national interest
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „national interest“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „national interest“.
Didžiosios tankų skerdynės: mūšis, kurio Rusija nenori prisiminti
Apie didžiausią Antrojo pasaulinio karo, o ir visos žmonijos istorijos, tankų mūšį ginčai netyla ir šiais laikais. Sovietinės istorijos atstovai tokiu vadina Prochorovkos mūšį, kuris laikomas lūžio momentu kare, kuomet sovietams pavyko atremti vokiečių puolimą ir patiems pereiti į puolimą. Tačiau dar didesnio masto tankų susidūrimas vyko keleriais metais anksčiau ir jis dažnai sulaukia nepelnytai mažai dėmesio.
Ekspertas: JAV šalia Kaliningrado imitavo branduolinį antskrydį prieš Rusiją
JAV bombonešiai B-52 imitavo branduolinius smūgius netoli Kaliningrado. Amerikiečiai iš viso kovą atliko du bandymus, bet antrojo metu rusai sureagavo ir į Baltijos jūrą bombonešių pasitikti išsiuntė savo aviaciją.
Putinas užsimojo: bus „sukarinta bažnyčia"
Rusijos kariuomenė į savo planus įtraukė „sukarintos bažnyčios“ statybas. Toks statinys netrukus išdygs „Patriotų“ parke Maskvos priemiestyje ir vadinsis „Pagrindinė karinių pajėgų šventykla“. „Naujoji bažnyčia bus dar vienas žmonių vienybės, patriotizmo, meilės ir atsidavimo mūsų Tėvynei, pavyzdys“, – pasakojo žurnalistams naujo Rusijos kariuomenės darinio, skirto savo karių propagandiniam paruošimui, Pagrindinio karinio-politinio direktorato, vadas Andrejus Kartapolovas.
Didžiausia rusų atominė bomba nebūtų naudinga karo metu
Caro bombos realiomis galimybėmis abejojama
Rusija karinėse pratybose gali imituoti branduolinį karą: nedrįso net prie L. Brežnevo
Rusijos karinės pratybos „Vostok 2018“, kuriose dalyvaus ir Kinijos kariai, ne tik mobilizuos šimtus tūkstančių rusų, tačiau galimai bus ir pasiruošimas branduoliniam karui. V. Putinas savo organizuojamų pratybų mastais stebina ekspertus, kurie primena, kad net Šaltojo karo metais Sovietų Sąjunga sau tokių milžiniškų ir abejotinos būtinybės išlaidų neleisdavo. Didžiausi mokymai nuo pat Šaltojo karo laikų bus surengti Rusijos pietryčiuose, juose dalyvaus daugiau nei 300 tūkst. karių.
Rusijos kariuomenė patvirtino: milijonus pražudyti galinti „Bulava“ jau ginkluotėje
Rusija pastaruoju metu aktyviai tobulina savo branduolinę ginkluotę. Be nuolat atnaujinamų „Iskander“ antžeminių raketų, povandeninių laivų ginkluotėje atsirado tarpkontinentinė balistinė raketa „Bulava“. Tai dar nėra ta „nenumušama“ raketa, apie kurią girdamasis visam pasauliui pasakojo Rusijos prezidentas V. Putinas. Tačiau rusai tikisi, kad šis ginkluotės pavyzdys suteiks valstybei dar didesnę karinę galią.
„The National Interest“: norint atgrasyti Rusiją Lietuvai reiktų du ar triskart didinti išlaidas gynybai
Prieš tris metus JAV atšaukė savo kariuomenės padalinius iš Europos. Dabar Amerika skubiai siunčia juos atgal, kad atgrasytų Rusijos puolimą. Leidinyje „The National Interest“ cituojamas generolas Timothy Daugherty teigė, kad „ruoštis karui yra pigiau, negu dalyvauti kare“. Ir tai yra visiška teisybė. Tačiau kodėl tuomet Europa karui nesiruošia, klausiama Dougo Bandowo. Šaltojo karo laikotarpiu Europos teritorijoje buvo dislokuota apie 300 tūkst. JAV karių.
Įvardino branduolinio smūgio Los Andželui pasekmes
JAV žurnalo „National Interest“ žurnalistai atliko tyrimą, bandydami numatyti galimo Šiaurės Korėjos branduolinio smūgio Los Andžele pasekmes. Specialus algoritmas paskaičiavo galimas aukas, jeigu KLDR nuspręstų įvykdyti savo ne sykį kartotus pažadus ir paleisti branduolinį užtaisą, o JAV nepavyktų jo numušti. Analizei buvo pasitelktas specialus profesoriaus Alexo Wellersteino, Stevenso Technologijų universiteto algoritmas. Bombos galia numatyta atitinkanti 250 kilotonų trotilo.
„Zapad-2017“ baigėsi: išmoktos pamokos ir galimi Rusijos tikslai
Praėjusios savaitės pabaigoje pasibaigusios pratybos „Zapad-2017“, kurias Rusija vykdė kartu su Baltarusija, kelia kai kurias mintis, rašoma „The National Interest“ Nicholaso J. Myerso straipnyje. Nors „Zapad“ yra reguliarūs strateginiai mokymai, „Zapad-2017“ pratybos buvo pirmosios po krizės Ukrainoje pradžios ir akimirksniu prasidėjusio staigaus Vakarų bei Rusijos santykių atšalimo, o tai paaiškina gerokai išaugusį susidomėjimą šiomis pratybomis.
