teisinė neliečiamybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teisinė neliečiamybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teisinė neliečiamybė“.
Seimui bus pateiktas siūlymas naikinti Gražulio neliečiamybę
Seimui antradienį bus patiektas siūlymas tenkinti generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą panaikinti parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo.
Tokį sprendimą siūlo priimti generalinės prokurorės prašymą vertinusi Seimo komisija, išvadą patvirtinusi už ją balsavus penkiems Seimo nariams ir socialdemokratui Kęstučiui Vilkauskui susilaikius.
Seimo komisija tvirtins išvadą dėl Gražulio teisinės neliečiamybės
Seimo komisija pirmadienį tvirtins išvadą dėl generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymo panaikinti parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo.
Generalinė prokurorė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.
Seimas panaikino K. Pūko teisinę neliečiamybę
Parlamentarai antradienį panaikino Seimo nario Kęstučio Pūko teisinę neliečiamybę. Prokurorai nori jam pateikti įtarimus dėl seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo. Už imuniteto panaikinimą balsavo 74 Seimo nariai, prieš buvo vienas, penki susilaikė. Vienintelis balsavęs prieš buvo pats K. Pūkas, susilaikė keturi „valstiečiai“ ir vienas „tvarkietis“. Tam, kad K. Pūko imunitetas būtų panaikintas, už tai turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Saulius Skvernelis: teisinę neliečiamybę reikėtų naikinti, išskyrus vieną atvejį
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis už tai, kad būtų naikinama Seimo narių teisinė neliečiamybė, išskyrus atvejus, kai jiems gali grėsti politinis persekiojimas. „Aš manau, kad taip ją (teisinę neliečiamybę - BNS) reikėtų naikinti, išskyrus vienintelį atvejį, kalbant apie Seimo narius, kada kyla grėsmė dėl tiesiogiai vykdomų pareigų – pasisakymų Seime, dėl sprendimų tam tikrų. Visa kita tikrai yra anachronizmas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė jis.
M.Adomėno klausimas tampa politikų galvos skausmu
Seime ketvirtadienį atmetus rezoliuciją su siūlymu konservatoriui Mantui Adomėnui palikti teisinę neliečiamybę, Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) prašoma išvados, kaip elgtis šioje situacijoje. Seimo Teisės departamentas spręsti susidariusią teisinę koliziją pasiūlė sukuriant naują Seimo komisiją šiuo klausimu, tačiau per vakarinį plenarinį posėdį bendru sutarimu nuspręsta kreiptis į EPK išaiškinimo.
Naikins Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę
Parlamentinė komisija trečiadienį sutiko, jog būtų naikinama Seimo nario Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų teisme baigti ginčą dėl garbės ir orumo įžeidimo. „Priimtas sprendimas duoti sutikimą naikinti neliečiamybę“, - BNS sakė komisijos pirmininkas Vytautas Saulis. Komisijos išvadas turės patvirtinti Seimas.
Eligijui Masiuliui pareikšti įtarimai
Buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui antradienį pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo, pranešė Generalinė prokuratūra. Pasak prokurorų, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad būdamas Seimo nariu bei Liberalų sąjūdžio vadovu E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.
Europos Parlamentas leido V.Uspaskichą patraukti atsakomybėn dėl teismo įžeidimo
Europos Parlamentas antradienį Strasbūre panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę ir leido europarlamentarą patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl teismo įžeidimo. Prieš balsavimą V.Uspaskicho frakcijos vadovas pasiūlė šį klausimą grąžinti Teisės komitetui, tačiau prašymas buvo atmestas ir balsų dauguma imunitetas panaikintas.
Europos Parlamentas siūlo naikinti Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę
Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas antradienį nusprendė siūlyti naikinti Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje šis klausimas bus svarstomas trečiadienio vakarą, BNS sakė EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai Robertas Pogorelis. „EP Teisės reikalų komitetas šiandien rekomendavo panaikinti V.Uspaskicho neliečiamybę finansų apskaitos byloje.
VRK panaikino dar dviejų kandidatų teisinę neliečiamybę
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino dar dviejų kandidatų į savivaldą teisinę neliečiamybę. Širvintų rajono politiko „darbiečio“ Alfredo Astiko teisinė neliečiamybė panaikinta dėl šmeižto ir įžeidimo bylos. Leisti traukti kandidatą baudžiamojon atsakomybėn prašė Širvintų rajono apylinkės teismas. Į Širvintų savivaldybę kandidatuojantis „darbietis“ prašė nepanaikinti jo imuniteto, tvirtindamas, jog procesas trukdys jam dalyvauti rinkimų kampanijoje.
