neteisėtas praturtėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neteisėtas praturtėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neteisėtas praturtėjimas“.
Anglijos narkomafijos baronui talkinusi lietuvė stos prieš teismą
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau kaip 50 tūkst. eurų neteisėtu praturtėjimu kaltinama kaunietė. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai Jungtinės Karalystės pareigūnai su teisinės pagalbos prašymu dėl Didžiosios Britanijos piliečio James Mulvey (Džeimso Malvėjaus) sulaikymo kreipėsi į FNTT.
Pareigūnai prašo ginklo kovai su neteisėtu praturtėjimu
Netrukus neaiškiai praturtėję lietuviams, gali būti verčiami įrodinėti iš kur gavo pinigų, kitaip su turtais teks atsisveikinti. To prašo pareigūnai. Dabar po 5-10 metų trunkančių tyrimų galimi nusikaltėliai dažnai iš balos išlipa sausi. Premjeras sako, kad įteisinus civilinį konfiskavimą pats žmogus turėtų įrodyti, iš kur jis gavo pinigus turtui. Užkietėjusio kontrabandininko Viliaus Karaliaus sūnus Edgaras dar šiais metais po beveik šešerių metų kovų teismuose triumfavo.
Buvęs advokatas Juzefas Kozubovskis vėl mins teismų slenkstį
Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį nusprendė grąžinti iš naujo nagrinėti neteisėto praturtėjimo byloje išteisinto buvusio advokato Juzefo Kozubovskio bylą. Aukščiausiasis Teismas įžvelgė Vilniaus apygardos teismo šališkumą, kai teisėja pasakė, kad prokuratūros skundas nevertas dėmesio. „Teisėja sakė, kad neteisėtai nepagrįstai paduotas skundas ir toks dokumentas nevertas dėmesio. Ji nevengė frazių, rodančių nusistatymą“, – sakė teisėjas Tomas Šeškauskas.
Kontrabanda įtariamo V.Karaliaus sūnus išteisintas dėl neteisėto praturtėjimo
Vilniaus apygardos teismas antradienį išteisino dėl neteisėto praturtėjimo kaltu anksčiau pripažintą stambaus masto kontrabanda įtariamo Viliaus Karaliaus sūnų Edgarą Karalių. Ankstesniu nuosprendžiu iš E.Karaliaus buvo konfiskuota turto už daugiau nei 1,6 mln. litų. Daugiau nei pusantrų metų bylą apeliacine tvarka pagal E.Karaliaus ir prokuratūros skundą nagrinėjusi teisėjų kolegija nusprendė, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Bausti už neteisėtą praturtėjimą bus galima tik įrodžius nusikalstamą veikimą
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas penktadienį paskelbė, kad bausti už neteisėtą praturtėjimą bus galima įrodžius, jog pajamos ar turtas buvo gauti nusikalstamu būdu.
Tarp įtariamųjų neteisėtu praturtėjimu – ir valstybės tarnautojai, ir muitininkai, ir verslininkai
Reda Gilytė, Algirdas Igorius, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prieš trejus metus, kai neteisėtas praturtėjimas pradėtas laikyti nusikaltimu, kasmet finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba tiria vis daugiau tokių nusikaltimų. Pasak pareigūnų, jų akiratyje – ir valstybės tarnautojai, ir muitininkai, ir verslininkai. Tačiau iki šiol nėra teisminės praktikos ir teismai priiminėja labai skirtingus nuosprendžius. Tyrėjai viliasi, kad jau kitąmet situacija pasikeis.
Prokuroras R.Petrauskas: tiriant galbūt neteisėtą Boreikų praturtėjimą turi būti atsakyta į visus klausimus
Atliekant ikiteisminį tyrimą turi būti atsakyta į visus klausimus, BNS sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Raimondas Petrauskas, kurio nurodymu atnaujinta byla dėl galimo buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Romualdo Boreikos ir jo žmonos neteisėto praturtėjimo.
Kontrabandos baronas vėl stoja prieš teismą
Garsiausius šalies cigarečių gabentojus įklampino trumposios žinutės. Nepriklausomybės pradžioje kovos su kontrabanda pareigūnu Lazdijų rajone dirbusio, tačiau praėjus dešimtmečiui kontrabandininku tapusio Viliaus Karaliaus grupuotės nariai praėjusį penktadienį stojo prieš teismą. V. Karalius ir 9 jo bendrai kaltinami dalyvavimu nusikalstamoje veikloje, kontrabandinių rūkalų gabenimu tarptautiniais reisais. Jų padaryta žala valstybei gali siekti apie 21 mln. litų.
