Seimas pasiūlė Vyriausybei kreiptis į Europos Komisiją dėl Direktyvos nuostatų pakeitimo ir vasaros laiko netaikymo Lietuvos teritorijoje.
Už tokį Seimo nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ balsavo 51 Seimo narys, prieš – 3, susilaikė 14.
Šį sprendimą Seimas priėmė įvertinęs tai, kad Lietuvos institucijos iki šiol nėra atlikusios išsamių tyrimų dėl vasaros laiko susitarimų nuostatų poveikio gyventojų sveikatai ir atitinkamiems ūkio sektoriams, taip pat į tai, kad sveikatos požiūriu Lietuvos gyventojams palankiausia būtų gyventi laiku, atitinkančiu valstybės geografinę padėtį ir laiko juostą.
Priimtu nutarimu Vyriausybei siūloma prireikus pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms 2011–2012 metais atlikti išsamius, objektyvius ir moksliškai ar statistiškai pagrįstus tyrimus dėl Direktyvos nuostatų poveikio atitinkamiems ūkio sektoriams, ypač sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sektoriams, bei atlikti Lietuvos gyventojų apklausą dėl vasaros laiko taikymo.
Seimas nusprendė pritarti Sveikatos reikalų komiteto siūlymui atmesti Seimo nutarimo „Dėl vasaros laiko“ projektą, kuriuo buvo siekiama pasiūlyti Vyriausybei atsisakyti sezoninio laiko, paliekant tik vasaros laiką.
Europos teisės departamentas savo išvadoje yra pažymėjęs, kad sezoninio laiko įvedimas ar jo atsisakymo priėmimas priklauso Europos Sąjungos, o ne valstybių narių kompetencijai. Todėl sezoninio laiko atsisakymas taptų įmanomas tik pakeitus atitinkamas Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos nuostatas.