mokesčiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokesčiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokesčiai“.

Nuo 2025 metų daliai gyventojų keisis pajamų mokestis: vieni mokės daugiau, o kiti – mažiau

Daliai Lietuvos darbuotojams, priklausomai nuo jų algos, yra taikoma lengvata – kas mėnesį yra sumažinamas gyventojų pajamų mokestis (GPM) arba po metinės pajamų deklaracijos sugrąžinama GPM permoka. Taip yra todėl, kad gyventojams, per mėnesį uždirbantiems bent euru mažiau nei 2864,22 euro, GPM yra skaičiuojamas ne nuo viso atlyginimo, o tik nuo jo dalies.

Nuo Naujųjų metų – pokyčiai gyventojams, kurie palies praktiškai kiekvieną

Sutikus 2025-uosius metus kartu atsiras ir naujovės. Nuo 2025 m. sausio 1-osios dienos bus pradėti vykdyti įstatymai, susiję su minimaliu darbo užmokesčiu ir jo didinimu, su mokesčių tarifais, teisėsaugos institucijomis, transporto priemonėmis bei kitais Lietuvai svarbiais aspektais. Vyriausybė bei Valstybinė mokesčių inspekcija pranešė, kad laukia pokyčiai įmonių, kuriose yra 10 ar mažiau darbuotojų. Smulkioms įmonėms bus pradėtas taikyti pelno mokesčio tarifas.

Perspėjimas Lietuvai: dėl naujų akcizų degalams kils kainos – laimės Latvija ir Estija

Dėl valdžios sprendimų jau nuo kitų metų dyzelino litras brangs 16, o benzino 8 centais. Tokius skaičiavimus pateikia šalies verslininkai bei ekonomistai. Negana to šią prognozę dar lydi ir perspėjimas, kad Lietuva savo aukštesnėmis dyzelino kainomis pralaimės konkurencinę kovą su kaimynėmis Latvija ir Lenkija. Skaičiuojama, kad dėl to vežėjai Lietuvoje pilsis mažiau dyzelino, o valdžiai gali būti sunku surinkti suplanuotus mokesčius. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Inga Ruginienė apie pensijų kaupimą II pakopoje: žmonės neturi būti įtraukiami

Kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres Inga Ruginienė laidoje „Dienos komentaras“ pasakojo, kaip toliau veiks II-osios pensijų pakopos sistema, kaip keisis atostogų dienų skaičius ir ar valstybė didins pensijų finansavimą. Ar II-osios pensijų pakopos leisite atsisakyti tiems, kurie to nori, ar būtinai reikės svarbios priežasties? Na, pirmiausia, kas, manau, kad neturėtų būti diskusijų objektas – tai automatinis įtraukimas.

Algirdas Sysas apie NT mokesčius: „Nereikia didelių, nedidelius visi sumoka“

Nekilnojamojo turto rinka atsigauna ir didėja būsto įperkamumas, tad Lietuvos bankas ragina naujus valdančiuosius nebeatidėlioti visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio. Socialdemokratai ir Lietuvos bankas sutaria, kad toks mokestis turi būti visuotinis ir daugumai nedidelis. Tačiau progresinis, kad prabangaus turto savininkai mokėtų daugiau. Toks mokestis esą verstų nenaudojamo būsto savininkus jį parduoti ar išnuomoti. Visgi rinkos dalyviai abejoja, ar mokestis sumažintų būsto kainas.

Daugiabučių gyventojai – šokiruoti: tenka mokėti tūkstančius eurų, nors sutikimo nedavė

Atvejai, kuomet gyventojai piktinasi milžiniškomis daugiabučių remonto darbų kainomis, yra ganėtinai dažni. Ypač, kai namų administratoriai įvairių reikalingų ar nelabai darbų prigalvoja nuolat, o po to reikalauja gyventojų už juos mokėti. Šįkart tuo labai pasipiktino bendrovės „Mano būstas“ administruojamų daugiabučių gyventojai. Esą tie patys darbai jų namuose yra vykdomi kasmet ir nekokybiškai, prašomos milžiniškos sumos pinigų, o rezultatų taip ir nesimato – tik subjaurotos laiptinės.
2024-11-29

DIENOS PJŪVIS. Ar kitąmet didės mokesčiai – iš kur paimsime daugiau pinigų?