Korupcijos prevencija Lietuvoje: yra, bet neveikia
Pasaulio bankas ragina šalis įpareigoti valstybės tarnautojus pateikti duomenis apie turimą turtą, įsipareigojimus ir interesus. Lietuva pagal sukurtą mechanizmą tarp šalių galėtų atrodyti visai neblogai, tačiau Valstybės kontrolė pastebi, kad sistema mūsų šalyje veikia netinkamai. Iš 78 proc. valstybių, renkančių informaciją apie valstybės tarnautojų bei politikų pajamas, turtą bei interesus, tik 36 proc.
FNTT: marijampolietis tvirtina praturtėjęs prekiaudamas daržovėmis
Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame daugiau nei 790 tūkst. litų neteisėtu praturtėjimu įtariamas 37-erių metų marijampolietis. Tiesa, jis tvirtina, jog pinigus uždirbo prekiaudamas kieme užaugintomis daržovėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Politologas L. Bielinis: VMI pareiškimai kenkia rinkimų atmosferai
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareiškimas apie galimai neteisėtą politikų praturtėjimą gali turėti įtakos rinkėjų aktyvumui, mano Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Lauras Bielinis.
Pasak L. Bielinio, tokie pareiškimai, neįvardijant nieko konkretaus, blogina politinį klimatą ir prieš rinkimus yra visiškai neatsakingi bei netoleruotini. „Aš už tai, kad pasakius „A“, būtų pasakytos ir kitos raidės. Arba nereikėjo kalbėti visai.
A. Kubilius: VMI turėtų informuoti Seimą, kurie parlamentarai neteisėtai praturtėjo
Premjeras Andrius Kubilius sveikintinu dalyku laiko Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) aiškinimąsi, kurie politikai ir valstybės pareigūnai neteisėtai praturtėjo. Tačiau VMI, premjero manymu, turėtų informuoti Seimą, kurie parlamentarai tuo įtariami, kad šešėlis nekristų ant visų Seimo narių.
„Mūsų labai svarbi nuostata, kurią įgyvendiname kartu su Prezidente – kad tarp valstybės tarnybos, valstybės politikos veikiančių asmenų nebūtų asmenų, įtariamų neteisėtu praturtėjimu.
Spaudos apžvalga: Seimas neskuba kovoti su korupcija
Kova su korupcija Lietuvoje veikiau imituojama, nei vyksta iš tiesų - tokia išvada peršasi susipažinus su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengta apibendrinta informacija apie Nacionalinės kovos su korupcija 2011–2014 metų programos vykdymą. 30 puslapių ataskaitoje išsamiai analizuojami pusantrų metų laikotarpio (2011 metų-2012 metų pirmojo pusmečio) atsakingų institucijų veiksmai ir pastangos siekiant pažaboti korupciją. Tačiau rezultatai - abejotini.
Neteisėtai praturtėjusių politikų pavardės – po devyniais užraktais (papildyta 11:45)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį S. Daukanto aikštėje esančioje rezidencijoje priėmė įvairių Lietuvos teisėsaugos institucijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovus bei teisės ekspertus. Per šį susitikimą buvo aptariamos kovos su neteisėtu praturtėjimu problemos, susiformavusi praktika ir pasiekti rezultatai.
(Papildyta 11.45 val.)
VMI vadovas Modestas Kaseliauskas pabrėžė, kad mokesčių inspekcija yra perdavusi duomenų dėl 160 neteisėtai praturtėjusių asmenų.
„Mamyčių bylos“ nuosprendis šokiravo nuteistas mamas
Dviem sukčiavimo organizatoriams skirta reali dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kitiems devyniems skirtas laisvės apribojimas ir registracija policijoje.
Be to, priteistas civilinis bendrovės „Sodra“ ieškinys, kurio dydis siekia daugiau nei 100 tūkst. litų. Iš vienuolikos kaltinamųjų tik vienas prisipažįsta, kad siekė pasipelnyti iš tėvystės pašalpos. Kiti, nepaisant surinktų įrodymų, tvirtina, kad yra nekalti.
