saulius lapėnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulius lapėnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulius lapėnas“.
Puteikio ir Juozaičio pažadai rinkimams: mažės ne tik PVM, bet ir Seimo narių skaičius
Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija „Gerovės Lietuva“ ir Arvydo Juozaičio vadovaujama partija Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai ketina vienytis po Seimo rinkimų. Tarp numatytų bendrų darbų – Seimo narių kadencijų ribojimas, Seimo narių skaičiaus mažinimas ir Senato steigimas, galimybė piliečių balsais nušalinti išrinktus pareigūnus, taip pat norima mažinti Pridėtinės vertės mokestį būtiniausioms maisto prekėms.
Kaip išauginti totalitarią valstybę savo darže?
Andrius Pylipauskas - Kur glūdi tokių skirtingų požiūrių į santykius su ES priežastis: nuo nuolankaus tarnavimo iki nesutaikinamos neapykantos? Kodėl daromos politinės klaidos, argi sunku padaryti taip, kad žmonėms gyvenimas gerėtų? Juk per amžius sukaupta milžiniška išsivysčiusių valstybių valdymo patirtis. Kas trukdo pasinaudoti tuo ir sukurti sąžiningą ir laisvą Lietuvą? Negi tai taip sunku? - Jūs vairuotojas? Kada nors esate pirkęs automobilį? - Taip.
Miško broliai – pirmieji liberalai, arba kokia nauda Lietuvai iš laisvės
Interviu su Sauliumi Lapėnu. Andrius Pylipauskas Saulius Lapėnas – originalių straipsnių įvairiomis aktualiomis temomis autorius. Jo straipsniuose nagrinėjamų temų diapazonas nuo Simpsonų atakos prieš Lietuvos kultūrą iki mokesčių didinimo problemų. Jo blog‘o puslapiuose internete galima rasti rubriką „Ekonomika pradedantiems“. Tačiau nežiūrint didelės tik iš pažiūros viena su kita nesusijusių temų įvairovės, jas sieja kažkoks vieningas požiūris į daugelį mūsų šalyje vykstančių procesų.
„Pilies aidas 2013“: likus dviems mėnesiams iki festivalio graibstomi bilietai
Likus šiek tiek daugiau nei dviem mėnesiams iki V-ojo tradicnio menų festivalio „Pilies aidas“, įsibėgėjo bilietų prekyba. Pasirašę bendradrabiavimo sutartį dėl išskirtinių teisių platinti bilietus su UAB „Bilietų Pasaulis“, festivalio organizatoriai sudarė išskirtinę galimybę ir šio renginio gerbėjams – pirmuosius 500 festivalio bilietų gegužės mėnesį bus galima įsigyti vos po 10 litų.
Festivalis „Pilies aidas“ - trijų mūzų globoje
Po dviejų metų pertraukos, liepos 19-21 d. į Panemunės pilį (Jurbarko raj.) grįžtantis menų festivalis „Pilies aidas“ savo lankytojus džiugins ne tik įvairių žanrų muzika, bet ir plačia meninių užsiėmimų bei kultūrinių renginių programa.
Liberalcentristų pirmininko posto siekia 4 kandidatai
Artūrui Zuokui atsisakius siekti Liberalų ir centro sąjungos pirmininko posto į šias pareigas pretenduoja keturi kandidatai.
Šeštadienį vykstančiame partijos suvažiavime į jos pirmininko postą kandidatuoti sutiko sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, Vilniaus M. Romerio universiteto lektorius Dangis Gudelis, nekilnojamojo turto bendrovės GAMA direktorius Vitas Mačiulis.
Privilegija gyventi šalia išrinktųjų
Abiejų Seimo viešbučių gyventojų sąrašas, kurį gavo "Lietuvos žinios", rodo, kad parlamentarams jau dabar visiškai pakaktų Gedimino prospekte įrengtų butų. Septintadalis čia įsikūrusių asmenų - ne tautos išrinktieji. Fabijoniškėse esančiame viešbutyje glaudžiasi tik 2 Seimo nariai, kiti yra nuomininkai. Kvadratinio metro nuoma jame - vos 1,26 lito.