Tiek Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), tiek koalicijos partnerė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ prieš rinkimus žadėjo teisingesnius mokesčius, vienodą visų rūšių pajamų apmokestinimą. „Užtikrinsime socialiai teisingą apmokestinimą visoms gyventojų gaunamoms pajamoms nepriklausomai nuo pajamų kilmės šaltinio“, – taip buvo rašoma LSDP rinkiminėje programoje.

DIENOS PJŪVIS. Kaip keisis mokesčiai ir išlaidos kitąmet: ar bus naikinamos lengvatos?

Nauja valdžia – nauji mokesčiai. Ekonomistai ragina naujuosius valdančiuosius atsargiai elgtis su šalies finansų politika. Esą persistengus Lietuva gali pasekti Estijos keliu, kuri per neprotingus politikų sprendimus įpuolė į gilų ekonominį nuosmukį. Naujieji valdantieji vardija galimus pirmuosius darbus: didins NPD, įves PVM lengvatą daržovėms ir vaisiams, daugiau uždirbantys mokės daugiau mokesčių, galbūt klibins ir nekilnojamojo turto mokestį.
2024-11-20

Paluckas apie tai, kokius mokesčius keis: „Žmonės nėra gyvuliai“

Tiek Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), tiek koalicijos partnerė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ prieš rinkimus žadėjo teisingesnius mokesčius, vienodą visų rūšių pajamų apmokestinimą. „Užtikrinsime socialiai teisingą apmokestinimą visoms gyventojų gaunamoms pajamoms nepriklausomai nuo pajamų kilmės šaltinio“, – taip buvo rašoma LSDP rinkiminėje programoje.

VMI prašo paaiškinti, iš ko pragyvenate

Kai kurios galiojančios taisyklės ir tvarkos gali atrodyti beprasmiškos ar absurdiškos. Pavyzdžiui, tai, kad net laiku mokesčius sumokėjusių piliečių yra prašoma patikslinti, kiek dar jie gauna pinigų, kadangi esamų jiems esą neturėtų užtekti pragyvenimui. Vis tik, pasigilinus labiau, gali paaiškėti, kad taip yra bandoma sutrukdyti kai kuriems piliečiams gudrauti, kai šie, užsiimdami nemenkais verslais, savo metinėse pajamų deklaracijose nurodo teuždirbantys minimumą.
2024-11-13
REKLAMA
REKLAMA

Turtingųjų apmokestinimas Lietuvoje: socdemai vėl apgavo ar tik susiprato?

Pirmadienį paskelbus naujos valdančiosios daugumos koalicijos sutartį, tapo aiškiau, ką ji darys su mokesčiais artimiausiu metu. Ir, jeigu sutartyje aiškiai įvardijami pajamų apmokestinimo pakeitimai, kito pažado dėl prabangaus turto apmokestinimo joje neliko.
2024-11-11

Dėl PVM lengvatos restoranams galimų valdančiųjų nuomonės išsiskyrė: Žemaitaitis siūlo lėšas skirti vėjo jėgainėms

Restoranų atstovams protestuojant ir prašant lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo, į naująjį Seimą išrinktos partijos šiuo klausimu nesutaria. Socialdemokratams teigiant, kad lengvatos galėtų prireikti, „demokratai“ abejoja, ar tai šiandien padaryti įmanoma, o Remigijus Žemaitaitis teigia, kad yra geresnių būdų spręsti maitinimo sektoriaus bėdas.
2024-11-10

Mokesčius pakels tūkstančiams gyventojų – jeigu tik nauja valdžia vėl nepamelavo

Jau kitą savaitę darbą pradės naujai išrinktas Seimas. Daugumą jame turės ir Vyriausybę kartu su koalicijos partneriais formuos Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Jeigu ji vėl neapgaus rinkėjų, kaip padarė nesilaikydama pažadų dėl Vilijos Blinkevičiūtės kandidatavimo į premjeres, ir įgyvendins rinkimų programą, tuomet tūkstančiai gyventojų turės mokėti didesnius mokesčius.

