Nepavykus atstatydinti dėl kontroversiško vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, 6 iš 12 etikos prievaizdų paskelbė pasitraukią iš komisijos.
Apie pasitraukimą jau paskelbė konservatoriai Antanas Matulas, Antanas Napoleonas Stasiškis, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, socialliberalas Algirdas Monkevičius, Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė bei liberalcentristas Saulius Lapėnas.
Komisiją nariai palieka po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę "darbietę" R.Kšanienę už dalyvavimą su grupe kitų partiečių finansinėmis machinacijomis įtariamo buvusio Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje, kurioje buvo niekinama Lietuva. Šią akciją daugelis Lietuvos politikų įvertino kaip nukreiptą prieš Lietuvos valstybę.
Kaip BNS aiškino A.Salamakinas, Seimo seniūnų sueiga turės apsispręsti, kaip performuoti kvorumo netekusią komisiją.
"Jei visi 6 atsistatydins, tai komisijos darbas bus paralyžiuotas, ir Seimo seniūnų sueiga turės nuspręsti, ar frakcijos turi deleguoti naujus narius vietoj pasitraukusių, ar apskritai verta pakeisti formavimo principą", - BNS aiškino A.Salamakinas.
Jo nuomone, verta svarstyti, ar nereikėtų grįžti prie tvarkos, kai komisijos nariai buvo skiriami "nepartiniu principu".
Už "nepartinį" komisijos formavimą pasisako ir A.Monkevičius.
"Aš nematau galimybių dirbti pagal partinį principą sudarytoje komisijoje, nes dabar Seimo požiūris į komisiją yra atsainus(...). Procedūrose teisingumą dabar nulemia partijos, ne komisija", - BNS sakė A.Monkevičius.
Ketvirtadienį per slaptą balsavimą R.Kšanienės atstatydinimui pritrūko 4 balsų.
Praėjusį ketvirtadienį R.Kšanienės atstatydinimui pritarė dauguma jos vadovaujamos komisijos narių.