Liberalcentristus į EP rinkimus ves Artūras Zuokas
Valdančiąją Liberalų ir centro sąjungą (LiCS) į Europos Parlamento (EP) ves šios partijos lyderis Seimo narys Artūras Zuokas.
LiCS valdyba pirmadienį bendru sutarimu patvirtino partijos kandidatų į EP sąrašą.
Pirmuoju jame įrašytas A.Zuokas, antruoju - Seimo narys Arminas Lydeka, trečiuoju - buvęs vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila, ketvirtuoju - partijos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Baltušis, penktuoju - LiCS atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis.
VR ministro patikėtiniai - ligšiolinis viceministras bei buvęs seimūnas
Vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis viceministro pareigose paliko iki šiol jose dirbusį partijos kolegą Algimantą Vakariną, ministro patarėju paskirtas buvęs Seimo narys kitas bendrapartietis Saulius Lapėnas.
VR viceministru A. Vakarinas pradėjo dirbti 2008 metais, tuometinio liberalcentristų deleguoto ministro Regimanto Čiupailos komandoje. Ministerijos vairą perėmus R. Palaičiui, A. Vakarinui vėl pasiūlyta eiti viceministro pareigas, praneša VRM.
I. Rinau - liberalcentristų rinkimų sąraše (papildyta)
Bylą dėl dukters pralaimėjusi klaipėdietė Inga Rinau įrašyta tarp kandidatų į Seimą Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) rinkimų sąraše, ji įrašyta 30-uoju numeriu.
REKLAMA
REKLAMA
Politikai reklamuojasi visaip
Įstatymu apribojus tiesioginę ir pažymėtą politinę reklamą televizijoje politikai ieško naujų rinkėjų „apdorojimo“ būdų.
„Padėkite Vyriausybei pratęsti Ignalinos AE darbą!”, - prašo socialdemokratų rinkiminės reklamos internete. Padėti – žinoma, reiškia ateiti į rinkimus, balsuoti „už“ patariamajame referendume ir kartu nepamiršti Gedimino Kirkilo vadovaujamo sąrašo. Internetas – viena populiariausių reklaminių erdvių, turbūt daugiausia laimėjusių apribojus televizijos ir radijo įtaką.
B. Vėsaitė Meksikoje stabdo AIDS plitimą
Socialdemokratė B.Vėsaitė nenumoja ir į kelis šimtus litų iš Seimo kišenės.
Komitetui - naujiena
Kaip nurodo renginio organizatoriai, konferencijos dalyviai bus supažindinti su naujausiais moksliniais tyrimais AIDS srityje. Be to, ketinama surengti apžvalginę kelionę po šalies sostinę Mechiką ir aplinkinius rajonus, demonstruojant, kaip meksikiečiams trūksta žinių apie lytinį švietimą ir AIDS profilaktiką.
M. A. Pavilionienei ir kitiems parlamentarams rekomenduota kalbėti nuosaikiau
Parlamentarė Marija Aušrinė Pavilionienė iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos susilaukė įspėjimo už tai, kad pernelyg aktyviai ir agresyviai reiškia nuomonę apie kolegų poziciją vienu ar kitu klausimu.
Seimo etikos sargai išsirinko vadą (papildyta)
Seimas ketvirtadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku patvirtino darbietį Manfredą Žymantą. Už jo kandidatūrą balsavo 58 parlamentarai, 1 – prieš ir 3 – susilaikė
Už M.Žymantą ketvirtadienio posėdyje balsavo 7 etikos sargai iš 8 dalyvavusiųjų. Komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu.
Darbiečiai Seimo etikos sargams vadovauti deleguoja M. Žymantą
Opoziciniai darbiečiai sutarė į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovus deleguoti savo partietį Manfredą Žymantą. Jo kandidatūrą dar turės patvirtinti patys etikos sargai ir Seimas, tačiau komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu.
Etikos ir procedūrų komisija į posėdį tvirtinti savo vado rinksis ketvirtadienį ryte.
