patarimai tėvams
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patarimai tėvams“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patarimai tėvams“.
50 paprastų būdų, kaip būti nuostabiais tėvais (XI)
Klausykite gydytojo. Jei jūsų pediatras mano, kad susirgimą sukėlė virusas, neprašykite antibiotikų. Geriausias vaistas gali būti poilsis, daug skysčių ir vitaminas C. Per daug antibiotikų gali pakenkti vaikui tiek esamu metu, tiek ateityje. Kremą nuo saulės laikykite prie dantų pastos. Vasarą tepkite jį kiekvieną rytą. Tai taps taip pat įprasta kaip ir valytis dantis. Į lovą paguldykite vaiką mieguistą, bet dar nemiegantį.
50 paprastų būdų, kaip būti nuostabiais tėvais (VII)
Pažinkite smarkias savo vaiko emocijas. Kai vaikas nurimsta po didelės isterijos, paklauskite jo, kaip jis jautėsi ir koks elgesys jam būtų padėjęs. Tada klausykite jo. Jis greičiau nurims, jei leisite jam apie tai kalbėti. Parodykite vaikui, kaip tapti atsakingu piliečiu. Raskite būdų padėti kitiems visus metus. Vaikas ugdys savivertės jausmą savanoriaudamas bendruomenėje. Neauginkite išlepinto vaiko. Visais būdais stenkitės prisiminti, kad vaikas yra turtas, tačiau jis nėra pasaulio centras.
15 būdų, kaip pagerinti vaiko mokymosi rezultatus (III)
11. Mokykite vaiką prašyti pagalbos. Svarbu, kad mokiniai mokėtų pasakyti mokytojai, jog nesupranta. Vienas iš būdų vaiką išmokyti šito – pasiūlyti žaidimą. Pasakokite savo vaikui ką nors naujo ir paprašykite, kad, nesupratęs kokio nors žodžio, jis pateiktų klausimų. Taip padėsite jam lavintis. 12. Susikoncentruokite į manieras ir socialinius įgūdžius. Mokykite vaiką sakyti „prašau“, „ačiū“ ir „atsiprašau“. Jei jis pirmokas, mokykite jį dalytis, praleisti kitus, stovėti eilėje.
10 labai reikalingų patarimų tėvams
Sakoma, kad genialumas slypi paprastume ir tai tikra tiesa! Siūlome rinkinį tikrai paprastų, o kartu ir labai reikalingų bei įdomių įdėjų vaikučius auginantiems tėveliams! Atlikau savo pareigas! Būtinai pagirkite ir padėkokite gerai besielgiančiam, savo pareigas atlikusiam ir tėveliams padėjusiam vaikui, o kad gerus darbus daryti būtų dar įdomiau, tai galite sukurti gražaus elgesio indą.
Kodėl vaikai nevalgo: patarimai tėvams
Visi, kas yra triūsę prie viryklės gamindami savo vaikams skanų ir vertingą maistą, žino, kaip apmaudu, kai vaikai atsisako valgyti. Vaikų maitinimas ir auginimas yra glaudžiai susiję ir valgis sudaro kasdienio rūpinimo vaiku ašį. Tačiau valgis dažnai gali tapti panašus į mūšio lauką, nes vaikai čia, kaip ir kitose srityje, gali imtis priešintis. Negalite priversti jų valgyti, nebent maitintumėte per prievartą. Vaikų maitinimas ir auginimas – neatsiejami.
Penkios gudrybės telefonu fotografuojantiems tėveliams
Kiek savo vaikystės nuotraukų turite? Šimtą? Du šimtus? Visą tūkstantį?! O dabar pagalvokite, kiek savo atžalų nuotraukų esate padaręs. Taip pat tūkstantį? Sakote, po tūkstantį kiekvienais metais? Tai skamba įtikinamiau. Nuotraukų skaičių taip dramatiškai išaugino išmaniosios technologijos. Kai telefonas su integruotu fotoaparatu visąlaik po ranka – atsispirti pagundai nuspausti mygtuką tampa vis sunkiau. Šiandien mobilieji telefonai iš kasdienio gyvenimo baigia išstumti fotoaparatus.
Ar jūsų vaikas gerai mato?
Neretai tėvai pastebi savo vaiko regėjimo sutrikimus tik tada, kai mažylis jau sėdi mokyklos suole ir ima pats skųstis, jog blogai mato lentą, o rašo nosimi tiesiog baksnodamas sąsiuvinį. O juk problemą galima pastebėti gerokai anksčiau. Svarbiausia – žinoti kaip. Iš pradžių prisiminkime, kaip vystosi kūdikio regėjimas. 1 mėnuo.
Ką reikia žinoti apie vaikų dantų valymą?
Mieli tėveliai, norint, kad vaikučių dantukai būtų sveiki, jais reikia pradėti rūpintis nuo pat mažens. Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ odontologijos skyriaus gydytoja odontologė Ingrida Znamenskienė pateikia svarbiausias mažylių dantų valymo taisykles: 1. Veiksmų seka. Vaikui reikia parodyti, kad prieš pradedant valytis dantis reikia nusiplauti rankas. Po to parodykite kaip sudrėkinti šepetėlį, išspausti ant jo pastos. Pastos reikia naudoti labai nedaug.
Antras kūdikis: 7 atsakymai vyresnėliui
Ar kada desperatiškai stengėtės rasti tinkamiausią atsakymą į vaiko klausimą (skundą, grasinimą) dėl broliuko ar sesutės? Štai 7 variantai, kaip klasikinėje situacijoje pasielgti teisingiausiai. Į tokius klausimus atsakyti ir iš tokių situacijų išsikapanoti tenka visiems ne vieną atžalą auginantiems tėvams. 1 situacija. Vaikas: „Kodėl jūs turėsite kitą vaiką? Aš nenoriu jokio brolio ar sesės!“ Užuot atsakius: „Pamatysi, tu tikrai jį pamilsi.
Darbas, mokykla, namai: rutina be streso
Vaikams grįžti prie mokyklos režimo neretai kur kas lengviau, nei tėvams – prie chaotiškos darbotvarkės, kai darbo susirinkimų ir svarbių dokumentų pasirašymo grafiką papildo dar ir mokyklos renginių bei būrelių rutina. Karčias mokslo šaknis kremta vaikai, tačiau tėvams tenka pakramsnoti ir ne ką saldesnes paspartėjusios namų ruošos žieveles. Kaip visa tai supaprastinti? Jums padės keletas išties veiksmingų principų. Planavimas. Norint viską suspėti ir nesiblaškyti, būtina planuoti.
REKLAMA
REKLAMA
Jei paauglio kaulai trapūs
Mano sūnui šeimos gydytoja įtaria osteopeniją. Kiek suprantu jo kaulai trapūs. Ar ši liga jį kamuos visą gyvenimą? Sūnus užsiima plaukimu, labai išgyvena, kad dėl ligos negalės sportuoti. Vilma Kaulai paauglystėje lūžta ne vien išdykaujant – tai gali būti signalas apie vaiko kaulų trapumą. Specialistai šią problemą vadina osteopenija, o paprastai kalbant, tai reiškia, kad dėl lūžių kaltas nepatvarus kaulų audinys. Tyrimų duomenimis, tokio tipo bėdos ištinka kas trečią paauglį nuo 11 iki 17 metų.
Kai mokinukai neatlaiko krūvių
Higienistai apskaičiavo, kiek valandų per dieną moksleiviai gali skaityti, rašyti, spręsti uždavinius ir įsiminti, ko mokėsi, nepakenkdami savo sveikatai. Penktokams, kurie mokosi penkias dienas per savaitę, turėtų būti ne daugiau kaip 28 pamokos. Jei mokomasi šešias dienas per savaitę, pamokų skaičius neturi viršyti trisdešimt vienos. Šeštokams leistinas krūvis viena pamoka didesnis. Ir jokios gimnazijos neturi nustatyti didesnio pamokų skaičiaus.
Pirmą kartą ant ledo
Kiekvieną žiemą tėvai, seneliai perka vaikams pačiūžas ir veda juos į čiuožyklas. Kaip padėti mažyliui žengti pirmus žingsnius ledu? Lenk medį, kol jaunas Iš esmės pačiūžas galima pirkti vos dvejų ar trejų metų amžiaus sulaukusiam mažyliui, nes kuo jis jaunesnis, tuo lengviau mokosi judėti ledu. Tačiau ne visi vaikai yra pasirengę tokiam krūviui, mat ne visų jų kojų bei pilvo preso ir nugaros raumenys yra pakankamai išsivystę. Jeigu nepakankamai pasitikite vaiko jėgomis, skubėti neverta.
Per šalčius – „svogūno“ apranga
Negi iš tikrųjų per didelius šalčius geriau nevilkėti medvilninių rūbų, o viršutiniam apdarui labiau tinka pūkinė striukė? Viktorija Vienas patikimiausių būdų nešalti – „svogūno“ apranga, mat tarp drabužių susidarę oro tarpsluoksniai sudaro patikimą apsaugą. Reikia rinktis natūralaus pluošto drabužius, šiltus, judesių nevaržančius paltus ar puspalčius. Vertėtų nepamiršti ir kepurės bei kumštinių vilnonių ar kailinių pirštinių.
Kaip sutarti su paaugle
Konfliktuose tarp vaikų ir tėvų nėra nieko naujo ar neįprasto. Bet metai iš metų, karta iš kartos, tėvai su vaikais sunkiai randa bendrą kalbą. Dėl įtemptų santykių šeimoje prasideda pastovūs pykčiai, atsiranda kovingumas ir netgi neapykanta. Jei šeimoje santykiai ėmė byrėti, vaikai privalo perimti situaciją į savo rankas, nes „traukinys“ gali labai greitai nuvažiuoti nuo bėgių. Tačiau tikrai ne visos mamos žino, kaip sutarti su savo paauglėmis dukromis.
Lytinio brendimo pavojai
Pubertatinis laikotarpis (lot. pubertas, pubertatis - lytinė branda) – ypač sunkus paaugliams. Šiuo periodu pažeidžiama ne tik vaiko psichika, bet ir fiziologija. Jei pražiopsomi kokie nors sveikatos sutrikimai, ateityje jie gali virsti lėtinėmis ligomis. Ypač sunku berniukams, beje, labiausiai pažeidžiami yra tie, kurių svoris per mažas, ir tie, kurie labai greitai ištįsta ūgiu.
Patarimai rūpestingiems tėvams, kad vaikas augtų sveikas
Kiek investuojame į namus, automobilius, galime suskaičiuoti tiksliai. O kiek kainuoja mūsų ir mūsų vaikų sveikata? Investicijų į vaikus nederėtų skaičiuoti tiktai pinigais, drabužiais, daiktais. Kartais net ir labai brangus daiktas pasirodo esąs „bloga“ investicija. Pavyzdžiui, brangus kompiuteris – ar tikrai jis visuomet praplečia vaiko akiratį, suteikia jam naujų žinių? Ko gero, ne.
Vaikas neklauso? Kuriame gražaus elgesio lentelę
Sunku susitarti su vaiku? Vaikas nedaro to, ko prašote? Nuolat išlenda ožiukai? Siūlome išbandyti labai paprastą ir smagų sprendimą - gražaus elgesio lentelę. Tikėtina, kad ją kartą užpildžius vaikas supras, jog gražiai elgtis ir klausyti tėvelių yra smagu, o jeigu nepadės, tai galima ir antrą lentelę sukurti... Principas labai paprastas - lentelė iš 30 (jeigu nepatinka 30, tai galite skaičių mažinti, didinti) tuščių kvadratėlių.
Kaip rytais viską spėti?
Dirbančios mamos ir tėčiai, auginantys darželinukus ar mokyklinukus, puikiai žino, koks chaosas kyla namuose, kai tenka ir patiems į darbą išsiruošti, ir vaikus suruošti į ugdymo įstaigą. O jeigu tų vaikų ne vienas ir ne du? O jeigu taip norisi pamiegoti bent 15 minučių ilgiau arba dieną pradėti harmoningai? Siūlome žengti 4 paprasts žingsnelius link ramesnio ryto. 1. Rytas už vakarą protingesnis? Tikrai žinote šią patarlę, tačiau rytais, kuomet reikia skubėti ji nelabai tinka.
Penki geros mokyklos ženklai
Atėjus rugsėjo 1-osios šventei daugelis tėvų nejučia susimąsto apie tai, ar jų atžalos lanko „gerą mokyklą“. Šią sąvoką plačiau pakomentuoja ir apmąstymus palengvinti padeda Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Artūras Malinauskas. Apie tai, kas yra „gera mokykla“, tėvai, vaikai ir patys švietimo srities atstovai diskutuoti gali valandų valandas.
