• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gavus pakvietimą į įvairias asmenines šventes dažnai sukirba klausimas – ką gi dovanoti? Paskutiniu metu žmonės mieliau renkasi didesnes ir įsimintinas šventes, kuriose dalyvauja didelis artimųjų ir draugų būrys: nuomojama sodyba, užsakomas maistas, kai kada netgi samdomi ir šventės koordinatoriai bei dekoratoriai.

Gavus pakvietimą į įvairias asmenines šventes dažnai sukirba klausimas – ką gi dovanoti? Paskutiniu metu žmonės mieliau renkasi didesnes ir įsimintinas šventes, kuriose dalyvauja didelis artimųjų ir draugų būrys: nuomojama sodyba, užsakomas maistas, kai kada netgi samdomi ir šventės koordinatoriai bei dekoratoriai.

REKLAMA

Visgi tai nemažai kainuoja, todėl artimieji, suprasdami finansinę naštą, kartais renkasi dovanoti pinigus. Bet neretam sukirba mintis – kiek įdėti į vokelį? 

Priklauso nuo kelių dedamųjų 

„Voice memoir“ įkūrėja Raminta teigia, kad vokelio turinys priklauso nuo keletos faktorių. Pirmiausia, pasak jos, reikėtų įsivertinti, kiek kainuoja rengiama šventė. 

„Išties, vokelio turinys yra subtili tema. Bet jei šventės metu turite sudėtingą finansinę padėtį, tuomet tam, kad jaustumėtės gerai ir nekamuotų gėdos jausmas, tikslingiausia padovanoti bent tokią sumą, kiek šventė kainavo vienam žmogui.

REKLAMA
REKLAMA

Jei, pavyzdžiui, jubiliatui šventė kainavo 1000 eurų, o dalyvavo 20 žmonių, tikslingiausia būtų dovanoti 50 eurų tam, kad šventė ją rengiančiam žmogui atsipirktų. Tokia yra nerašyta taisyklė, bet yra išimčių.  

REKLAMA

Pirmiausia, gėdos absoliučiai jokiais atvejais, kad ir kokią sumą dovanotumėte, neturėtumėte jausti. Žinau, ji tikrai kamuoja nemažai svečių, visi bijo įdėti per mažai. Bet blogų dovanų nebūna, ir tai turi suprasti ne tik dovanojantis, bet ir priimantis dovanas.

Įsivaizdavimas, kad rengsiu didelę šventę ir ji man turi atsipirkti, yra savaime ydingas. Jei jau ryžotės investuoti į didesnę šventę, turite suprasti, kad tai jūs pildote savo svajonę. Taip, svečiai gali prie to prisidėti, bet nereikia manyti, kad jie privalo tai daryti. 

REKLAMA
REKLAMA

Visuomet reikia prisiminti, kad bet kokia dovana, kurią gauni, yra iš širdies. Ir net jei žmogus įdėjo 10 ar 20 eurų – galbūt jis tiek ir teturėjo. Ir jei jau žmogus pasirinko dovanoti tokią sumą, vadinasi, net ir sunkmečiu jis savo valia atidavė kone paskutinius pinigus Jūsų svajonėms. O turėti tokių draugų yra didžiulė dovana“, – pabrėžia Raminta. 

Suma priklauso ir nuo progos 

Raminta pastebi, kad svarstant apie vokelio sumą, reikėtų atsižvelgti į progą, kuriai norima padovanoti pinigus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be jokios abejonės, didesnės sumos paprastai dovanojamos vestuvių proga, nes ir surengti šią šventę kainuoja žymiai brangiau. Priklausomai nuo santykio su jaunaisiais, svečiai „nuo žmogaus“ paprastai dovanoja nuo 50 iki 500 eurų ir daugiau.

Žinoma, didesnes sumas dažniausiai dovanoja tėvai. Jie nori prisidėti prie kuriamo naujo vaikų gyvenimo. Draugai ir kiti artimieji paprastai įteikia iki 200 eurų“, – patirtimi dalijasi „Voice memoir“ įkūrėja. 

REKLAMA

Raminta pastebi, kad kalbant apie krikštynas ir gimtadienius, vokelio turinys būna kiek kuklesnis. 

