socialinė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „socialinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „socialinė“.
Egzamino dieną Greta paauglį išvertė iš lovos: sunku patikėti, ką jis veikia dabar
Socialinė darbuotoja Greta Giriūnaitė padeda susitikti tėvų globą praradusiems vaikams ir globėjų, įtėvių šeimoms. Šis susitikimas – tai vingiuotas procesas, kurio metu šeimos ir vaikai pažįsta vieni kitus, kartu sprendžiamos iškilusios problemos, įveikiamos skaudžios traumos. Greta, dirbanti Rokiškio socialinės paramos centro globos koordinatore, šiame procese dalyvauja kaip patarėja, palydėtoja ir ugdytoja.
Vyriausybė patvirtino socialinės paramos išmokų dydžius
Vyriausybė patvirtino socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklius, skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai. Nuo 130 eurų iki 132 eurų didinamas pašalpos pensijų bazės dydis ir nuo 112 eurų iki 114 eurų didinamas tikslinių kompensacijų bazės dydis. Kiti socialinės paramos išmokų atskaitos dydžiai patvirtinti jų nekeičiant: bazinės socialinės išmokos dydis išlieka 38 eurai, valstybės remiamų pajamų dydis – 122 eurai, valstybinių pensijų bazės dydis – 58 eurai.
Po viešo pinigų prašymo – šokiruojanti tiesa apie vilnietę Eleną
Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose plinta vilnietės Elenos Lukoševičiūtės, sergančios sunkia raumenų liga, istorija. Moteris teigia, kad gyvenime yra likusi visiškai viena, o gaunamos 200 eurų pašalpos jai neužtenka net pragyventi. Tačiau šiandien paaiškėjo smulkesnės šios istorijos detalės. 38-erių vilnietės Elenos Lukoševičiūtės istorija žaibiškai plinta internete.
Marijonas Mikutavičius apie nutylėtą savo pusę: tikrai nesu gerasis samarietis
Marijonas Mikutavičius be muzikinės karjeros dažnai randa laiko įvairioms socialinėms iniciatyvoms – jis vyko į pirmąją UNICEF misiją Kambodžoje, ne kartą vedė „Išsipildymo akcijos“ koncertus, o visai neseniai nusprendė prisidėti prie „Futbolas vaikams“ projekto, padedančio rinkti lėšas futbolo stadionui, kuris veiktų ir žiemą. Nors jo geri darbai drąsiai galėtų sugulti ilgame sąraše – M. Mikutavičius apie tai kalba atsargiai: „Geriausia, kai geri darbai atliekami tyliai“, - sako jis.
Vyriausybės planuose – siekis mažinti socialinę atskirtį
Naujoji valdžia socialinės atskirties mažinimui kuria visos dienos mokyklos koncepciją – norima sudaryti sąlygas moksleiviams, ypač regionuose, ir po pamokų likti mokykloje, čia paruošti pamokas, lankyti būrelius. „Tai yra daugelyje šalių įgyvendinta koncepcija, ir pas mus šia tema diskutuojama.
Kibernetinis saugumas – metas pasakyti „užteks“?
Pastaraisiais metais kibernetinis saugumas tapo itin aktualia ir dažnai viešojoje erdvėje aptariama tema. Specialistai kalba apie inovatyvius sprendimus, verslo investicijų poreikį bei tarptautinės teisinės bazės paruošimą.
Po tragedijos socialinės globos namuose – kaltųjų paieškos
Po tragedijos Jotainių socialinės globos namuose, kai pro 3 aukšto langą iškritusi psichiškai neįgali globos namų gyventoja netrukus mirė – kaltųjų paieškos ir artimųjų skausmas. Ant amžiną atilsį panevėžietės Audronės Meilūnienės kapo rusena žvakelės ir dar nenuvyto gėlės. O prieš savaitę supiltas kapas artimiesiems skaudžiai primena netikėtai ir tragiškai pasibaigusį moters gyvenimą. Vos kelerius metus Jotainių socialinės globos namuose gyvenusi Audronė iš jų grįžo karste.
40 socialinių reklamų, priversiančių kiekvieną susimąstyti (II)
Daugybė žmonių skundžiasi brukamomis reklamomis, įvairiausių kompanijų bandymais įsiūlyti savo produktus ar paslaugas. Tačiau ne visos reklamos siekia jus priversti kažką nusipirkti. Kai kurios jų tiesiog nori pakeisti jūsų požiūrį, skatina atsigręžti į žmones ir į aplinką, kurioje gyvename, pakeisti žmoniją į gerąją pusę. Tikimės, kad šie socialiniai skelbimai užstrigs ir jūsų atmintyje, suvirpins jautrumo stygas. Seksualiniai maniakai gali slėptis jūsų vaiko išmaniajame telefone.
