mokėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokėjimas“.
Rusija vietoj pinigų ims mandarinus, o pati mokės kruopomis: susidūrė su sunkumais
Rusija pradeda naują keitimosi sistemą, kurioje avinžirniai bus keičiami į pakistaniečių mandarinus. Šis sprendimas priimtas reaguojant į mokėjimo problemas, kurias sukėlė tarptautinės sankcijos dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, praneša „Newsweek“.
Pirmasis Pakistano ir Rusijos prekybos forumas, įvykęs Maskvoje, pristatė galimybę šiuo keitimosi principu prekiauti prekėmis, taip išvengiant finansinių operacijų, kurios patiria JAV kontrolės ir sankcijų įtaką.
Aktualu apmokantiems komunalines sąskaitas: 50–70 proc. brangs ši paslauga
Daugybės skirtingų sąskaitų mokėjimas gyventojams kainuoja daug nervų ir laiko, tad dalis jų naudojasi internetinėmis platformomis, kuriose visas sąskaitas gali apmokėti vienu metu. Tiesa, tokios paslaugos kainuoja ir kartu su naujų paslaugų pristatymu kainos kils 50 proc. ar daugiau
„Viena sąskaita“ atstovė paaiškino, kaip veikia ši paslauga ir kokias funkcijas ji suteikia.
EK rekomendavus įšaldyti 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą, Vengrija prašo duoti jai laiko
Europos Komisijai rekomendavus blokui įšaldyti maždaug 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą Vengrijai dėl susirūpinimo teisinės valstybės principo pažeidimais ir galimai netinkamu Europos Sąjungos lėšų valdymu, vengrų teisingumo ministrė antradienį pareiškė, kad jos šaliai reikia laiko, ir paragino partnerius Bendrijoje būti „tolerantiškus“.
Teisingumo ministrė Judit Varga teigė, kad Vengrija pasiūlė 17 priemonių, kurios „gali padėti išspręsti visus Europos Komisijos išsakytus susirūpinimą keliančius klau...
Aktualu auginantiems vaikus: patikslintos ligos išmokų mokėjimo nuostatos
Jau ruošiamasi naujiems 2022-2023 mokslo metams, kai COVID-19 liga galbūt taps įprasta užkrečiamąja liga. Atsižvelgiant į tai, Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui patikslinti ligos išmokų mokėjimo nuostatas užkrečiamųjų ligų protrūkių ar jų epidemijų metu tais atvejais, kai švietimo įstaigoje skelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir vaikai negali lankyti ugdymo įstaigų, – jie lieka namuose.
Mergina rėžė be pasigailėjimo: vyrai turėtų mokėti už moteris
Amerikietė davė patarimą socialiniuose tinkluose ieškantiems poros – vyrai visada turėtų mokėti per pirmą pasimatymą, bet jokiu būdu nebandyti pasipuikuoti užsisakydami tai, ko negali sau leisti.
„Pasimatymų eksperte“ save vadinanti amerikietė pasidalino vienu svarbiu daug ką pasakančiu ženklu, į kurį moterys per pasimatymus turėtų atkreipti dėmesį. Moteris, vardu Nelly, sako, kad vyrai per pirmą pasimatymą turėtų sumokėti už abu dėl keleto priežasčių, rašoma dailystar.co.uk.
Specialistai atkreipia dėmesį: pražiopsotos įmokos vėliau gali gerokai atsirūgti
Kredito istorija – tai žmogaus finansinių įsipareigojimų vykdymo metraštis, kuriuo vadovaudamiesi bankai, lizingo bendrovės ar kitos institucijos kiekvieną žmogų priskiria prie labiau ar mažiau patikimų klientų. Ir, atitinkamai, sutinka skolinti arba ne, dalijamasi „Creditinfo“ pranešime.
Kiekvienas žmogus pirmiausia gauna gimimo liudijimą, o vėliau gyvenime įvairių dokumentų tik daugėja.
