vasaros laikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vasaros laikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vasaros laikas“.

Įvestas žiemos laikas – medikai pasakoja apie sveikatos sutrikimus

Praėjusią savaitę atsukome laikrodžius valanda atgal – įvestas žiemos laikas. Medikai pasakoja apie dažnėjančius sveikatos sutrikimus, laiko persukimo neigiamą poveikį tiek fizinei, tiek emocinei būklei. Tiesa, tokį pokytį dažniausiai pajunta tik jautriausieji, gyvenantys pagal griežtą rutiną, senyvo amžiaus žmonės ir vaikai. Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Pasakė, kada suksime laikrodžius: nepražiopsokite

Artėja data, kai persuksime laikrodžių rodykles iš vasaros į žiemos laiką, o tai reiškia, kad laikrodžių rodyklės bus persuktos viena valanda atgal. Laiko keitimas įvyks paskutinį spalio sekmadienį, būtent spalio 27 d. rytą, kai laikrodžių rodyklės suksis 4 val. ryto. Tuo metu turėsime juos pasukti viena valanda atgal – iki 3:00 val. ryto. Kaip buvo nustatytas laiko keitimas Vasaros laikas – tai sistema, kuria siekiama kuo geriau išnaudoti šviesų paros metą ir taupyti energiją.
2024-09-28

Skubiai pasitikrinkite telefonus: nepamirškite 1 veiksmo

Du kartus per metus keisti laikrodžių rodomą laiką įprasta jau daugiau nei šimtmetį. Tad pasitikrinkite ar nepamiršote persukti visų savo namų laikrodžių, kurie reguliuojami rankiniu būdu! Laikrodžiai viena valanda į priekį sukami paskutinę kovo savaitę, kai prasideda vadinamasis vasaros laikas. Jie sukami ne be reikalo.
2024-03-31

Įvardijo dieną, kada suksime laikrodžius: nepraleiskite

Lietuvoje du kartus per metus yra sukamas laikas. Iš šio šešadienio (30 dienos) į sekmadienį (31 dienos) vėl suksime laikrodžius valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt buvo Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Raminta Liebienė pasakojo, kam laiko pokyčiai turi didžiausią įtaką ir kaip jiems tinkamai pasiruošti, kad nepajustume didelių nepatogumų.
2024-03-23

Pasakė, kada suksime laikrodžius: nepražiopsokite

Lietuvoje du kartus per metus yra sukamas laikas. Atėjus paskutiniajam kovo savaitgaliui, pirmąją Velykų dieną, vėl suksime laikrodžius – naktį iš šeštadienio (30 diena) į sekmadienį (31 diena), 3 valandą nakties laikrodžio rodykles suksime valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką.
2024-03-20

Atšauktas vasaros laikas

Lietuvoje naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklė atsukta viena valanda atgal.  Žiemos laikas galios iki kitų metų kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Perspėja lietuvius dėl laikrodžių sukimo – štai, kaip tai paveikia mūsų sveikatą

Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo vasaros laikas ir laikrodžius pasukome valandą į priekį. Ne vienas jau pajuto valandos skirtumą, o ekspertai sako, kad būtent ši viena valanda gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Laiko keitimo metu žmogaus miegas gali sutrikti, taip pat paūmėja ir lėtinės ligos. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad daugelyje valstybių yra paliktas žiemos laikas, mat, tyrėjai įrodė, kad šitaip kaitalioti laiką nėra gerai.

Nepamirškite – sekmadienį laikrodžių rodykles suksime į priekį

Ateinantį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžių rodyklės bus pasuktos viena valanda į priekį. Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo mėnesio sekmadienį, 3 valandą ryto laikrodžio rodykles persukant valandą į priekį, o žiemos – paskutinį spalio sekmadienį, 4 val. ryto persukant rodykles valanda atgal. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Įspėja lietuvius – netrukus vėl suksime laikrodžius: štai, ką būtina padaryti kiekvienam

Netrukus laikrodžius teks pasukti viena valanda pirmyn. Primename, kad vasaros laikas prasideda kovo 26 d., o laikrodžius reikėtų persukti iš šeštadienio į sekmadienį, ryte 3 val.  Laikas Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vykdant Europos Sąjungos direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Aktualu: šią savaitę suksime laikrodžius valanda atgal

Lietuvoje šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės atsukti viena valanda atgal.  Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu nepamiršti: savaitgalį teks persukti laikrodžius

Ateinantį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžių rodyklės bus pasuktos viena valanda į priekį. Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo mėnesio sekmadienį, 3 valandą ryto laikrodžio rodykles persukant valandą į priekį, o žiemos – paskutinį spalio sekmadienį, 4 val. ryto persukant rodykles valanda atgal. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Lietuvoje atšauktas vasaros laikas: laikrodžiai vėl sukti valanda atgal

Laikrodžius pasukus viena valanda atgal, sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Galiojant žiemos laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti žmonių sveikatai.

