menstruacijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „menstruacijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „menstruacijos“.
Menstruacijos: nuo baimės iki supratimo – Evos istorija
„Libress“ kviečia moteris kurti bendrystę ir dalintis savo istorijomis, kurios atskleistų, kad menstruacijos yra daugiau nei „tik menstruacijos“. Ką norėjote sužinoti apie menstruacijas anksčiau? Galbūt girdėjote dalykų, kurie neatitiko tikrovės? O gal turite istoriją, parodančią, kaip menstruacijos vis dar yra tabu tema?
Šį kartą savo istorija dalija skaitytoja Eva.
Kai buvau dar visai maža, netekau savo mamos. Augau su tėčiu ir dviem broliais.
Klaidingi patarimai ir tabu: Kornelijos istorija apie menstruacijų mitus
„Libress“ kviečia moteris kurti bendrystę ir dalintis savo istorijomis, kurios atskleistų, kad menstruacijos yra daugiau nei „tik menstruacijos“. Ką norėjote sužinoti apie menstruacijas anksčiau? Galbūt girdėjote dalykų, kurie neatitiko tikrovės? O gal turite istoriją, parodančią, kaip menstruacijos vis dar yra tabu tema?
Skaitytoja Kornelija pasakoja savo istoriją, atskleisdama, kaip klaidinantys gydytojos žodžiai apie mėnesines paveikė jos požiūrį ir kaip tai turėjo įtakos tolimesniam jos sup...
Menstruacijos: ragina moteris kalbėti atvirai apie tai, kas yra daugiau nei tik fiziologinis procesas
Menstruacijos – tema, kuri, nors ir natūrali, dažnai lieka nutylėta. Per dažnai apie tai kalbama pašnibždomis, netiesiogiai arba ši tema visiškai ignoruojama. Tačiau mums, moterims, menstruacijos nėra tik „laikotarpis“. Tai kūno ir emocijų pokyčiai, turintys didelę įtaką kasdieniam gyvenimui. Nors dažnai galime išgirsti „Tai tik menstruacijos“, tai toli gražu nėra tik fiziologinis faktas.
Kai menstruacijos kalba apie moteriškumą: Kristinos kelias į sveiką gyvenimą ir motinystę
„Libress“ kviečia moteris atvirai kalbėtis apie menstruacijas ir dalintis asmeninėmis istorijomis, kurios padėtų išsklaidyti vis dar gyvuojančius mitus bei stereotipus. Ar esate susidūrusi su klaidingais įsitikinimais, kurių patikėjote apie menstruacijas? Galbūt turite patirtį, parodančią, kaip menstruacijos kartais tebėra tabu tema? Šis projektas skirtas tam, kad moterys jaustųsi stipresnės ir labiau suprastos per bendrus išgyvenimus.
Skatina moteris atvirai kalbėti apie menstruacijų tikrovę: pirmoji skaitytojos istorija
„Libress“ kviečia moteris kurti bendrystę ir dalintis savo istorijomis, kurios atskleistų, kad menstruacijos yra daugiau nei „tik menstruacijos“. Ką norėjote sužinoti apie menstruacijas anksčiau? Galbūt girdėjote dalykų, kurie neatitiko tikrovės? O gal turite istoriją, parodančią, kaip menstruacijos vis dar yra tabu tema?
Skaitytoja Vida pirmoji dalijasi savo istorija, pasakodama, kaip gydytojo žodžiai sukėlė jai didelį stresą, ir atskleidžia, kas jai padėjo susigyventi su mėnesinių keliamu ska...
5 natūralūs būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus
Kas mėnesį su menstruacijų sukeltais skausmais kovojančios moterys pritars – gyvenimas taptų daug lengvesnis, jei nemalonių pojūčių būtų galima išvengti. Nors dauguma pacienčių pilvo ir galvos skausmus malšina vaistais, vis dėlto, dalis moterų savo savijautą stengiasi pagerinti natūraliomis priemonėmis. Taigi, atrinkome keletą natūralių, visiškai saugių ir tikrai veiksmingų priemonių kovai su mėnesinių skausmais.
Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“
Menstruacijos – tai tema, apie kurią per dažnai kalbama tyliai arba ši tema visiškai ignoruojama. Tačiau mums, moterims, tai daugiau nei tik „laikotarpis“: tai kūno ir emocijų pokyčiai, kurie daro įtaką kasdieniam gyvenimui. Galima dažnai išgirsti: „Tai tik menstruacijos“. Bet ar tikrai? Kiekviena iš mūsų turi savo istoriją, savo patirtį ir tai nėra tik fiziologinis faktas – tai dalis moters gyvenimo, apie kurią vis dar per dažnai nutylime.
23-ejų kaunietė iš skausmo imdavo vemti: dabar įspėja visas
Skausmingos menstruacijos – problema, su kuria susiduria daugybė moterų, tačiau ne visos randa veiksmingus būdus, kaip su tuo kovoti. Dažnai tokie skausmai sutrikdo kasdienį gyvenimą, nes tampa sunku dirbti, skirti laiką mokslams ar socialinei veiklai.
23-ejų kaunietė Miglė (vardas pakeistas, – tv3.lt) patyrė tokius stiprius menstruacijų skausmus, kad jai nepadėdavo beveik niekas – nei vaistai, nei šilti kompresai.
Išgirdus, ką moteris tepa ant veido vietoj kremo, kiti pasišlykštėtų
„Menstruacinio ciklo švietėja“ teigia, kad mėnesinių kraujas yra senovės moterų paslaptis, suteikianti odai švytėjimą. Ar tai tiesa? Gydytojai išsakė savo nuomonę.
„Menstruacijų ciklo švietėja“ Sarah Sol sukėlė audrą socialiniuose tinkluose, kai atskleidė, jog veido kaukei naudoja menstruacijų kraują.
Vyrai patyrė, kokį skausmą moteris patiria menstruacijų metu: „Negalėjau judėti“
Viena Japonijos bendrovė atliko netradicinį eksperimentą. Leido vyrams išbandyti tai, ką moteris patiria menstruacijų metu. Vyrai patyrė tikras kančias, rėkė bei svirduliavo.
Jei jūs darbo vietoje staiga pradėtumėte taip raitytis iš skausmo – kolegos neabejotinai į jus pasižiūrėtų kreivai, ar iškviestų greitąją. Bet šio vyro kolegos mėgaujasi ir juokiasi. Nors juoktis nėra ko, moterys taip jaučiasi kiekvieną mėnesį.
REKLAMA
REKLAMA
Ispanija moterims įteisino mokamas 3–5 dienų menstruacijų atostogas: ar to reikia ir Lietuvoje?
Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, pernai įteisinusi moterims teisę į mokamas 3–5 dienų menstruacijų atostogas, gavus gydytojo patvirtinančią pažymą. Ar galime tikėtis sulaukti tokio sprendimo ir Lietuvoje?
Atostogas dėl skausmingų mėnesinių, medicinoje vadinamų dismenorėja, dar 2017 m. įtvirtino Zambija, ji tapo pirmąja Afrikos valstybe, kurioje visoms darbuotojoms moterims kiekvieną mėnesį suteikiama menstruacijų atostogų diena, nereikalaujant medicininės pažymos ar darbdavio paaiškinimo.
Seksas per mėnesines – ar galima pastoti? Atskleidė tiesą
Ne vienai moteriai yra kilęs klausimas, ar įmanoma pastoti mylintis mėnesinių metu. Nors daugelis galvoja, kad tai neįmanoma, specialistai atskleidė tiesą – nors tikimybė maža, bet ji išlieka.
Tikėtina, kad lytinių santykių metu per mėnesines nepastosite. Taip yra todėl, kad iki ovuliacijos dar būna likę kelios dienos, o tai sumažina tikimybę pastoti tuo metu.
Tačiau yra išimčių. Jos taikomos moterims, kurių ciklas paprastai trunka 28-30 dienų ir ilgiau.
Lietuvės išradimas keičia moterų gyvenimus: sukūrė ypatingą lankelį
Lietuvės Emilės Radytės startuolis Samphire Neuroscience pretenduoja pradėti revoliuciją moterų sveikatos srityje. Neuromokslininkė sukūrė smegenis stimuliuojantį lankelį, kuris pažabos menstruacijų skausmą ir priešmenstruacinius (PMS) simptomus, tokius kaip nerimas, nuotaikų kaita, irzlumas.