REKLAMA
REKLAMA
EP spręs klausimą dėl Viktoro Uspaskicho neliečiamybės
Europos Parlamentas pradės svarstyti parlamentaro nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą. Generalinio prokuroro pareigas ėjęs Darius Raulušaitis liepą kreipėsi į Europos Parlamento pirmininką, prašydamas panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę, kad Lietuvos apeliaciniame teisme galėtų būti toliau nagrinėjama sukčiavimo byla. Kiek truks prašymo nagrinėjimas, kol kas neaišku. Paskutinį kartą neliečiamybės panaikinimo procedūra truko beveik pusantrų metų.
J. Razma: už kurios vietos V. Uspaskichas paėmęs socialdemokratus?
Algirdas Igorius, LRT televizijos laida „Savaitė, LRT.lt Dar pernai spalio mėnesį generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo. Ir kokių tik nebuvo argumentų, o kartais jų tikrai nebuvo, bet komisija pagaliau suburta ir susirinko tik šiemet balandį. Jai vadovauti ėmėsi Petras Gražulis, nors tam įnirtingai ir priešinosi opozicija. Komisija išvadas buvo įpareigota pateikti balandžio 4 dieną.
Konservatoriai sužlugdė komisijos dėl V. Uspaskicho neliečiamybės sudarymą
Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą ir prašė atimti parlamentarų Viktoro Uspaskicho bei Remigijaus Ačo teisinę neliečiamybę. (Papildyta 16:04) Konservatoriai sužlugdė balsavimą dėl V. Uspaskicho komisijos Vakariniame posėdyje Seimo nariai sprendė dėl laikinųjų tyrimo komisijų V. Uspaskicho ir R. Ačo neliečiamybės klausimais sudarymo. Komisijos dėl V. Uspaskicho pirmininku pats pasiskelbė Petras Gražulis.
Dainius Paukštė: Kur Lietuvą nuves atsakomybės vengiantys politikai?
Unisonas. Lyg susitarę opozicijos lyderis prašneko apie Lietuvos politikos provincialėjimą, o Prezidentė – apie visos šalies politinės sistemos eroziją. Prisiminkime, kuriuo metu ir kas paklojo pamatus, kad susidarė tokia situacija? Šių minčių autoriams reikėtų dažniau pažvelgti į veidrodį.
P. Gražulis išsisuko: Seimas nesutiko atimti jo teisinę neliečiamybę
Seimas antradienį audrimngai svarstė, ar patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti suvaržyti parlamentaro Petro Gražulio laisvę ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn. Būtent tokį siūlymą Seimui pateikė savo darbą baigusi laikinoji tyrimo komisija. Politikas kaltinamas pasipriešinimu policijai liepą Vilniuje vykusių seksualinių mažumų eitynių metu. Tačiau Seimas, kaip ir 2010 metais, balsavimu atsisakė panaikinti P. Gražulio teisinį imunitetą.
P. Gražulis gėjų eitynių metu į Gedimino prospektą ėjo „gerti kavos“
Antradienį Seime darbo ėmėsi laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti, ar siūlyti parlamentui atimti Petro Gražulio teisinę neliečiamybę. Komisijos posėdžio metu į klausimus turėtų atsakyti pats politikas bei Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas. Didžiausia diskusija kilo dėl to, kas pirmas ėmėsi agresyvių veiksmų, P. Gražulis ar policijos pareigūnai.
Generalinis prokuroras prašo panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę
Antradienį Seime generalinis prokuroras Darius Valys paprašė panaikinti Petro Gražulio teisinį imunitetą. Tai bus jau antras kartas, kai Seimas svarstys „Tvarkos ir teisingumo” frakcijos seniūno neliečiamybės klausimą. Generalinis prokuroras prašo panaikinti P. Gražulio teisinį imunitetą. Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn norima patraukti dėl jo veiksmų per seksualinių mažumų eitynes, kurios Vilniuje įvyko šių metų liepos 27 dieną.