Mokesčiai Lietuvoje – vieni iš mažiausių tarp ES šalių: kaip juos didins nauja valdžia?

Kai kurie gyventojai, verslininkai ar ekonomistai vis pasiskundžia, esą Lietuvoje mokesčiai yra dideli. Tačiau naujausi oficialūs duomenys rodo, kad jie – vieni iš mažiausių visoje Europos Sąjungoje (ES). Tai iš dalies paaiškina, kodėl kai kurioms viešojo sektoriaus sritims mūsų šalyje trūksta finansavimo.
121 2024-11-04

Atskleidė, kaip dažnai lietuviai laimėjimų neatsiima ir kas su jais daroma: kiek laiko turi?

Neseniai visoje Lietuvoje garsiai nuskambėjo istorija apie didžiausią – 81 mln. eurų – loterijos laimėjimuą Baltijos regione. Paskelbus apie tai laimingasis iš Lietuvos apie save pranešė tik po 3 dienų. Pasirodo,  jeigu dar būtų padelsęs kelias savaites, savo prizą būtų praradęs. Didžiųjų loterijų organizatoriai atskleidė, kaip dažnai ir kokių prizų lietuviai taip ir neatsiima bei kokie terminai skirtingiems prizams yra taikomi.
2024-11-01

Kiek padidės pensijos, išmokos ir algos 2025 m.

Kiek pinigų gyventojai gaus papildomai, priklauso nuo to, ką biudžete siūlo Vyriausybė, ir ką galiausiai priima Seimas. Po rinkimų keisis valdančioji dauguma ir ministrų kabinetas. Tikėtina, jau pasiūlytas pensijų, išmokų ir algų padidinimas prie naujos valdžios bus toks pats ar spartesnis. Kitų metų biudžete planuojama didinti daugelio gyventojų pajamas: pensininkų; gydytojų; mokytojų; vaikus auginančių tėvų.

Naujas 660 eurų mokestis – už tai, kad augintiniai gadina orą: ar pasiteisintų Lietuvoje?

Tie, kuriems neteko susidurti su gyvulininkyste, veikiausiai nėra pagalvoję, kad šiltnamio efektą sukeliančias dujas (ŠESD) išskiria ne tik gamyklos ar automobiliai – orą teršia ir gyvuliai, o šaltinis – jų mėšlas ir „bezdalai“. Tad, pvz., Danijoje, buvo sugalvota juos apmokestinti. Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Danija bus pirmoji šalis, kuri nuo 2030 m. apmokestins karvių, avių ir kiaulių augintojus.
2024-10-29

Įspėja visus Lietuvos gyventojus: sumokėti svarbų mokestį liko 3 savaitės

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) jau gali peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas už 2024 metus. Dauguma žemės savininkų informaciją apie žemės mokestį netrukus gaus ir e. paštu, o tiems, kurie nesinaudoja VMI e. paslaugomis, deklaracijos bus išsiųstos klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki šių metų lapkričio 15 d. Už 2024 m. apie 60,8 mln.
2024-10-24

Nusprendė, kad kitąmet iš jūsų paims 362 eurais daugiau mokesčių: nenustebkite, jei liks mažiau pinigų

Nuo policininko, gydytojo ar mokytojo iki Seimo nario ar prezidento, nuo vaikų iki pensininkų išmokas ar algas gauna iš pinigų, kuriuos mokesčių pavidalu sumoka visi mokesčių mokėtojai. 2025 m. gyventojai jų turės sumokėti pastebimai daugiau, nei numatoma šiemet. Taip galima spręsti iš kitų metų valstybės biudžeto projekto, kuriam trečiadienį pritarė Vyriausybė. Planuojama, kad iš gyventojų papildomai bus surinkta daugiau kaip 1 mlrd. eurų.