Ką auginantiems vaikus reikia žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą
Dirbantys tėvai, auginantys mažamečius vaikus, dėl savo sveikatos draudimo jaučiasi ramūs, nes kas mėnesį už juos yra mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos arba šias įmokas jie moka patys. Tačiau ne visi žino, kad tam tikrais atvejais tėveliai yra draudžiami valstybės, ir nepasidomi, ką reikia padaryti, kad šis draudimas galiotų.
Vaiką išbėrė: ką daryti?
Kiekvienai mamai, ypač tai, kuri mama tampa pirmą kartą, vaikelio būklės pokyčiai kelia milžinišką stresą. Ką daryti, jeigu vaiką išbėrė? Kas tai gali būti? Kaip elgtis? Kūdikėlių bėrimas. Antrą ar trečią mažylio gyvenimo dieną ant odelės atsiranda raudonų dėmių arba pūslelių – tai vadinama toksine eritema. Nors pavadinimas gali nuskambėti baisiai, jokio specialaus gydymo nereikia. Bėrimas praeina po kelių dienų. Nesijaudink, maitinančiai mamytei tai nekenkia.
Įdomūs faktai, kuriuos verta papasakoti vaikams
Mūsų pasaulis yra kupinas įdomybių, kurios žavi tiek mus, tiek mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų, kuriuos verta papasakoti jau kiek paaugusiems vaikučiams. Apie Žemę Visos planetos, išskyrus mūsų Žemę, yra pavadintos graikų arba romėnų dievų vardais, pavyzdžiui, Neptūnas yra ir planetos, ir romėnų vandens bei arklių dievo vardas. Parą sudaro 24 valandos, per tiek laiko Žemė apsisuka apie savo ašį.
Negyvenkime vaikų gyvenimo
Neseniai gavau pranešimą iš ką tik pirmagimio sulaukusios mamos: „Niekada nemaniau, kad pasaulyje galima ką nors taip mylėti“. Skamba gražiai, tačiau kas po tokių skambių frazių vyksta toliau?
Nuo pat kūdikystės rūpinamės savo vaikučiais, ar jie pavalgę, ar švarūs, ar tinkamai apsirengę, ar neperkais, nesušals.
Kaip išsaugoti mokyklinuko sveikatą?
Iš mokyklos jūsų vaikas gali parnešti ne tik gerų pažymių. Deja, mokykla – tai ne tik nauji įspūdžiai, naujos žinios, bet ir... naujos bakterijos. Ne tik gripo sezono metu, bet kiaurus metus. Juk tiek peršalimo, tiek kitomis infekcinėmis ligomis užsikrėsti lengviausia ten, kur daug vaikų, kur jie nuolat kontaktuoja vienas su kitu. Vadinasi, mokykla atsiduria vienoje iš pirmaujančių pozicijų.
Kasdienės tėvų klaidos, kurios kenkia vaiko sveikatai
Kiekviena mama nori, kad jos vaikas augtų sveikas, o jo raida atitiktų amžių. Tačiau kartais šie geri norai pagimdo ir nemažai klaidų: kova kyla ten, kur reikėtų kantriai palaukti, baubais tampa tie, kurie turėtų būti herojai. 1. Kova dėl puoduko Daugybė tėvų nerimauja, kad jų 2 metų sulaukęs mažylis dar nesiprašo ant puoduko. O gydytojai skuba nuraminti, jog tai – visai normalu, ir vaikas būtinai išmoks šio dalyko, kai bus pasirengęs. Manoma, kad šis procesas gali trukti net iki 4 metų.
Vaiko elgesio problemos
Būna etapų, kai bemaž kiekvieno vaiko elgesyje galima įžvelgti problemų. Kada dėl jų reikėtų kreiptis į psichologą?
Per didelis aktyvumas
Viena iš labiausiai paplitusių „vaikiškų“ problemų – hiperaktyvumas. Nerimaudami dėl pernelyg aktyvaus vaiko tėvai bando taikyti bausmes, mano, jog su vaiku būtina elgtis griežčiau. Iš tiesų toks elgesys nėra tinkamas – hiperaktyviam vaikui būtina padėti, juk jis neretai pavargsta pats nuo savęs.
Mažylis ir animaciniai filmukai
Animacinių filmukų žiūrėjimas gali padėti ne tik puikiai praleisti laisvalaikį, bet ir atnešti naudos. Tik, žinoma, teks laikytis keleto rekomendacijų. Žiūrovais tampama nuo 3-ejų. Kol vaikui nesukaks treji metai, animacinių filmukų jam apskritai nereikėtų žiūrėti. Tai susiję su psichologinės raidos ypatybėmis ir gebėjimo suvokti ekrane matomą vaizdą. Patikimas prieglobstis šalia.