40 socialinių reklamų, priversiančių kiekvieną susimąstyti (I)
Daugybė žmonių skundžiasi brukamomis reklamomis, įvairiausių kompanijų bandymais įsiūlyti savo produktus ar paslaugas. Tačiau ne visos reklamos siekia jus priversti kažką nusipirkti. Kai kurios jų tiesiog nori pakeisti jūsų požiūrį, skatina atsigręžti į žmones ir į aplinką, kurioje gyvename, pakeisti žmoniją į gerąją pusę. Tikimės, kad šie socialiniai skelbimai užstrigs ir jūsų atmintyje, suvirpins jautrumo stygas. Nukankintos aukos yra tokie patys žmonės kaip ir tu.
Valstybinės pensijos – ne visoms daugiavaikėms motinoms
Valstybinės antrojo laipsnio pensijos nebus mokamos automatiškai visoms daugiavaikėms motinoms, o tik atitinkančioms įstatymuose numatytus reikalavimus, pabrėžia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Nuo sausio 1 dienos valstybines pensijas galės gauti motinos, pagimdžiusios, išauginusios iki aštuonerių metų ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų.
REKLAMA
REKLAMA
Gaunantiems socialines išmokas – daugiau taisyklių
Regina Musneckienė Kelmėje parengtas rajono Tarybos sprendimo projektas, kuriuo sugriežtinama pašalpų skyrimo sistema. Skirti ar neskirti piniginę paramą, spręs komisija, kuri vyks į šeimą ir rašys buities tyrimo aktus. Pasikeitimai pašalpų gavėjų laukia jau gruodį. Tai susiję su pakeistu Piniginės paramos įstatymu.
Šokiruojančios istorijos: socialinėje įstaigoje – patyčios iš neįgaliųjų
Inga Kontrimavičiūtė Panevėžiečiai sarkastiškai juokauja, kad miesto valdininkai žino, kaip taupiai ir efektyviai net bekojus pastatyti ant kojų. Neįgaliųjų vežimėlius, ramentus, funkcines lovas ir kitas technines priemones išduodantis Socialinių paslaugų centras ligonių reikalauja pateikti ne tik gydytojų pažymą, bet ir gyvenamosios vietos deklaraciją.
Pagalbos vargstantiesiems atstovas: lietuviai nėra šykštūs, bet kartais bijo aukoti
Socialine pagalba ir aplinkosauga besirūpinančios organizacijos KEROL atstovas Nerijus M. balsas.lt pasakojo, kad lietuvių tauta nėra šykšti, tačiau kartais, anot jo, tiesiog bijoma, jog paaukoti daiktai ar pinigai nepasieks adresato. „Užsiimame neformaliu ugdymu. Siekdami prisidėti prie gamtos užterštumo mažinimo, antrus metus sodiname ąžuolus, renginiuose skatiname atliekų rūšiavimą, bei senų, nenaudojamų daiktų perdirbimą.
„Sodra“ toliau skęsta milijardinėse skolose
Seimo nariai antradienį po pateikimo priėmė svarstyti kitų metų "Sodros" biudžetą ir toliau dėl jo diskutuos lapkričio 26-ąją. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako, kad 2014 metais pagrindiniai "Sodros" įmokų tarifai nesikeis: "Keičiasi tik įmokos dalies, pervedamos į pensijų kaupimo bendroves, tarifas - jis mažėja nuo 2,5 proc. iki 2 proc.". Pasak jos, kitų metų prognozuojamos "Sodros" išlaidos gali būti maždaug 0,7 proc. mažesnės, o pajamos planuojamos 0,5 proc.
Socialinė įmonė: tarp naudos, aukojimosi ir iššūkių
Dar nepraėjo nė metai, kaip savo kepyklą turinti Rima Bajorūnienė įkūrė socialinę įmonę. Šiandien su moterimi kalbamės apie teigiamus aspektus bei problemas, su kuriomis susiduriama vadovaujant kontraversijas keliančiam įmonės modeliui. Integracija į visuomenę Socialinė įmonė skirta padėti tam tikroms žmonių grupėms integruotis į visuomenę jiems suteikiant darbo vietas.
Užsienio reikalų ministras pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė Lietuvoje prieštaringai vertinamą Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris. "Ką tik valstybės vardu pasirašiau Stambulo konvenciją, kuri skirta kovai su smurtu prieš moteris. Manau, jog tai labai svarbus dokumentas", - penktadienį spaudos konferencijoje sakė L.Linkevičius.
