s. girėnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „s. girėnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „s. girėnas“.
Skrydis per Atlantą
Būsimiesiems Atlanto nugalėtojams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui 1927-ieji metai tapo lemtingais. Būtent tada, Amerikoje, jų bendra aistra – aviacija, juos ir supažindino. Du vyrus siejo ne tik pomėgiai, bet ir keletas panašumų jų biografijose. S. Darius gimė 1896 m. Tauragės aps. 1907 m. pabaigoje kartu su šeima emigravo į JAV. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, jis stojo savanoriu į Amerikos kariuomenę. Dalyvavo kovose Prancūzijoje. Po karo mokėsi Čikagoje.
D. Udrys: „Tapyboje pavadinimas yra mažiausiai svarbus“
Romualda URBONAVIČIŪTĖ Dalvis Udrys moka nustebinti. Nueini į jo tapybos parodą „50 + 1“ Šiaulių dailės galerijoje, ir nors žinai, kad eksponuojami visai nauji darbai, tikiesi, kad jie bus panašūs į 2011 metais šioje galerijoje eksponuotąją kolekciją.
Bet ne – tave pribloškia visai nematytos sodrių spalvų didžiulės moterų figūros, o tarp jų įsiterpęs nedidelis natiurmortas, milžiniškas grėsmingas raudonas jautis.
S. Dariaus ir S. Girėno kultą lėmė tragiška lakūnų žūtis už tėvynę
Simonas Bendžius, LRT radijo laida „Ryto garsai“ Nors šiemet minime Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines ir šia proga gausu renginių, tačiau parašytų mokslo darbų ir tyrimų per visą Lietuvos istoriją šia tema – tik du bakalauro darbai. Vieno jų autorė, Laura Griciūtė, tyrusi, kaip atsirado ir vystėsi S. Dariaus ir S. Girėno kultas, sako, kad labiausiai to meto lietuvius paveikė ne tai, kad lakūnai perskrido Atlanto vandenyną, o tai, kad tragiškai žuvo.
S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui skirta paroda kelionę po Šiaurės Ameriką pradeda Čikagoje
Minint garsiojo lietuvių pilotų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje kartu su Čikagos aviacijos departamentu liepos 18 dieną Midvėjaus oro uoste surengė iškilmingą sukakties minėjimą ir parodos „Mes skrisime į Lietuvą“ atidarymą.
Vokiečių ataskaitos įrašas: lakūnai buvo praradę orientaciją
Simona Aginskaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai" Lygiai prieš 80 metų Soldino girios prieigose, tuometinėje Vokietijos teritorijoje, sudužo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno pilotuojamas lėktuvas „Lituanica“. Šis skrydis yra vienas ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos įvykių, tačiau tik neseniai pradėta ieškoti faktais pagrįstų atsakymų į svarbius skrydžio organizavimo, jo nesėkmės ir įamžinimo klausimus, taip pat – kokie žmonės buvo tautos idealizuojami lakūnai S. Darius ir S. Girėnas.
Lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ skrydis paskirtas Dariui ir Girėnui atminti
S. Dariaus ir S. Girėno skrydis 1933-aisiais išgarsino Lietuvą visame pasaulyje ir buvo reikšmingas įvykis tiek moksliniu, tiek inžineriniu požiūriu. Jo metu tirtos oro srovės virš Atlanto ir išbandytas „Bellanca“ tipo lėktuvų patvarumas bei navigacijos galimybės.
Kitąmet bus minimos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-osios metinės
Šiandien posėdyje Vyriausybė patvirtino Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metų minėjimo 2013 metais priemones. Tarp Ministrų kabineto patvirtintų idėjų – siūlymai atkurti lėktuvo „Lituanika" kopiją ir atlikti skrydį, surengti lėktuvų ralį aplink Lietuvą bei organizuoti bėgimą Kauno gatvėmis.
Paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbio metinės
Lenkijoje lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietoje paminėtos jų skrydžio per Atlantą 78 metinės. Lakūnų žūties vietą nuo šiol primins ir trys lietuviški koplytstulpiai.
Laisvė ir Tėvynė – pagrindiniai žodžiai skambėję šiandien Pščelniko (buvusio Soldino) miške, prie paminklo legendinio skrydžio per Atlantą didvyriams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui.
F. Vaitkus papildė S. Dariaus ir S. Girėno „Lituanicos" žygdarbį
Jaunas talentingas lietuvių kilmės JAV lakūnas Feliksas Vaitkus 1935 m. vienas perskrido Atlantą. Taip simboliškai jis užbaigė Stepono Dariaus ir Stasio Girėno didvyrišką, tačiau tragiškai pasibaigusį skrydį 1933-iaisiais. Paradoksalu, kad F. Vaitkaus skrydžio atminimą išsaugojo airiai, o ne lietuviai.
Pirmoji "Lituanica"
Apie S. Dariaus ir S. Girėno skrydį žino kiekvienas, nors kartą rankose laikęs dešimties litų banknotą. Jų skrydis prasidėjo lygiai prieš 78 metus.