Toks medicininis prietaisas bus pirmasis pasaulyje – inovatyvi, saugi, paremta klinikiniais tyrimais alternatyva vaistams nuo skausmo.
Paneigė mitus apie menstruacijų ciklą: vienas iš jų – mėnesinės artimoms moterims nesuvienodėja
„Nors visuomenėje vis daugiau kalbama apie moterų sveikatą ir jų menstruacijų ciklą, iki šiol netrūksta ir mitų šiomis temomis“, – pasakoja „Žemiau Bambos“ įkūrėja gydytoja Aurėja Trunovė. Jai antrina ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė, pridurdama, kad kas antra moteris susiduria su stipriais menstruacijų skausmais, bet ne kiekviena žino, kaip juos numalšinti. Tad minint moterų sveikatos gerinimo dieną, specialistės kviečia moteris susipažinti su savo menstruacijų ciklu.
Mėnesinių skausmą kenčiančios moterys gali pasiimti laisvadienį: darbdaviai bijo, kad darbuotojos piktnaudžiaus
Ne paslaptis, kad daliai moterų menstruacijos yra itin skausmingos, tačiau, nors ir stipriai negaluodamos, jos vis tiek turi dirbti. Dėl to nukenčia ne tik darbuotojų psichologinė būklė, bet ir darbo efektyvumas. Taigi Lietuvoje po truputį atsiranda darbovietės, kurios suteikia galimybę pasiimti laisvadienius menstruacijų metu.
Viena iš menstruacijų atostogas įvedusių darboviečių Lietuvoje nurodė, kad moterys neturėtų dirbti vyrišku ritmu.
Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje
Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
Lietuvos įmonėje – „menstruacijų atostogos“: moterys galės imti laisvadienį ar dirbti mažiau
Prekės ženklo „Manilla“ gamintoja, bendrovė „Dermofaktorius“, suteikė galimybę įmonėje dirbančioms moterims turėti laisvadienius menstruacijų metu, rašoma įmonės pranešime spaudai. „Manilla“ darbuotojos nuo šiol pačios galės rinktis, kaip joms patogu dirbti atsiradus diskomfortui dėl menstruacijų: pasinaudoti apmokama laisva diena, dirbti iš namų ar mažiau valandų nei įprastai.
Lietuvės norėtų „menstruacijų atostogų“ – tam prieštarauja darbdaviai: „Moterys gali būti diskriminuojamos ir suvokiamos kaip silpnesnės“
Kenčiančios mėnesinių skausmus Ispanijos moterys gali lengviau atsikvėpti – šalies valdžia įteisino „menstruacijų atostogas“, tad prasidėjus skausmams jos gali į darbą neiti net 3 dienas per mėnesį. Nors Lietuvos politikai apie tokį dalyką kol kas nė nesvarsto, tiek daugelis moterų, tiek medikai tikina, kad kai kurioms moterims laisvadieniai per mėnesines labai praverstų.
Mat dažnai užėjus skausmui tenka ryti saujas vaistų, o kartais ir tai nepadeda.
Pasakė, ar galima pastoti mylintis per mėnesines: tai žino ne visi
Dauguma žmonių mano, kad seksas menstruacijų metu yra saugus, kadangi per jas pastoti neįmanoma. Tačiau gydytojai teigia, kad tokia nuomonė – klaidinga, kadangi pastoti per mėnesines yra taip pat didelė tikimybė.
Gydytojai tikina, kad kraujavimas iš makšties gali pasireikšti ne tik menstruacijų metu. Kartais nutinka ir taip, kad kraujas pasirodo ir ovuliacijos metu, kuomet moteris yra pati vaisingiausia.
Paryžiuje – laisvadieniai moterims: per menstruacijas galės imti iki dviejų dienų apmokamų atostogų
Vienas Paryžiaus priemiestis pirmadienį tapo pirmąja savivaldybe Prancūzijoje, kur moterims, kenčiančioms nuo sutrikimų, susijusių su jų menstruacijų ciklu, įskaitant mėnesinių skausmus ir endometriozę, leidžiama neatvykti į darbą.
