senovės roma

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „senovės roma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „senovės roma“.

Netoli Sardinijos krantų – įspūdingas italų naro radinys: nukėlė į gilią senovę

Italų naras Viduržemio jūros dugne netoli Sardinijos salos krantų pastebėjo kažką metalinio, o netrukus paaiškėjo, kad tai – IV a. pirmosios pusės laikų senovės romėnų monetos. Didelės bronzinės monetos, kurios senovės romėnų buvo vadinamos foliais, į apyvartą buvo išleistos dar 294 m. Diokletiano reformos metu. Iš viso naras jūros dugne surado apie 30-50 tūkst. monetų, o ekspertai nustatė, kad jos pagamintos galėjo būti tarp 324 iki 340 m. po Kr.
2023-11-09

Išmonei nėra ribų: šlapimą anksčiau naudojo ir dantų balinimui

Galbūt girdėjote, kad medūzos įgėlimą galima nuskausminti žmogaus šlapimu, tačiau tai greičiausiai tiesiog sukels nepatogumą tarp jūsų ir nardymo instruktoriaus. Tiesą sakant, gerai hidratuotas šlapimo mėginys iš tikrųjų gali sustiprinti geliančius nematocistus, kuriuos išskiria medūza, kad išlaisvintų daugiau nuodų ir sukeltų daugiau skausmo. Šiuolaikinis žmogus šlapimą naudoja tik medicininiams tyrimams, tačiau anksčiau žmonės rasdavo, kur jį panaudoti.
2021-03-14

Pietų Korėjos policija: kaip romėnų karinę taktiką galima panaudoti prieš riaušininkus

Pietų Korėjos Viešoji policija apmokymų metu naudoja senovės Romos taktiką kontroliuoti riaušininkus. Informacija apie naudotą taktiką yra atkuriama naudojantis mūšių aprašymais, tačiau tik labai maža dalis tų laikų karvedžių naudotos karo meno technikos išliko iki šių laikų. Tačiau kai kurie jų išliko (pvz. Vegetijaus veikalų fragmentai) ir juose surašytos taktikos sėkmingai taikomos ir šiais laikais. Būtent tai pabandė atkartoti Pietų Korėjos policininkai.
2013-11-13

Senovės romėnų betonas geresnis už šiuolaikinį

Tokią išvadą priėjo „Berkeley Labs“ tyrimų centro (JAV) profesoriaus Paulo Monteiro vadovaujama tarptautinė medžiagotyros specialistų grupė, tyrinėjusi senovės Romos laikais Viduržemio jūroje pastatytų mūrinių bangolaužių cheminę sudėtį.
2013-06-06

Archeologai: romėnai pirtyse ne tik švarindavosi

Archeologai tikslina mūsų žinias, apie tai, ką romėnai veikė pirtyse: radiniai rodo, kad viešosiose erdvėse taisyti dantys ir operuota, karpyti nagai, lošta, siūta ir gausiai užkandžiauta. Archeologė Alissa Whitmore ištyrė 11 viešųjų ir kariuomenės pirčių dabartinėje Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Portugalijoje ir Didžiosioje Britanijoje. Čia rasta kvepalų buteliukų, nagų priežiūros instrumentų, pincetų ir aliejams skirtų buteliuųi.
2013-01-29

Mokslininkai teigia radę vietą, kur buvo nudurtas Julijus Cezaris

Archeologai mano aptikę konkrečią vietą Romoje, kur 44 metais prieš Kristų, kovo 15-ąją, buvo mirtinai nudurtas Julijus Cezaris. Romos senatorių suorganizuotą nužudymą užfiksavo senovės istorikai, o savo dramoje aprašė Williamas Shakespeare'as. Ispanijos nacionalinės tyrimų tarnybos mokslininkų komanda teigia aptikusi įrodymų, kurie, jų manymu, atskleidžia tikslią vietą, kur tai įvyko.
2012-10-11