Svarbu nepamiršti: netrukus persuksime laikrodžius

Spalio 31 dieną Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus.

Lietuvoje sekmadienį bus įvestas vasaros laikas

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Lietuvos valdžios atstovai jau pernai tikėjosi, kad tai vieni paskutinių laiko keitimo kartų, tačiau įtikinti partnerių Europoje atsisakyti laiko sukiojimo kol kas nepavyksta. Idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus remia ir Europos Komisija, ir Europos Parlamentas.

Nepamirškite pasukti laikrodžių: sekmadienį miegosime valanda ilgiau

Jau šį sekmadienį vėl suksime laikrodžius. Šįkart viena valanda atgal, todėl sekmadienį miegosime truputį ilgiau. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvedamas žiemos laikas. Kaip ir kiekvieną paskutinį spalio savaitgalį, taip ir šį sekmadienį, suksime laikrodžius. Laikrodžius naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės pasukti viena valanda atgal, todėl sekmadienio ryte lovose vartytis galėsime ilgiau. Tiesa, nuo šiol vakarai darysis tamsesni.

Nepamiškite persukti laikrodžio: nuo šiandien įvedamas žiemos laikas

Sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas. Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.  Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Ruošiamasi vėl sukti laikrodį: neaišku, kada ES atsisakys šios praktikos

Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, ruošiantis atšaukti vasaros laiką, Lietuvos Vyriausybės atstovai pripažįsta, kad įtikinti partnerių Europoje atsisakyti laiko sukiojimo dar nepavyksta. Europos Komisija ir Europos Parlamentas pritaria idėjai atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria. „Šiuo klausimu kol kas jokio aiškumo nėra. Yra konsultacijoms su šalimis laikas duotas iki 2021 metų pavasario.
Aktualijos 2019-10-21

Žiemos ar vasaros laikas – astronomai įvertino, kas Lietuvai naudingiau

Kitąmet Lietuva turi priimti svarbų sprendimą, kokį laiką paliksime savo šalyje – vasaros ar žiemos, mat jau netrukus Europos Sąjungoje atsisakysime sezoninio laikrodžių persukimo. Nors Lietuvoje svarstyta apie likimą prie vasaros laiko, nuomonės šiuo klausimu išsiskiria ir mokslininkai aršiai ginčijasi, kuris variantas būtų palankesnis mūsų sveikatai.

Pavasarį laikrodžius persuksime paskutinį kartą: lieka tik vienas klausimas

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad kitų metų pavasarį laikrodžiai bus pasukti paskutinį kartą. Tokiu būdu Lietuvoje nuolat būtų vasaros laikas. „Kol kas Komisija (Europos Komisija – BNS) pasiruošusi pavasariui, paskutinis laiko persukiojimas bus pavasarį, bet dar nėra priimti galutiniai sprendimai, kol kas mes tik Komisijos vadovų pareiškimus girdime“,– žurnalistams trečiadienį sakė ministras. Jo teigimu, dėl laiko keitimo bus tariamasi neformaliame ministrų susitikime dar šiemet.

1 taisyklė, kad laiko pokyčiai nebūtų „skausmingi“

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas, Lietuvos gyventojai laikrodžius turi persukti viena valanda į priekį. Nors kasmet medikai sutartinai tvirtina, kad perėjimas iš žiemos į vasaros laiką – kenkia organizmui, o ypač vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms, vis dėlto šiemet Santaros klinikų gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė sutiko pažvelgti kiek nestandartiškai į laiko sukimą ir paaiškino, kodėl pokyčiai gali būti naudingi.
2018-03-24

Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Direktyvos galiojimas yra neribotas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

Kaip ir kasmet, paskutinį kovo sekmadienį pereisime prie vasaros laiko – kovo 25-osios naktį laikrodžius reikės persukti valandą į priekį. Tai reiškia kiek tamsesnius rytus, tačiau kartu – ir ilgesnius vakarus. Vasaros laikas galioja iki spalio mėnesio galo. Panašu, kad laikrodžius sukinėti mums teks dar trejus metus – iki 2021 metų.
Aktualijos 2018-03-20

Nusprendus nebesukioti laiko lauktų nauja dilema

Ginčai dėl laikrodžių sukiojimo pavasarį ir rudenį jau plinta visoje ES. Europos Komisija aiškinsis, ar nevertėtų atsisakyti šios žmonių sveikatą trikdančios prievolės. Jei laikrodžiai bus nebesukiojami, teks apsispręsti, kuriuo laiku gyventi – žiemos ar vasaros.  Rodos, visai neseniai, spalio pabaigoje sukome laikrodžių rodykles grįždami į žiemos laiką. O jau po pusantro mėnesio štai taip teks vėl sukti laikrodžius, mat artėja vasaros laikas.

Ką daryti, kad pasukus laikrodžius į priekį tinkamai išsimiegotume?

Jau šį savaitgalį visi Lietuvoje vėl persuks laikrodžius ir taip susijauks įprastą gyvenimo ritmą - eiti miegoti ir keltis reiks nauju laiku. Daugybei žmonių sutrikęs miegas reiškia prastą savijautą, sutrikusį darbingumą. Tad TV3 žinių žurnalistai pasidomėjo, ką žmogui reiškia miegas? Ką daryti, kad naktį išmiegotumėme taip kaip reikia.
Aktualijos 2017-03-25

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas – 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus, vykdant neribotai galiojančią ES direktyvą dėl vasaros laiko. Briuselis kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas.

Medikai skubiai ragina ruoštis: artėja laikrodžių pasukimas, paveiksiantis neišvengiamai

Gydytojai ragina ruoštis vasaros laiko įvedimui. Ir nors laikrodžius vieną valandą į priekį pasuksime paskutinį kovo sekmadienį, jau dabar reikėtų eiti anksčiau miegoti ir ryte šokti iš lovos taip pat anksčiau. Priešingai gresia nemenkas stresas organizmui. Psichologai priduria, kad žadintuvo pro langą neteks mesti jeigu net ir mažiau miegodami – nesiskųsime, o priešingai ieškosime naudos. Štai tokia saldi kiekviena rytinio miego minutė. Ir nesvarbu žmogus pučia į akį ar keturkojis.

Sekmadienį įvedamas vasaros laikas

Šį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Laikrodžio rodyklių sukinėjimas Lietuvoje sulaukia kritikos. Pernai lapkritį Seimas priėmė nutarimą ir pasiūlė Vyriausybei žengti žingsnius pakeičiant Europos Sąjungos direktyvą dėl laiko ir leidžiant Lietuvai nuspręsti pačiai, kokiu laiku gyventi.

Bronis Ropė: vasaros laiko kol kas nežadama atšaukti

 Vakar Europos Parlamentas vyko klausymai vasaros laiko keitimo Europoje tema. Nors Europos Parlamento politinių grupių atstovų nuomonės buvo pakankamai vieningos, Europos Komisija pademonstravo, kad neketina nieko daryti ir taisyti direktyvą įpareigojančią laiką persukti du kartus per metus. "Retai taip būna, kai parlamento nariai parodo tokią vienybę. Beveik visi jų kritikavo Komisijos neveiksnumą ir dėstė mokslininkų argumentus, kurie rodo, jog laiko persukimas yra beprasmis.

Vėl persukami laikrodžiai: ką būtina žinoti?

 Šiąnakt Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, atšaukiamas vasaros laikas – tai reiškia, kad 4 valandą nakties pasuksime laikrodžių rodykles viena valanda atgal. Nors daug diskutuojama, ar toks laikrodžių sukiojimas yra labiau naudingas, ar žalingas, situacija nesikeis bent iki 2016 metų pabaigos. Taip nurodo Europos Komisijos direktyva (priimta 2001 metais) ir jei šalys narės nesikreips dėl pakeitimų, tai bus daroma dar mažiausiai penkerius metus.
2015-10-24

Vėliau gulsimės, ilgiau miegosime: grįšime prie žiemos laiko

Sekmadienį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Aktualijos 2015-10-23

Pasiruoškite – šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas

Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kitų metų kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Aktualijos 2015-10-19

Lietuvoje įvestas vasaros laikas

  Lietuva pradėjo gyventi pagal vasaros laiką. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikėjo pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius - iki spalio pabaigos. Kasmet du kartus per metus laikrodžiai pasukami, siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

Savaitgalį įvedamas vasaros laikas

 Lietuvoje šios savaitės pabaigoje bus įvestas vasaros laikas. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius - iki spalio pabaigos. Kasmet du kartus per metus laikrodžiai pasukami, siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