Seimas panaikino N. Venckienės teisinę neliečiamybę
Seimas antradienį panaikino parlamentarės Neringos Venckienės teisinį imunitetą. Už tokį sprendimą balsavo 80 Seimo narių. Nors pati N. Venckienė posėdyje nepasirodė, Seime gausiai susirinkę N. Venckienės rėmėjai šūksniais privertė nutraukti posėdį. N. Venckienė prarado teisinį imunitetą Seimas atėmė N. Venckienės teisinę neliečiamybę.
P. Gylys: jei neparodys mergaitės paėmimo medžiagos – aš būsiu teisus
Partijos „Drąsos kelias“ atstovas Povilas Gylys dar kartą pareiškė, kad Neringos Venckienės byla turi ryškų politinį atspalvį. Jį pakeisti nuomonę dėl melagingų kaltinimų N. Venckienei priverstų tik garsioji policijos filmuota mergaitės paėmimo proceso medžiaga. Politikas tvirtino, kad patikės „spardymo“ kaltinimais tik tuo atveju, jei tai pamatys savo akimis.
N. Venckienė: generalinis prokuroras visiems meluoja
Po generalinio prokuroro Dariaus Valio kreipimosi į Seimą su prašymu panaikinti buvusios teisėjos, o dabar jau Seimo narės Neringos Venckienės teisinį imunitetą, pati politikė teigia nustebusi dėl naujų aplinkybių, kurias įvardijo jis. „Aš jau ne pirmą kartą dėl to išklausiau Dariaus Valio pareiškimą, bet dar norėčiau pasakyti, kad generalinis prokuroras visiems meluoja. Jei atidžiai sekėte, tai atsiranda naujos aplinkybės – pasirodo, aš dar ir Stankūnaitę (Laimutę Stankūnaitę – Balsas.
Spaudos apžvalga: N. Venckienė veikiausiai praras teisinę neliečiamybę
POLITIKA Naujausiais apklausų duomenimis per 2012 metus (lyginant su gyventojų atsakymais 2011 metų gruodį) prezidentė Dalia Grybauskaitė neišlaikė visuomenės pasitikėjimo egzamino. Ją palankiai vertinančių Lietuvos gyventojų sumažėjo nuo 83 iki 59 proc. Šalies vadovė, prieš metus buvusi populiariausia šalies veikėja, nusirito žemyn. Į populiarumo olimpą užkopė premjeras Algirdas Butkevičius - 72 proc. pasitikinčiųjų.
Panaikinta teisinė neliečiamybė nusinešė V. Uspaskicho viltį tapti šešėliniu premjeru
Įvyko įsimintinas paties V.Uspaskicho monospektaklis Seimo tribūnoje. Kone valandą trukusi kalba buvo kupina su gatvės ar kalinių žargonu susijusių posakių, chamiškų šūkavimų ir netgi atvirų patyčių, informuoja „Lietuvos rytas“. Tokį agresyvų V.Uspaskicho ir jo užtarėjų elgesį pirmiausia nulėmė vis didėjanti baimė atsidurti tikroje belangėje. Kita vertus, "darbiečių" vedlys greičiausiai suvokia, kad šis pralaimėjimas - skaudus smūgis jo politinei įtakai ir grėsmė visos partijos ateičiai.
„Darbiečių“ imuniteto atėmimas – šou su juoku ir ašaromis
Vakar paaiškėjo, kad V.Uspaskichui, jo bendražygiams Vitalijai Vonžutaitei ir Vytautui Gapšiui vis dėlto teks derinti darbą Seime su teismo posėdžiais - parlamentas didžiule balsų persvara atėmė iš jų visų teisinę neliečiamybę, informuoja „Lietuvos rytas“. Tačiau prieš tai V.Uspaskichas smarkiai pasisklaidė Seimo tribūnoje.
Komisija atvėrė teismo duris V. Uspaskichui, V. Gapšiui ir V. Vonžutaitei
Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę reikėtų leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Taip ketvirtadienį nusprendė Seimo laikinoji tyrimo komisija, balsavusi už siūlymą atimti trijų „darbiečių“ teisinę neliečiamybę. Seimo laikinoji tyrimo komisija nusprendė atimti iš Darbo partijos (DP) narių V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės teisinę neliečiamybę. Už tokią komisijos rezoliuciją balsavo 7 komisijos nariai, 5 balsavo prieš, 1 susilaikė.