Kodėl Šiaurės Korėja turėtų mažiausiai norėti pirma panaudoti branduolinį ginklą?
Nuo pat Šiaurės Korėjos technologinio proveržio per paskutinius kelerius metus pradžios kilo didelis nepasitenkinimas ir baimės dėl Pchenjano galimybių smogti JAV miestams. Atrodo, kad Šiaurės Korėja jau gali pasiekti didžiausią Aliaskos miestą, Anchroadžą. Kai kurie analitikai mano, kad Pchenjanas jau gali pasiekti ir rytinę JAV pakrantę. Yra ir skeptiškų nuomonių.
REKLAMA
REKLAMA
Kremlius išsirinko naują auką: pasmerks šalį Donbaso likimui?
JAV užsienio politikos žurnalas „National Interest“ apžvalgininkas Robertas Beckhusenas teigia, kad Rusija gali bandyti kištis į neramumus Venesueloje, rašoma „Newsader“. Savo straipsnyje jis atkreipia dėmesį į Rusijos karinio-politinio leidinio straipsnį, kuriame Maskvai yra rekomenduojama svarstyti karinės intervencijos į Lotynų Amerikos šalį galimybę, tokiu būdu gelbėjant žlungantį „draugiško režimo“ vadovą Nicolas Maduro.
Kodėl JAV priešai bijo „Patriot“ gynybinės sistemos?
Jau beveik 40 metų viena gynybos sistema saugo JAV oro erdvę. Nuolat atnaujinama, šiandien „Patriot“ sistema užtikrina turbūt geriausią apsaugą nuo visų žinomų oro pavojų, nuo balistinių raketų iki paprasčiausių buitinių dronų, rašoma „National Interest“. „Patriot“ istorija prasideda 1965 metais, kuomet tuometinis JAV gynybos sekretorius Robertas McNamara pavedė sukurti naują oro gynybos sistemą, SAM-D. SAM-D buvo skirta pakeisti jau pasenusią vidutinio ir didelio nuotolio raketų gynybos sistem...
„National Interest“: JAV nugalėtų net jei vienu metu užpultų Kinija su Rusija
Net ir kariaudama su Rusija bei Kinija JAV gali tikėtis užtikrintos pergalės mano „The National Interest“ apžvalgininkas Robertas Farley’us. Juk šalis ne tik turi pačią galingiausią kariuomenę pasaulyje, tačiau ir gali remtis paties galingiausio karinio aljanso NATO paslaugomis, tvirtina žurnalistas. Dingus sovietų grėsmei JAV užsiėmė doktrinos, kuri Pentagonui būtų pavyzdžiu karo dviejuose regionuose vienu metu atveju.
Kaip Rusija ir Kinija kariaus prieš JAV: visų akys krypsta į kosmosą
Rusija ir Kinija aktyviai kuria naujus ginkluotės ir karinės technikos modelius siekiant užtemdyti amerikiečių viešpatavimą kosmose, teigiama JAV žvalgybos ekspertų vertinime, kurį cituoja „The National Interest“. Abi šalys svarsto kurti tokį ginklą, kuris galėtų suduoti smūgį JAV palydovams ir kitiems objektams kosmose.
Kur slypi Kalašnikovo automato sėkmė?
Vos prieš kelis mėnesius Sirijos išsivadavimo armijos smogikai bandė iš nedidelio miestelio Turkijos pasienyje išvyti amerikiečių spec. padalinio karius, tuo pačiu metu šūkaudami įžeidžiančius žodžius, tokius kaip „netikėliai“, „kryžiuočiai“, „šunys“ ir „kiaulės“. Tie smogikai, kurie iš tiesų gauna JAV paramą, mojavo geriausiai atpažįstamu visų laikų ginklu – Kalašnikovo automatu.
Štai koks jis, tankas T-14 „Armata“
Gegužės devintos dienos parade Rusija pademonstravo savo naujausią šarvuotąją techniką, taip pat ilgai lauktą tanką T-14 „Armata“ (būtina pažymėti, kad „Armata“ yra unifikuota sunkioji vikšrinė platforma, kurios pagrindu bus gaminamas ne tik tankas T-14, bet ir sunkioji pėstininkų kovos mašina T-15, sunkioji haubica „Koalicija-SV“ ir kitos karinės mašinos). Reakcija į šį gaminį nevienareikšmiška. Rusiškas oficiozas, žinoma, tik giria naujovę. Vakarų spauda buvo skeptiškesnė.
Pentagonas planuoja 3 dienų „žaibišką karą“ su Iranu
Pentagone parengtas masinės oro atakos, nukreiptos prieš 1200 taikinių Irano teritorijoje, planas. Sutinkamai su juo visas Irano karinis potencialas būtų sunaikintas per 3 dienas, praneša britų dienraštis „The Times“. „Nixon Center“ tyrimų centro vyriausiasis nacionalinio saugumo ir terorizmo ekspertas Alexis Debatas praėjusią savaitę pareiškė, kad JAV strategai prieš Irano branduolinius objektus ruošia „ne smeigtuko dūrių“ strategiją . „Jie rengiasi kone visiškai sutriuškinti Irano ginkluotąs...