Romėnų jūrininkai buvo didesni nutrūktgalviai nei manyta

Jūros gelmėse netoli Graikijos salos rastos dviejų senovės Romos laivų liekanos, praneša naujienų agentūra AP. Šis radinys meta iššūkį paplitusiai teorijai, jog senovės kapitonai laikėsi pakrančių maršrutų ir nerizikavo plaukti į atvirą jūrą. Graikijos kultūros ministerija pranešė, kad kiek anksčiau šį mėnesį, žvalgant teritoriją, kur ketinama nutiesti Graikiją ir Italiją jungsiantį dujotakį, aptiktos dviejų III amžiaus laivų liekanos.
2012-05-31

Moterys prieš vyrus ginkluojasi nuogumu

Fiziologas Leonidas Kitajevas- Smykas įsitikinęs, jog jei dailioji lytis ir toliau vaikštinės gatvėse, neslėpdamos savo grožybių, pribaigs vyriškumą. Mokslininkas atkreipė dėmesį į nūnai bene labiausiai paplitusias vyriškas ligas: prostatitus, impotenciją ir prostatos vėžį. Beje, šiomis ligomis veik neserga musulmoniškos civilizacijos ir Tolimųjų Rytų vyrija. Mat europietės ir amerikietės gatvėse vaikšto kone nuogos, o rytietės - apsirengusios.
2012-05-10

Ekskursija po senovės Romą

Norėtumėte pamatyti, kaip galėjo atrodyti Romos imperijos sostinė 320 metais po Kristaus? Tarptautinio projekto „Rome Reborn“ vykdytojai sukūrė erdvinę senovės Romos videorekonstrukciją. Rome Reborn 2.2: A Tour of Ancient Rome in 320 CE from Bernard Frischer on Vimeo.
2012-03-21

Šįryt Saulė pasuko atgal

Šįryt 7.30 val. Lietuvos laiku Saulei pasiekus tolimiausią į pietus nuo dangaus pusiaujo tašką, prasidėjo žiemos saulėgrįža, trumpiausios dienos ir ilgiausios nakties Žemės Šiaurės pusrutulyje metas. Praėjus minutei po saulėgrįžos Saulė pradėjo grįžti atgalios dangaus keliu. Šis astronominis įvykis senovėje buvo apipintas mitais ir įgavęs mistinės svarbos: žmonės matydavo, kad nuo birželio 20 dienos vidudienio metu saulė danguje imdavo žemėti.
2011-12-22
REKLAMA
REKLAMA

Anglijoje – Romos gladiatorių šešėlis

Archeologai Didžiojoje Britanijoje galimai atrado puikiai išsilaikiusias gladiatorių kapines. Šiaurinėje Anglijos dalyje iškastiems 80 skeletų būdingi sunkūs sužalojimai, įprasti Romos amfiteatruose. Palaikų amžius svyruoja nuo 500 iki 900 metų. Tyrimai atskleidė, kad daugelis palaikų priklausė stambių kaulų ir didesnio nei vidutinio ūgio vyrams. Daugelis kūnų buvo nukirsdinti ir, kaip atrodo, palaidoti laikantis pagarbos.
2010-06-09

Nuoga tiesa, arba Nuogalių apokalipsė

Su psichofiziologu ir šiaip įdomiu egzemplioriumi Leonidu Kitajevu-Smyku kalbasi Maja Kulikova. Kai fiziologas Leonidas Kitajevas-Smykas dirbo slaptame institute Žukovske, amerikiečiai net iššifravo jo pavardės antrąją dalį kaip santrumpą SMYK - “Specialnyj montažnyj institut kosmonavtiki”. Bent jau taip Kitajevui pasakojo vienas jo pažįstamas, kurio tėvas dirbo GRU (“Glavnoje razvedyvatelnoje upravlenije”) vertėju.
2003-10-23
Į viršų