Seimo etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas
Seimo Etikos ir procedūrų komisija artimiausiu metu turės pirmininką - seniūnų sueigoje politinių partijų frakcijų lyderiai sutarė, jog etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas.
Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partija turi du atstovus Zitą Žvikienę ir Manfredą Žymantą. Darbiečiai turės nutarti, kuris iš jų taps etikos sargų galva, tuomet komisijos pirmininką tvirtins Seimas.
Mūšis Ekonomikos komitete baigėsi aludarių ir vyndarių pergale (atnaujinta)
Seime kelią skinasi liberalų siūlymas švelninti alkoholio reklamos draudimus, kurie turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1-osios. Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė siūlymui leisti dienos metu (nuo 6 val. iki 22.30 val.) per radiją ir televiziją transliuoti lengvų iki 15 proc. natūralios fermentacijos alkoholinių gėrimų (t.y. alaus ir vyno) reklamą.Tačiau transliuotojus siūloma įpareigoti ne mažiau 10 proc.
Liberalų elgesį siūloma įvertinti dviem Seimo komisijoms
Seimo Etikos ir procedūrų bei Antikorupcijos komisijos prašomos ištirti, ar liberalai, teikdami Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepažeidė Seimo statuto. Taip pat prašoma įvertinti, ar jų veiksmuose nėra korupcinės veiklos požymių, ar nepažeistos etikos nuostatos, viešųjų ir privačių interesų derinimo principai.
Etikos sargai nesutaria: rinkti pirmininką ar dirbti turint tik pavaduotoją
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai nesutaria: išsirinkti pirmininką ar ramiai dirbti turint pirmininko pavaduotoją.Socialdemokratas Algimantas Salamakinas ragina užbaigti "palaidos balos" situaciją ir patvirtinti vadovą. Pasak jo, nepatvirtindama opozicijos išrinkto kandidato į komisijos pirmininkus konservatorių frakcijos nario Kęstučio Čilinsko, komisija pasielgė negarbingai.
Tarp etikos sargų gali nelikti konservatorių
Seimo Etikos ir procedūrų komisija veikiausiai turės dirbti be konservatorių - nepatvirtinus Kęstučio Čilinsko komisijos pirmininku Tėvynės sąjunga (TS)nebesiūlo naujo kandidato ir svarsto galimybę atšaukti kitą narį - Antaną Matulą. Ketvirtadienį vykusio Seimo posėdžio metu Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas parlamentarams pasiūlė tvirtinti komisiją iš 11 narių, nes konservatoriai neteikia naujo kandidato.
Nepavykus tapti etikos sargų vadovu K.Čilinskas palieka komisiją
Nepavykus tapti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovu konservatorių frakcijai priklausantis Kęstutis Čilinskas traukiasi ir iš jos narių, nes esą nenori būti "teisės ir etikos reikalavimų neatitinkančios veiklos dalyviu". "Pasitraukiu iš komisijos, visų pirma, dėl to, kad pusė jos narių neleis baigti formuoti komisijos, kol frakcijos neišrinks kito priimtino kandidato.
Etikos sargai kratosi K. Čilinsko
Seimo Etikos ir procedūrų komisija nenori, kad jai vadovautų opozicijos patvirtintas kandidatas į pirmininkus konservatorius Kęstutis Čilinskas.Slaptame balsavime trečiadienį iš 12 komisijos narių pačiam K.Čilinskui nedalyvaujant už jo kandidatūrą balsavo 5 nariai, o 6 nesutiko su opozicijos pasirinktu kandidatu.Iškart po balsavimo etikos sargai pradėjo skirstytis nenutarę, kaip elgtis toliau.
K. Čilinskas greičiausiai vadovaus etikos sargams
Seimo opozicinės frakcijos sutarė, kas turėtų vadovauti Etikos ir procedūrų komisijai - preliminariai etikos sargų vadu turėtų būti paskirtas konservatorius Kęstutis Čilinskas.Jo kandidatūrai slaptame balsavime antradienį pritarė dauguma konservatorių, darbiečių, liberalų, liberaldemokartų, socialliberalų ir mišrios Seimo narių grupės parlamentarų.