Lietuviai kasmet pralošia milijonus eurų, o kiek išlošia ir palieka?

Dalis gyventojų laisvalaikiu išbando sėkmę lošimų automatuose, pasilažinti ar reguliariai palošti kortomis. Kai kuriems tai gali tapti darbu, už kurį reikia susimokėti mokesčius. Kitiems viskas priklauso nuo sėkmės, t. y., kiek pinigų pasisekė išlošti, o kiek – pralošti. Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, 2023 m. lietuviai už dalyvavimą lošimuose iš viso paklojo apie 2,5 mlrd. eurų (palyginimui – 2019 m. ši suma siekė 1,1 mlrd.
2024-10-11

Verslininkė iš Panevėžio su baime laukia rinkimų: „Tikiuosi sulaukti pensijos čia“

Iki Seimo rinkimų liko mažiau nei mėnuo. Valdžios ištroškusių politikų retorika darosi vis karštesnė. Verslininkai nerimauja, kaip reikės dirbti prie naujos valdžios, kokie užgrius mokesčiai. Kad artėjantys 4 metai būtų labiau prognozuojami, Verslo konfederacijos nariai susitinka su įtakingiausių partijų atstovais, kad šie žinotų verslo lūkesčius, ragina politikus elgtis atsakingai ir skubiais pokyčiais nesugriautų šalies ekonomikos.

Rinkimus laimėti siekianti partija sugalvojo, iš kur gauti pinigų: „Palikite tam, kam ir skirta“

Artėjant rinkimams aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ su politinių partijų atstovais diskutuojame apie svarbiausius valstybės klausimus ir opiausias problemas. Šiandien kalbame apie regionus. Šįkart studijoje svečiavosi „Nacionalinio susivienijimo“ kandidatas Vytautas Sinica ir Lietuvos regionų partijos narys Kristupas Krivickas.

Cukraus mokestis – po 15–30 centų už litrą gėrimo: atsakė dėl įvedimo Lietuvoje

Vis daugiau Europos Sąjungos valstybių apmokestina įvarius saldintus gėrimus ir kitus produktus. Taip siekiama ne tik surinkti daugiau mokestinių pajamų, bet ir paskatinti sveikesnį maitinimąsi. Be to, mažiau saldumynų ir nutukimo reiškia mažiau sergančių žmonių, vadinasi, ir išlaidų jų gydymui. Pirmiausia, vadinamas cukraus mokestis buvo įvestas tokiose Vakarų Europos valstybėse, kaip Danija, Jungtinė Karalystė ar Prancūzija.
2024-09-26

Planuojate imti paskolą? Šiukštu nedarykite šių klaidų

Imant paskolą svarbu ne tik įvertinti savo finansinius poreikius, bet ir kruopščiai išanalizuoti visus paskolos aspektus, kad būtų išvengta galimų problemų ateityje. Apskritai paskola internetu yra apipinta įvairiomis sąlygomis, kurios gali padėti išsigryninti – ko jums reikia ir kaip tai gauti. Nepakankamas kredito įvertinimas Vartojimo paskolos sudaro apie 20 % visų kreditų portfelio. Vidutinė vartojimo paskolos suma yra apie 2000-5000 eurų, priklausomai nuo paskolos tipo ir tikslų.
2024-09-23

DIENOS PJŪVIS. Ar Lietuvai reikėtų susilaikyti nuo naujų mokesčių – kokie liberalų tikslai?