Neliečiamybės byloje – V. Gapšio, V. Uspaskicho ir V. Vonžutaitės apklausos
Seimo laikinoji tyrimo komisija, spręsianti dėl trijų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės, trečiadienį ketina apklausti Seimo narius Vytautą Gapšį, Viktorą Uspaskichą ir Vitaliją Vonžutaitę. Pirmadienį tyrimo komisijos posėdį stebėjęs Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas žurnalistams tvirtino, kad byla, jo nuomone, yra politinė. „Čia yra politinė byla“, – teigė V. Uspaskichas, pažadėjęs tai įrodyti, kai jam bus suteikta galimybė kalbėti Seimo komisijoje.
Prokuroras S. Verseckas: Darbo partijos byla – ne buhalterinė, o politinės korupcijos
Šiandien savo darbą tęsia Seimo laikinoji komisija dėl Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės neliečiamybės panaikinimo. Į posėdį atvyko Generalinis prokuroras Darius Valys bei Darbo partijos bylą teisme kuruojantis prokuroras Saulius Verseckas. Buvo nuspręsta rengti atvirą posėdį. Pats S. Verseckas akcentavo, kad jis yra labai atviras ir neturi ko slėpti.
Seime prasidėjo mūšis dėl „darbiečių“ teisinės neliečiamybės
Antradienį Seime buvo pradėtas Darbo partijos (DP) narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimo nagrinėjimas. Paprašė patraukti baudžiamojon atsakomybėn Antradienį į Seimą atvykęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis paprašė Seimo panaikinti „darbiečių“ teisinę neliečiamybę.
R. Podolskis įtariamas balsų pirkimo organizavimu
Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Genadijus Jefimovas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise, kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją prašydamas duoti sutikimą, kad kandidatas į Seimo narius Rimvydas Podolskis iki Seimo nario priesaikos galėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, kitaip suvaržyta jo laisvė, išskyrus suėmimo taikymą.
Į korupcijos skandalą įsivėlęs R. Adomavičius neteko teisinės neliečiamybės
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus teisinę neliečiamybę. Socialdemokratų partijos narys atsidūrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje dėl galimo kyšininkavimo.
Prokuroro prašymu, jam buvo panaikinta teisinė neliečiamybė.
Balsas.lt primena, kad praėjusią savaitę išaiškėjo, kad R. Adomavičius galimai įsivėlęs į korupcijos skandalą dėl „Vilniaus vandenų“ viešųjų pirkimų.
„Drąsos kelias“ tikisi, kad VRK neleis panaikinti N. Venckienės ir A. Skučienės neliečiamybės
Politinė partija „Drąsos kelias“ teigia, jog, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) sutikus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti laisvę Neringai Venckienei bei Audronei Skučienei, kils rimtas pavojus, jog iš šių dviejų kandidačių į Seimo nares bus atimtos realios galimybės dalyvauti rinkimų kovoje bei paneigtas rinkimams toks svarbus sąžiningos konkurencijos principas.
Panevėžio prokuratūra prašo VRK panaikinti teisinį imunitetą N. Venckienei ir A. Skučienei
Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas sutikimo rinkimų agitacijos metu, taip pat iki Seimo nario priesaikos priėmimo panaikinti teisinį imunitetą – leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti laisvę Neringai Venckienei ir Audronei Skučienei, kurios įregistruotos kandidatėmis į Seimo narius.
Prezidentė atleido N. Venckienę iš teisėjos pareigų
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės prašymą ir Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo teisėja iš pareigų atleidžiama savo noru.
Dekretas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos.
N. Venckienė: E. Jurkevičius man – ne konkurentas
Į Seimą atvyko Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė. Šiandien 16:40 Seimo nariai svarstys, ar atimti Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę. Seimo laikinoji komisija šiandien ryte priėmė sprendimą leisti patraukti ją baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę. Ši rezoliucija teikiama Seimui.
Paklausta, ką darys, jei jai bus panaikinta teisinė neliečiamybė, Neringa Venckienė atsakė, kad pasakys po dienos kitos.
E. Jurkevičiaus iššūkis: jei N. Venckienės nenuteis, noriu su ja varžytis per rinkimus (papildyta 10:40)
Po komisijos posėdžio iš pradžių staiga dingęs, bet vėliau su žiniasklaida sutikęs pabendrauti parlamentaras Evaldas Jurkevičius spindėjo pasitikėjimu savimi. Anot jo, siūlydama teisėją Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, komisija priėmė teisingą sprendimą.