Supykdė sąskaita už šildymą daugiabutyje: namai visai nešildomi, tačiau mokėti privaloma
Kėdainių miesto A. Kanapinsko g. 10-uoju numeriu pažymėto daugiabučio kai kurie gyventojai skundžiasi, kad turi mokėti už šildymą, nors namuose visai nesišildo ir naujai sumontuoti prietaisai rodo „nuliukus“. Tuo metu namo bendrijos vadovas atkerta, kad už šildymą privalo mokėti visi gyventojai, mat tokia yra šilumos apskaičiavimo metodika.
Kreipėsi gyventoja
„Rinkos aikštės“ žurnalistas sulaukė minėto daugiabučio gyventojos Dianos laiško, kuriame moteris dėstė problemą.
Banko internete mįslė: dirba visada, išskyrus nedarbo valandas
Mažindami veiklos išlaidas bankai skatina klientus dažniau naudotis paslaugomis internetu. Kitaip nei paprastas klientų skyrius, interneto bankas gali veikti visą parą be išeiginių. Tačiau pastaruoju metu klientai iš bankų gauna keistus pranešimus, kad šie naktį nedirba.
Vilnietę Jolitą, kuri vieną vakarą kiek po 22 val.
Nori keisti pensijų gavimo tvarką – išmokos taptų didesnės nei iki šiol
Šalies gyventojai, nusprendę ateityje imti arba dabar jau gaunantys išankstines pensijas, ir šias išmokas, ir senatvės pensijas galėtų gauti mažiau apkarpytas.
Jei Seimas patvirtintų naują tvarką, vietoj išankstinių pensijų mažinimo po 0,4 proc. kas mėnesį, likusį iki senatvės pensijos amžiaus, siūloma nuo 2021 metų jas mažinti 0,32 proc.
Savarankiškai dirbantiems žmonėms SAM žada dviem metams atidėti PSD įmokų sumokėjimą
Siekdama, kad dėl karantino pasekmių savarankiškai dirbantys žmonėms patirtų kuo mažiau išlaidų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketina dviems metams atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų sumokėjimą.
REKLAMA
REKLAMA
Per krizę leis atidėti mokėjimus už elektrą ir dujas
Siekiant padėti įveikti kylančius iššūkius, karantino laikotarpiu su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams, o atskirais atvejais ir verslui, bus galima atidėti atsiskaitymus už elektros energiją ir dujas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Situacija yra ypatinga, reikalaujanti iš visų mūsų greitų ir lanksčių sprendimų, supratimo ir bendradarbiavimo. Solidarumas veikia tuomet, kai yra universalus ir kiek įmanoma visapusiškesnis.
Naujovė sostinėje – patiks visiems vairuotojams
Sostinėje pradedami atnaujinti visi 183 mieste esantys mokėjimo už automobilių stovėjimą parkomatai. Nuo šiol vairuotojams pakaks suvesti automobilio valstybinį numerį, įmesti monetas už planuojamą stovėti laiką ir patvirtinti mokėjimą, o spausdinti popierinio kvito ir palikti jo ant automobilio priekinio stiklo nebereikės. „Skaičiuojame, kad naudojantis parkavimo aparatais už automobilio stovėjimą per metus sumokama maždaug 1,5 mln. kartų.
Plinta naujas sukčiavimo būdas: gyventojus ragina atkreipti dėmesį
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) gauna pranešimų apie gyventojams siūlomas užpildyti apklausas arba siūlomos nemokamos paslaugos, tačiau vėliau iš gyventojų reikalauja susimokėti už šias paslaugas. Šiais metais gautas jau ne vienas skundas dėl tokios apgaulingos skirtingų įmonių veiklos. Šiuo metu dėl galimos nesąžiningo veiklos vienai įmonei jau paskirta tūkstantinė bauda, kitos dvi – tiriamos.
Kavinėje paprašė sąskaitos, o gavo tai... Nustebo ne vienas
Restoranų savininkai žino, kaip prisitraukti vis daugiau klientų. Tam vieni pasitelkia ypatingą ir itin gurmanišką maisto meniu, kiti siūlo romantiškas vakarienes žvakių šviesoje skambant gyvai muzikai. Vis dėlto šių restoranų vadovai nusprendė savo klientus nustebinti ne neįtikėtinais pasirodymais ar įspūdingais skoniais. Tam jiems užteko atnešti klientui sąskaitą. Savaime suprantama, kad paprašyti sąskaitos – tikrai nėra mėgstamiausia kliento vakarienės dalis.
VMI: keičiasi mokesčių mokėjimo datos
2017 m. gruodžio 14 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad baigiantis metams įmonės turi laiku sumokėti privalomus mokesčius, tačiau dėl nedarbo dienų kai kurių mokesčių sumokėjimo datos keičiasi.
„Regitra“ skelbia, kas neteks teisės vairuoti
Nuo gruodžio 1 d. pažeidusiems Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir nesusimokėjusiems visų paskirtų baudų per atitinkamą laikotarpį „Regitroje“ nebus išduodami ir keičiami vairuotojo pažymėjimai. Užsisakant vairuotojo pažymėjimą internetu arba padalinyje duomenys apie nesumokėtas baudas bus tikrinami informacinėje sistemoje. Jei nustatytas terminas joms sumokėti bus pasibaigęs, asmuo vairuotojo pažymėjimo pasikeisti negalės.
Buvo sutrikusi SEB banko veikla
Sekmadienio vakarą naujienų portalą tv3.lt pasiekė susirūpinusių skaitytojų žinutės. Jose žmonės teigė, kad sutriko SEB banko veikla. „SEB užstrigęs. Neišeina nei nusiimti pinigų, nei jų pervesti“, - tikino skaitytojai. Paskambinus bendruoju SEB banko telefonu ši žinia buvo patvirtinta. „Šiuo metu galimi trumpalaikiai sutrikimai atsiskaitant mokėjimų kortelėmis kai kuriose atsiskaitymo vietose. Prašome bandyti vėliau. Labai atsiprašome už laikinus nepatogumus“, - informuojama.
Privalomojo sveikatos draudimo spąstai: kaip nenukentėti finansiškai
Ligonių kasos nuolat gyventojams primena, kaip svarbu laiku ir nepertraukiamai mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, kad būtų galima naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, už kurias sumokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (PSDF) lėšomis. Deja, dalis gyventojų šių principų nesilaiko, dėl ko vėliau nukenčia finansiškai.
Pareigūnai reikalauja kelti algas
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) reikalauja Seimo taisyti kitų metų valstybės biudžetą ir užtikrinti statutinių pareigūnų darbo užmokesčio kilimą 2018 metais. „2018 metų Lietuvos biudžete turi būti numatytos lėšos teisėsaugos pokyčiams finansuoti. (...) Pasakysiu tiesiai – pareigūnų netenkina iš Vyriausybės į Seimą iškeliavęs kitų metų šalies biudžeto projektas.
Europa negailestinga: ES paliekantys britai turi „susimokėti“
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) penktadienį pareiškė, kad Didžioji Britanija turi finansinių įsipareigojimų ir privalo susimokėti, kad būtų galima pradėti „Brexit“ derybas dėl prekybos. J.-C. Junckeris sakė, kad dabartinė Londono pozicija panaši į situaciją, kai kažkas mėgina išeiti iš baro išgėręs su draugais alaus, bet už jį nesusimokėjęs.
STT paviešino, už ką verslininkai mokėjo kyšius partijai
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad koncernas „MG Baltic“ kyšius Lietuvos liberalų sąjūdžiui įtariamas mokėjęs už veikimą šio koncerno naudai dabar ir ateityje. „Kas parodo juridinio asmens atsakomybę? Pasakysiu, jog juridinio asmens atsakomybė išplaukia iš fizinio asmens atsakomybės, kuris veikia to juridinio asmens naudai, turi įgaliojimus.
Popierinius pinigus ar plastikines kredito korteles greitai pamiršime?