„Paskutiniu metu pastebima, kad krikštynų ir gimtadienių svečiai dažniausiai dovanoja 100 eurų. Nors dar prieš keletą metų dažniausia vokelio suma buvo 50 eurų. Žinoma, paskutiniai metai buvo sudėtingi geopolitine ir ekonomine prasme, matėme augančias kainas, o tai neaplenkė ir švenčių industrijos.

Ko gero, suprasdami dabartinę pinigų vertę žmonės negaili įdėti daugiau“, – pastebi Raminta. 

REKLAMA

Nereikėtų pamiršti alternatyvių dovanų 

„Voice memoir“ įkūrėja sako besidžiaugianti matoma tendencija, kad švenčių svečiai vis dažniau pinigų vokelius iškeičia į unikalias dovanas, kurios prisimenamos ir po daugelio metų, rašoma pranešime spaudai.

„Pastaruoju metu ypač populiarėja išskirtinės, sentimentalios dovanos. Vietoje pinigų žmonės dovanoja emociją.  

Pavyzdžiui, vis dažniau sulaukiame užklausų audio svečių knygos nuomai – žmonės planuoja staigmeną jauniesiems bei jubiliatams. Jie supranta, kad tai – ne tik sentimentali dovana, kuri turi išliekamąją vertę, nes šventės kaltininkai net ir po daugelio metų gali išgirsti savo artimųjų balsą, išgyventi tos dienos emocijas vėl ir vėl.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet taip pat tai yra ir tam tikra pramoga  šventės svečiams – kiekvienas gali prieiti prie audio svečių knygos salelės ir palikti jaukų palinkėjimą.  

Labai džiaugiuosi, kad tokios dovanos sparčiai populiarėja. Juk pinigai – tik pinigai. Jie ateina, jie išeina. Ir po dešimt ar dvidešimt metų tu tikrai neprisiminsi, kas kiek į tą vokelį įdėjo, ar ką už tuos pinigus nusipirkai. Bet svarbią dieną gavus jautrią staigmeną ar kitą dovaną tai atmintyje išliks daugelį metų“, – tvirtina Raminta.  

REKLAMA

Didelė klaida – skolinimasis dovanai 

Pasak įkūrėjos, renkantis dovaną ypač svarbu įsivertinti savo finansines galimybes. 

„Šis aspektas kone pats svarbiausias. Nes jei Jūsų finansinė padėtis yra sudėtinga, tampa absoliučiai nesvarbu, ar jūs esate jaunųjų tėvai, ar jubiliato geriausias draugas.  

Kaip jau minėjau, kartais tokioje situacijoje gali apimti gėda, nesinori įdėti į vokelį per mažai, todėl imama skolintis. Tai didžiulė klaida, kuri tik blogina jūsų finansinę padėtį.

Tokiu atveju daug geriau, pavyzdžiui, kažką sukurti savo rankomis – padovanoti sentimentalią dovaną, kuri būtų iš širdies ir turėtų tam tikrą potekstę.

Jūsų skolintų ir padovanotų pinigų niekas tikrai neprisimins, tačiau sentimentali dovana išliks atmintyje ilgam“, – tvirtina Raminta.

Deti nedaugiau kiek suvalgysi ir isgersi, cia ju svente, kuri nesa nuostolius, o ne pasipinigavimo akcija. Na kokiam reikia buti durniui, eit pavalgyti tegul brutto uz 100, o ideti reikia 300-500 ir dar visa diena prarasti, del ko?
niekinis straipsnis apie nieka,nulis
slykstus merkantilizmas
slykstus merkantilizmas
Aga, pragmatizmas, --- teisinga tai kas naudinga...- fu fu ir kur ritasi ir degraduoja zmogos?- su 72 lytimis?
Kur draugiskumas, palaikymas, bendravimas galu gale giminyste?
1981. vyko mano vestuves, virs 130 zmoniu, NIEKAS, pabreziu NIEKAS net tokios minties neturejo duoti pinigais, tai buvo amoralu...
Nors nei as nei zmona, ju nenorejo, bet tai buvo tevu uzsispirymas vienintelis didelis balius per ju visa gyvenima.
O dabar kelti vestuves tai visiskai man nesuprantamas reikalas, galvos skausmas, ar skaiciuojama kiek is to pasipelnys?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų