rūšiavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rūšiavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rūšiavimas“.
Jokiu būdu nemeskite šių daiktų į konteinerius Lietuvoje: pakenksite ne tik gamtai, bet ir sau
Artėjant šventėms, norime, kad jos būtų ne tik jaukios, bet ir draugiškos aplinkai. Šiais metais Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje primena, kaip planuoti išlaidas, sumažinti atliekų kiekį ir kūrybiškai panaudoti jau turimus daiktus.
Pasitelkę šiuos praktiškus patarimus, galėsime ne tik prisidėti prie švaresnės aplinkos, bet ir džiaugtis prasmingesnėmis šventėmis.
Kauniečiai liko be kibirėlių maisto atliekoms: „Druskininkuose sesuo gyvena, ten nuostabu – kibiriukai“
Nors šiais metais visos Lietuvos savivaldybės privalėjo pradėti rūšiuoti maisto atliekas, deja, aštuonios to vis dar nedaro. Kaunas rūšiuoti maisto atliekas ėmėsi tik nuo rugsėjo ir kol kas gyventojai į šį procesą įsijungia vangiai. Kauno valdžia, skirtingai nei kitos savivaldybės, nei maišelių, nei kibirėlių žmonėms nedalino, įrengė tik specialias talpas konteineriuose.
Tad kur kaupti maisto atliekas namie – pačių kauniečių rūpestis.
Skubiai perspėja gyventojus: rūšiuokite šiukšles teisingai – galite sulaukti 600 eurų baudos
Kėdainių rajone kylama į kovą prieš netinkamai atliekas rūšiuojančius rajono gyventojus. Nuo šiol rūšiuojamų atliekų konteineriai iš individualių valdų nebus ištuštinami, jei atliekų vežėjas pamatys, kad konteineryje yra sukrautos netinkamos atliekos.
Šiukštu nemeskite šių daiktų į konteinerius Lietuvoje: gresia bauda iki 600 eurų
Kėdainių rajone kylama į kovą prieš netinkamai atliekas rūšiuojančius rajono gyventojus. Nuo šiol rūšiuojamų atliekų konteineriai iš individualių valdų nebus ištuštinami, jei atliekų vežėjas pamatys, kad konteineryje yra sukrautos netinkamos atliekos.
Jokiu būdu nemeskite šių daiktų į Lietuvos konteinerius: gali baigtis labai liūdnai
Pasilikti negalime išmesti – iki šiol ne visi žino, kur čia reikėtų dėti kablelį, kai kalbama apie vaistų, maisto papildų, medicinos priemonių ir kosmetikos rūšiavimą. Jau daugelis žino svarbiausią taisyklę, kad nebereikalingus vaistus reikia atnešti į vaistinę rūšiavimui, o maisto papildus – rūšiuoti su buitinėmis atliekomis.
Maisto atliekų rūšiavimui skirtus maišelius vilniečiai tebegali atsiimti 15-oje miesto vietų
Vis dar neturintys maisto atliekų rūšiavimui skirtų oranžinių maišelių ir specialių talpų sostinės gyventojai juos atsiimti įvairiose miesto dalyse galės ir visą lapkritį, skelbia portalas „Made in Vilnius“.
Pasak portalo, oranžiniai maišeliai ir specialios talpos bus dalijami 15-oje Vilniuje esančių „Lidl“ parduotuvių.
Ragina nekartoti 1 veiksmo kapinėse: tai jums gali pridaryti gėdos
Nors iki Vėlinių dar kelios dienos, kapinėse daugėja besilankančių žmonių, ir, žinoma, išvežamų atliekų. Vilniaus kapines prižiūrinti aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ šiuo intensyviu laikotarpiu prie kapinių didina atliekų konteinerių skaičių ir koreguoja jų išvežimo dažnį. Žinoma, vien atliekų tvarkytojų pastangų neužtenka.
Kapinėse susidarančių atliekų kiekį padėtų sumažinti saikinga kapaviečių puošyba ir tinkamai rūšiuojamos atliekos.