Ateityje mokėsime ne popieriniais pinigais ar plastikinėmis kortelėmis, o kitais būdais. Europos Komisijai uždegus žalią šviesą, mobiliojo ryšio operatoriai kartu su bankais pradėjo kurti naują atsiskaitymo sistemą. Ar įsivaizduojate apsilankymą turguje be piniginės? Greitai už kasdienes prekes Lietuvoje galėsime atsiskaityti ne tik banko kortelėmis ar grynaisiais, bet ir telefonu.
Palanga brangsta toliau: kratysite piniginę dar vienu aspektu
Nuo šiandien pajūris jau pradeda vasaros sezoną – apmokestinamas automobilių statymas. Palangoje populiariausiose gatvėse už valandą teks pakloti ir 1,70. Poilsiautojai skundžiasi, kad brangu, kurorto valdžia siūlo rinktis toli nuo centro esančias nemokamas aikšteles ir nesistengti automobiliais užkimšti miesto širdies. Reportažas apie tai, kiek kainuos poilsis pajūryje ir kituose miestuose.
Alkoholio įsigijimas gali tapti tikru galvos skausmu
Siūlymas alkoholį parduoti tik su banko kortelėmis gali sukelti nepatogumų pirkėjams, mokančiais tik grynaisiais pinigais, sako prekybininkų atstovas. Tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis mano, kad tai yra labai gera idėja, o teisininkas tvirtina, kad toks pasiūlymas žmones priverstų tapti bankų klientais. „Alkoholio prieinamumo mažinimo kontekste mes pasisakome už visų priemonių poveikio įvertinimą. Ko ta priemonė siekia, kiek ji būtų efektyvi ir kiek ji kainuotų.
Paviešinta, kiek Gretos Kildišienės mama mokėjo už „Range Rover“ automobilį
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė patvirtina mačiusi dokumentus, kurie įrodo, kad Seimo narės Gretos Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė kas mėnesį už dukters naudai naudotą automobilį „Range Rover“ „Agrokoncernui“ pervesdavo po 1000 eurų. R. Baškienė taip pat oficialiai patvirtina, kad informacija apie G. Kildišienės mamą, išsiperkančią automobilį iš „Agrokoncerno“, yra teisinga: „Taip, tai mama“, praneša naujienų portalas delfi.lt.
Kokiomis sąlygomis Seimo viešbutyje gyvena parlamentarai?
Seimo senbuvis Petras Gražulis parodė savo būstą Seimo viešbutyje. Nors viešbučiu rimtesnio remonto jau porą dešimtmečių nemačiusias patalpas vadinti liežuvis jau sunkiai apsiverčia. Praėjusios kadencijos Seime 62 parlamentarai naudojosi galimybe gyventi parlamento bendrabutyje. Vieno Seimo nario išlaikymas bendrabutyje per mėnesį kanceliarijai kainuoja apie 155 eurus. Naujajame Seime parlamentarų iš provincijos bus daugiau.
Atmintinė pasitikrinti: ar mokate plaukti?
Artėjantis savaitgalis ir geri orai dalį gyventojų nugins prie vandens telkinių. Visgi bauginanti skendimo statistika Lietuvoje rodo, kad gyventojai dažnai pervertina savo jėgas ir vandenyje ne kiekvienas gali jaustis saugus – išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais paskendo 144 žmonės – 12 žmonių kiekvieną mėnesį.
Atversite pinigines: atkeliauja sąskaitos už šildymą balandį
Šilumininkai skelbia, kad šių metų balandis buvo 1 laipsniu šiltesnis nei pernai, be to, šildymo įmonės vis daugiau naudoja už dujas 3 kartus pigesnio biokuro, tad sąskaitos bus ketvirtadaliu mažesnės nei už pernykštį balandį. „Šių metų balandis nors prisimena mums kaip labai šaltas, buvo šiltesnis už 2015 balandį. Buvo 5 laipsniai vidutinė temperatūra, o šiemet 6,4 laipsnio“, - aiškina Šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Vytautas Stasiūnas.
Valdžia susirūpino darbo netekusiais žmonėmis: išmokos didės?
