Praėjusios kadencijos Seime 62 parlamentarai naudojosi galimybe gyventi parlamento bendrabutyje. Vieno Seimo nario išlaikymas bendrabutyje per mėnesį kanceliarijai kainuoja apie 155 eurus.
Naujajame Seime parlamentarų iš provincijos bus daugiau. Jie kol kas į viešbutį neįleidžiami, mat patalpų dar nespėjo apleisti praėjusios kadencijos parlamentarai.
„Senieji Seimo nariai turi mėnesį išsikelti iš Seimo viešbučio. Kol jie kraustysis mes manau suspėsime pakeisti langus“, - sako Seimo vicekancleris Antanas Dimaitis.
Naujiesiems parlamentarams paskubomis išrinktas miesto viešbutis. Para mažame kambarėlyje atsieina 35 eurus. Mėnuo atseis per 1000 eurų.
Iš viso viešbutyje glaudžiasi 45 seimo nariai, išrinkti ne sostinėje.
Parlamentarų gyvenimas viešbutyje Seimui atsies apie 50 tūkstančių eurų. Kambariai jiems laikomi rezervuoti, nesvarbu, ar jie tuo metu būna sostinėje ar ne. Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė sako, kad nors ir ne prabangios, tačiau gyvenimo sąlygos parlamentarams turi būti suteiktos. Remontuoti Seimo viešbučio ar dalyti parlamentarams nuompinigių neketinama.
Parlamentarams Seimo bendrabutyje paprastai skiriami vieno kambario butai, nebent tautos išrinktasis ketina gyventi su šeima.
„Esu klaipėdietis, atvažiavęs čia, atvažiuoja šeima iš paskos, tai planuojam apsigyventi Seimo viešbutyje su dviem kūdikiais. Negaliu skųstis, iš tikro sąlygos puikios, pasižiūrėsime kas bus, bet tik už mėnesio atsikraustome, tai matysim kaip bus. […] Sako tenai yra nugyventa, jei būtų galimybė pasirinkti, gal gyventume ir kitur, bet kadangi atsikraustome dirbti, vieta duodama, žiūrėsime, vertinsime“, - vertina Seimo narys Simonas Gentvilas.
Kraustytis teks ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Jis taip pat ketina gyventi Parlamento bendrabutyje – taip esą apsaugai bus paprasčiau dirbti.
Nors butai Seimo bendrabutyje suteikiami nemokamai, ketinama prašyti, kad parlamentarai patys susimokėtų už patarnavimus – vandenį, dujas ir elektrą.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.