Šiukštu nemeskite šių daiktų į konteinerius kapinėse: gali baigtis liūdnai
Artėjant Vėlinėms, lietuviai masiškai plūsta lankyti mirusių artimųjų ir kitų brangių žmonių kapų. Daugelis tampa vis sąmoningesni ir lankydami kapus deda gyvas gėles ir uždega po vieną ar dvi žvakeles, deda žvakides su keičiamais įdėklais, kad šios tarnautų ilgiau, tačiau vieną dalyką daugelis vis dar pamiršta – kad ir kapinėse susidarančias atliekas būtina rūšiuoti.
Žinia Lietuvos vairuotojams: už 1 klaidą – kelių tūkstančių bauda
Neatsakingai išmestos padangos ne tik teršia aplinką, bet ir gali sukelti rimtų ekologinių bei sveikatos problemų. Deja, kai kurie vairuotojai vis dar renkasi senas padangas palikti gamtoje ar pakelėse, o tai užtraukia administracinę atsakomybę ir baudas.
Svarbu prisiminti, kad senas padangas galima perdirbti, todėl būtina jas tinkamai atiduoti perdirbimui.
Galima palikti 4 vnt.
„Maxima“ nemokamai dalins 1 prekę: nepraleiskite progos
Nuo šiandien iki pat kitų metų vasario pabaigos Vilniuje, tam tikrose „Maxima“ parduotuvėse, vėl pradėti dalinti rūšiavimui skirti oranžinių maišelių rinkiniai. Prisidėdamas prie „Maisto atliekų etiketo“ kampanijos, lietuviškas prekybos tinklas siūlo vilniečiams atsiimti nemokamus oranžinės spalvos maišelius arčiau namų, taip padėdamas pirkėjams išsiugdyti įprotį rūšiuoti maisto atliekas.
REKLAMA
REKLAMA
Ragina kapų nedengti akmens plokštėmis: paaiškino, kodėl
Pamažu artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms, daugėja ir žmonių, kurie tvarko ir lanko artimųjų kapus. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) mokslininkės doc. dr. Aušros Zigmontienės teigimu, kapinių atliekų kiekiai šiuo laikotarpiu šokteli kone dvigubai.
„Lidl“ kviečia nemokamai atsiimti 1 prekę: nepraleiskite progos
Vilniuje tęsiamas maisto atliekų rūšiavimui skirtų oranžinių maišelių ir specialių talpų dalijimas. Visą spalio mėnesį sostinės gyventojai maišelius ir specialias talpas galės nemokamai atsiimti net 9-iose Vilniaus „Lidl“ parduotuvėse.
Nuo šių metų pradžios įsigaliojus naujai atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai kviečiami maisto atliekas kaupti specialiuose oranžiniuose maišeliuose ir juos tvirtai užrišus išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.
Radiniai Lietuvos konteineriuose šokiruoja net specialistus: pasakė, ką randa
Panevėžio daugiabučių namų gyventojai maisto atliekas rūšiuoja jau beveik pusmetį. Panevėžiečių nuomonės šiuo klausimu – įvairios, tačiau tendencijos džiugina – rūšiuojančiųjų skaičius auga.
Maisto atliekų konteinerius žmonės dažnai naudoja neteisingai, pasitaiko atvejų kai juose atsiranda tekstilės, stiklo, plastiko, o kartais ir elektronikos atliekos.
Informaciją apie atliekų rūšiavimą turės pateikti viešai: štai kur ieškoti
Savivaldybes norima įpareigoti geriau informuoti gyventojus apie visų atliekų rūšiavimą, jų pristatymo į specialias aikšteles tvarką.
Kaip BNS sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyriausioji specialistė Virginija Vingrienė, visa informacija turėtų būti pateikiama vienoje vietoje ir pasiekti kiekvieną būsto savininką.
„Kad gyventojams nereikėtų ieškoti, kur ką atiduoti, guglintis“, – teigė V. Vingrienė.
Atrado grybus, kurie doroja plastiką: viliasi, kad jie iš esmės pagerins situaciją
Vokietijoje mokslininkai atrado grybus, kurie maitinasi plastiku. Jie tikisi, kad šis išradimas išgelbės mūsų planetą nuo milijardų tonų plastikinių šiukšlių.
Retai apie tai susimąstome, bet plastikinis butelis gamtoje skaidosi 13 kartų ilgiau, nei vidutiniškai gyvena žmogus. Bet vokiečių mokslininkai sumanė, kaip pagreitinti šį procesą. Rado grybus, kurie su malonumu „valgo“ plastiko atliekas.
Nuo metų pradžios vilniečiai jau surinko daugiau per 1 tūkst. tonų maisto atliekų
Šių metų pradžioje sostinėje įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, vilniečiai jau surinko daugiau nei 1,3 tūkst. tonų maisto atliekų, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.
„Per pirmuosius septynis mėnesius vilniečiai surinko jau 1 334 tonas maisto atliekų, taip atskirdami jas nuo bendro komunalinių atliekų srauto ir padidindami pastarųjų perdirbimo efektyvumą.
Pasakė, kur dėti pasenusius vaistus: 5 taisyklės, kurias turite žinoti
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Seimas uždegė žalią šviesą uždaryti atliekų rūšiavimo įrenginius
Seimas ketvirtadienį įtvirtino galimybę savivaldybėms ilgainiui atsisakyti atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių (MBA) ir nustatė sąlygas, kaip ir kada ateityje jų būtų galima atsisakyti.
Atsisakius MBA, iš gyventojų surinktos atliekos nebebūtų papildomai rūšiuojamos, o būtų gabenamos deginti.
Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas: už balsavo 65, prieš buvo vienas, o trys susilaikė.
Paaiškino, kodėl gyventojai nemoka rūšiuoti – etiketės klaidina
Statistika skelbia, kad beveik 90 procentų lietuvių rūšiuoja atliekas, tačiau, pasirodo, ne visada tinkamai. Šiukšlių tvarkytojai Kaune padarė kratą plastiko konteineryje. Jame aptiko ir atliekų, kurių neturi būti: ir žaislų, ir metalo dirbinių, ir apdailos medžiagų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Kauno šiukšlių tvarkytojai nusprendė atlikti netradicinę kratą ir pažiūrėti, kaip gyventojai rūšiuoja atliekas.
Vilniečiai, nepramiegokite: skelbiamas atnaujintas sąrašas vietų, kur galima atsiimti rūšiavimui skirtas priemones
Nuo metų pradžios įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai raginami atsiimti rūšiavimui skirtas priemones, jeigu to dar nėra padarę. Kaip nurodoma pranešime spaudai, oranžinius maišelius ir specialias talpyklas – kibirėlius galima atsiimti be papildomo mokesčio Vilniaus didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, seniūnijose ir mobiliose atsiėmimo vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, ar poliklinikose.
„Šiuo metu Vilniuje išdalinta apie 160 tūkst.
Kauno miestas ruošiasi rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas
Kauno mieste statomi pirmieji konteineriai, skirti surinkti maisto ir virtuvės atliekas. Daugiabučių gyventojai jais galės naudotis nuo 2024 m. rugsėjo 1-osios. Augalinės bei gyvūninės kilmės maisto atliekų atskyrimas ir surinkimas padės sumažinti mišrių komunalinių atliekų kiekius.
„Rudenį startuosime su maisto ir virtuvės atliekų surinkimu visame Kauno mieste. Prie daugiabučių namų esantys konteineriai jau dabar pritaikomi jas surinkti.
Klaipėdoje pradedamas maisto atliekų rūšiavimas
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) antradienį oficialiai ketina paskelbti apie uostamiestyje pradedamą maisto atliekų rūšiavimą.
Kaip pranešė KRATC, bus pristatytas ir šalia Dumpių sąvartyno pastatytas Maisto atliekų apdorojimo cechas.
„Klaipėdos daugiabučių kiemuose esame įrengę pusiau požeminius ir antžeminius konteinerius. Iki šiol jų rudi dangčiai buvo užrakinti, tačiau dabar saugikliai nuimti, maisto atliekas, sudėtas į plastikinį maišelį, jau galima išmesti.
Oranžiniais maišeliais rūšiavimui prekiaus ir „Lidl“ parduotuvės
Nuo 2024 metų sausio pasikeitus maisto atliekų rūšiavimo tvarkai Vilniuje, sostinės gyventojai raginami atskirti nebetinkamas vartoti maisto atliekas ir jas kaupti specialiuose oranžiniuose maišeliuose. Viena šeima visus metus be papildomo mokesčio gali atsiimti 3 ritinėlius. Pritrūkus maišelių pirkėjai nuo šiol juos galės įsigyti ir visose „Lidl“ parduotuvėse.
„Pirmadienį „Lidl“ parduotuvėse pradėjome prekybą oranžiniais maišeliais, kurie bus supakuoti ritinėliais po 25 maišelius.
Atliekų tvarkytojai vardija, kokie radiniai ne juokais supykdė: „Čia yra atliekų nusikaltėliai“
Praėjus mėnesiui, kai visa Lietuva privalo rūšiuoti maisto atliekas, aiškėja, kad tai labai nedidelė žmonių dalis. Tik kas trečias vilnietis jau atsiėmė maisto liekanoms kaupti skirtus oranžinius maišelius. Ir tik pusė atsiėmusių, atliekų tvarkytoju skaičiavimu, atliekas meta ten, kur reikia.
Kasdien Vilniaus savivaldybėje, seniūnijose ir prekybos centruose išdalijama apie tris tūkstančius atliekų rūšiavimo kibirėlių su oranžiniais maišais.
Gyventojams – naujovė: štai kur jus stebės naujai įrengtos kameros, už šiuos pažeidimus gresia iki 600 eurų bauda
Siekiant išvengti viešosios tvarkos pažeidimų (tarp jų – ir neteisingo rūšiavimo) Kauno mieste įrengta šimtai kamerų. Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek neteisingo atliekų rūšiavimo atvejų buvo užfiksuota vaizdo kamerų pagalba.
Pareiga teisingai rūšiuoti atliekas Lietuvoje yra įtvirtinama įstatymais – administraciniame kodekse (ANK) taip pat numatomos ir galimos baudos, už neteisingą rūšiavimą.
Pastatyti nauji tekstilės rūšiavimo konteineriai: siekiama ne tik padėti bėdos ištiktiems žmonėms, bet ir tausoti aplinką
Nuo sausio 11 dienos rūšiuojant tekstilę specialiuose tam skirtuose konteineriuose bus galima prisidėti ne tik prie gamtos saugojimo, tačiau ir pagalbos žmonėms. Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) bendradarbiaudamas su „Ecoservice“ pastatė tekstilės rūšiavimo konteinerius ir kviečia visuomenę juose palikti nebenešiojamus drabužius ir batų poras. Kituose miestuose specialūs konteineriai atsiras palaipsniui.
Už šią gyventojų gudrybę – bauda iki 600 eurų: nesilaikantiems naujų reikalavimų išsisukti nepavyks
Nuo sausio 1 d. daugelyje savivaldybių privaloma rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas – kai kuriose kitose savivaldybėse ši tvarka bus įgyvendinta vėliau. Pagal numatomus įstatymus, už netinkamą atliekų rūšiavimą gali būti skiriamos piniginės baudos. Vis dėlto, ne visos savivaldybės baudžia vienodai.
Atliekų rūšiuotojai atskleidžia keisčiausus atradimus: rado ir stirnos galvą
Vilniaus savivaldybė nusprendė nuo metų pradžios rinkti maisto atliekas plastikiniuose oranžiniuose maišeliuose, kurie bus metami į mišrių komunalinių atliekų konteinerį, po to atskiriami. Laidos „TOP 3“ vedėjas Tomas Loiba apsilankė atliekų rūšiavimo centre, kad pažiūrėtų, kaip vyksta rūšiavimo procesas.
„Pirma atrenkam visas stambių gabaritų atliekas, tam, kad nelaužytų įrangos.
Dalyje sostinės prekybos centrų nusidriekė eilės atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtas priemones
Po pasirodžiusių Vilniaus miesto savivaldybės raginimų atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtas priemones dalyje prekybos centrų nusidriekė eilės. Savivaldybė džiaugiasi tokiu Vilniaus gyventojų aktyvumu ir tikina siekianti užtikrinti, kad miestiečiams maistui rūšiuoti skirtus oranžinius maišelius bei kibirėlį atsiimti būtų patogu.