Į šiaurę nuo sostinės esančio Sent Ueno savivaldybėje pagal eksperimentinę programą vietos valdžios institucijose dirbančioms moterims bus leidžiama pasiimti iki dviejų laisvų dienų per mėnesį.
„Iš 2 000 savivaldybėje dirbančių žmonių 60 proc. yra moterys.
Mergina paprašė vaikino nupirkti tamponų: jo atsakymas prajuokino tūkstančius
Ne paslaptis, kad dauguma vyrų mažai ką žino apie moters menstruacijas. Tačiau vieno vyro pokštas įrodė, kiek mažai priešingos lyties atstovai iš tiesų žino apie menstruacijas ir reikalingas higienos priemones.
Moteris, vardu Brogan Paget, neseniai paprašė savo vaikino Lewiso nueiti į parduotuvę ir nupirkti tamponų, rašo mirror.co.uk.
Tačiau nuvykęs į parduotuvę jis nežinojo, kokius tamponus pirkti, nes jie yra skirtingų rūšių ir dydžių, todėl nusiuntė savo partnerei prajuokinusią žinutę.
Atsakė, ar įmanoma pastoti per mėnesines: daugelis galvoja neteisingai
Plačiai paplitęs mitas, kad menstruacijų metu moteris negali pastoti. Nors tikimybė pastoti menstruacijų dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui.
Jei bandote pastoti (arba bandote to išvengti), svarbu sekti savo ciklą. Tai padės apskaičiuoti vaisingiausias dienas, kada tikimybė pastoti yra didžiausia, rašo healthline.com.
Štai, ką būtina žinoti apie vaisingumą ir lytinius santykius mėnesinių metu.
Tikimybė pastoti išlieka
Kraujavimą iš makšties lengva supainioti su mėnesinių pradžia.
Škotijoje moterys galės gauti nemokamas higienos priemones
Škotija pirmadienį taps pirmuoju kraštu pasaulyje, kur bus užtikrinta visuotinė prieiga prie nemokamų higienos produktų, reikalingų menstruacijų metu.
Tai numato 2020 metais Škotijos parlamento priimtas svarbus teisės aktas.
Šios Jungtinės Karalystės srities vyriausybė sekmadienį paskelbtame pareiškime nurodė, kad Škotijos vietos valdžios institucijos, švietimo įstaigos ir konkrečios viešųjų paslaugų įstaigos bus teisiškai įpareigotos nemokamai teikti menstruacijų metu reikalingas priemones.
Mergina paprašė vaikino nupirkti tamponų: jo atsakymas prajuokino tūkstančius
Vaikino klausimas merginai sukėlė tikrą juoko bangą internete. Paprašytas nupirkti tamponų, jis savo merginos paklausė, kokių ji norėtų: citrininių ar žaliosios citrinos?
„Citrininiais“ vaikinas pavadino tamponus, ant kurių dėžutės buvo geltonas fonas, o tamponus, ant kurių dėžutės buvo žalias fonas – „žaliosios citrinos“ kvapo.
Ispanija ketina kiekvieną mėnesį suteikti po tris „menstruacijų atostogų“ dienas
Ispanijos vyriausybė ketina priimti įstatymą, kuriuo darbuotojams, patiriantiems stiprius mėnesinių skausmus, kas mėnesį bus suteikiamos trijų dienų atostogos, praneša „CNBC Make It“.
Ši reforma yra pasiūlymų dėl reprodukcinės sveikatos dalis, apie kurią pranešė Ispanijos radijo stotis „Cadena SER“.
Kitos siūlomos priemonės apima galimybę 16 ir 17 metų mergaitėms pasidaryti abortą be tėvų leidimo.
Ispanijoje – dėmesys didelius menstruacinius skausmus patiriančioms moterims: bando įteistinti apmokamas atostogas
Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines atostogas didelius menstruacinius skausmus patiriančioms moterims.
Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, teikiančia tokį įstatymo projektą.
„Menstruacijų atostogas“ šiuo metu galima pasiimti vos keliose pasaulio valstybėse, pavyzdžiui, Pietų Korėjoje ir Indonezijoje.
