taip rusija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „taip rusija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „taip rusija“.
Rusijos kuriamą Eurazijos sąjungą šokdina Minskas
Muitų sąjunga (MS), pradėta kurti dar 1995 m., konkrečią veiklą pradėjo tik 2010 m. liepos mėnesį patvirtinus Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos sąjungos Muitų kodeksą. Siekdami didesnės ekonominės šalių integracijos, 2011 m. lapkričio 18 d. Baltarusijos, Kazachstano ir Rusijos vadovai po beveik devynerius metus trukusių derybų pasirašė Deklaraciją dėl vieningos ekonominės erdvės, kuri šių valstybių teritorijoje pradės funkcionuoti nuo 2012 m., sukūrimo.
O. Rainytė-Bodard: Būti ar nebūti atominei elektrinei
Atrodo, visi valdžios vyrai ir moterys galutinai sutarė - statyti naują atominę elektrinę (NAE) Lietuvoje būtina. Vienintelis socialdemokratų garbės pirmininkas Algirdas Mykolas Brazauskas mėgina apkarpyti optimistų sparnus ir perspėja, kad Lietuva viena atominės jėgainės nepastatys. Toks pragmatiškojo buvusio premjero teiginys yra teisingas.
Rusija yra pasirengusi kariauti dėl Arktyje slypinčių išteklių
Pasaulio valstybėms kovojant dėl senkančių energetinių išteklių, Rusija trečiadienį savo išplatintoje nacionalinio saugumo strategijoje pareiškė, kad karas dėl Arkties gelmėse slypinčių išteklių yra visiškai įmanomas scenarijus. Strategijoje teigiama, kad intensyvėjanti kova dėl prie Rusijos sienų esančių gausių naftos ir dujų telkinių yra potencialus karinio konflikto šaltinis.
Isterija dėl terorizmo baigiasi?
Barrackas Obama buvo išrinktas JAV prezidentu ir dėl žadamų permainų. Lietuvoje tokia praktika taip pat įprasta, tačiau, kitaip nei Lietuvos politiniai veikėjai, B.Obama mėgina vykdyti įsipareigojimus nedelsdamas.
Terorizmo problema.
Užsienio politikoje permainoms erdvės daug - po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios ponas George‘as W.Bushas „malkų priskaldė“ nemažai. Jo paskelbta kova su terorizmu gana greitai Vakarų pasauliui pradėjo daryti kur kas daugiau žalos nei pats terorizmas.
Rusijos ekonomikos vargai
Ekonominė Rusijos padėtis atrodo itin įtempta. Didėjant nedarbui, smunkant pramoninei gamybai, augant infliacijai, krentant rublio kursui ir girgždant biudžetui, eiliniai rusai klausia, kas vyksta. Apklausos rodo, kad dauguma – daugiau nei pusė gyventojų – neturi jokio supratimo, ką daro vyriausybė, kad jiems padėtų.
Rusija padovanojo Libanui 10 MiG naikintuvų
Trečiadienį Rusija, siekdama sustiprinti savo įtaką Vidurio Rytuose, padovanojo Libanui 10 naikintuvų MiG. Taip Rusija esą siekia stiprinti karinį bendradarbiavimą su šia valstybe.
Iš pradžių po Rusijos gynybos ministro Anatolijaus Serdiukovo susitikimo su Libano kolega Eliasu Murrhisu buvo manoma, kad Rusija parduos naikintuvus su nuolaida, tačiau vėliau paaiškėjo, kad Libanui jie atiteks visiškai nemokamai, o be to, Maskva dar apmokės ir šios karinės technikos pristatymą.
ES įsitraukia į kovą dėl Arkties lobių
Arktis – tai Šiaurinė poliarinė Žemės rutulio sritis. Didžia dalimi tai Arkties vandenynas. Žemyninėje dalyje plyti arktinės dykumos, kur gyvena baltieji lokiai, jūrų vėpliai, orkos, mėlynieji banginiai bei negausūs čiabuviai. Dėl atšiauraus klimato ilgą laiką šis regionas sulaukdavo nebent mokslininkų dėmesio. Vis dėlto iš pradžių Rusija, o po to ir kitos su šia Žemės dalimi besiribojančios valstybės pareiškė pretenzijas į Arkties lobius – milžiniškus naftos bei dujų klodus.
Kitas Maskvos taikinys – Ukraina
Apsiginklavusi už naftą gautais doleriais ir paakinta sėkmės, kai karo su Gruzija metu užsitikrino dviejų separatistinių šios valstybės respublikų kontrolę, Rusija didina spaudimą Ukrainai bei bando užkirsti šiai šaliai kelią į NATO bei neleisti Kijevui užmegzti glaudesnių ryšių su Vakarais, rašo „Washington Times“.
Pastaraisiais mėnesiais Maskva kaltino Ukrainos prezidentą Viktrorą Juščenką, kad šis pritarė sprendimams parduoti ginkluotę Gruzijai.
NATO atidžiai stebi Rusijos karinius laivus
Ilgokai truksianti Rusijos karinio laivyno specialiųjų užduočių pajėgų išvyka į Karibų jūrą sulaukia nemažai NATO dėmesio, teigė laivyno atstovas spaudai šeštadienį.