Ateityje bedarbiams iki 9 mėnesių pailgėtų bedarbių pašalpos mokėjimo trukmė, o jos mokėjimo pradžios būtų iš karto po darbuotojo atleidimo iš darbo, o ne po tiek mėnesių, už kiek jis būtų gavęs išeitinių išmokų. Seimas penktadienį apsvarstęs Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas, nutarė, kad į šią išmoką pretenduotų asmenys, iki įsiregistravimo darbo biržoje turintys ne mažesnį kaip vienerių metų nedarbo draudimo stažą per paskutinius dvejus metus.
Kad nereikėtų mokėti romą paslėpė rankovėse
Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate atliekamas tyrimas dėl smulkaus vagystės. Sausio 18 d., apie 14 val., Alytuje, Santaikos g., esančioje parduotuvėje, iš alkoholio skyriaus moteris pasisavino du romo butelius, kuriuos paslėpusi striukės rankovėse, nesusimokėjus pasišalino iš parduotuvės. Žmones, pažįstančiuosius nuotraukoje užfiksuotą moterį ir galinčiuosius nurodyti jos anketinius duomenis, policija prašo pranešti Alytaus policijos pareigūnams, tel.
Kaip už komunalines paslaugas mokėsime ateityje?
Šiandien mobiliuoju telefonu galime išsikviesti taksi, pažiūrėti savo mėgstamą televizijos laidą ar apsipirkti internetinėje parduotuvėje. Išmaniųjų technologijų revoliucija neišvengiamai pakeis ir tokią kasdienės rutinos dalį kaip mokėjimas už komunalines paslaugas. Vos prieš nepilną dešimtmetį daugelis iš mūsų turėjo storas spalvotas apskaitos knygeles, kuriose ranka surašydavome skaitiklių rodmenis, komunalines išlaidas ir už jas susimokėdavome banke ar pašte.
Įspėjimas: VMI keičia mokėjimų tvarką
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad tinklapyje, adresu www.vmi.lt/cms/web/guest//2016-m.-mokesciu-istatymu-pakeitimai skelbiama nuolat atnaujinama informacija apie mokesčių pakeitimus 2016 metais.
Kas bendro tarp Zuckerbergo ir tūlo lietuvio?
Turite butą, sodybą, garažą ar namą? Metas pasitikrinti, ar šiemet netapote nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojais. Mokesčiui sumokėti liko mažiau nei savaitė. Šiemet tai turės padaryti dvigubai daugiau būsto savininkų nei praėjusiais metais – beveik 5 tūkstančiai. Taip atsitiko todėl, kad nuo šių metų buvo sumažinta riba, iki kurios gyventojų turimas nekilnojamasis turtas yra neapmokestinamas. Anksčiau tai buvo milijonas litų, dabar – 220 tūkstančių eurų.
Nesiimame jokių priemonių, kad apsaugotume savo internetinius mokėjimus?
Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto bandymo rezultatais, daugelis naudotojų nežino (arba žino, bet nesivadovauja) pagrindinių saugumo taisyklių, kai atlieka mokėjimus internetu arba naudojasi internetinės bankininkystės sistemomis. Pavyzdžiui, tik pusė naudotojų, prieš įvesdami savo duomenis, patikrina, ar svetainė yra tikra, o beveik trečdalis mano, kad nėra jokios būtinybės imtis bet kokių priemonių apsaugant savo pinigus internete.
Lietuvoje devintą kartą laikomas Konstitucijos egzaminas
Antradienį Lietuvoje vyks Konstitucijos egzaminas, jis rengiamas jau devintą kartą. Egzaminas bus laikomas 60-yje savivaldybių, 555 bendrojo lavinimo ir 17 aukštųjų mokyklų, 12 įkalinimo įstaigų, Seime ir internetu, pranešė Teisingumo ministerija.
Ar mokėsime kačių ir šunų mokestį?
Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį spręs, ar atsisakyti rinkliavos už šunų ir kačių registraciją bei laikymą. Kaip BNS nurodė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, šio mokesčio siūloma atsisakyti dėl kelių priežasčių, pirmiausia todėl, kad nuo 2016-ųjų gyvūnų ženklinimą visoje Lietuvoje turėtų perimti Žemės ūkio ministerija, nors galutinių sprendimų dėl nuostatos įgyvendinimo Vyriausybė dar nėra priėmusi.
Spąstai pažeidėjams: nauja baudų sistema
Nedrausmingi lietuviai baudas renka tarsi grybus po lietaus. Nuo liepos pradėjus veikti bendrai baudų administravimo sistemai, išrašyta baudų daugiau nei už 70 tūkst. pažeidimų, daugiausia – už kelių eismo taisyklių nesilaikymą. Beveik per du mėnesius pareigūnai baudų išrašė net už 4 milijonus eurų. O pernai iš viso nustatyta daugiau nei 400 tūkst. administracinės teisės pažeidimų. Dėl to baudų išrašyta beveik už 33 milijonus eurų.
Kas nutiks baudų nemokantiems vairuotojams?
Vyriausybė posėdyje trečiadienį svarstys dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymą, kad baudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nemokantiems vairuotojams būtų neišduodami pažymėjimai ir jie negalėtų savo vardu registruoti automobilio. Pasitarime liepos pabaigoje Vyriausybė iš principo pritarė šioms VRM rengtoms pataisoms. Kad įsigaliotų, pataisos dar turės sulaukti pritarimo Seime.
Kiekvienas lietuvis už Graikijos pasivažinėjimą „zuikiu“ sumokės tūkstančius eurų
Europa lengviau atsipūtė, išsprendusi Graikijos nemokumo problemą. Vis dėlto ne visos šalys vienabalsiai pritaria tokiam žingsniui. Vis garsiau kalbama, kad Graikija net neturėjo atsidurti euro zonoje, o trečiasis gelbėjimo paketas ne tik palies milijonus euro zonos gyventojų, bet tik atidės problemą tolesniam laikui. „Dirbau Europos Parlamente prieš penkiolika metų. Buvau ten, kai jie nusprendė, kad Graikija būtų priimta į Eurozoną.
Kodėl Lietuva nenori atsisakyti tarptinklinio ryšio mokesčio?
Europos siekiui panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį priešinasi Lietuva ir kai kurios kitos šalys- Bulgarija, Graikija, Ispanija, Kipras, Kroatija, Lenkija ir Prancūzija.
Dvigubos buhalterijos šešėlyje – nesumokėti mokesčiai
Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) specialistai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos tyrėjais vienoje Šiaulių įmonių, tirdami Pasitikėjimo telefonu gautą informaciją apie mokamus „vokelius“ ir neapskaitomas pajamas, aptiko „juodąją buhalteriją“. Palyginus šios ir oficialios buhalterijos duomenis, preliminariais apskaičiavimais išmokėta beveik 18 tūkst. eurų (62 tūkst.
Kortelės vartotojų rankose taps dalgiu šešėlinei ekonomikai
Įstojimas į euro zoną ne tik parodė mūsų piliečių ir finansinių institucijų pasirengimą naujai valiutai, bet ir leido didesne dalimi susipažinti su šešėlinėje ekonomikoje cirkuoliuojančių pinigų mastais. Pasak pirmadienį vykusiame Lietuvos bankų asociasijos renginyje „Bankai Lietuvoje – šiandien ir rytoj“ dalyvavusių bankų atstovų, tai galima įžvelgti per grynųjų pinigų kiekius apyvartoje.
Nuo naujų metų savivaldybės perims ir kompensacijų mokėjimą?
Vyriausybė, siekdama, kad nuo 2015 metų būtų tikslingiau skiriamos šildymo ir vandens kompensacijos jų mokėjimą perduodant savivaldybėms, pasitarime iš esmės pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiktoms Vietos savivaldos įstatymo ir Piniginės paramos nepasiturintiesiems įstatymo pataisoms, kuriomis įtvirtinamas vienodo piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) modelio nustatymas.