Rašymo pamokėlės mažiausiesiems
Būtent taip būtų galima pratęsti liaudies išmintį pradedant kalbėti apie tai, kada vertėtų pradėti ruoštis rašyti pirmąją raidę. Mat būtent rašymo įgūdžiai yra vienas svarbiausių vaiko pasirengimo mokyklai požymių. Nesvarbu, kad šešiametis ar septynmetis dar nemoka dailyraščiu parašyti MAMA, svarbiausia – kad jo rankytė jau būtų įgudusi tinkamai laikyti rašiklį, o pirštukai pakankamai mitriai ir lygiai galėtų jį vedžioti popieriaus lapu pagal nubrėžtas sąsiuvinio linijas.
Kada verčiau praleisti pamokas?
Karščiavimas. Geriau praleisti pamokas... jei vaiko temperatūra – daugiau nei 37 laipsniai. Karščiavimas paprastai reiškia, kad į organizmą įsibrovė virusas arba infekcija. Kviesti gydytoją... jei vaikas mieguistas, temperatūra pakilusi aukščiau nei 38 laipsniai, jam skauda galvą, sunkiai orientuojasi, taip pat jei vis dar prastai jaučiasi išgėręs temperatūrą mažinančių vaistų. Kosulys. Geriau praleisti pamokas.
Ūgio šuoliai pavojingi vaiko sveikatai
Amerikiečių mokslininkai iš 12 medicinos centrų atlikdami plačios apimties perinatalinį projektą „Collaborative Perinatal Project“ stebėjo 55 908 nėščiąsias ir jų vaikus nuo gimimo iki 7 metų. Ypač daug dėmesio skirta vaikams, gimusiems mažesnio nei normalus svorio skaičiuojant pagal standartinį tos savaitės, kada jis gimė, vaisiaus svorį. Po gimimo per 7 metus vaikų svoris tikrintas 4 kartus, matuotas kraujospūdis, skaičiuotas jų kūno masės augimo tempas.
Vaikų atopinis dermatitas – dažniausios tėvų klaidos
Dažniausios tėvų, auginančių atopiniu dermatitu sergančius vaikus, klaidos – nesubalansuota vaiko mityba, nereguliarus odos drėkinimas ir neteisingas hormoninių vaistų vartojimas. Efektyviausia pagalba atopiniu dermatitu sergančiam vaikui yra kasdienis emolientų naudojimas ir gydytojo parinkta dieta, rodo dermatologų ir alergologų apklausa.
Baldai mergaičių kambariui
Renkant baldus mergaitei, tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į eilę faktorių: dukros amžių, jos asmeninius poreikius ir pomėgius, temperamentą, o taip pat ir pačio kambario galimybes, t.y. dydžius. Spalvos mergaitėms Žinoma, pati pirma spalva, kuri šauna į galvą kalbant apie mergaites – rausva. Tačiau tai ne vienintelė spalva tinkanti mergaitei: dauguma jaunųjų dailiosios lyties atstovių ši spalva nesukelia „reikiamo“ žavėjimosi, o kai kurias atvirkščiai – erzina.
Baldai berniukų kambariui
Vaikui renkant baldus būtinai atsižvelkite į jo temperamentą, amžių, o taip pat ir skonį. Berniukui galima įrengti kambarį, sportinio arba jūrinio stiliaus, kuriame netruktų naujausių technologijų. Kokius baldus rinkti į berniuko kambarį? Dauguma berniuką mėgsta aktyvius žaidimus – būtent todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį į baldų saugumą ir į tai, ar jie iš tikrųjų stiprūs. Būtinai iš miegamojo pašalinkite aštrius daiktus ir stenkitės, kad čia būtų kuo mažiau išsikišusių kampų.
Gelbėkit – antsvoris: dieta vaikams
Deja, šiuo metu vis daugiau ir daugiau vaikų kenčia nuo antsvorio. Šis susirgimas yra labai pavojingas vaikui. Antsvoris – tai šalutinis kažkokio susirgimo faktorius, pavyzdžiui, cukrinio diabeto. 80 proc. vaikų šis negalavimas išlieka ir subrendus, įgaunant vis sunkesnes formas. Sergant šia liga pastebimas pastovus persivalgymas, o padėti įveikti šią problemą padės dieta specialiai vaikui.