Artėjant rinkimams aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ su politinių partijų atstovais diskutuojame apie svarbiausius valstybės klausimus ir opiausias problemas. Šiandien kalbame apie mokesčius. Šįkart studijoje svečiuojasi Liberalų sąjūdžio narys Eugenijus Gentvilas. Apie tai, ar Lietuvai reikėtų susilaikyti nuo naujų mokesčių ir kokie liberalų tikslai, jis diskutuoja naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Laimėjote pinigų? Nesidžiaukite – štai kada ir kiek mokesčių teks mokėti

Vieni laimėti bando reguliariai, kiti laimę pabando tik retkarčiais. Vis tik tai, ar laimėtus pinigus reikės deklaruoti ir už juos susimokėti, priklauso ne nuo pirkimo dažnumo – tą lemia daug skirtingų aspektų. Esminis skirtumas tas, ar jie pirko licencijuotų loterijos organizatorių bilietus ar dalyvavo kitų įmonių rengiamose akcijose ir žaidimuose. Jei jie dalyvavo loterijose, mokesčių mokėti nereikia, nes loterijų organizatoriai moka didelius nuo apyvartos nustatytus mokesčius.
2024-09-21

Viena Europos šalis ketina mažinti mokesčius ekonomikos augimui skatinti

Švedija planuoja mažinti mokesčius, įskaitant akcizus degalams, kad paskatintų namų ūkio vartojimo ir tuo pačiu visos ekonomikos augimą, rodo vyriausybės parengtas 2025 metų valstybės biudžeto projektas. Dešinioji vyriausybė, remiama kraštutinių dešiniųjų Švedijos demokratų, ateidama į valdžią 2022-aisiais svarbiausiu prioritetu skelbė kainų augimo stabdymą, bet per pastaruosius dvejus metus šalis aukštos infliacijos sąlygomis patyrė vangią ekonomikos plėtrą.
2024-09-20

Viengungių mokestis lietuviams: įvertino siūlymą, neturint vaikų apmokestinti papildomai

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Vakarų šalių, kasmet gimsta vis mažiau vaikų, o visuomenė vis labiau senėja. Vyresniais tėvais paprastai daugiau ar mažiau rūpinasi suaugę vaikai. O jų neturintiems prireikia kitų žmonių ar institucijų dėmesio. Dėl būtinybės užtikrinti tinkamą senų žmonių priežiūrą Vokietijoje jau ne vienerius metus gyventojams privalu mokėti ilgalaikės globos socialinio draudimo įmokas.
2024-09-20

Darbo apmokestinimas: suskaičiavo, kiek iš tikrųjų turite atiduoti savo atlyginimo mokesčiams

Valstybės, kuriose mokesčiai yra didesni, paprastai skelbia, kad jos teikia daugiau paslaugų, ir nors dažnai tai tiesa, išlaidos šioms paslaugoms gali sudaryti daugiau nei pusę vidutinio darbuotojo darbo užmokesčio, o daugumai jų – bent trečdalį darbo užmokesčio, skelbia portalas „Tax Foundation“. Gyventojų pajamų, darbo užmokesčio ir vartojimo mokesčiai sudaro didelę dalį daugelio šalių mokestinių pajamų.
2024-09-16

Viceministrė: būsto paskolų turėtojams draudimo mokestį siūlysime atidėti 5-iems metams

Finansų ministerijai pasiūlius įvesti dalies draudimo sutarčių mokestį, būsto paskolas turintiems gyventojams bus siūloma penkeriems metams jį atidėti, jei būstas naudojamas gyventi, sako finansų viceministrė.  Pasak Vaidos Česnulevičiūtės-Markevičienės, atnaujintas vadinamojo Saugumo įnašo įstatymo projektas, numatantis dalį draudimo sutarčių apmokestinti 10 proc., Vyriausybę turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Gintarė Skaistė: kitų metų biudžete nesiūlysime jokių naujų mokesčių pakeitimų

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog rengiant kitų metų biudžeto projektą ministerija neketina siūlyti jokių naujų mokesčių pakeitimų. Anot jos, jei šis Seimas ir priimtų vieną ar kelis Vyriausybės anksčiau pasiūlytus pakeitimus, biudžetas papildomų pajamų iš jų gautų tik 2026 metais.  „Visi mokestiniai sprendimai, kurie daro įtaką ateinančių metų biudžeto pajamoms, jau priimti.