Seimo etikos sargai turi vicepirmininką
Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau turi dalį vadovybės - antradienį susirinkę etikos sargai išsirinko komisijos pirmininko pavaduotoją, kuriuo tapo socialdemokratas Jonas Juozapaitis.Naująsias jo pareigas jau patvirtino ir Seimas."Mes šiandien susirinkome ir išrinkome pirmininko pavaduotoją, kad komisija nebūtų neveiksni, nes jau yra darbai, reikia pradėti veiklą.
Nauja Seimo Etikos ir procedūrų komisija – be R. Kšanienės
Šiandien Seimas nusprendė sudaryti naują Etikos ir procedūrų komisiją. Už tai balsavo 53, prieš – 2, susilaikė 10 Seimo narių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Atsižvelgiant į frakcijų raštiškus pasiūlymus, nuspręsta sudaryti naują Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iš 12 narių.
Etikos komisijoje liko trise
Seimui nepajėgus atstatydinti dėl skandalingo vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, jos komandoje beliko ji pati su dar dviem nariais - kolega „darbiečiu“ Manfredu Žymantu ir liberaldemokratu Remigijumi Aču.Antradienį etikos sargų gretas pranešė paliekantys valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė bei Skirmantas Pabedinskas.
Pusė Etikos ir procedūrų komisijos narių nebenori dirbti su neatstatydinta pirmininke
Nepavykus atstatydinti dėl kontroversiško vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, 6 iš 12 etikos prievaizdų paskelbė pasitraukią iš komisijos.Apie pasitraukimą jau paskelbė konservatoriai Antanas Matulas, Antanas Napoleonas Stasiškis, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, socialliberalas Algirdas Monkevičius, Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė bei liberalcentristas Saulius Lapėnas.
Byra Etikos ir procedūrų komisija
Iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto nepavykus pašalinti Darbo partijos narės Romualdos Kšanienės, gali tekti performuoti visą komisiją – apie savo atsistatydinimą pranešė pusė narių, praneša „Lrt.lt“.Dėl R. Kšanienės atstatydinimo Seime balsuota ketvirtadienį.Jai savo poste išsilaikius, apie savo pasitraukimą iš karto paskelbė keturi, o penktadienį – dar du iš dvylikos narių.Viena iš penktadienį trauktis nutarusių Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė lrt.
Dėl metų senumo susitikimo su V.Uspaskichu VR ministrui gresia interpeliacija
Prisiminę daugiau nei prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui.Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė.
VR ministrui R. Šukiui gresia interpeliacija
Prisiminę beveik prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui. Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė.
Saulius Lapėnas: Jūrinis laivas gali plaukioti ir Nemunu
Rugpjūčio mėnesio pradžioje gavau kvietimą plaukti Baltijos jūra Hanzos pirklių keliu su XIV – XV amžiuose naudotu vadinamu “kogg” laivų prototipiniu laivu.
Nauja Seimo sesija – naujos salės šviesoje
Architekto diplomus turintys parlamentarai giria naująją Seimo posėdžių salę: jos apšvietimą, oro kokybę, darbinę, o ne prabanga spindinčią aplinką.Parlamentarai rudens sesiją pradėjo persikraustę į naują, per 50 tūkst. Lt kainavusią posėdžių salę.Sakydamas atidarymo kalbą Seimo Pirmininkas Viktoras Muntianas padėkojo „mokesčių mokėtojams, kurių lėšomis ši salė pastatyta“ ir sakė besitikįs našaus ir pareigingo Seimo narių darbo.
Atominės elektrinės projektui reikia viešumo, mano liberalcentristai
Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija šiandien susitiko su Ūkio ministru Vytu Navicku, AB "Lietuvos energija" gen. direktoriumi Rimantu Juozaičiu, Vakarų skirstomųjų tinklų vadovu Dariumi Nedzinsku bei kitais suinteresuotais asmenimis ir daugiau nei 2 val. nagrinėjo Vyriausybės inicijuojamą naujos atominės elektrinės projektą.