Paaugliai ir seksas
Dažniausiai manoma, kad seksas – tai viena nepatogiausių temų, kuriomis tenka kalbėtis su paaugliu. Vis tik dažnai tai būna tik išankstinė nuomonė, nes paaugliams kalbėtis apie seksą reikia. Jie gyvena seksualinį gyvenimą arba turi seksualinių fantazijų. Galvojimas apie intymų gyvenimą ir eksperimentavimas yra labai svarbūs paauglystėje, nes šis tarpsnis – tai savęs kaip suaugusiojo suvokimas, savo tapatybės, taip pat ir seksualinės, ieškojimas.
Jaunieji virtuvės virtuozai
Kol dar būname nesuradę savo antrosios pusės, svajojame apie pasakų princą, kuris ne tik atjotų ant balto žirgo, bet ir iš ryto atneštų į lovą aromatingos kavos bei meniškai suteptą sumuštinį.
Sveiki atvykę į žaidimų pasaulį
Pats sau režisierius. 2-3 m. vaikai patys režisuoja nepriklausomus žaidimus, perkeldami savo žinias apie pasaulį į įvairius daiktus. Už lango subirbė mašina? Žiūrėk, mažylis jau ridena obuolį per stalo „autostradą“ pats imituodamas mašinos burzgimą. Pamatė lauke kūdikį vežiojančią mamą? Netrukus ir namuose meškiukas jau guli tuščioje dėžėje nuo batų, kuri stumdoma pirmyn-atgal: meškutis migdomas.
Vaikas sapnuoja: košmarų top 10
Blogas sapnas – ne juokai. Ypač jei jis kartojasi ne vieną kartą. Kaip paaiškinti vaiko sapnus ir pagerinti jo realų gyvenimą?
Vargu ar pavyktų patiems savarankiškai susieti vaiko sapną, kad jo lovoje pilna vabalų, su mažylio baime laukiant gimsiančio broliuko ar sesutės. O vis dėlto ryšio esama. Apie šį ir kitus populiariausius vaikiškų košmarų motyvus savo knygoje aiškina daktarė Gillian Holloway.
Monstrai
Vaikai sapnuoja skirtingus monstrus, veiksmai sapnuose būna įvairūs.
Kur dingo mažoji mergaitė?
Kaip išgyventi laiką, kai mažoji mamos mergaitė staiga tampa abejinga ir pikta paaugle? Psichologai įvardija keletą pagrindinių skundų, kuriuos dažniausiai išgirsta iš mamų, auginančių paaugles dukras.
„Ji pradėjo blogai mokytis“
Ko daryti negalima: Nuolat priminti, kad pradinėse klasėse dukra buvo pirmūnė, nes būtent nuo šio savo amžiaus periodo paauglė labiausiai stengiasi atsiriboti. Nepadės ir pavyzdžiu rodomos jos geriau besimokančios klasiokės.
Kodėl vaikai meluoja?
Meluojame draugei, jog jos nauja šukuosena atrodo pritrenkiančiai, nors, tiesą sakant, ji išties gali pritrenkti ir net užmušti savo atgrasumu, meluojame sutuoktiniui, esą už naująją batelių porą mokėjome visai mažai – tiesiog aptikome stebuklingą išpardavimą, kur nuolaidos siekia iki 90 proc.
Meluojame, nes esame tikros, jog šis mūsų melas – šventas. Jis padės neprarasti darbo, išsaugoti draugystę ar taiką ir ramybę šeimoje.
Tik ne į darželį...
"Sveiki, prašau patarti, kaip man elgtis. Vaikas ėjo pirmą kartą į darželį, o po to pradėjo truputį mikčioti. Praėjo pusę metų ir štai mes vėl pradėjome lankyti darželį, be abejo su isterijomis, štai ir nežinome, kaip man elgtis.
Vaikas nenori į darželį
„Nuvedžiau trimetę Moniką į darželį rugpjūčio pradžioje, kol man dar atostogos. Galvojau, jei nepripras, ieškosiu kuriai iš močiučių anūkėlę įsiūlyti. Matyt, prisikalbėjau. Pirmas tris dienas dukra ramiai atsisveikindavo ir išsyk sukdavo į žaidimų kambarį.
