Šių metų liepos 5-6 d. Panemunės pilyje (Jurbarko r.) vykstančio menų festivalio vienas organizatorių Saulius Lapėnas teigia, kad išankstinį bilietų pirkimą į „Pilies aidą“ lemia jo tradicijos ir kokybė.
„Kelių metų praktika parodė, kad be gausaus pačių dalyvių skaičiaus pilies kieme be gausaus būrio dalyvių, komfortiškai jaustis gali iki 1500 žiūrovų ir klausytojų. Todėl norėdami užtikrinti publikos poreikius gauti kokybišką galimybę išgirsti ir pamatyti menų festivalio renginius, jau balandžio mėnesį pradėjome išankstinių bilietų platinimą“ – teigė vienas iš festivalio organizatorių Darius Kalinauskas, Jurbarko jaunimo klubo „GERAS“ prezidentas.
Pirmųjų 500 bilietų po 10 Lt (už vienos dienos renginius) platinimas vyko iki gegužės 1 dienos, kiti 500 bilietų, jau po 15 litų bus parduodami iki birželio 1 dienos, o jau už 20 litų bilietai bus tik iki liepos 1 dienos, tad paskutinę savaitę ar prie Panemunės pilies vartų bilietų kaina gali išaugti kelis kartus.
Pinigai surenkami už bilietus tik dalinai padengs išlaidas už teritorijos parengimą, sutvarkymą, viešosios tvarkos palaikymą, įgarsinimą, apšvietimą, sceninę įrangą ir t.t. Tad festivalio organizatoriai tikisi sulaukti paramos iš finansinių rėmėjų.
„Menų festivalis „Pilies aidas“ yra unikalus tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, į jį kasmet susirenka daugiau nei keli tūkstančiai rimtosios muzikos bei meno gerbėjų. Nuo 2007 metų vykstantis festivalis kasmet vis didėja ir plečiasi, tačiau visada orientuojasi į aukštesnio lygio muziką ir meną, galbūt dėl to daugeliui žmonių jis asocijuojasi su kokybe. Šiais metais nutarėme pigesniais bilietais pamaloninti savo gerbėjus ir, akivaizdu, kad ryšys abipusis, – bilietai pradedami graibstyti dar prieš paaiškėjant visiems festivalyje dalyvausiantiems menininkams ir atlikėjams“, – Darius Kalinauskas.
Penktąjį kartą istorijoje rengiamas festivalis šiemet truks dvi dienas, o jo pagrindinė misija liks ta pati – skatinti žmonių kūrybiškumą ir saviraišką visose gyvenimo srityse, suteikti žmonėms galimybę puoselėti kūrybinį pradą, reiškiantis mene, dailėje, muzikoje, šokyje, tautinio paveldo puoselėjime.
Tradiciškai festivalio metu Panemunės pilies menėje bus rengiamos akademinės valandos, kuriose žinomi šalies žmonės žiūrovus kvies intymiam pokalbiui ir dalysis savo profesine patirtimi. Dalis festivalio užsiėmimų bus skirta saviraiškai, naujų talentų pasireiškimui ir lavinimui. Dalyviai galės išbandyti įvairias kūrybines improvizacijas, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, išbandyti smagius žaidimus.
Abu festivalio „Pilies aidas“ vakarus vyks gyvos muzikos koncertai, kuriuose bus atliekama įvairių žanrų muzika – nuo šiuolaikinės šokių iki roko ir alternatyvios. Tarp festivalio dalyvių – žinomi diskžokėjai RADISTAI (ZIP.FM), DJ Rolandas ir Jonas (Jovani), Aktorių Trio, Rebelheart ir kt.
Pasak S. Lapėno, kiekvienais metais auga ne tik pats festivalis, bet ir jo dalyvių skaičius. „Kiekvienais metais parduodame vis daugiau brangesnių bilietų, nes žmonės, net ir galėdami pasirinkti vienos dienos bilietą, mieliau renkasi bilietus, skirtus visam festivalio laikotarpiui. Nors erdvė aplink Panemunės pilį kaskart darosi vis labiau ankštesnė, turėdami stiprius partnerius, festivalio bendradarbius bilietų platinimo, informavimo srityse, tikimės, kad ir šiais metais dalyvių daugės“, – teigia jis.
Festivalis „Pilies aidas“ pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras – Vilniaus akademijai priklausanti ir etapais restauruojama Panemunės pilis. Vengrų kilmės dvarinink Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį state architektas Petras Nonhartas, kuris rekonstravo ir Vilniaus žemutinę pilį.
Užs. nr. 1109R