Už pašalpą teks atidirbti
Socialines pašalpas ir vienkartines išmokas iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto gaunantys asmenys už tai turi atlikti jiems paskirtą visuomeninę veiklą. Daugiausiai pašalpų gavėjų (po 200 asmenų) pernai darbavosi Dainavos ir Šilainių seniūnijose, kiek mažiau - Žaliakalnio, Šančių ir Vilijampolės seniūnijose. Čia visuomenei naudingą veiklą atliko po daugiau nei po 100 asmenų. „Pašalpas ir vienkartines išmokas gaunantys žmonės, komisijos sprendimu, siunčiami į seniūnijas pagal gyvenamą vietą.
Devynių mėnesių centrinės valdžios deficitas - 2,8 proc. BVP
Finansų ministerijos duomenimis, centrinės valdžios (viešųjų finansų, išskyrus savivaldybes) perteklius, apskaičiuotas grynųjų pinigų pagrindu, rugsėjį sudarė 38,3 mln. litų arba 0,03 proc. prognozuojamo 2012 metų BVP (110 mlrd. 242 mln. litų). Rugsėjo mėnesio centrinės valdžios sektoriaus pajamos sudarė 2 mlrd. 799,6 mln. litų, išlaidos - 2 mlrd. 626,4 mln. litų, o sandoriai su nefinansiniu turtu - 134,9 mln. litų.
Daugiausia pajamų rugsėjo mėnesį gauta iš mokesčių (52,8 proc.
Savivaldybės socialines pašalpas dalina visiems panorėjusiems?
Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Dalius Bitaitis sako, kad savivaldybės dirba kasininkėmis, o varguoliai apsimeta.
„Pastebėjome, kad kai kurios savivaldybės iki šiol dirba kaip „kasininkės“ - socialinę paramą dalija visiškai nekreipdamos dėmesio, ar realiai žmogui tokia parama reikalinga. Kitaip tariant, jei žmogus pateikia reikiamus dokumentus socialinei paramai gauti - lengva ranka ją ir skiria.
D. Bitaitis: kai savivaldybės nebedirbs kasininkėmis, baigsis prašmatnus pašalpų gavėjų gyvenimas
Nuo metų pradžios iš pagrindų pradėta pertvarkyti socialinės paramos sistema duoda rezultatų: mažėja socialinių pašalpų gavėjų, stiprėja žmonių nepakantumas valstybę apgaudinėjantiems asmenims, vis garsiau kalbama apie prašmatniai gyvenančius pašalpų gavėjus. Apie pokyčius socialinės paramos sistemoje - naujienų agentūros ELTA interviu su socialinės apsaugos ir darbo viceministru Daliumi Bitaičiu.
Emigrantų filosofija: neturiu darbo ir pinigų, bet į Lietuvą negrįšiu (II)
Vieni į užsienį laimės ieškoti skuba spaudžiami skolų ir ilgų darbo paieškų Lietuvoje, o yra ir tokių, kurie tiesiai šviesiai sako, kad emigruoti skatina ne tik noras ant duonos užsitepti sviesto, bet ir požiūris į žmogų mūsų šalyje – „ten“ geriau, šviesiau ir mieliau. Ar tikrai?
Lietuviškame kontekste emigrantas dažnai vaizduojamas kaip gana jaunas, bet karčiai gyvenimu tėvynėje nusivylęs žmogus, turimą aukštojo mokslo diplomą pasiryžęs iškeisti į indų plovėjo prijuostę.
I. Bourboulon: verslui trūksta socialinės atsakomybės
Neigiami šiuolaikinės vadybos padariniai – stresas, persitempimas ar net savižudybės – gali būti panaikinti įmonėms tapus socialiai atsakingoms, įsitikinusi Prancūzijos žurnalistė Isabelle Bourboulon. Išskirtiniame interviu viešnios iš Prancūzijos klausėme, kaip įmonėms tapti socialiai atsakingoms ir kokių rezultatų joms tai gali duoti.
Už rūpinimąsi – keiksmažodžių kruša
Į socialinės rizikos šeimų namus socialiniai darbuotojai dažnai beldžiasi ne po vieną – dėl drąsos pasitelkia ir kolegų.
176 panevėžiečių šeimų, kuriose auga 353 vaikai, gyvenimas – Socialinių paslaugų centro darbuotojų akiratyje. Tos šeimos įtrauktos į socialinės rizikos šeimų sąrašus.
Valstybės kontrolė: socialinės paramos sistemoje yra spragų
Auditoriai siūlo keisti nuostatą, reikalaujančią asmenims būti įsiregistravusiems darbo biržoje bent 6 mėn., kad jiems būtų skiriama socialinė pašalpa, šildymo, šalto ir karšto vandens išlaidų kompensacijos - šeimai netikėtai netekus pajamų, ji pusę metų gali likti be socialinės paramos.
Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė ragina peržiūrėti socialinės paramos teisinį reglamentavimą, užtikrinant, kad šios lėšos būtų naudojamos taupiai ir skiriamos labiausiai jos stokojantiems.