N. Venckienė prarado teisinį imunitetą
Seimas atėmė N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Už tokį sprendimą balsavo 80 Seimo narių, prieš balsavo 23 Seimo nariai, susilaikė – 15.
Priėmus sprendimą atimti imunitetą, Seime pasigirdo garsios N. Venckienės rėmėjų skanduotės „Gėda! Gėda! Gėda!“. Kilus sumaiščiai, Seimo pirmininką pavadavęs Algirdas Sysas pareiškė: „Baigiam posėdį, patys išprovokavot.“ Posėdis buvo nutrauktas.
P. Gylys: teisėsaugos sistema degradavo
„Faktiškai mes čia sprendžiame, ar atiduoti žmogų į teismo rankas. Bet ar mes pasitikime teisingumo sistema šioje šalyje?“, – klausė Povilas Gylys.
Jis tvirtino, kad dalis laikinosios tyrimo komisijos narių jau iš anksto turėjo nuostatą naikinti N. Venckienė neliečiamybę.
Jis dar kartą prakalbo apie prokuroro atsisakymą suteikti komisijai gegužės 17 dienos įvykių filmuotą medžiagą. Pateiktą 12 sekundžių ištrauką jis pavadino „pasityčiojimu“.
„Ar galioja įstatymai visiems vienodai? Visiems, ir N. Venckienei, ir pareigūnams?“, – klausė „Drąsos kelio" frakcijos narys.
Pasak P. Gylio, Lietuvos teisėsauga tapo uždara, visuomenės nekontroliuojama sistema. „Niekas negali niekaip paveikti šitų sistemų, nes jos uždarytos net parlamentui“, – tvirtino P. Gylys.
E. Masiulis ragino N. Venckienę gintis ne Seime, o teisme
Gyvename tarsi iškreiptų veidrodžių karalystėje, po J. Varkalos perskaitytos kalbos pareiškė liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
E. Masiulis tvirtino, kad tiems, kas tvirtina, kad policija ne taip vykdė kaltinimus, antstoliai, teismai priėmė neteisingus sprendimu, prokurorai šališki, vaiko teisių tarnyba neatlieka savo pareigų, reikia atsigrežti į save.
Jis siūlė atmesti savo asmeninės ambicijas ir „atstoti nuo vaiko“. Pasak E. Masiulio, Seimas neturi atlikinėti ne savo funkcijų, todėl N. Venckienės veiksmus turi nagrinėti teisėsaugos institucijos.
„Jeigu turime nors krislelį sąžinės – atstokime nuo to vaiko“, – pareiškė liberalų lyderis.
„Kviečiu teisybę įrodinėti ne Seimo salėje, o garbingai įrodinėti savo teisumą teismuose“, – pareiškė E. Masiulis. Jis konstatavo, kad liberalų frakcija nusprendė balsuoti už teisinio imuniteto panaikinimą.
Pati N. Venckienė Seime nepasirodė
N. Venckienė, atėjus klausimo svarstymo laikui, Seime nepasirodė. Povilo Gylio teigimu, parlamentarė sunegalavo. Vietoj „Drąsos kelios“ lyderės į tribūną išėjo jos įgaliotas asmuo J. Varkala.
„Tai, kas čia vyksta, jau yra teismas. Jūs tik manote, kad susirinkote balsuoti dėl mano neliečiamybės, iš tiesų jūs atėjote teisti žmogaus“, – N. Venckienės pranešimą citavo J. Varkala.
„Sugriautos pedofilijos bylos tęstinumas jau antrą kartą persikelia į Seimą. Penktus metus kovojusi už tiesą, esu čia, kur man akivaizdžiai yra keliama kvazibyla“, – teigiama pranešime.
Pasak N. Venckienės, Seimo nariams įtaką daro išankstinis nusistatymas, kuriam nereikia nei faktų, nei įrodymų. Ji taip pat tvirtina, kad yra siekiama pašalinti, priverstinai užčiaupti visus, kurie siekia tiesos, ir dangstomas pedofilų bei iškrypėlių klanas.
„Ar kas nors buvote apkaltintas nekaltai?“ – pranešime klausia N. Venckienė. Ji priminė, kad Seimo narys Mantas Adomėnas Konstitucinį teismą yra pavadinės „chunta“, tačiau šiuo atveju ikiteisminis tyrimas dėl teismo įžeidimo pradėtas nebuvo.
„Ne aš, o pati mergaitė reikalavo neįleisti antstolės į namą. Antstolę vadino ragana“, – teigiama pranešime. „Visi man metami kaltinimai yra antraeiliai. Jei jau kalta aš, tai kodėl generaliniam prokurorui Valiui nesvarbūs nusikaltimai, kurie sukėlė tokią mano reakciją?“ – klausia N. Venckienė.
„Nespardžiau ir nekandžiojau L. Stankūnaitės“, – teigiama pranešime. Pasak N. Venckienės, D. Valys šių epizodų vaizdo įrašo Seimo komisijai nepateikė, nes jo neturi. Gegužės 17 dienos įvykius ji vadina brutaliausiu mergaitės norų nepaisymu, smurtavimu ir teroru.
N. Venckienė tvirtino, kad per 15 metų darbo neturėjo nė vienos nuobaudos, o dabar tapo recidyviste. Seimo narius ji ragino balsuoti sąžiningai, atsižvelgus į jos argumentus. „Ar esate įsitikinę, kad jūsų tokia bėda neužklups rytoj?“, – klausiama pranešime.
Komisija siūlo atimti neliečiamybę
BNS primena, kad N. Venckienė įtariama prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažeminusi teismą, nevykdžiusi 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdžiusi antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavusi vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką, pasipriešinusi policijos praeigūnui panaudodama fizinį smurtą, o perduodant vaiką jo motinai sukėlusi nežymų sveikatos sutrikdymą.
Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri prašė prokurorų pateikti gegužės 17 dienos Garliavos šturmo vaizdo įrašą, tačiau gavo tik jo ištrauką. To pakako, kad septyni komisijos nariai balsuotų už siūlymą naikinti parlamentarės neliečiamybę. Penki komisijos nariai balsavo prieš.
Kad parlamentaro neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
N. Venckienės rėmėjai antradienį prie Seimo rengia mitingą. „Drąsos kelio“ frakcija į Seimą pasikvietė D. Valį su prašymu atsakyti į jos klausimus.