Trečiadienio „Apskritas stalas“: kaip stiprinti smulkųjį ir vidutinį verslą?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Seimas rengia smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymą, kurio tikslas – padidinti verslumo lygį šalyje ir sustiprinti smulkųjį ir vidutinį verslą.
Saulius Lapėnas: Suskilusios geldos strategija
Tai, kaip Lietuva svarstė, tiksliau – nesvarstė, vadinamąją 2007–2013 metų finansinę perspektyvą, o paprasčiau kalbant – planą, kaip bus panaudojama Europos Sąjungos finansinė parama, man primena pasaką apie senį ir auksinę žuvelę.
Neperpasakojant visos istorijos, ji baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis – nepaisant puikių galimybių iš esmės pakeisti gyvenimą, galiausiai vis tiek likta prie suskilusios geldos.
VTEK tęsia V. Uspaskicho veiklos tyrimą
Ūkio ministrui Viktorui Uspaskichui pateikus naujos informacijos, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pratęsti jo veiklos, galimai sukėlusios interesų konfliktus, tyrimą. Sprendimą, nuo kurio gali priklausyti V. Usapskicho ateitis Vyriausybėje, VTEK ketina priimti po savaitės.
Nuo etikos sargų sprendimo gali priklausyti, kaip ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas įvertins ūkio ministro veiksmus.
V. Uspaskicho veiklą tirs trys vienodos komisijos
Ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklai tirti Seimas suformavo tris komisijas, kurioms vadovaus tie patys parlamentarai, o priklausys daugiausia tie patys politikai.
Ūkio ministerija apskųsta Generalinei prokuratūrai ir VTEK
Seimo Liberalų ir centro frakcija trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama įvertinti vis gausėjančius skundus dėl neleistinų Ūkio ministerijos veiksmų proteguojant asocijuotas struktūras bei atskirus verslininkus, taip siekiant jiems suteikti valstybės ir savivaldybių lėšomis išlaikomų verslo informacinių centrų dalininkų statusą.
Liberalcentristų frakcijai Seime gresia skilimas
Liberalcentristų frakcijai Seime gresia skilimas - maždaug pusė jos narių, nusiteikusių prieš partijos lyderį Artūrą Zuoką, gali įkurti savarankišką frakciją parlamente.
Pasak dienraščio "Lietuvos rytas", tokiu būdu Liberalų ir centro sąjunga turėtų dvi maždaug vienodo dydžio viena su kita kovojančias frakcijas.
Anot dienraščio, apie naujos frakcijos įkūrimą kai kurie liberalcentristai ėmė kalbėti po skandalu ir durų trankymais pasibaigusio trečiadienį vykusio frakcijos posėdžio.
Vienmandatėse apygardose geriausiai sekėsi “darbininkams” ir konservatoriams
Į antrąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėse apygardose daugiausiai pateko Darbo partijos (DP) ir Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) iškelti kandidatai. Dar penki politikai vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame ture.
Spalio 24 dieną vyksiančiame antrajame rinkimų ture varžysis 49 Darbo partijos kandidatai, 20 Tėvynės sąjungos, 17 Liberalų ir centro sąjungos atstovų, 15 socialdemokratų kandidatų.
Nuspėję R. Pakso veiksmus parlamentarai pasipelnė
Seimo salėje vakar svarstant Vyriausybės veiklos ataskaitą, parlamentarai dalijosi ankstesnių lažybų laimikį. Mat kovo 25-ąją, laukdami Prezidento Rolando Pakso kalbos, politikai spėliojo, ar šalies vadovas praneš apie savo atsistatydinimą. R. Pakso žingsnį atspėję politikai laimėjo po 5 litus ir atgavo investuotas dešimtines, rašo “Lietuvos rytas”.
Tokių buvo 17, tarp jų - trys Seimo vicepirmininkai: Vytenis Andriukaitis, Artūras Skardžius ir Gintaras Steponavičius.
Liberalcentristai nutraukia parlamentarų susitikimus su Prezidentu R. Paksu
Seimo Liberalų ir centro frakcijos atstovai nutarė nutraukti apsilankymus Prezidentūroje ir susitikimus su šalies vadovu Rolandu Paksu.