Rusijoje nuo spalio prasidės amžinas žiemos laikas

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasirašė įstatymą, kuriuo šalyje nustatomas nuolatinis žiemos laikas ir kuriuo pradedamas dar vienas eksperimentas su šalies laikrodžiais, taip daroma po trejus metus galiojusio vasaros laiko įvedimo. V.Putinas pasirašė įstatymo „dėl laiko matavimo“ pataisas, pagal kurias šalyje nuo šio rudens nustatomas „nuolatinis žiemos laikas“, niekada nekeistinas vasaros laiku.
2014-07-22

Persukome laikrodžius paskutinį kartą

Savaitgalį Lietuva perėjo prie vasaros laiko – sekmadienį laikrodžius pasukome viena valanda į priekį. Taip turėtume gyventi iki spalio mėnesio, kai laiką pasukame viena valanda atgal. Tačiau šis laikrodžio persukimas Lietuvoje buvo paskutinis. Jau įpratome, kas pusmetį sukinėti laikrodžių rodykles pirmyn ir atgal. Paskutinį kovo sekmadienį sukame į priekį, o paskutinį spalio sekmadienį – atgal. Taip su laiku žaidžiame nuo 2003 metų.

Suksime laikrodžius: kaip tai mums pakenks?

Kad atėjo šiltasis sezonas, galima suprasti ne tik iš bundančios gamtos, ilgėjančių dienų ar kalendorinio pavasario pradžios. Nuo sekmadienio Lietuvoje, kaip, beje, ir visoje Europos Sąjungoje, pradėsime gyventi vasaros ritmu – persuksime laikrodžio rodykles valanda pirmyn. Tai reiškia ne tik tai, jog ne už kalnų – vasara. Teks priprasti keltis ir gultis anksčiau. Kaip tai paveiks mūsų sveikatą ir darbingumą? Vasaros laiku gyvensime septynis mėnesius – iki paskutinio spalio sekmadienio.

Miegosime trumpiau – įvedamas vasaros laikas

kaunas.kasvyksta.lt Nuo ateinančio savaitgalio pradėsime gyventi nauju, vasaros laiku. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios iki vėlyvo rudens – spalio pabaigos. Lietuvoje laikrodžiai persukami du kartus per metus nuo 2003-ųjų.
Lietuva 2014-03-24

Rusija atsisakys nuolatinio vasaros laiko

Rusija ketina panaikinti buvusio prezidento Dmitrijaus Medvedevo pernai įvestą tvarką negrįžti prie žiemos laiko, pranešė BBC. D. Medvedevas norėjo sumažinti laikrodžių persukimo sukeliamą stresą, todėl įvedė nuolatinį vasaros laiką. 2011 metais Rusija buvo bene vienintelė Šiaurės Europos valstybė, spalio mėnesį neatsukusi laikrodžių viena valanda atgal. Rytai tapo tamsesni, bet po pietų ilgiau buvo šviesu.
2012-09-21

Nepamirškite persukti laikrodžių

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikia pasukti viena valanda pirmyn. Pagal šį laiką gyvensime septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Pernai balandį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pasiūlė Vyriausybei daugiau dukart per metus nebesukti laikrodžių rodyklių, o likti gyventi vasaros laiku.

Savaitgalis sutrumpės viena valanda

Naktį iš kovo 24-osios į 25-ąją neteksime vienos valandos – Lietuvoje bus pereinama prie vasaros laiko, todėl trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Tokiu ritmu reikės gyventi iki paskutiniojo spalio sekmadienio, kai vėl bus grįžta prie žiemos laiko.

Laikrodžių persukimas vėl kaitins aistras

Kitas savaitgalis bus viena valanda trumpesnis – Lietuvoje įvedamas vasaros laikas, kuris bus atšauktas tik spalio pabaigoje. Šis veiksmas gali sukelti dar vieną diskusijų bangą, ar verta kasmet du kartus keisti laiką. Galios daugiau kaip pusmetį Kovo 25-ąją, sekmadienį, 3 val. nakties laikrodžių rodyklės Lietuvoje, kaip ir visoje ES, bus pasuktos viena valanda į priekį. Vasaros laikas įvedamas kasmet paskutinį kovo sekmadienį.