Taryba patvirtino automobilių stovėjimo mokomose vietose gatvėse ir požeminėse aikštelėse kainas eurais
Vilniaus miesto savivaldybės taryba, vadovaudamasi Euro įvedimo Lietuvos Respublikos ir Rinkliavų įstatymu, šiandien patvirtino automobilių stovėjimo mokomose vietose gatvėse, požeminėse aikštelėse kainas eurais. Šie pakeitimai įsigalios nuo sausio 1 dienos. Rinkliavų įstatyme numatyta, kad, jei valstybės ar vietinė rinkliava mažesnė nei 10 eurų, jos dydis būtų nustatomas dešimčių euro centų tikslumu (pavyzdžiui 0,60 Eur, 1,40 Eur ir pan.
Artėjant eurui – bankų kortelių mokėjimo kasos
Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“, pirmasis savo parduotuvėse pradėjo įrenginėti specialias kasas, skirtas atsiskaitymui tik bankų mokėjimo kortelėmis. Planuojama, kad iki rugsėjo 8 d. tokios kasos atsiras 21 „RIMI Hypermarket“ formato parduotuvėje. Anot „Rimi Lietuva“ operacijų vadovės Irinos Miklienės, įrengti kasas, kuriose galima atsiskaityti tik bankų mokėjimo kortelėmis, buvo nuspręsta siekiant padėti pirkėjams apsipirkti paprasčiau ir greičiau tiek prieš, tiek po euro įvedimo.
Vieni užsako muziką, kiti – sumoka
Brangi ir nuostolinga valstybei buvo praėjusi savaitė. Paskelbta, kad Valstybės turto fondas turės atlyginti kone 13 mln litų arbitražo išlaidų italų verslininkui Luigi Boscai. Lietuvą pasivijo dešimties metų istorija, kai pažeidžiant Privatizavimo įstatymą iš „Alitos“ privatizavimo konkurso buvo pašalintas didesnę kainą pasiūlęs dalyvis. Verslininkui jau sumokėta ir 1,754 mln litų kompensacija. Pardavęs įmonę mažesnę kainą pasiūliusiam dalyviui, Privatizavimo fondas negavo apie 33 mln litų.
Naujos e. VMI paslaugos – mokesčių mokėtojų patogumui
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM) informuoja, kad nuo birželio 30 dienos pradėjo veikti naujos Mano VMI paslaugos: „Mokesčių mokėtojų įregistravimas / išregistravimas Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registre / registrinių duomenų keitimas“. „Pridėtinės vertės mokesčių mokėtojų registravimo pokyčiai supaprastino teikiamą prašymą, apjungdami ankstesnes buvusias 3 skirtingas prašymų formas.
Ar lietuviai vis dar nenori mokėti už prekės ženklą?
Paskelbtas vertingiausių prekės ženklų šimtukas į antrąją vietą nusiritusį iki šiol vertingiausiu laikytą Apple prekės ženklą, kurį aplenkė Google. Toliau vertingiausių eilėje rikiuojasi IBM, Microsoft ir McDonald‘s prekės ženklai.
Modernizuojantiems smulkius ūkius – mokėjimo prašymai iki gegužės 30 d.
Paramos gavėjai, 2009 ir 2011 metais pateikę paraiškas paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ gauti, iki šių metų gegužės 30 d. turėtų suskubti pateikti mokėjimo prašymus. Mokėjimo prašymai priimami Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniuose paramos administravimo skyriuose.
Mokėjimo inovacijos gali atsiriekti dalį grupinio apsipirkimo pyrago
Sparčiai tobulėjantys atsiskaitymo būdai, tokie kaip mobiliosios piniginės, gali sumažinti grupinio apsipirkimo puslapių apyvartą. Tai prognozuoja mobiliųjų piniginių kūrėjai, kurie mato dideles perspektyvas pardavėjams. „Jau sėkmingai išbandėme ir daugybėje vietų diegiame technologiją, leidžiančią mokėti mobiliąja pinigine – nuskaitant arba duodant skenuoti mokėtojo QR kodą.