miškų įstatymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miškų įstatymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miškų įstatymas“.
To nepadarėte miške? Pradelsus terminą, skirs baudą iki 580 eurų
Įstatymas numato, kad miškų savininkai ar valdytojai, įvykdę plynuosius kirtimus, privalo iškirstą mišką per 3 metus atkurti. Valstybinė miškų tarnyba primena, kaip tai padaryti tinkamai, mat kitu atveju gali grėsti ir bauda.
Miško savininkai, valdytojai ir naudotojai privalo per tris metus nuo iškirtimo tinkamai jį atkurti, prižiūrėti, saugoti nuo gaisrų ir miško kenkėjų, nuo ligų bei kitų neigiamų veiksnių.
Prezidentas ragina Seimą kuo greičiau priimti Miškų įstatymo pataisas
Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Seimą kuo greičiau priimti urėdijų reformą įteisinusio Miškų įstatymo pataisas. Šalies vadovas neigiamai vertina Seimo delsimą jas priimti ir mano, kad teisinio reguliavimo spragos gali sutrikdyti Valstybinių miškų urėdijos darbą.
„Kviečiu Seimo narius nedelsiant imtis veiksmų, užtikrinančių miškų ūkio teisinio reguliavimo stabilumą, kurį Konstitucinis Teismas pripažino viešuoju interesu“, – pranešime sakė G. Nausėda.
Seimas įtvirtino pataisas: ribos miško žemės pirkimą
Nuo 2020 metų sausio vienas savininkas ar susiję asmenys galės turėti iki 1,5 tūkst. hektarų miško. Seimas antradienį priėmė tai numatančią Miškų įstatymo pataisą: už ją balsavo 87 Seimo nariai, prieš – 6, o susilaikė 5. Konservatorius Kęstutis Masiulis teigė, kad efektyviai miškus gali valdyti tik didelius jų plotus turintys savininkai. Liberalo Simono Gentvilo teigimu, yra daugybė kelių, kuriais bus galima ribojimų išvengti.
Numatė vietą jungiamų miškų urėdijų centrui
Valstybines miškų urėdijas suvienysianti įmonė Valstybinių miškų urėdija galėtų įsikurti Panevėžio rajone, siūlo Aplinkos ministerija. Ministerija artimiausiu metu ketina kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybę, prašydama panaudos būdu suteikti patalpas. „Tikimės, kad rugpjūčio pabaigoje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritars patalpų skyrimui. Darbuotojai į centrinę būstinę turėtų keltis palaipsniui iki 2019 m. Čia dirbs apie 150 žmonių.
Investuotojai įvertino Seimo pavasario sesiją: stiprus septynetas
Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ nariai teigia, kad naujos sudėties Seimas pirmąjį darbo pusmetį pademonstravo sugebantis priimti ryžtingus sprendimus verslo aplinkai gerinti.
Algimantas Salamakinas: generalinis urėdas turėtų atsistatydinti
Parlamentarams atmetus prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir pakartotinai priėmus Miškų įstatymo nuostatas, kuriomis įtvirtintas konkretus šalies ūkyje veikiančių urėdijų skaičius - 42, parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto vadovas socialdemokratas Algimantas Salamakinas sako, kad iš pareigų turi trauktis generalinis urėdas, siekiantis urėdijų stambinimo. „Po šio Seimo balsavimo jei ne šiandien, tai rytoj generalinis miškų urėdas turėtų rašyti pareiškimą.
Seimas nusispjovė į Prezidentės veto, Petras Gražulis pagaliau pasijuto oriai
Priešingai, negu esame įpratę, ketvirtadienio rytą prie Seimo susirinkęs būrelis miškininkų – 42 Lietuvos miškų urėdijų atstovai – ne protestavo prieš parlamentarų priimamas įstatymo pataisas, o atėjo jų palaikyti. Dėl kieme susirinkusių miškininkų net buvo pakeista darbotvarkė ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotos Miškų įstatymo pataisos buvo svarstomos pirmiausia.
Miškų įstatymo pataisos – naujas bandymas įteisinti nelegalias statybas?
Prieš kelias dienas Seimas skubos tvarka po svarstymo pritarė Miškų įstatymo pakeitimams dėl buvusių sodybų atstatymo. Numatoma patikslinti išimtis, kokiais atvejais miško žemę galima paversti kitomis naudmenomis ir skaidyti privačią miško valdą, atidalijant jos dalį buvusiai sodybai atstatyti.