Įrašais apie prekybos centruose nusidriekusias laukiančiųjų eiles Vilniaus miesto gyventojai dalijosi socialiniuose tinkluose.
Nauja atliekų surinkimo sistema jau įsigaliojo: gyventojai rūšiuoti neskuba
Vilniaus savivaldybė jau reikalauja, kad miestiečiai atskirtų maisto atliekas ir jas išmestų oranžinės spalvos maišeliuose. Tačiau šie neskuba reikalavimo vykdyti – specialius maišelius pasiėmė vos ketvirtadalis, o rūšiuoja tik vienas kitas. O Aplinkos ministerija peikia Vilniaus valdžios parinktą būdą ir reikalauja naudoti jau įrengtus specialius konteinerius.
Vilnietė Audronė viename prekybos centre pasiėmė šūsnį maisto atliekoms skirtų nemokamų kibirėlių ir oranžinių maišelių.
Žinia vilniečiams: kviečia atsiimti maisto atliekų rūšiavimui skirtas priemones
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad maisto atliekų rūšiavimui skirtas priemones sostinės gyventojai nuo antradienio atsiimti gali ir didžiuosiuose prekybos centruose bei maisto prekių parduotuvėse.
Įsigaliojus naujai tvarkai, vilniečiai maisto atliekas turės kaupti oranžinės spalvos vienkartiniuose maišeliuose, kuriuos reikės tvirtai užrišti ir išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Šios atliekos bus atskiriamos nuo kitų ir paverčiamos kompostu, o maišeliai perdirbami.
Vilniečiai skuba atsiimti specialias dėžes ir maišus rūšiavimui, juos jau ramina: „Tikrai visiems užteks“
Vilniečiai jau gali atsiimti specialias šiukšlių dėžes ir maišelius maisto atliekoms rūšiuoti. Jie nemokamai dalinami Vilniaus savivaldybėje, seniūnijose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Per pirmą parą žmonės išgraibstė apie tūkstantį šiukšliadėžių.
Tačiau yra ir tokių, kurie naujovę vadina nesąmone ir atskirai rūšiuoti maisto atliekų neketina. Nuo sausio maisto atliekas turės rūšiuoti visa Lietuva.
Nuo sausio 1 d. Vilniuje – nauja atliekų rūšiavimo tvarka: įsidėmėkite
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes bei antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas.
Siekiant, kad perėjimas prie naujosios tvarkos būtų kuo paprastesnis, jau nuo šiandien (gruodžio 11 d.) vilniečiai gali be papildomo mokesčio atsiimti maisto rūšiavimui skirtas priemones – vienkartinius oranžinius maišelius ir specialias daugkartinio naudojimo talpas.
„Atliekų kultūroje“: štai kokie pokyčiai laukia visų Lietuvos gyventojų nuo sausio 1-osios
„Atliekų kultūra“ didelį dėmesį skirs pokyčiams, kurie laukia visų Lietuvos gyventojų po sausio 1 dienos: būtent nuo tada pradėsime rūšiuoti maisto atliekas.
Kaip viskas vyks, ką turėtume žinoti ir kaip elgtis: atsakymai laidoje.
Keičiasi šiukšlių rūšiavimo tvarka Vilniuje: nemokamai duos tam skirtų priemonių
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes bei antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas.
Siekiant, kad perėjimas prie naujosios tvarkos būtų kuo paprastesnis, jau nuo šiandien (gruodžio 11 d.) vilniečiai gali be papildomo mokesčio atsiimti maisto rūšiavimui skirtas priemones – vienkartinius oranžinius maišelius ir specialias daugkartinio naudojimo talpas.
Nuo Naujųjų atliekų srityje laukia pokyčiai – turėsime daryti kiekvienas, bet ne visiems iš pat pradžių patiks
Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ didelį dėmesį skirs pokyčiams, kurie laukia visų Lietuvos gyventojų po sausio 1 dienos. Būtent nuo tada pradėsime rūšiuoti maisto atliekas. O kaip viskas vyks, ką turėtume žinoti ir kaip elgtis, sužinosime laidoje.
