taksofonai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „taksofonai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „taksofonai“.
Lietuvoje per maždaug pusmetį neliks taksofonų – kadaise populiarių ryšio priemonių
99 tokius aparatus visoje Lietuvoje aptarnaujanti telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pranešė, kad planuoja taksofonus išmontuoti iki kitų metų vidurio.
„Telia“ reguliuojamų paslaugų vadovė Vida Gobienė teigė, kad jie buvo įrengiami laikais, kai mobilusis ryšys atrodė tolima ateitis.
Dar šiemet Lietuvoje gali nelikti šios paslaugos: vienur – nereikalinga atgyvena, o kitur laukia eilės
Dar šiemet turėję būti panaikinti taksofonai vis dar stovi – šalyje jų daugiau nei du šimtai. Daugiausia jų – ligoninėse ir įkalinimo įstaigose. Kaip pasakoja ligoninių atstovai, pastarosiose taksofonų niekas nenaudoja – jie tik renka dulkes.
Taksofonus iki šiol aptarnavusi ir išlaikyti įstatymais įpareigota Lietuvos telekomunikacijų bendrovė „Telia“ šiemet dar turi užtikrinti ne mažiau nei 99 taksofonų veikimą šalyje.
„Visi aparatai liks tose vietose, iš kurių daugiausiai skambinama.
Lietuvoje neliks taksofonų
Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, tačiau vėliausiai kitąmet jų neliks, praneša bendrovė „Telia“.
Taksofonus aptarnauti ir išlaikyti įstatymų įpareigota telekomunikacijų bendrovė skaičiuoja, kad dauguma šių aparatų per visus metus panaudojami vos kelis ar keliolika kartų.
Lietuva netrukus atsisveikins su taksofonais
Pasikeitus Europos Sąjungos (ES) teisei, artimiausiais metais Lietuvoje turėtų nebelikti taksofonų, teigia Ryšių reguliavimo tarnyba.
Pernai metų pabaigoje buvo priimtas Europos elektroninių ryšių kodeksas, kuriame nebelieka prievolės teikti telefono ryšio paslaugas taksofonais.
Naujosios direktyvos reikalavimus į Lietuvos teisinę sistemą privaloma perkelti iki 2020 metų gruodžio pabaigos – šiuo metu rengiami Elektroninių ryšių įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų pakeitimai.
Ryšių atgyvenos siurbia pinigus, bet jų beveik niekas nebeliečia
Nors Lietuvoje dar veikia daugiau nei pusė tūkstančio taksofonų, šeštadaliu jų per metus nepasinaudoja nei vienas žmogus. Ir nors išlaikyti šią praėjusio amžiaus ryšio priemonę įpareigoja įstatymai, taksofonus aptarnaujanti „Telia Lietuva“ perspėja, kad pasaulyje jau nebeliko net taksofonų kortelių gamintojų. Ligoninės, įkalinimo įstaigos, oro uostas, intensyvios Vilniaus gatvės.
Niekieno nenaudojama ir atgyvenusi paslauga: nuostolinga, bet privaloma
Anksčiau pagrindinė ryšio priemonė būdavo laidiniai namų telefonai arba taksofonai, stovintys miesto gatvėse. Dabar, daugumai gyventojų naudojantis mobiliais telefonais, taksofonai stovi nenaudojami. Juos prižiūrinčios bendrovės „Telia LT“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis teigė, jog Lietuvoje didžiausią populiarumą taksofonai buvo pasiekę maždaug prieš gerą dešimtmetį. Tuo metu jų buvo daugiau nei 7,5 tūkstančio. Nuo to laiko naudojimasis taksofonais smuko dešimtimis kartų.
Lietuvoje gali nebelikti taksofonų
Lietuvoje veikia apie 1 tūkst. taksofonų. Nors juos valdanti bendrovė „Telia Lietuva“ sako, kad jų populiarumas yra nedidelis ir šios paslaugos tiekimas yra nuostolingas, išlaikyti taksofonus įpareigoja teisės aktai. Ryšių reguliavimo tarnyba savo ruožtu tvirtina, kad teisės aktai gali būti ir pakeisti.
Ar dar kas nors skambina Lietuvoje iš taksofonų?
Simona Stanapėdytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Pirmieji taksofonai atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 125 metus. Tačiau Lietuvoje jie pamažu nyksta. Ar greitai jų išvis nebeliks? Veikiantis ir nuolatos prižiūrimas taksofonų tinklas yra visoje Lietuvoje. Ši paslauga populiaresnė viešose vietose: ligoninėse ar sanatorijose, mokslo įstaigose, bendrabučiuose.
Niujorke taksofonus pakeis išmanieji ekranai
Mobiliojo ryšio paplitimas gerokai sumažino laidinių telefonų, o taip pat taksofonų populiarumą, kurie dingsta iš miestų gatvių.
Niujorko valdžia nusprendė pakeisti telefono budelių paskirtį, įrengdama jose 32 colių įstrižainės išmaniuosius ekranus. Kitą mėnesį naujus įrenginius turės 250 telefonų būdelių, esančių penkiuose miesto rajonuose. Naudojant išmaniuosius ekranus bus galima nemokamai gauti informaciją apie vietinio transporto judėjimą, turistų tykančius galimus pavojus.
Kam mieste reikalingi taksofonai?
Kai beveik kiekvienoje kišenėje pypsi po mobilųjį telefoną, vargu, ar dažnai pagalvojame, kaip atrodytų mūsų gyvenimas, jei vietoje šio technikos stebuklo reiktų naudotis dar prieš keliolika metų buvusiais itin populiariais viešaisiais taksofonais.
Didmiesčių ir mažesnių miestelių centruose mėlynose būdelėse „apgyvendinti“ taksofonai vis rečiau sulaukia šios paslaugos vartotojų, o ir prisiminti, kada paskutinį kartą skambinote viešuoju telefonu, tikriausiai, nebūtų labai lengva.
REKLAMA
REKLAMA