(Papildyta 10:40 val.)
E. Jurkevičius pridūrė, kad komisijos motyvai yra išdėstyti pažymoje: „Ir tas padaryta gana plačiai, nes atsižvelgta į visus siūlymus.
Seimo nariai neapsisprendžia dėl N. Venckienės teisinio imuniteto: komisijos darbą prašoma pratęsti
Dar savaitei, iki birželio 27 d., siūloma pratęsti Seimo laikinosios tyrimo komisijos, sprendžiančios dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, darbą.
Tokį nutarimo projektą trečiadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo šios komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius.
Per trečiadienį vakare vykstančio komisijos posėdžio pertrauką žurnalistams jis sakė, kad ketvirtadienį Seimas turėtų priimti sprendimą dėl komisijos darbo pratęsimo.
N. Venckienės šalininkus teko tramdyti Seimo apsaugininkams
Seimo laikinoji tyrimo komisija, parlamentui turinti patarti, ar naikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, darbo laiku nebaigs. Žadama prašyti Seimo, kad komisija išvadas galėtų pateikti savaite vėliau, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Seimo laikinajai tyrimo komisijai toliau sprendžiant, ar patarti Seimui naikinti teisėjos N. Venckienės teisinę neliečiamybę, netrūko aistrų.
Antstolė neleidžia Seimo nariams pamatyti nufilmuoto mergaitės perdavimo
Dėl Kauno teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės turėsianti apsispręsti Seimo laikinoji komisija greičiausiai nepamatys vaizdo medžiagos, kas vyko per Garliavos šturmą. Įraše turėtų būti užfiksuota, kaip buvo atliktas mergaitės perdavimas jos motinai Laimutei Stankūnaitei ir kaip N. Venckienė neva sužalojo policijos pareigūną, kuo ją kaltina Generalinė prokuratūra.
Seimo komisija reikalauja įrašo, kurį turi antstolė S. Vaicekauskienė (papildyta 17:30)
Seimo laikinoji tyrimų komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, pradėjo svarstyti, kokias užklausas ji turi pateikti atitinkamoms institucijoms dėl papildomos informacijos.
N. Venckienės atsakymas Seimo komisijai: su manimi akivaizdžiai siekiama susidoroti
Teisėja Neringa Venckienė pateikė laikinajai Seimo komisijai savo atsakymą į jai keliamus kaltinimus ir įtarimus, dėl kurių Generalinė prokuratūra prašo panaikinti jai teisinę neliečiamybę.
N. Venckienė teigė, esą visi kaltinimai yra nepagrįsti, ir vadino juos mėginimu susidoroti.
Komisija, svarstanti, ar panaikinti teisėjos neliečiamybę, tęsia darbą ir į kitą posėdį rinksis trečiadienį 16 valandą. Jame bus svarstomas klausimas, ar paviešinti filmuotą medžiagą iš mergaitės paėmimo.
Balsas.
Spaudos apžvalga: dujos pasaulyje pinga, Lietuvoje – brangsta
Su valstybiniu vizitu antradienį į Latviją nuvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu aptarė dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus, bendrus energetikos projektus, derybų dėl naujosios ES finansinės perspektyvos pozicijas. Daugiausia dėmesio skirta šalių energetinio saugumo stiprinimui.
Seimo komisija dėl N. Venckienės neliečiamybės žada pateikti paklausimus įvairioms institucijoms
Seimo komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, trečiadienį vyksiančiame posėdyje ketina apsispręsti dėl paklausimų prokurorams ir kitoms institucijoms.
Manoma, kad vienas iš prašymų gali būti išreikalauti šių metų gegužės 17 d. įvykių vaizdo įrašą.
Antradienį beveik tris valandas posėdžiavusi parlamentinė tyrimo komisija taip pat apsisprendė viename iš posėdžių dar pratęsti teisėjos N. Venckienės apklausą.
M. Zasčiurinskas turėtų dirbti Seimo komisijoje dėl N. Venckienės teisinės neliečiamybės
Seimo komisijoje, spręsiančioje dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, turėtų dirbti Seimo Darbo partijos frakcijai atstovaujantis Mečislovas Zasčiurinskas.
Šiai „darbiečių“ pasiūlytai kandidatūrai ketvirtadienį pritarė Seimas.