„Atliekų kultūroje“: kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai?
Kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai ir Vilniaus regiono gyventojai?
Kodėl gamtos fotografas Marius Čepulis sako, jog gamtos saugoti nereikia, o TV laidų „Svajonių Sodai” ir „Svajonių ūkis” autorė bei vedėja Aušra Tubienė atsisakė visko, prie ko mes pripratę, ir iki šiol gyva bei spinduliuojanti energija?
Atsakymai laidoje „Atliekų kultūra“ jau šį šeštadienį, 11-ą ryto, tik per TV6!...
„Atliekų kultūra“: išvežėte padangas į mišką? Teks gerokai pakratyti piniginę
„Atliekų kultūra“ šį šeštadienį gvildens amžiną padangų temą: ar žinojote, kad už padangų pridavimą servise ar prekybos vietoje iš jūsų neturi prašyti pinigų? Išvežėte padangas į mišką? Teks gerokai pakratyti piniginę: kokio dydžio baudą gali tekti sumokėti, sužinosite, jei žiūrėsite „Atliekų kultūrą“.
Rubrikoje „Jie irgi TAI daro“ - Džordanos gitaristas Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo.
Kapinių tvarkytojai pasibaisėjo tuo, ką pamatė: „Galima čia net ir baldus rasti“
Prabėgus Vėlinėms kapines prižiūrinčios įmonės raitojasi rankoves ir žvakių kalnus į atliekų surinkimo vietas veža net ir naktimis, mat kapinių atliekų konteineriai pildosi akimirksniu. Taip buvo jau visą mėnesį iki Mirusiųjų pagerbimo dienos ir taip bus dar mažiausiai dvi savaites.
Tvarkytojai skaičiuoja – bent Vilniaus kapinėse šiemet šiukšlių kone penkis kartus daugiau nei buvo pernai tuo pačiu laiku.
„Atliekų kultūroje“: išskirtiniai kadrai iš kasmetinės apdovanojimų ceremonijos
„Atliekų kultūroje“ – išskirtiniai kadrai iš kasmetinės „Atliekų kultūros“ apdovanojimų ceremonijos!
Taip pat sužinosite apie keistą, bet praktišką „Keistuolių teatro“ aktoriaus Dariaus Auželio įprotį rinkti sraigių kiautus ir dainininkės Aušrinės Gerikienės slaptą aistrą naktimis virti... sriubas. Ir ne bet kokias, o tas tvarias, iš to, ką randa šaldytuve, kuris nebūtinai būna jos.
Lietuvos verslui siūlo milijonus eurų, tačiau žmonės jų atsisako: „Krūva bereikalingų taisyklių“
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos verslui nori išdalinti milijonus eurų, jei šis sugebės nereikalingas šiukšles ir atliekas perdirbti ir pavers jas naujais produktais. Pasak valdžios, per mažai Lietuvos įmonių gamyboje naudoja šiukšles. Patys verslininkai neneigia perdirbtų atliekų naudos, tačiau akcentuoja, kad europinių pinigų panaudojimo mechanizmai per daug sudėtingi, lėti ir verslui nepatrauklūs.
Kviečia rinkti panaudotą aliejų: „Nėra sunku pasistatyti šalia slojikėlį ir kažką iškepus supilti“
Nuo šiol Vilniaus regiono gyventojai gali rinkti ir priduoti naudotą aliejų. Jį priima didelių gabaritų atliekų aikštelės. Jose dalijami ir specialūs buteliai aliejui rinkti. Bet kaupti naudotą aliejų galima ir bet kokioje jums patogioje talpoje.
Atliekų tvarkytojai, tikisi, kad vilniečiai bus aktyvūs ir nepasikartos liūdna Šiaulių patirtis – per visus metus šiauliečiai atnešė 200 litrų naudoto aliejaus, nors mieste – šimtas tūkstančių gyventojų.
„Atliekų kultūra“ laidoje: ką pagamins šarmingoji atlikėja Violeta Tarasovienė iš to, kas liko šaldytuve?