Artėjančią menopauzę išduoda vos keli ženklai: pastebėkite juos laiku
Menopauzė – pokytis, kurio baiminasi dažna moteris. Lietuvoje moterys menopauzės sulaukia būdamos vidutiniškai 51-erių. Karščio bangos, šaltkrėtis, miego sutrikimai – tik keletas iš pasireiškiančių prasidėjusios menopauzės simptomų. Apie tai, kokie procesai vyksta moters organizme prasidėjus menopauzei, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas akušeris ginekologas doc. dr.
Kova su mėnesinių skurdu: Seime kelią skinasi idėja mažinti PVM įklotams ir tamponams
Seimas antradienį po pateikimo pritarė idėjai mažinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą (PVM) menstruacinėms higienos priemonėms. Projektą pristačiusi D. Šakalienė tvirtina, kad sumažintas 5 proc. tarifas padėtų kovoti su menstruacijų skurdu, o šios higienos priemonės moterims yra ne prabanga, o būtinybė, tad šios prekės turėtų būti lengviau prieinamos.
Socialdemokratė Dovilė Šakalienė pasiūlė taikyti sumažintą 5 proc. PVM tarifą menstruacinėms higienos priemonėms.
Mityba, galinti palengvinti menstruacijų ar menopauzės simptomus: dietologė patarė, ką valgyti
Visiems puikiai žinoma, kad tiek vyro, tiek moters savijauta ir sveikata labai daug priklauso nuo fizinio aktyvumo bei mitybos, tai yra, kokių medžiagų gauna organizmas. Tiesa, dėl fiziologinių priežasčių abiejų lyčių mitybos poreikiai skiriasi.
Moterys, sukluskite: šie ženklai tualete išduoda, kad jūsų sveikata streikuoja
Kone kiekviena vaisingo amžiaus moteris seka ir žino, kada turi prasidėti menstruacijos, o jų ciklas būna it laikrodukas ir kiekvieną mėnesį pasirodo panašiu metu. Sutrikus ciklui, mėnesinėms vėluojant ar visai nepasirodant, pirma kylanti mintis – nėštumas, tačiau dingusios menstruacijos ne visada yra pastojimo ženklas.
Ar galima pastoti, užsiimant seksu per mėnesines? Atskleidė tiesą
Dažnai girdime, jog pastoti mylintis mėnesinių metu neįmanoma, tačiau nors tai mažai tikėtina, bet galima pastoti ir menstruacijų metu.
„Viskas priklauso nuo laiko“, – sako Anna Childson, akušerė-ginekologė. – „Turi būti tinkamos aplinkybės, jog tai įvyktų.“
Štai, kokios aplinkybės gali lemti, jog pastojote mylėdamiesi per menstruacijas.
Vaisingumo pikas
Esate vaisingiausia tris dienas prieš ovuliaciją, ovuliacijos metu ir dvi ar tris dienas po jos.
Skelbia apie naują galimą skiepų poveikį: gali paveikti moters ciklą
Gauti patvirtintą vakciną nuo COVID-19 yra akivaizdi nauda sveikatai: du skiepai suteikia iki 95 procentų imunizaciją. Tačiau, naudojant bet kokią vakciną, atsiranda šalutinis poveikis, o vienas ekspertas ragina ištirti mėnesinių pokyčius po skiepijimo.
5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos
Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę, o laiku nesikreipus į gydytoją, ligą išgydyti būna daug sunkiau.
Menstruacinio ciklo sutrikimai
Su šia problema per savo gyvenimą susiduria tikriausiai kiekviena. Menstruacinio ciklo sutrikimas – tai bet koks nuokrypis nuo normos.
Pranešama apie naują galimą šalutinį COVID-19 vakcinų poveikį: pasireiškia moterims
Po vakcinacijos „BioNTech-Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis, pasirodžius keliems menstruacijų sutrikimų atvejams, Vaistų agentūra (ANSM) pranešė ir pastebėjo šiuos šalutinius poveikius savaitės ataskaitoje, paskelbtoje liepos 30 d.
Gausesnis kraujavimas, nereguliarus ciklas, kraujavimas tarp mėnesinių – apie tokius pakitimus po vakcinacijos straipsnyje rašė „Numerama“.
Tyrimas buvo atliktas po to, kai vasario 24 dieną socialiniame tinkle „Twitter“ amerikiečių medicinos antropologė dakt...