M. Zasčiurinskas pakeis iš šios komisijos pasitraukusią Darbo partijos frakcijos narę Virginiją Baltraitienę. Ji atsisakė šios komisijos pirmininkės pareigų ir pasitraukė iš šios komisijos narių.
N. Venckienė apie L. Stankūnaitę: ji vos ištvėrė dukros gimtadienį (papildyta 09:55)
Seimo laikinoji tyrimo komisija ankstyvą ketvirtadienio rytą susitiko spręsti dėl prokurorų prašymo teisėją Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Prie Seimo nuo ankstyvo ryto būriavosi N. Venckienę palaikantys žmonės. Jų atsineštuose plakatuose buvo rašoma: „N. Venckiene, tu mūsų ateitis“, „Mes jūsų neberinksim“ ir t.t. Iš viso prie Seimo susirinko apie 60–80 žmonių.
Į pirmąjį posėdį rinksis Seimo komisija dėl N. Venckienės teisinės neliečiamybės
Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį ketina rinktis Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo teisėją Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.
Komisija ketina aptarti savo darbo reglamentą, išklausyti Generalinės prokuratūros atstovo informaciją.
Darbotvarkėje numatyti ir Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos N. Venckienės paaiškinimai ir atsakymai į komisijos narių klausimus.
Ar Seimas panaikins N. Venckienės teisinę neliečiamybę?
Ekspertų teigimu, savo teisinį imunitetą N. Venckienė naudojo ne profesiniais tikslais, todėl jis turi būti panaikintas.
Teisėja Neringa Venckienė, galima sakyti, ilgai pjovusi šaką, ant kurios pati sėdi, sulaukė logiško savo veiksmų įvertinimo. Dar 2010 metais jai neįtikusius kolegas teisėjus apkaltinusi korupcija ir iškrypėlių klano dengimu, praėjusią savaitę ji įsidrąsino smogti policijos pareigūnui, vykdžiusiam teismo sprendimą.
Diplomatinę neliečiamybę turintys vairuotojai nenori paisyti taisyklių
Dažniausias diplomatų pažeidimas – vairavimas išgėrus.
Sostinės Kelių policijos valdybos vadovas Vytautas Černiauskas portalui Balsas.lt sakė, kad diplomatai nekelia didesnio rūpesčio, tačiau kai kada stebina savo elgesiu: „Neseniai eismo įvykį padariusi vienos ambasados darbuotoja teigė vykdžiusi savo diplomatinę pareigą.“
Pasak komisaro, pagrindinė pažeidimų priežastis – vairavimas išgėrus. Beveik visi į eismo įvykius pakliuvę diplomatai juos padaro būdami neblaivūs.
Generalinis prokuroras prašo leidimo suvaržyti Seimo nario A. Vidžiūno laisvę
Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą dėl sutikimo leisti suvaržyti Seimo nario Arvydo Vidžiūno laisvę.
Generalinis prokuroras antradienį pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas išankstinio sutikimo leisti suvaržyti Seimo nario A. Vidžiūno laisvę dėl galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo, pranešė Generalinė prokuratūra.
Teisėjo R. Skirtuno neliečiamybės naikinimo procesas užsitęs
Korupcija įtariamo Vilniaus apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Ryšardo Skirtuno teisinės neliečiamybės panaikinimo procesas užsitęs, šiam netikėtai susirgus.
Panaikinti teisinę neliečiamybę Seimo paprašė generalinis prokuroras. Laikinoji komisija, kuriai Seimas pavedė apsvarstyti neliečiamybės panaikinimo klausimą, prašys pratęsti šios komisijos darbo laiką, kad galėtų apklausti teisėją.
„Jo liga – svarbi priežastis.
STT: N. Puteikis sąmoningai klaidino visuomenę
„Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ spalio 11-ąją Seimo narys Naglis Puteikis sąmoningai klaidino visuomenę, teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešime.
Dėl greitį viršijusio P. Gražulio etikos sargai kreipsis į FNTT
Seimo Etikos ir procedūrų komisija dėl galimai daugiau kaip 30 kartų greitį viršijusio Seimo nario Petro Gražulio nutarė kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT).
„Komisija mano, kad turi atlikti tyrimą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, nes Petras Gražulis deklaruoja, kad jis nežino, kas vairavo, kas ten važinėjo, o tai yra biudžeto lėšos. Seimo nariai turi naudoti šias lėšas griežtai pagal paskirtį.