tikrovė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tikrovė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tikrovė“.
Teismas: VSD teiginiai apie „MG Baltic“ įtaką Šatui neatitinka tikrovės, žeidžia jo garbę bei orumą
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį nusprendė, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) teiginiai apie galimą koncerno „MG Baltic“ įtaką Konkurencijos tarybos vicepirmininkui Elonui Šatui neatitinka tikrovės ir pažeidė jo garbę bei orumą.
E. Šatas teisme ginčijo VSD teiginį, kad jis 2008 metais „MG Baltic“ įsigyjant didžiausią Lietuvoje alkoholio gamintoją „Alitą“ buvo koncerno „savas žmogus“ Konkurencijos taryboje.
Edwardas Lucasas. Senasis postkomunistinės erdvės naratyvas neatitinka nūdienos tikrovės
Trys svarbūs įvykiai pasakoja kardinaliai skirtingas istorijas. Kaukaze Rusija įtvirtino savo geopolitinius gniaužtus tarpininkaudama paliauboms užbaigti šešių savaičių karą tarp Armėnijos ir Azerbaidžano. Baltarusijoje milicijos sumušto 31 metų Ramano Bandarenkos mirtis pabrėžė režimo negailestingumą besitęsiančių opozicijos protestų akivaizdoje.
Ginekologas atskleidė visą tiesą apie kontracepciją: šie mitai klaidina moteris
Šiomis dienomis kontracepcijos priemones vis dar gaubia daugybė mitų, o ypač kontraceptines tabletes. Vienos moterys ryžtasi jas naudoti, norint išvengti neplanuoto nėštumo, kitos nuo jų susilaiko, išgirdusios neigiamų nuomonių. Tačiau kokia iš tiesų yra kontraceptinių tablečių nauda ir trūkumai, atskleidžia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų akušeris-ginekologas med. dr. Vytautas Klimas. Šiais laikais kontraceptinių priemonių yra tikrai nemažai.
Aušra Maldeikienė. Kas sieja Vilniaus „grindinio“ studentus, Brexit’ą ir Trumpą?
1. Pagrindinės šio teksto prielaidos arba politinė autorės deklaracija (tie, kurie nesuvokiate, kas čia dėstoma, toliau nebeskaitykit, please… ) Pradėsiu nuo įžangos, skirtos isterikams, kurie pasaulį mato dvispalvį – juodą ir baltą. Taigi, pirma, esu labai nuosekli ir aistringa Europos Sąjungos šalininkė.
Kovos scenos kine: ar Bruce’o Lee smūgiai išties mirtini?
Kas paauglystėje nemėgino smūgiuoti kaip Chuckas Norrisas, nesižavėjo Bruce’u Lee ar Jackie Chanu, nepabandė kopijuoti garsiojo Jeano Claude’o Van Damme’o spyrio ore apsisukus 360 laipsnių? Daugelis įkvėpimo dvikovų studijoms ir motyvacijos sportuoti sėmėsi iš kino ekranų. Dabar kine – nauji meistrai su Jasonu Stathamu ir Jetu Lee priešakyje.
Praeities paslaptys: žavingos ir šokiruojančios istorinės nuotraukos (I)
Šiais laikais daugelis turi fotoaparatus, o jei ne – tai išmaniuosius telefonus, su kuriais galima daryti visai kokybiškas nuotraukas. Taigi, nėra nė mažiausios kliūties įamžinti viską, ką norime. O štai istorinės nuotraukos yra tikra retenybė, kuri dovanoja neįkainojamą galimybę daugiau sužinoti apie praeitį. List25.com siūlo pasigrožėti 25 tokiomis nuotraukomis.
Feromonai – mitas ar tikrovė?
Muilas su feromonais neefektyvus – įrodė JAV mokslininkai. Kampanija Dial pristatė pirmąjį pasaulyje muilą, keliantį vyrišką patrauklumą moterų akyse – biotechnologijų stebuklas gavo intriguojantį ir daug žadantį pavadinimą Dial Men Magnetic Attraction Enhancing Body Wash. Į stebuklingojo muilo sudėtį įeina sintezuoti feromonai – ypatingos medžiagos, kurios signalizuoja apie padidintą vyro vaisingumą ir seksualinį patrauklumą.
25 dalykai, kurie iš mokslinės fantastikos filmų persikėlė į tikrovę (I)
Antikiniais laikais gyvenę žmonės pranašavo, kad po daugelio daugelio metų nuo tada pasaulis bus daug labiau išsivystęs. Ir jie neklydo. Tai, kas iš pradžių priskiriama mokslinei fantastikai pamažu tampa įprastais dalykais ir faktais dėl technologinės pažangos. Per pastaruosius metus mokslininkai taip pat pasistengė ir buvo pasiekta daug naujų atradimų. List25.com siūlo paskaityti apie 25 iš jų.
Užstato sistema – mitai ir tikrovė
Šiuo metu Seime svarstomos Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, reglamentuojančios vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemos įvedimą nuo 2015 m., apipintos mitais, o užstato sistema pateikiama it panacėja „išvalysianti Lietuvą“. Deja, pažvelgus atidžiau, pagrindiniai argumentai prasilenkia su realia situacija. Mitas Nr.
