Analizei buvo pasitelktas specialus profesoriaus Alexo Wellersteino, Stevenso Technologijų universiteto algoritmas. Bombos galia numatyta atitinkanti 250 kilotonų trotilo.
Tokio sprogmens centrinėje miesto dalyje sprogimas visiškai ją sunaikintų, už kelių kilometrų nuo sprogimo epicentro atsidūrę žmonės patirtų stiprius sužalojimus bei gali būti palaidoti po pastatų griuvėsiais.
Ekspertai nustatė, kad mažiausiai 378 tūkst. žmonių žūtų, o 860 tūkst. būtų sužeista, jeigu KLDR smogtų branduoliu užtaisu Los Andželui.
Mokslininkų manymu, vieno tokio branduolinio Pchenjano išpuolio metu žūtų tiek pat JAV gyventojų, kiek Amerika neteko Antrojo pasaulinio karo metu. Jų skaičiavimais, žmonės, kurie atsidurs penkių kilometrų spinduliu nuo sprogimo epicentro, neturės menkiausios galimybės išgyventi. Todėl jie tikisi, kad tokios prognozės neišsipildys, o Pchenjano karingumą pavyks numaldyti taikiais būdais.
JAV gyventojai daug laiko pasislėpti neturėtų
Pasak ekspertų Davido Wrighto ir Markuso Schillerio, kuriuos kalbino „Associated Press“, JAV „tikriausiai turės apie 10 minučių“, kad priimtų sprendimą dėl atsakomojo smūgio Šiaurės Korėjai.
„Laiko rėmai bus itin siauri, – teigė D. Wrightas. – Net ir tolimojo nuotolio raketoms aptikti bei nustatyti tikslius duomenis reikia daug laiko, todėl prezidentui liks, tikėtina, 10 minučių priimti sprendimą dėl atsakomojo smūgio“.
Kol kas mokslininkai ir ekspertai nesutaria dėl Šiaurės Korėjos technologinio progreso ir šios šalies raketų galimybių pasiekti žemyninę JAV dalį. Jeigu KLDR sugebės paleisti tarpžemyninę raketą, iki Los Andželo jis skristų apie 30 minučių.
Ekspertai pažymėjo, kad egzistuojančios tokio išpuolio atrėmimo sistemos gali nesuveikti, jeigu priešas panaudos didelį kiekį kovinių galvučių.
Vis tik jų teigimu, Šiaurės Korėja branduoliniam smūgiui realiausiu atveju pasirinktų ne tolimąją JAV pakrantę, o Pietų Korėjos Pusano miestą, kurio uoste JAV dislokuoja savo karinį jūrų laivyną.
Tuomet, anot ekspertų, D. Trumpui tektų greitai apsispręsti, ar suduoti atsakomąjį smūgį, kurio metu būtų panaudotos tarpžemyninės branduolinės raketos.