukštas deguto – kai kurie medicinos darbuotojai kyšius ne tik ima, bet ir aptarnaudami pacientą, akivaizdžiai tikisi atpildo.
Atplėšusi gautą vestuvių vokelį kaunietė vos nenualpo: „Iš mūsų pasityčiojo“
„Mūsų vestuvės buvo įspūdingos. Planavome ilgai, į pagalbą pasikvietėme vestuvių planuotoją. Puota vyko prabangioje sodyboje ant ežero kranto, svečiai buvo pakviesti nakvynei. Man suknelę siuvo dizaineris, dekoru rūpinosi būrys profesionalų. Nors viskas buvo smagu ir gražu, vis dėlto supratusi, kokių giminaičių prisikviečiau į svečius, vos nenualpau“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi kaunietė Sigita.
Vestuvių planuotoja atskleidė, kiek pinigų dovanoti vokelyje
Artėjant vasarai, prasideda ir vestuvių sezono įkarštis. Dalis jaunavedžių pasiryžta įsimintiną gyvenimo šventę parengti savarankiškai, o kiti nusprendžia pasinaudoti vestuvių planuotojų paslaugomis. Tiesa, tai gali pareikalauti daug išlaidų. Visgi, vestuvių planuotoja Diana Sugintienė pastebi, kad pasisamdyti žmones, kurie pasirūpintų vestuvių šventės įgyvendinimo idėja, yra vis dar populiaru.
Nuotakos reikalavimas, kiek pinigų dėti į vokelį – atėmė žadą
Tekėjusios ar besiruošiančios vestuvėms moterys puikiai žino, kad visko norisi idealiai. Ypač – iš kviestinių svečių. Naujienų portalas dailymail.co.uk paviešino istoriją, kai nuotaka siaubūnė svečiams pateikė papildomas sąskaitas dėl to, kad šie į vokelį įdėjo per mažas pinigų sumas. Paaiškėjo, kad bene visi svečiai į vokelį vidutiniškai dėjo po 200 svarų, kad nuotakai atrodė per mažai, todėl ji papildomai išsiuntė sąskaitas dar po apytikriai 230 svarų.
Kaune iš biuro dingo 127 tūkst. eurų
Iš biuro Kaune dingo vokas su 127 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį vidurdienį į policiją kreipėsi 1963 metais gimęs vyras. Jis nurodė, kad laikotarpiu nuo rugpjūčio 7 iki 21 dienos iš biuro patalpų Totorių gatvėje neaiškiomis aplinkybėmis dingo vokas su pinigais. Policija atlieka tyrimą dėl svetimo turto pagrobimo.
Atsakė į visus kamuojantį klausimą: tai kiek dėti į vestuvių dovanų vokelį?
Lietuviška vasara yra tokia trumpa, kad kiekviena jos diena – šventė. Kad ir kurioje vietoje būtumėme, kiekvieną savaitgalį galime užuosti su dūmais sumišusį kepamos mėsos kvapą, išgirsti, kaip klega ežerų, upių pakrantės bei lietuviškas pajūris. O per tiltus kiekvieną savaitgalį nešamos baltasuknės nuotakos − vasarą prasideda tikrasis vestuvių sezonas.
Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus nepritaria „vokelių“ legalizavimui
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Aurelijus Veryga nepritaria idėjai, kad kovojant su korupcija sveikatos apsaugos srityje reikėtų įteisinti pacientų gydytojams nelegaliai mokamus pinigus kaip padėką. „Man tai nepriimtina ir aš į tai žiūriu neigiamai“, – penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė A.Veryga.
Naujoviška padėka gydytojui: už kyšį mokėsime mokesčius?
„Vokelį“ prieš eidamas pas gydytoją ruošia kas ketvirtas lietuvis. Taip rodo apklausos, nors gydymo įstaigos ir įrodinėja, kad kyšių mažėja. Kol pinigų medikų algoms kelti nerandama, vis ieškoma kitų būdų korupcijai mažinti. Viena tokių idėjų – „vokelius“ paprasčiausiai legalizuoti. Apie tai prabilo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Dar anksčiau pinigines padėkas įteisinti siūlė ir Gydytojų sąjunga.