Jeigu pataisoms būtų pritarta, buvusieji savininkai ir jų įpėdiniai įgytų teisę atstatyti privačioje miško žemėje buvusias, bet neišlikusias sodybas.
Seimui siūlys leisti atkurti sodybas miškų teritorijose
Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, Kaimo reikalų komiteto pirmininko Edmundo Pupinio, buvo įsiklausyta į piliečių prašymus ir priimtas žmonėms palankus sprendimas. "Pritarėme Peticijų komisijos siūlymui teikti Seimui Miškų įstatymo pataisą ir dar kartą svarstyti galimybę miškuose esančiose teritorijose atkurti buvusias sodybas paveldėtojams ten, kur jos buvo", - sakė komiteto pirmininkas.
Seime diskutuojama dėl prezidentės vetuoto miškų įstatymo
Į Seimą sugrįžus diskusijoms dėl Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto Miškų įstatymo, šalies vadovės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas pažymi, kad leidimai vykdyti statybas miškuose turi būti numatomi tik išimtiniais, nustatytais atvejais.
„Negalima sutikti su norais statyti gyvenvietes miškuose, taip iškeliant privačių savininkų interesus aukščiau už visuomenės interesą ir tokiu būdu paneigiant miško ekosistemos, gamtosauginės, rekreacinės funkcijas.
REKLAMA
REKLAMA
D. Grybauskaitė nepritarė siūlymui leisti miškuose statyti namus
Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas, kuriomis numatoma galimybė privačiuose miškuose atstatyti buvusias sodybas, suskaidyti miškus į mažesnes nei 5 ha valdas ir sukuriamos sąlygos išvengti pareigos atkurti iškirstą mišką ar sumokėti už tai piniginę kompensaciją.
Parlamentarai prašo D. Grybauskaitės vetuoti Miškų įstatymo pataisas
Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Algirdas Sysas, Julius Sabatauskas ir Rima Baškienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Seimo priimtas Miškų įstatymo pataisas.
„Mums kelia didelį susirūpinimą tai, kad įstatyme yra įteisinama galimybė bendraturčių privačią miško valdą atidalinti. Tai gali turėti didelių neigiamų pasekmių.
Spaudos apžvalga: skandalingasis Miškų įstatymas skinasi kelią Seime
Lietuvoje net intelektualų, žinomų kultūros, meno veikėjų balsas į dangų neina. Net 40 garsių veikėjų, tarp kurių – 14 Nacionalinės premijos laureatų, viešu kreipimusi bandė atkreipti Seimo dėmesį į tai, koks žalingas yra kelis mėnesius svarstomas Miškų įstatymas. Tačiau parlamentarai net nepasidomėjo, kuo tikrasis Lietuvos elitas nepatenkintas.
A. Valinskas apkaltino J. Šimėną galimai kyšininkavus
Seimo posėdžio metu susikibo du parlamentarai. Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas A. Valinskas akcentavo, kad jo kolega konservatorius, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas elgiasi taip, lyg būtų paėmęs kyšį už Miškų įstatymo priėmimą, viską išleidęs ir dabar karštligiškai atidirbinėtų.
Ginčas kilo priiminėjant Miškų įstatymą. Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas negalėjo paaiškinti kai kurių įstatymo netikslumų.
Lietuvos kultūros ir meno atstovų kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimą
Judėjimas „Už gamtą“, dėl Miškų įstatymo pataisų
Lietuvių tautos kultūrinis ir dvasinis paveldas yra glaudžiai susijęs su gamta. Neatsitiktinai Lietuvos kelias į laisvę 1988 – siais prasidėjo galingu gamtosauginiu sąjūdžiu. Išlikęs gamtos paveldas yra pagrindinis ir didžiausias Lietuvos valstybės turtas, teikiantis dvasinę atgaivą ir materialinę naudą Lietuvos žmonėms.
Seimas tęs Miškų įstatymo pataisų svarstymą
Antradienį Seimas ketina tęsti daug diskusijų sukėlusių Miškų įstatymo pataisų svarstymą. Kai kurioms pataisoms parlamentarai jau pritarė kovo 31 d.
Seimas linkęs įteisinti, kad buvusias sodybas atstatyti privačioje miško žemėje nekeičiant pagrindinės tikslinės žemės paskirties galėtų tik neišlikusio nekilnojamojo turto buvę tikrieji savininkai arba jų tiesioginiai palikuonys.