TV3 Žinios. Seime gaivinama mokesčių reforma; Lietuvoje gali brangi šildymas; Zelenskis atskleidė, ką ukrainiečiai daro Kurske

Konservatoriai, likus kiek daugiau nei mėnesiui iki rinkimų, vėl iš stalčiaus nori traukti mokesčių reformą. Tą pačią, dėl kurios sudedamųjų dalių – pavyzdžiui, visuotinio nekilnojamojo turto apmokestinimo, žmonės rinkosi ir po Seimo langais. Vis tik panašu, kad kitos partijos nenusiteikusios prieš rinkimus erzinti gyventojų ir sako kad reformai nepritars.
2024-09-06

DIENOS PJŪVIS. Kada Lietuva sulauks mokesčių reformos ir kokia ji bus?

Artėjant rinkimams aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ su politinių partijų atstovais diskutuojame apie svarbiausius valstybės klausimus ir opiausias problemas. Šiandien kalbame apie ekonomiką ir mokesčių reformą.
2024-09-06

JAV prezidento Joe Bideno sūnus Hunteris prisipažino kaltas byloje dėl mokesčių

JAV prezidento Joe Bideno sūnus Hunteris Bidenas ketvirtadienį pripažino savo kaltę byloje dėl federalinių mokesčių, pranešė kelios žiniasklaidos priemonės, remdamosi žurnalistais teismo salėje. Kaltės pripažinimas įvyko tą pačią dieną, kai Los Andžele prisiekusiųjų atranka prasidėjo jo teismas. Nuosprendis turėtų būti paskelbtas gruodį, pranešė transliuotojai CNN ir NBC. Prokurorai tvirtina, kad H. Bidenas kelerius metus deramai nemokėjo federalinių mokesčių.
2024-09-06

DIENOS PJŪVIS. Nauji mokesčiai Lietuvoje: ko laukti iš būsimojo parlamento?

Artėjant rinkimams aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ su politinių partijų atstovais diskutuojame apie svarbiausius valstybės klausimus ir opiausias problemas. Šiandien kalbame apie mokesčius. Šįkart studijos svečiai yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai frakcijos narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė ir vienas socialdemokratų lyderių Gintautas Paluckas.
Aktualijos 2024-08-30

Pirma įmoka daugiabučio atnaujinimui – 1,8 tūkst. eurų iš kiekvieno: teks mokėti arba parduoti butą?

Iš negalios pašalpos per 2 savaites turi surinkti 1,8 tūkst. eurų: to reikalauja daugiabučio administratorius Daugiabučio atnaujinimui – 1,8 tūkst. eurų iš kiekvieno: ir tai – tik pirma įmoka
2024-08-29

Automobilių ir kelių apmokestinimas: aiškėja, kokie siurprizai laukia vairuotojų

Jeigu jau pasitaiko dienų, kai visą reikalingą elektrą Lietuva pasigamina iš atsinaujinančių šaltinių, tai tarša mūsų transporto sektoriuje ne mažėja, o toliau didėja. Lietuva, kaip ir visos kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės, yra įsipareigojusi ilgainiui ją sumažinti iki nulio. O pagal trečiadienį Seimo priimtas įstatymo pataisas, jau per artimiausius 5 metus naftos degalų suvartojimą transporto srityje lietuviams teks sumažinti 39 proc.

Nekilnojamojo turto savininkai turi suklusti dėl mokesčių – štai kokius pokyčius žada po rinkimų

Daugelis lietuvių turi žemės ir nekilnojamojo turto (NT): butų, namų, garažų, įvairių ūkinės, poilsio ar kitos paskirties pastatų. Ir, jeigu žemės mokestį moka beveik visi jos savininkai, tai už kitą NT – beveik niekas, net jei turi daugybę butų ar sodybų. „Eurostat“ skaičiuoja, kad visoje Europos Sąjungoje (ES) valstybių pajamos iš tokio turto apmokestinimo sudaro vidutiniškai 2,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tuo metu Lietuvoje šis rodiklis siekia vos 0,3 proc. BVP.