Vaistai nuo „vokelio”
Sveikatos apsaugos ministrės prisipažinimas davus kyšį gydytojui dar kartą priminė apie klestinčius „vokelius” gydymo įstaigose už geresnes medicinos paslaugas. Ministrė toli gražu ne vienintelė, pasinaudojusi „vokeliais“. Su tokia situacija susiduria mažų mažiausiai pusė Lietuvos pacientų. Naujausi „Transparency International“ gyventojų apklausos duomenys rodo, kad kas antram gyventojui per 2010–2014 m. teko asmeniškai „atsilyginti“ gydytojui už sveikatos priežiūros paslaugas.
Mokesčių inspektoriai mėsos perdirbimo įmonėje pasirodė pačiame „vokelių“ mokėjimo įkarštyje
Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad operatyvaus patikrinimo metu vienoje stambioje Panevėžio apskrities mėsos perdirbimo bendrovėje inspektoriai nustatė, kad su darbuotojais buvo atsiskaitoma ne tik oficialiai, bet ir mokant jiems „vokelius“. Pranešimas apie neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimą gautas VMI pasitikėjimo telefonu 1882. Patikrinimo metu rasti „juodieji“ žiniaraščiai, pagal kuriuos tądien iš viso turėjo būti išmokėta a...
Atlyginimus vokeliuose mokančioms įmonėms – neramios dienos
Atlyginimus vokeliuose mokančioms įmonėms – neramios dienos. Lietuvoje priskaičiuojama apie 40 tūkstančių įmonių, kuriose bent dešimtadaliui darbuotojų mokamas mažesnis atlyginimas nei minimali mėnesio alga – 300 eurų. Dažniausiai tokius atlygius gauna aptarnavimo ir paslaugų sferos darbuotojai – viešbučių kambarinės, pardavėjos, statybininkai, virėjai, valytojos ar siuvėjos. Simbolinį iki 30 eurų atlyginimą šiuo metu gauna apie 7 tūkstančiai asmenų. Nuo 30 iki 75 eurų – 17 tūkstančių.
Nelegalus darbas mažina socialinio draudimo išmokas
Verslas vis mažiau toleruoja nelegalų atlyginimo mokėjimą, tačiau skaičius gyventojų, kurie oficialiai gauna mažesnes pajamas nei minimalus atlyginimas, tebėra didelis. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) palaiko tradicinę akciją „Šalyje nėra vietos šešėliui“ ir kviečia draudėjus nemokėti, o darbuotojus – nepriimti atlyginimo už darbą „vokeliuose“. „Gaudamas nelegalų atlyginimą gyventojas pirmiausiai rizikuoja savo paties gerove.
Daugėja gaunančiųjų minimalią algą, daugėja ir „vokelių“
Išaugo darbuotojų, gaunančių minimalų darbo užmokestį, skaičius. Statistikos departamentas pateikia praėjusių metų spalio duomenis, pagal kuriuos minimalią algą gauna 21 procentas darbuotojų. 2012 metais tokių buvo 18 procentų. Tarp mokančiųjų mažiausius atlyginimus už visą darbo dieną lyderiauja statybos, aptarnavimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos bei nekilnojamojo turto operacijų įmonės.
Korupcija medicinoje: ar nedideli veiksmai sukels didelius pokyčius?
Turbūt sudėtinga rasti kokį nors kitą reiškinį medicinoje, apie kurį tiek daug kalbama, bet tiek nedaug pavyksta padaryti. Nors prirašyta įvairiausių kovos su korupcija programų, įgyvendinama ne viena antikorupcinė iniciatyva, ženklesnių pokyčių nėra: SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) užsakyto sociologinio tyrimo duomenimis, 2012 m. kyšius sveikatos priežiūros įstaigose davė kas ketvirtas ten apsilankęs, o 70 proc.
Neįgaliųjų socialinės įmonės statusą turinčioje bendrovėje – stori „vokeliai“
Bendrovė „vokeliuose“ išmokėjo 35 tūkst. litų, nors vien tik šiais metais darbuotojų darbo užmokesčiui ji gavo beveik 67 tūkst. litų iš Europos Sąjungos fondo bei Kauno teritorinės darbo biržos. 2013 m. rugpjūčio 27 d., Kaunas.