Pasakos realiame gyvenime: pasakų nameliai
Vaikystėje, skaitydami mėgstama istoriją, ne kartą pagalvojome: „Kaip norėčiau gyventi namelyje ant vištos kojelės“. Namai, egzistuojantys istorijose, atrodė nepasiekiami. Pasirodo, pasaulyje iš tiesų egzistuoja pasakų nameliai. Įkvėpti populiarių istorijų, jie išsimėtę visame pasaulyje: nuo raganos namą primenančio statinio Prancūzijoje iki hobitų namų Naujojoje Zelandijoje. Gražiausi pasakų įkvėpti namai – žemiau esančioje galerijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Naujienų portale Balsas.lt skelbtos informacijos apie A. Sakalą paneigimas
Naujienų portalas Balsas.lt vykdydamas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą paneigia informaciją, kuri pasirodė naujienų portale Balsas.lt 2013-ųjų birželio 23 dieną publikacijoje „Europarlamentaras A. Sakalas vėl padarė avariją“. Publikacijoje pateikta informacija, kad Aloyzas Sakalas jau antrą kartą per kelerius metus padarė eismo įvykį, kurio metu gerokai apgadinti automobiliai, pareigūnai iš jo atėmė vairuotojo pažymėjimą neatitinka tikrovės. Naujienų portalo Balsas.
Kvantinis keistumas: mūšis dėl tikrovės
Realybė, reliatyvumas, priežastingumas ar laisva valia? Pažvelkime į kvantų teoriją ir bent vienas iš šių dalykų tėra iliuzija – tačiau kuris? Iš pradžių tai atrodo, kaip paprastas veidrodis. Bet jis toks nėra. Jis pusiau atspindintis. Pusė į jį krintančios šviesos atspindima. Kita pusė pereina kiaurai. Tai nėra savaime neįprasta. Panašų efektą regite kaskart žvelgdami per langą ir matydami kambario, kuriame sėdite, dalinį atspindį.
„WikiLeaks“: atskleidžiant Juliano Assange‘o karą su slaptumu – kas yra tikra?
Wikileaks virselis „WikiLeaks“ fenomenui pasaulyje nuo pirmųjų skandalų apie Kenijos prezidento korupciją 2007-aisiais metais iki piko 2010-aisiais, kai buvo paviešinti slapti JAV diplomatų susirašinėjimo dokumentai, skiriama labai daug dėmesio, bet retai kada jis būna grįstas „WikiLeaks“ kaip politinio ar socialinio atvejo analize.
Mitai ir tikrovė: ką žinome apie maisto produktus?
Įvairiausių mitų apie maisto produktus – begalė: „brangesni produktai kokybiškesni už pigesnius“, „šviežiuose vaisiuose ir daržovėse daugiau vitaminų nei šaldytuose“, „ožkos pienas vertingesnis už karvės“. Gamintojams naudinga, kad šiais ir panašiais mitais tikėtų vartotojai. Pirmojo Baltijos kanalo laidos „Gyvenamoji aplinka. Mitai apie maisto produktus“ kūrėjai aiškinosi kur tiesa, o kur išsigalvojimai, kokius mitus sugalvojo patys gamintojai ir kodėl.
Kaip aklieji įsivaizduoja tikrovę?
Paulas Gabiasas niekada nematė stalo. Jis gimė pirma laiko ir netrukus apako, greičiausiai todėl, kad inkubatoriuje gavo per daug deguonies. Tačiau 60 metų P. Gabiasui greta jo esantį stalą suvokti visai nesunku.
„Mano stalo įvaizdis yra lygiai toks pat kaip ir pats stalas. Jis turi aukštį, plotį, gylį, tekstūrą. Viską galiu įsivaizduoti vienu metu. Jis tiesiog neturi spalvos“, – pasakojo vyras.
Nepasitikėkite reklaminėmis viešbučių nuotraukomis
Interneto klestėjimo laikais rinkdamiesi viešbutį neretai pasikliaujame tinklalapiuose pateikiamomis nuotraukomis. Deja, tai, ką matote, ir tai, ką iš tiesų gaunate, dažnai skiriasi, rašo „Business Insider“.
Kelionių tinklalapis „Oyster“ išsiaiškino, kiek skiriasi reklaminiuose viešbučių bukletuose besipuikuojančios nuotraukos nuo tikrovės.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad daugelis viešbučių stengiasi pagražinti tikrovę.
Kas pasakė, kad būtinai turime perprasti šį sudėtingą pasaulį?
Kartais daug lengviau jį tiesiog... pakeisti.
Buvęs kompanijos „Apple“ idėjų skleidėjas ir devynių verslo bestselerių autorius Guy Kawasaki šį kartą skaitytojams turi tris patarimus: žavėti, žavėti ir dar kartą žavėti. Nes nuo to priklauso mūsų karjera, santykiai su aplinkiniais ir daug daugiau.
Knyga „Žavesys“ skirta ambicingiems. Tiems, kurie svajoja jei ne pakeisti pasaulį, tai bent jau nedidelę jo dalį.
Vyrai ir skyrybos: mitai bei realybė
Priimta manyti, kad nutrūkus santykiams ar iširus santuokai labiau išgyvena moterys nei vyrai. Tikrovėje jiems ne visai „vienodai rodo“.
Supažindinsime jus su populiariausiais mitais apie išsiskyrusių vyrų skausmus ir džiaugsmus.
Vyrai lengviau ištveria skyrybas?
Dažnai pasitaiko, kad vyras po skyrybų „atgauna jėgas“ — kaip pašėlęs tempia į lovą viską, kas pasitaiko jo kelyje, nenuilsdamas lankosi visuose įmanomose vakarėliuose, kaip įmanydamas demonstruoja savo džiaugsmą.