Broliai ir seserys: auklėjimo klaidos
Psichologai teigia, kad brolių ir seserų priešiškumo šaknys - vaikystėje nuslėptų vaikiškų skriaudų, nusėdusių širdies gilumoje, pasekmė.
Netinkamas auklėjimas vaikystėje gali sudrumsti giminiškus santykius visam gyvenimui. Labai dažnai galima pastebėti, kad tėvai tarsi patys provokuoja konfliktus tarp brolių ir seserų, skatina konkurenciją, pavydą ir kitas neigiamas emocijas. Todėl nereiktų stebėtis, kad suaugę jų vaikai tarpusavyje nesutaria ir neranda bendros kalbos.
Kai paaugliai trokšta daugiau nepriklausomybės
Kai jūsų vaikas auga ir tampa paaugliu, jam norisi daugiau laisvės, jis, tikriausiai, pradeda nebesutikti su jūsų vertybėmis ir jūsų nuomone. Toks paauglio elgesys yra visiškai normalus.
Vaikiška draugystė
Poreikis bendrauti su bendraamžiais paprastai atsiranda apie trečiuosius vaiko gyvenimo metus. Kaip tik tada tėvai ir pastebi, kad jų švelnus aukselis, norėdamas pasiskolinti iš smėlio dėžės draugo žaislą, lyg niekur nieko tvoja kastuvėliu šiam per galvą, arba paleidžia dūdas vos pastebėjęs, kad draugas prisilietė prie jo triratuko.
Vaikas pradeda mokytis bendrauti, o tėvams kartu su mažuoju tenka spręsti pirmąsias jo bendravimo problemas.
Vaikas ir ligoninė: psichologinis nusiteikimas
Tėvai labai dažnai klausia, kaip su vaikais kalbėti apie ligoninę. Dauguma domisi, kada geriausias laikas pasakyti, kad joje teks praleisti kelias dienas. Mes siūlome kelis patarimus, kurie padės vaiką paruošti kelionei į gydymo įstaigą.
Kaip pasakyti, kad teks gultis į ligoninę
Tai, kaip vaikas suvoks hospitalizacijos ar procedūros reikalingumą, priklauso nuo vaiko asmenybės, kalbos išsivystymo ir galimybės suprasti informaciją.
Naujagimis – 2 metų amžiaus mažylis.
Kineziterapeutė: kaip parinkti vaikui tinkamą kuprinę
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Liana Stričkienė teigia, kad mokyklinio amžiaus vaikai greitai pervargsta. Jie dažnai skundžiasi sprando, pečių juostos, nugaros, juosmens srities, galvos skausmais. Pastaruoju metu dažnesnės ir regėjimo problemos, stuburo iškrypimai.
Specialistė pateikia keletą patarimų, kurie gali padėti išvengti daugelio išvardytų problemų teisingai pasirenkant ir nešiojant kuprinę.
Kūdikių virškinimo trakto problemos: kaip padėti mažyliui?
Mano trijų mėnesių kūdikiui pučia pilvą. Jis praverkia po kelias valandas ir niekaip jo negaliu nuraminti. Lašiukai padeda tik trumpam. Jau ir pati nebežinau, ką valgyti, kad tik mano suvartotas maistas nepakenktų kūdikiui. Gydytoja sako, kad tai normalu, kad nebūtinai kalta mityba, taip turi būti, praeis, o priežastys lieka neaiškios. Nejaugi nėra būdų padėti mažyliui? Joana, Kaunas
Apie kūdikių virškinimo trakto problemas kalbamės su gydytoju vaikų gastroenterologu doc. Vaidotu Urbonu.
Didysis kūdikio planavimo horoskopas 2012 m. spaliui
Astrologinis kūdikio planavimo kalendorius, grįstas mėnulio ciklais, parodys, kokia pradėjimo diena kaip veikia būsimo žmogaus likimą.
Astrologinis kalendorius 2012 metų spaliui
Spalio 1: Šiandien itin stipri moteriškoji energija, todėl diena palanki ir kūdikio pradėjimui. Svarbiausia – susilaikyti nuo alkoholio.
Spalio 2: Tą dieną pradėtas žmogus bus silpnas ir pasyvus.
Spalio 3: Žmogus, pradėtas šią dieną, gali turėti neįprastų, galbūt net ekstrasensorinių gebėjimų.