Šeštadienį „Atliekų kultūra“ svečiuojasi Klaipėdoje! Kodėl sąvartynas čia vadinamas gėlynu? Ką pagamins šarmingoji atlikėja Violeta Tarasovienė iš to, kas liko šaldytuve? Kodėl legendinį grupės „Studija“ vokalistą Steponą Janušką nuvylė Prancūzija?
Daug įdomios bei naudingos informacijos sužinosite laidoje „Atliekų kultūra“, jau šį šeštadienį, 11-ą ryto, per TV6! ...
Šiukštu nekartokite šių klaidų kapinėse: pakenksite patys sau
Sutvarkyti kapai parodo mūsų požiūrį į mirusius, vaizdas už kapinių tvoros – į gyvuosius, kuriems tenka ne tik matyti, bet ir sutvarkyti iš kapinių išneštas bei išmestas atliekas.
Artėjant lapkričiui, Visų šventųjų ir mirusiųjų atminimo dienoms, kapų atliekų kiekiai milžiniškai išauga. Smarkiai padaugėja darbo ir atliekų tvarkytojams, skubantiems ne tik ištuštinti greitai prisipildančius konteinerius, bet ir sutvarkyti į atliekų tvarkymo įrenginius atvežtas kapų atliekas.
Atliekų kultūra: ar iš maisto likučių tikrai galima pagaminti bio dujas?
Laida „Atliekų kultūra“ svečiuojasi Panevėžyje! Ar dar veikia Stiklo fabrikas? Kodėl į naujus namus aktorius Laimutis Sėdžius parsivežė seną taburetę? Ar iš maisto likučių tikrai galima pagaminti bio dujas? Kodėl maisto rūšiavimo kibirėlyje rasite kokoso drožlių kempinėlę ir daugybė kitos įdomios informacijos sužinosite trečiojoje „Atliekų kultūros“ laidoje.
Atliekų kultūra: štai kokį Panevėžį pamatė laidos kūrėjai
Šį šeštadienį „Atliekų kultūros“ laida svečiuojasi Panevėžyje! Eilės prie kibirėlių maisto rūšiavimui, sriuba iš kirvio, radiniai mainų stotelėje „Dalinkimės“ ir medinės lentelės virsmas į šešis paukščiukus. Štai tokį Panevėžį pamatė laidos „Atliekų kultūra“ kūrėjai.
Štai, kur keliauja mūsų išmesti drabužiai: vardijamos kelios valstybės
Kiek lietuviai išmeta drabužių, batų ir kitos tekstilės? Miestuose dygstantys tekstilės atliekų konteineriai parodė, kiek spintose turime prikaupę nereikalingų apdarų. Tūkstančiai tonų per metus – tiek lietuviai atsikrato nereikalinga tekstile, kuri atsiduria konteineriuose.
Marijampolėje tekstilės konteineriai pastatyti maždaug prieš metus. Ir jų turinys parodė, kiek drabužių, batų ir kitos tekstilės suvalkiečiai turėjo prikaupę ir vis dar tebeturi.
Atliekų kultūra
„Atliekų kultūra“ jau spėjo tapti reiškiniu, kuris keičia požiūrį į atliekas, nuolat skatina tobulėti, gilintis į aktualius klausimus, sekti naujienas, kurios padeda formuotis teigiamiems ir reikalingiems įpročiams kasdieniame gyvenime.
Paaiškino, kodėl galėjo kilti gaisras „Ecocervice“
Vilniuje atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“ kilo didžiulis gaisras. Dėl gaisro kai kur buvo uždarytas eismas, o gyventojams rekomenduota neiti iš namų. Kodėl įvyko gaisras ir ką daryti, kad tokios nelaimės nepasikartotų?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalba „Ecoservice“ vadovė Jurgita Nacevičienė ir buvusi Aplinkos apsaugos departamento vadovė, visuomenininkė Olga Vėbrienė.
Ponia Olga, sakėte, kad Lietuva išgyvena šiukšlių krizę.
Neišmeskite pasibaigusio galiojimo vaistų: štai, ką reikia žinoti
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda vaistininkė Jovita Aleknienė.
Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.