LLRI: penktadalis lietuvių dirba šešėlyje
Pernai Lietuvoje šešėlyje dirbo bent penktadalis šalies gyventojų, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktas tyrimas „Lietuvos šešėlinė ekonomika“. Lietuvos gyventojų klausta, ar jie arba jų šeimos nariai 2012 metais naudojosi bent vienu iš nelegalių pajamų gavimo būdų – dirbo neoficialiai arba dirbo oficialiai, bet dalį pajamų gavo „vokelyje“. 5 proc. lietuvių pažymėjo, kad dirbo samdomą darbą neoficialiai, 8 proc. – kad gavo dalį pajamų „vokelyje“. 9 proc.
J. Guzavičius: „vokelių“ kiekį ir turinį mažintų viešumas
Daugeliui dirbančiųjų džiugi naujiena – kartu su Naujaisiais atėjęs minimalios algos padidėjimas iki 1000 litų (neatskaičius mokesčių) – kai kuriems verslininkams sukėlė galvos sopulį. Įjungdami savam verslui „taupymo režimą", jie žada atleisti iš darbo dalį minimalias algas gaunančių žmonių. Arba – laikinai verslą stabdyti ir siųsti visus nemokamų atostogų. Kaip jau pasielgė komercine prasme bene geriausioje Kauno gatvėje – Laisvės alėjoje – esančių kelių maitinimo įmonių savininkai.
Daugėja lietuvių sutinkančių dirbti už neoficialų atlyginimą „vokelyje“
Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. rugpjūčio 10 – 23 dienomis, apklausta 1018 15 – 74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.
Atlyginimas vokelyje – paimtumėte ar atsisakytumėte?
Kalbant apie darbo rinką, yra temų, kuriomis nenoriai diskutuoja ir darbuotojai, ir darbdaviai. Viena iš jų – atlyginimai vokeliuose. Statistika stulbina – atlygis už darbą neoficialiai mokamas ne pavieniais atvejais, o vidutiniškai pusei dirbančiųjų.
Tokius duomenis atskleidė darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai. Nors 55 proc.
Autoremontininkų „vokeliuose“ – 400 tūkst. litų
2012 m. gegužės 2 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI), gavusi pranešimą VMI pasitikėjimo telefonu 1882, nustatė Klaipėdos mieste ir rajone automobilių remonto paslaugas teikiančią bendrovę, kurioje buvo vedama „juodoji“ buhalterija, o iš neapskaitytų pajamų darbuotojams mokami atlyginimai „vokeliuose“. Įmonėje rasti „algalapių“ juodraščiai patvirtino, kad per pastaruosius kelerius metus apie 20 darbuotojų „vokeliuose“ įmonės vadovas galimai...
Lietuvos jaunavedžiai labiausiai laukia piniginių vestuvių dovanų
Nors internetas pilnas praktiškiausių, romantiškiausių bei originaliausių vestuvinių dovanų pasiūlymų, geidžiamiausia jaunavedžių dovana – pinigai. Internetinė apklausa parodė, kad tik pinigų ir nieko kito pageidauja gauti virš 40 proc. Lietuvos porų
Iš daugiau nei pusšešto šimto atsakiusiųjų į portalo Apievestuves.lt ir „Electrolux“ surengtos apklausos klausimus, 17 proc. norėtų gauti kelionę, 15 proc. simbolinę arba meninę vertę turinčią dovaną ir tik 2,7 proc. – praktišką buitinį prietaisą.
Pateisina ir vokelius, ir mokesčių slėpimą
Kas blogiau – pilti teršalus į upę ar mokėti atlygį darbuotojams vokeliuose? Naudotis nelegalia programine įranga ar nemokėti mokesčių? Daugiau vartotojų atsisakytų pirkti iš teršėjų ir nelegalios įrangos naudotojų nei iš tų, kurie apvagia valstybę, rašo „Lietuvos rytas“.
67 procentai lietuvių nustotų pirkti produktus, jeigu sužinotų, kad jie dėl sudėtyje esančių kenksmingų medžiagų jau buvo pašalinti iš prekybos vietų lentynų.