Nauji mokesčių pakeitimai: štai ką žada labiau apmokestinti po artėjančių rinkimų

Lietuvoje mokesčių surenkama maždaug trečdaliu mažiau, nei vidutiniškai visoje Europos Sąjungoje (ES). Dėl to nepakanka pinigų įvairioms viešosioms išlaidoms – pradedant mažomis pensijomis ir baigiant tragiškais keliais. Tarptautinių organizacijų ir vietiniai ekspertai atkreipia dėmesį, kad mūsų šalis daugiausia pajamų gauna iš pridėtinės vertės (PVM) ir gyventojų pajamų (GPM) mokesčių. O jų našta proporcingai didesnė mažesnes pajamas gaunantiems gyventojams.

Naujovės daugiabučių gyventojams: turėsite mokėti, net jei ir nesutinkate

Gyvenant daugiabutyje name privalumas yra tas, kad nereikia pačiam jaudintis dėl remonto darbų, vamzdynų taisymų, kitų įrengimų ar atnaujinimų. Tačiau problema iškyla tada, kai vieni ar kiti bendri sprendimai dėl būsto gyventojų netenkina, o pinigus už juos vis tiek reikia mokėti. Taip nutiko ir vieno daugiabučio namo gyventojams, kurie nesutiko su šlagbaumo (užkardos) įrengimu automobiliams įvažiuoti į kiemą.

Putinas nusprendė „nugręžti“ rusus: kelia mokesčius, kad turėtų iš ko padengti karo nuostolius

Rusijoje pastaruoju metu sklandę gandai apie būtinybę kelti mokesčius dėl silpstančios nuo karo ir sankcijų ekonomikos pasitvirtino. Rusijos Dūma ir Federacijos taryba vienbalsiai pritarė didžiausioms XXI a. mokesčių reformoms šalyje, skelbiama „The Moscow Times“. Pokyčiai Rusijos mokestinėje sistemoje numato progresinių mokesčių įvedimą: nuo 13 iki 22 proc. Taip pat didinamas pelno mokestis organizacijoms nuo 20 iki 25 proc.
73 2024-07-10

Nauja „mokesčių kėlimo bangelė“ – po Seimo rinkimų? Ekonomistas vardija, ko tikėtis gyventojams

Banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad priimtas gynybai skirtų mokesčių paketas yra geresnis, negu buvo galima tikėtis ir verslui esminio poveikio neturės. Vis tik, jo manymu, mokesčiai gali būti keliami dar kartą po parlamento rinkimų. „Lyginant su tuo, ko buvo galima tikėtis, trumpesniu laikotarpiu labiau teigiama įtaka, nes nemažą dalį lėšų, reikalingų krašto apsaugos finansavimui, skolinsimės.
2024-07-01

Konservatoriams ieškant pinigų gynybai, Skvernelis priminė pažadą: „4 metus nepadarė to, ką turėjo“

Seimas kiša pagalius į ratus vyriausybės užmojams kitąmet branginti degalus ir surinktus mokesčius skirti gynybai. Degalai brangs bent 3 centais mažiau nei siūlė vyriausybė. Tačiau turėtų labiau brangti elektroninės cigaretės. Brangs ir alkoholis, dėl ko alkoholio prekiautojai baiminasi dar didesnio lietuvių plūstelėjimo į Lenkiją.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Seimas priėmė gynybos mokesčių paketą

Seimas ketvirtadienį priėmė vadinamųjų gynybos mokesčių paketą, inicijuotą siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Kad pasiektų tokį tikslą, parlamentas padidino pelno mokestį bei alkoholio, rūkalų ir kuro akcizus, ir priėmė vadinamąjį Gynybos fondo įstatymą. Seimas taip pat nustatė, kad savivalda iš jai tenkančios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies prie civilinės saugos projektų prisidėtų kasmet po 25 mln. eurų.