Liberalcentristų manymu, toks bendravimas jau neteko prasmės. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai praėjusią savaitę pas Prezidentą apsilankė Liberalų ir centro frakcijos nariai Klemensas Rimšelis ir Saulius Lapėnas.
"Šiame susitikime mūsų frakcijos nariai teigia iš Prezidento neišgirdę nieko naujo, daugelį jo atsakymų buvo galima nuspėti iš anksto.
Liberalcentristai nebesilankys pas R.Paksą
Liberalų ir centro frakcijos atstovai nutarė nutraukti apsilankymus Prezidentūroje ir susitikimus su šalies vadovu Rolandu Paksu, rašoma jų pranešime spaudai. Liberalcentristai mano, kad toks bendravimas jau neteko prasmės. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai praėjusią savaitę pas prezidentą apsilankė Liberalų ir centro frakcijos nariai Klemensas Rimšelis ir Saulius Lapėnas.
Socialliberalai apie apkaltą su prezidentu nekalbės. Liberalcentristai - bandys
Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcija Seime atsilieps į prezidento Rolando Pakso kvietimą ir tikriausiai kitą savaitę atvyks su juo susitikti. Tokį sprendimą socialliberalai priėmė trečiadienį vykusiame Socialliberalų frakcijos posėdyje. Tik savo atstovus atsiųs ir kita prezidentui oponuojanti politinės partija - liberalcentristai.
Tiesa, susitikti su prezidentu vyks ne visa Socialliberalų frakcija, o tik keli jos atstovai.
Liberalcentristai pakartos prezidentui iki šiol neatsakytus klausimus
Seimo Liberalų ir centro frakcijos nariai Klemensas Rimšelis bei Saulius Lapėnas ketvirtadienį susitiks su prezidentu Rolandu Paksu.
Pasak frakcijos pranešimo spaudai, susitikime, be kita ko, bus aptartas ir šiuo metu vykstantis apkaltos prezidentui procesas bei Prezidentūros skandalo priežastys.
"Prezidentui noriu užduoti keletą klausimų, atsakymų į kuriuos neišgirstu per R.Pakso spaudos konferencijas, kalbas, susitikimuose su rinkėjais.
Prezidentas toliau susitinka su parlamentinių frakcijų atstovais
Prezidentūroje šią savaitę tęsiami prezidento Rolando Pakso ir parlamentinių frakcijų atstovų susitikimai.
Antradienį Prezidentūroje planuojamas Liberalų demokratų frakcijos, trečiadienį - Liberalų ir centro frakcijos, ketvirtadienį - Konservatorių frakcijos atstovų apsilankymas.
Parlamentarai perspėja dėl galimų žvejų protesto akcijų
Seimo Liberalų ir centro frakcijos nariai ragina Vyriausybę ir Žemės ūkio ministeriją spręsti žvejų problemas.
Jeigu ir toliau bus ignoruojami smulkiųjų žvejų interesai, parlamentaro Raimundo Palaičio nuomone, rudenį gali susiklostyti neprognozuojami procesai.
Seimo narys Rimvydas Vaštakas antradienį spaudos konferencijoje sakė neskatinąs uosto blokados akcijų, tačiau, anot jo, iš žvejų jau pasigirsta tokių minčių.
"Žvejų problemas reikia spręsti.
Sraigtasparnių eksportas į Sudaną nepažeidė Lietuvos įstatymų, bet neatitiko tarptautinių sankcijų, konstatavo Seimo komisija
Sraigtasparnį "Mi-8T" į Sudaną 2001 metų vasarą eksportavusi bendrovė "Avia Baltika" nepažeidė Lietuvos įstatymų, tačiau toks eksportas prieštaravo Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Tautų (JT) Sudanui taikomoms sankcijoms.
Tokią išvadą padarė pirmadienį (03.17) posėdžiavusi Seimo laikinoji tyrimo komisija kontroliuojamų prekių eksporto problemoms ir su tuo susijusiais bendrovės "Avia Baltika" veiklai tirti.