Kitą savaitgalį suksime laikrodžius

Kitas savaitgalis bus viena valanda trumpesnis – Lietuvoje įvedamas vasaros laikas, kuris bus atšauktas tik spalio pabaigoje, rašo „Kauno diena“. Šis veiksmas gali sukelti dar vieną diskusijų bangą, ar verta kasmet du kartus keisti laiką. Pernai Lietuvoje įvedus vasaros laiką visuomenėje vėl kilo diskusijų dėl laikrodžių sukinėjimo tikslingumo. Į jas įsikišo netgi Seimas. Lietuva tapo vienintelė, kurioje dėl sezoninio laiko priimti net aukščiausių valstybinių institucijų teisės aktai.
titulinis 2012-03-17

Pradėsime gyventi žiemos laiku

Lietuvoje spalio 29-osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Pernai vasaros laikas buvo atšauktas keletą dienų vėliau – spalio 31-ąją. Vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.

Seimas pasiūlė vyriausybei kreiptis į EK dėl vasaros laiko netaikymo Lietuvoje

Seimas pasiūlė Vyriausybei kreiptis į Europos Komisiją dėl Direktyvos nuostatų pakeitimo ir vasaros laiko netaikymo Lietuvos teritorijoje. Už tokį Seimo nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ balsavo 51 Seimo narys, prieš – 3, susilaikė 14. Šį sprendimą Seimas priėmė įvertinęs tai, kad Lietuvos institucijos iki šiol nėra atlikusios išsamių tyrimų dėl vasaros laiko susitarimų nuostatų poveikio gyventojų sveikatai ir atitinkamiems ūkio sektoriams, taip pat į tai...

Seimas nusprendė nekeisti vasaros ir žiemos laiko

Toks pasiūlymas suformuluotas Seimo priimtoje rezoliucijoje „Dėl žiemos ir vasaros laiko suvienodinimo". Šį sprendimą Seimas priėmė atsižvelgdamas į tai, kad nuolatinis vasaros laiko keitimas į žiemos laiką, medikų teigimu, daro žalą šalies gyventojų sveikatai, didėja depresinių susirgimų bei savižudybių skaičius, taip pat į tai, kad dauguma gyventojų nepritaria sezoninio laiko įvedimui bei nuolatiniam laiko keitimui.

Vienos valandos dilema

Kasmet prieš persukant laikrodžio rodykles valanda į priekį ar atgal, vis kyla diskusijų, kam naudinga versti žmones gyventi vasaros ir žiemos laiku ir kiek tai kenkia jų sveikatai. Lietuviai niekada turbūt iki galo ir nebuvo susitaikę su palyginti nauja tradicija kiekvieną kovą ir spalį į darbą keltis ne jiems įprastu laiku.

Laikrodžiai rodo vasarą

Kasmetinis laikrodžių persukimas tebekelia sumaištį ir abejones, bet tvarkos atsisakyti neskubama. Psichologai nuolat akcentuoja diskomfortą, kurį dėl laiko persukimo patiria jautresni žmonės, tuo tarpu specialistai atkreipia dėmesį, kad vis dar nepavyksta išvengti nesusipratimų derinant traukinių ar lėktuvų tvarkaraščius.

Sukti ar nesukti laikrodžius atgal?

Nepaisant žmonių nepritarimo, jau šį sekmadienį teks vėl sukti laikrodžių rodykles. Energetikai tokius eksperimentus laiko bergždžiu bandymu sutaupyti, medikai kalba apie žalą sveikatai, o politikai iš rodyklių sukiojimo darosi reklamą. Nauda – nulis Paskutinį spalio sekmadienį Lietuvoje vėl teks pasukti laikrodžio rodykles ir pratintis prie žiemos laiko. Šios beprasmės tvarkos visiškai nesupranta sveikatos apsaugos specialistai – ji neigiamai veikia psichinę ir fizinę žmonių savijautą.

Siūloma organizuoti gyventojų apklausą dėl laiko keitimo

Vyriausybė raginama organizuoti gyventojų nuomonės apklausą dėl vasaros laiko keitimo. Tokį siūlymą pateikė Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius. Sekmadienį ketvirtą valandą nakties Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas, laikrodžio rodyklės bus pasuktos viena valanda atgal. Seimo kontrolierius R. Valentukevičius dar prieš dvejus metus atliko tyrimą savo iniciatyva ir pareiškė abejonę dėl vasaros laiko keitimo ekonominės naudos pagrįstumo.

Kovo 28-ąją laikrodžius suksime valanda į priekį

Paskutinįjį šio mėnesio sekmadienį, kovo 28-ąją, trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį - pagal vasaros laiką Lietuva gyvens septynis mėnesius. Vasaros laikas bus atšauktas paskutinįjį spalio sekmadienį - spalio 31-ąją. Mūsų šalyje vasaros laikas Vyriausybės nutarimu nuo 2003-iųjų kasmet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.
Į viršų