Paprašė patraukti baudžiamojon atsakomybėn
Antradienį į Seimą atvykęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis paprašė Seimo panaikinti „darbiečių“ teisinę neliečiamybę. „Prašau Lietuvos Respublikos Seimą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos Respublikos Seimo narius V. Uspaskichą, V. Vonžutaitę ir V. Gapšį ar kitaip suvaržyti jų laisvę“, – generalinio prokuroro prašymą įgarsino D. Raulušaitis.
Generalinio prokuroro pavaduotojas akvcentavo, kad tai yra jau ne pirmas kartas, kai yra prašoma panaikinti „darbiečių“ teisinę neliečiamybę. Iki šiol visi šie prašymai buvo patenkinti.
Seimas nusprendė sudaryti specialią tyrimo komisiją, kuri nagrinės šį klausimą. Komisiją sudarys 13 Seimo narių grupė. Komisija bendraus su trimis kaltinamais „darbiečiais“ ir spręs, ar panaikinti jų neliečiamybę. Jei bus nuspręsta, kad teisinė neliečiamybė nebus naikinama, pasak D. Raulušaičio, tai reikš bylos DP nutraukimą.
D. Raulušaitis bausmės neprognozuoja
Atsakydamas į žurnalistų klausimus D. Raulušaitis nesiėmė prognozuoti, kokią bausmę kaltinamiesiems galėtų paskirti teismas, tačiau pažymėjo, kad Baudžiamajame kodekse už tokią veiką numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.
„Kai Seimas nesutinka leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narių, visai neseniai turėjome atvejį su Seimo nariu Evaldu Lementausku, byla buvo nutraukta. Šiuo atveju greičiausia irgi taip atsitiktų. Pasibaigus kadencijai, praradus teisinę neliečiamybę byla buvo atnaujinta, kaip šiuo atveju padaryta ir su Lementausko byla, jos nagrinėjimas tęsiamas teisme“, – žurnalistams sakė generalinio prokuroro pavaduotojas.
Primename, kad socialdemokratų lyderis ir premjeras Algirdas Buktevičius yra teigęs, kad jo frakcija balsuos u neliečiamybės panaikinimą.
(pildoma)
***
V. Uspaskichas, V. Vonžutaitė ir V. Gapšys yra kaltinami vadinamojoje Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje.
Generaliniam prokurorui kreiptis į Seimą pavedė Darbo partijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs prokurorų prašymą. Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.