Lietuvoje teks didinti NT, automobilių ir kitus mokesčius? Kitaip dalis gyventojų toliau skurs

Pinigų pensijoms ir kitoms išmokoms, sveikatos apsaugai, švietimui, krašto gynybai ir visoms kitoms sritims yra tik tiek, kiek jų sumoka visi mokesčių mokėtojai – gyventojai ir verslas. Lietuvoje kai kurių mokesčių sumokama daug mažiau nei kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Dėl to ir nėra pinigų, iš ko mokėti adekvačias pensijas, atlyginimus gydytojams ar tinkamai finansuoti kitas sritis. Tokias išvadas naujausiose rekomendacijose Lietuvai pateikia Europos Komisija.
251 2024-06-20

Mokesčių didinimas gyventojams ir verslui – Seimas žengė pirmą žingsnį

Ketvirtadienį parlamente pradėti svarstyti projektai įstatymų, kuriais didinami mokesčiai gyventojams ir verslui. Papildomai surinkti pinigai turėtų būti skirti papildomam krašto apsaugos finansavimui. Už įstatymų pataisas po pateikimo balsavo 63 Seimo nariai, 4 buvo prieš, o susilaikė 42. Mokesčiai didės ir gyventojams, ir verslui Vadinamajame gynybos fondo įstatymų pakete numatyti pasiūlymai, kurie didins šalies gynybos finansavimą iki 3 proc.
2024-06-11

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie verslininkus ir mokesčius: versle neturime elito, kuris mąstytų abiem pusrutuliais

Kalbant apie mokesčių didinimą tam, kad būtų padidintas gynybos finansavimas, didelė dalis piliečių laikosi nuomonės, kad daugiau mokėti turėti verslai, nes jie ir uždirba daugiau. Tuo tarpu verslininkai atkerta, kad gynyba yra visų reikalas – ir verslų, ir pensininkų.  Anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio ekonomisto Raimondo Kuodžio, mokesčiai turėtų būti teisingi visiems, tačiau tai pasiekti yra kone neįmanoma.
2024-06-09

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie lietuvių vengimą mokėti mokesčius: „Dauguma piliečių nekenčia savo valstybės“

Ekonomistas Raimondas Kuodis neslepia kritikos Finansų ministerijos užmojui kelti mokesčius, kad būtų didinamas gynybos finansavimas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės mėgsta skambiai kalbėti, bet imtis realių veiksmų – nedrįsta.  Apie mokesčius, gyvulių ūkį ir Lietuvos gynybos finansavimą, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ diskutavo R. Kuodis.

Marius Dubnikovas. Išgėręs kolega vertas pagarbos, nes remia šalies gynybą?

Savaitė prasidėjo svarbiu sprendimu – Vyriausybė teikia Seimui mokesčių pakeitimus, kurie leis tų pasiekti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) finansavimą gynybai. Tai yra svarbus sprendimas, kuris turėjo būti priimtas gal net anksčiau. Tačiau kai kurie siūlymai kelia diskusijų, kurios galutinį sprendimą Seime gali klampinti įvairiomis nuomonėmis.

Nenustebkite, jei komunalinius mokesčius teks mokėti ir už nenaudojamą rūsį: ragina neapsigauti

Komunaliniai mokesčiai už gyvenamąsias patalpas atrodo savaime suprantamas dalykas, į kurį daugelis mažai gilinasi. Vis tik gali būti, kad permokate, jei į būsto plotą, už kurį mokate, įtraukiamas rūsys, sandėliukas ar kita jums priklausanti patalpa, net jei faktiškai jos nenaudojate. Tačiau ir teisininkai iki galo ne visai sutaria, ar gyventojams reikėtų mokėti tik už tą būsto plotą, kuriame jie gyvena, ar ir tą, kuriame ne gyvena, bet faktiškai užima, pvz., balkoną.
2024-05-30
Į viršų