Vilniaus apygardos teismas patenkino Generalinės prokuratūros prašymą tęsti kardomąją priemonę (suėmimą) iki liepos 7 dienos. Vilniaus apygardos teismas paskelbė šį verdiktą motyvuodamas tuo, kad daug kartų už kontrabandą teistas Vilius Karalius gali slapstytis ir kenkti tyrimui, daryti poveikį liudytojams.
Šiuo metu Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Karalius ir jo bendrai kaltinami dalyvavimu nusikalstamame susivienijime, atlikę veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis bei kontrabanda.
Byloje yra 31 įtariamasis, devyni yra suimti. Dar dviejų įtariamųjų ieško policija – vieno grupuotės nario pareigūnams nepavyksta rasti nuo tyrimo pradžios, kitas pasislėpė jau pradėjus ikiteisminį tyrimą.
Bylos duomenimis, V. Karaliaus gauja gabeno milijoninės vertės kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos per Lietuvą ir Lenkiją buvo gabenamos į Vokietiją. Paaiškėjo, kad kontrabandinius krovinius lydėdavo grupuotės nariai, kurie vilkikų vairuotojus įspėdavo apie gresiančius pavojus.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad grupuotės nariai kontrabandinių cigarečių krovinius lydėdavo iki Vokietijos, kur šalia vieno miesto esančiame sandėlyje jas iškraudavo.
Vilkikus, kuriuose buvo gabenama maždaug 2 mln. Lt vertės kontrabandinės cigaretės, lydėdavę grupuotės nariai vairuotojams turėdavo įspėti apie greitkeliuose įrengtus policijos bei muitinės mobiliuosius postus. Labai dažnai vairuotojams pavykdavo išvengti akistatos su pareigūnais, tačiau ne kartą lietuviai jiems įkliuvo.
Bylos duomenimis, grupuotė kontrabandines cigaretes į Vokietiją gabeno nuo 2009-ųjų sausio. Tąkart vilkike „Volvo“ Vokietijos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai medinių plokščių krovinyje aptiko paslėptą apie 1,9 milijonų litų vertės cigarečių krovinį.
Po šios nesėkmės grupuotės nariai metams buvo pristabdę savo veiklą ir cigarečių į Vokietiją nevežė, tačiau veiklą atnaujino 2010-ųjų vasarį ir maždaug kartą per mėnesį iš Lietuvos per Lenkiją vykdavo su kontrabandinėmis cigaretėmis.
Nustatyta, kad vokiečiams kontrabandininkai įkliuvo dar mažiausiai du kartus. Į Lietuvą kontrabandininkai cigaretes įveždavo per Vilniaus Medininkų postą.
Ikiteisminį tyrimą dėl V. Karaliaus ir jo grupuotės atliekantys Muitinės kriminalinės tarnybos ir Generalinės prokuratūros pareigūnai išsiaiškino, kad kontrabandininkams talkino ir muitinės pareigūnai, kuriems buvo mokami kyšiai.
Pirminiais paskaičiavimais, cigarečių kontrabandą į Lietuvą gabenę asmenys valstybei galėjo padaryti apie 21 mln. litų žalos.
Anksčiau policijoje dirbęs V. Karalius buvo teisiamas 2009 m., tąkart Vilniaus apygardos teismas jį išteisino dėl nusikalstamo susivienijimo subūrimo ir vadovavimo, tačiau pripažino kaltu dėl didelio kiekio rūkalų kontrabandos. Už tai jam buvo skirta 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Šios bausmės jis neatliko – vėliau teismas jį lygtinai paleido į laisvę.
Tąkart prokurorai buvo nustatę, kad grupuotės nariai, besiversdami cigarečių kontrabanda, Latvijoje, Lietuvoje ir Kaliningrado srityje, buvo įkūrę tarptautiniais pervežimais užsiimančias cigarečių kontrabandai gabenti naudotas priedangos firmas, plėtojo konspiracinių sandėlių, kuriuose buvo perkraunami ir laikomi kontrabanda į Lietuvą įvežti stambūs didelės vertės cigarečių kroviniai, tinklą.
Į teisėsaugininkų akiratį yra pakliuvęs ir V. Karaliaus sūnus Edgaras. Jis yra įtariamas neteisėtu praturtėjimu po to, kai ketino įsigyti Alytaus mero Česlovo Daugėlos namą, kurio vertė yra septyni milijonai litų.
Šiuo metu bylos nagrinėjimas sustabdytas, kai Vilniaus pirmosios apylinkės teismas nusprendė kreiptis į Konstitucinį teismą su prašymu paaiškinti, ar Baudžiamojo kodekso straipsnio „neteisėtas praturtėjimas“ normos ir formuluotė atitinka šalies Konstitucijai.