Muilas su feromonais neefektyvus – įrodė JAV mokslininkai.
Kampanija Dial pristatė pirmąjį pasaulyje muilą, keliantį vyrišką patrauklumą moterų akyse – biotechnologijų stebuklas gavo intriguojantį ir daug žadantį pavadinimą Dial Men Magnetic Attraction Enhancing Body Wash.
Į stebuklingojo muilo sudėtį įeina sintezuoti feromonai – ypatingos medžiagos, kurios signalizuoja apie padidintą vyro vaisingumą ir seksualinį patrauklumą.
Tačiau net patys geriausi ketinimai buvo išsklaidyti nuobodžių psichofizikų, kurie pravedė seriją eksperimentų ir išsiaiškino, kad panašios priemonės veikia esant gausybei svarbių „bet“!
Keletui panašaus amžiaus moterų buvo pasiūlyta užmerktomis akimis pauostyti popieriaus juosteles, patrintas į trijų vyrų odą, ir nuspręsti, kuris iš vyrų joms labiausiai patrauklus.
Pirmasis prausėsi įprastu muilu, antrasis – muilu su dirbtiniais feromonais, o trečiasis visai nesiprausė ir kvepėjo šviežiu prakaitu.
Išaiškėjo, kad nuomonės nesutapo: vienos išsirinko feromonus, kitos – natūralų prakaito kvapą. Štai ką papasakojo leidiniui Times viena iš eksperimento dalyvių, kuri išsirinko muilą Dial:
„Mane kažkuo patraukė šviežio kūno aromatas, tačiau aš nieko nežinau apie kūno savininką, kaip jis atrodo ir pan. Jeigu man nepatinka išvaizda, manęs neprivilios jokie feromonai.“
Tyrimų rezultatus komentavo ir žinomas antropologas, amerikiečių (antropologas) daktaras Helen Fišeris (Dr. Helen Fisher): „Meilės iš pirmo žvilgsnio prigimtis – procesas sunkus ir daugiafaktorinis, jis mums neaiškus iki galo, tačiau galima teigti, kad išvaizda bei kvapas čia vaidina pagrindinį vaidmenį. Negalima pamiršti, kad žmogaus smegenys labiau imlios vaizdinei informacijai, išvaizda turi įtakos pasąmonės traukai ir seksualinis susijaudinimas stipresnis už kitus faktorius.“
Žinoma, galima prisikabinti prie eksperimento organizavimo ir priminti amerikiečių mokslininkams analoginius kolegų britų tyrimus, kurie nustatė, kad moterų jautrumas kvapams priklauso nuo menstruacinio ciklo fazės.
Pavyzdžiui, ovuliacijos metu jos linkusios pažindintis su grubiais ir prakaituotais vyrais, o pirmąją ciklo savaitę – su labiau švelnius išvaizdos bei elgesio bruožus turinčiais vyrais.
Tačiau ir tai dar ne viskas. Indų antropologai paviešino dėsningumą, kurio prigimtis iki šiol neištirta. Pasirodo, jog vyro patrauklumas tiesiogiai priklauso nuo jo sėklos kokybės.Kuo jie aktyvesni, judresni bei gyvybingesni, tuo daugiau moterų vyras patinka. Tad, vietoje ėjimo į prekybos centrą muilo su feromonais, geriau užsukite į sporto salę arba užsiregistruokite vizitui pas urologą!
Aišku, žmonių potraukis feromonams yra įrodytas, tačiau jis labiau primena kiekvieno žmogaus asmeninę vizitinę kortelę, kurią kitas priima, atmeta arba lieka abejingas. Tačiau tikrai aišku viena, jog jokios priemonės su sintetiniais feromonais sužavėti kito žmogaus tikrai nepadės, o gal net ir atstums!