Rusijos Šiaurės laivyno specialiųjų užduočių pajėgos, kurias sudaro branduoline energija varomas raketų kreiseris „Piotr Velikij“, didysis ASW laivas „Admiral Chabanenko“ ir kiti laivai, išplaukė iš laivyno bazės Šiaurės Rusijoje ankstų pirmadienio rytą.
R. Girnius: Rusija neturėtų peržengti Osetijos sienos
Duodamas interviu LNK „Žinioms“ politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius prognozavo, kad įsiveržusi Rusijos kariuomenė neturėtų peržengti dabartinės Pietų Osetijos sienos ir stengsis atstatyti buvusią padėtį. Taip Rusija galės vaizduoti, kad atseit gina osetinus, o, jei veržtųsi į Gruziją, to sakyti negalėtų.
K. Girniaus įsitikinęs, jog NATO nepaisys Rusijos notos neremti Gruzijos ir jos Prezidento.
REKLAMA
REKLAMA
J. McCainas: Rusiją reikia pamokyti deramo elgesio
Respublikonų kandidatas JAV prezidento rinkimuose Johnas McCainas dar kartą paragino išmesti Rusiją iš didžiojo aštuoneto (G-8) šalių grupės. Respublikonas apkaltino Rusiją išduodant pamatinius klubo įkūrimo principus bei vertybes.
Be to, J. Mccainas pareiškė, kad Rusiją ir toliau valdo Vladimiras Putinas. J. McCaino teigimu, vietoje Rusijos į G-8 galėtų būti pakviestos Indija bei Brazilija. Respublikonų kandidato teigimu, V. Putinas padarė Rusiją autoritarine valstybe.
Ką gina JAV Kaukaze?
Kaukaze vėl karšta.
Štai toks įvykių kaleidoskopas per keletą dienų.
Keturi žmonės žuvo, o dar šeši buvo sužeisti, kai sekmadienį kavinėje Abchazijos mieste Galyje sprogo bomba. Tarp aukų yra Abchazijos – separatistinio Gruzijos regiono – saugumo tarnybos Galio skyriaus viršininkas. Abchazijos valdžia tvirtina, kad šį išpuolį surengė Tbilisis, siekiantis „destabilizuoti padėtį regione“. Gruzija tai neigia.
Rusija mini pirmąsias B. Jelcino mirties metines
Pirmąsias Boriso Jelcino mirties metines Rusija paminės atidengdama pirmajam prezidentui skirtą monumentą visiškai greta Novodevičių kapinių, kuriose palaidoti jo palaikai. Kaip teigia „Russia Today“, B. Jelcinas, kuris išgarsėjo sparčiai vykdytomis ekonominėmis bei politinėmis reformomis, yra viena iš prieštaringiausiai vertinamų figūrų pastarųjų dešimtmečių šalies istorijoje.
Pirmasis Rusijos Federacijos prezidentas priklausė Komunistų partijos viršūnei.
Europos energetinio saugumo „gazpromizacija“
Tai, kad Vladimiro Putino įpėdinis Dmitrijus Medvedevas yra „Gazprom“ pirmininkas, palieka mažai galimybių, kad Kremlius energetiniame sektoriuje atgniauš geležinius gniaužtus. Vis dėlto ES ir Rusijos energetinių santykių priešprieša privalo baigtis. Susirūpinimas dėl ES energetinio saugumo buvo paskatintas didėjančios priklausomybės nuo Rusijos. Šalies vyriausybė eliminavo užsienio kapitalą iš energetinio sektoriaus.
V. Landsbergis apgailestauja, kad Rusija pirmininkaus Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai
Europarlamentaras Vytautas Landsbergis apgailestauja, kad Rusija pirmininkaus Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai, nors neįvykdė nė vieno įsipareigojimo, prisiimtų 1996 m., kai tapo ET nare.
Rusija pasirengusi nurašyti 65 proc. Irako skolos
Rusijos finansų ministro teigimu, šalis yra pasirengusi nurašyti 65 proc. Irako skolos. Tačiau ministras Aleksejus Kudrinas konkrečiai nenurodė, kada bus baigtos Irako skolos derybos.
Be to, Rusija nurašys 80 proc. 10,5 mlrd. dolerių siekiančios Afganistano skolos, kuri turėtų sumažėti iki 2 mlrd. dolerių. Taip Rusija siekia patvirtinti savo, kaip skurstančių šalių geradarės, vaidmenį.
Per praėjusius penkerius metus Rusija nurašė 35 mlrd. skurdžiausių pasaulio šalių skolų.
“Sutemos” pristato elektroninės muzikos apžvalgas
Elektroninės muzikos entuziastų svetainė "Sutemos" (www.sutemos.net) “Omni Laiko” skaitytojams pristato šviežumu garuojančių arba vis dar labai naujų albumų apžvalgas. Šią savaitę - Unkle “Never Neverland”, Skardo “Neocron”, “Chicken Lips” “DJ KiCKS”, Monolake “Momentum” ir rusiškos elektronikos rinkinys “Ru.