Dėl „kontrabandos karaliaus“ sūnaus turtų kreiptasi į Konstitucinį Teismą
Vilniaus miesto Pirmasis apylinkės teismas paskelbė nutartį, kuria kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydamas ištirti, ar Baudžiamojo kodekso 189-1 str. „Neteisėtas praturtėjimas“ neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintam nekaltumo prezumpcijos principui.
Kontrabandos byla: organizuotos grupės lyderis V. Karalius lieka už grotų
Vilniaus apygardos teismas patenkino Generalinės prokuratūros prašymą tęsti kardomąją priemonę (suėmimą) iki liepos 7 dienos. Vilniaus apygardos teismas paskelbė šį verdiktą motyvuodamas tuo, kad daug kartų už kontrabandą teistas Vilius Karalius gali slapstytis ir kenkti tyrimui, daryti poveikį liudytojams.
Kontrabandininko V. Karaliaus sūnus spyriojasi dėl atimamo turto
Neteisėtu praturtėjimu kaltinamas Edgaras Karalius tikisi, kad po Konstitucinio teismo sprendimo byla bus nutraukta.
Vilniaus pirmosios apylinkės teismas trečiadienį tenkino Edgaro Karaliaus prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Konstitucinį teismą, kuris išaiškintų, kad Baudžiamojo kodekso straipsnis „Neteisėtas praturtėjimas“ atitinka Konstituciją.
„Šio įstatymo normos prieštarauja baudžiamosios teisės principams, mat iš esmės lieka neaišku, kas yra neteisėtos pajamos.
Panevėžiečiui dėl neteisėto praturtėjimo gręsia nelaisvė
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 27-erių metų T. M. įtariamas neteisėtu praturtėjimu.
Išaiškinta, kad praėjusių metų vasario mėnesį T. M. iš Panevėžyje veikusios uždarosios akcinės bendrovės gavo 350 tūkstančių litų, kuriuos prieš keletą metų pagal vekselį buvo jai paskolinęs.
Kontrabandos karaliaus sūnus negali grąžinti namo buvusiam Alytaus merui
Vilniaus apygardos teismas nutarė, jog Edgaras Karalius negali disponuoti su Alytaus meru Česlovu Daugėla sudaryta taikos sutartimi dėl prabangaus namo grąžinimo, kol nebus paskelbta nutartis baudžiamojoje byloje, kurioje jis kaltinamas neteisėtu praturtėjimu.
Kyšininkas prieš kontrabandininką: buvęs Alytaus meras nori sugrąžinti parduotą namą
Piktnaudžiavimu tarnyba ir korupcija kaltinamas Česlovas Daugėla kreipėsi į teismą su prašymu sugrąžinti prabangų namą Vilniuje, kurį pardavė kontrabandos karaliumi vadinamo Viliaus Karaliaus sūnui Edgarui.
Šiuo metu 28 metų Edgaras Karalius įtariamas neteisėtai praturtėjęs.
FNTT kelia bylas dėl neteisėto praturtėjimo
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba, tirdama galimą sukčiavimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą vienoje Pagėgių savivaldybės mėsos perdirbimo įmonėje, pradėjo ikiteisminį tyrimą ir dėl galimo neteisėto praturtėjimo atvejo (LR BK 189¹ str. 1 d.). Tyrimą kontroliuoja bei jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai atliko 13 kratų įtariamųjų darbovietėse, gyvenamosiose vietose ir automobiliuose.
Spaudos apžvalga: partijos dalijasi miestų valdžios pyragą
Vakar tapo aišku, kad sostinės ir dar kitų miestų valdžios pyragą visiškai rimtai nusprendė dalytis didžiosios partijos, kurios priverstos sugyventi ir Seimo opozicijoje. Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas ir Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas vakar derino artimiausios veiklos planus.
FNTT sėkmingai pabaigė pirmąjį tyrimą dėl neteisėto turto įgijimo
Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pripažino kaltu dėl neteisėto praturtėjimo vilnietį J. K.
Tai pirmasis teismo sprendimas pagal naująjį Baudžiamojo kodekso 1891 straipsnį, kuriuo vyrui paskirta 13 tūkstančių litų bauda ir konfiskuoti neteisėtai įgyti 31 100 JAV dolerių, kuriuos konvertavus į nacionalinę valiutą susidarytų 81 631,28 Lt. Bendrai šiuo teismo sprendimu valstybės biudžetas bus papildytas beveik 100 tūkstančių litų suma.