Šokiruojanti diagnozė: moteris sužinojo, kad turi 2 vaginas
Moteris, po daugelio metų atrado, kad turi dvi vaginas. Heather Welper gimė su dviem gimdos kakleliais, pora vaginų ir dvejomis gimdomis, tačiau gydytojai to nesuprato iki kol merginai suėjo 23 metai.
Projektų vadovei iš Teksaso buvo diagnozuota gimdos didelfija, o pati moteris teigia, kad visada jautė, jog su ja kažkas negerai.
Po poros metų mergina apsilankė pas kitą gydytoją norėdama įsitikinti, kad diagnozė teisinga.
Priešmenstruacinio sindromo požymiai: štai kaip efektyviai juos suvaldyti
Priešmenstruacinis sindromas – vienas dažniausiai pasitaikančių vaisingo amžiaus moterų negalavimų, susijusių su mėnesinėmis arba, kitaip, menstruacijomis. Mėnesinės – tai cikliškai pasikartojantis kraujavimas iš makšties, kuris yra visiškai natūralus procesas, rodantis, kad moteris gali pastoti. Menstruacijos yra labai svarbi vaisingumo ciklo dalis – tai cikliškas reprodukcinės sistemos pasikeitimas, be kurio negalėtų būti nei vieno iš mūsų.
Siunčia įspėjimą visoms moterims: verčiau vienų populiarių įklotų nepirkite
Šiais laikais moterys turi didelį higieninių reikmenų pasirinkimą: įklotai, tamponai, menstruacinės taurelės, daugkartiniai įklotai ir tai dar nėra visos galimos priemonės. Todėl svarbu tokioje gausybėje priemonių nepasimesti ir atrasti labiausiai sau tinkančią, o kaip tai padaryti naujienų portalui patarė gydytoja ir projekto apie moters sveikatą „Žemiau bambos“ įkūrėja Aivara Urbutė.
PMS simptomai kankina 90 proc. moterų: kas tai ir kaip sau padėti?
Ilgą laiką pasigirsdavo nuomonių, kad priešmenstruacinis sindromas (PMS) neegzistuoja, o fizinius negalavimus patiriančios, padidėjusiu dirglumu ir jautrumu besiskundžiančios moterys tiesiog „įsikalba ligą“. Šiandien jau žinome, kad net 80-90 proc. moterų patiria bent vieną iš PMS simptomų, o 20-30 proc. moterų yra diagnozuojamas PMS.
Kaip palengvinti PMS simptomus?
Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – nuolatinis daugumos moterų palydovas. Vos tik subjursta nuotaika, dažniausiai iš aplinkinių pasigirsta replikos: „Gal PMS prasidėjo”? Taip, taip – bloga nuotaika, jautrumas ir dirglumas iš tiesų yra vienas iš simptomų, tačiau priešmenstruaciniam sindromui priskiriama net 150 įvairiausių simptomų, todėl nenuostabu, kad bent kelis iš jų likus 1-2 savaitėms iki mėnesinių jaučia net 80-95 proc. moterų.
Viskas, ką reikia žinoti apie moteriškas higienos priemones
Nesvarbu, ar esate jauna moteris, kuri tik pradėjo domėtis higienos priemonėmis, ar esate vyresnio amžiaus ir jau žinote, kokias priemones jums patogiau naudoti menstruacijų metu, tačiau vis tiek yra keletas dalykų, kurie gali gluminti arba kurių dar net nežinojote.
Kaip išsirinkti tinkamą moteriškos higienos priemonę
Tamponai, higieniniai įklotai, menstruacinės taurelės, daugkartinio naudojimo kelnaitės – apstu moteriškų higienos priemonių variantų, iš kurių galima rinktis.
Priešmenstruacinis sindromas: ką derėtų apie jį žinoti?
Net 72 procentai 18-40 metų amžiaus Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Remiantis moksliniais duomenimis, septynioms iš dešimties Lietuvos moterų šie simptomai trukdo gyventi visavertį kasdienį gyvenimą – 43 proc. moterų teigia, kad dažnai jaučia varginančius simptomus. Net 23 proc. moterų priešmenstruacinio sindromo simptomus jaučia prieš kiekvienas mėnesines, o 22 proc. – beveik prieš kiekvienas mėnesines.
Menstruacijų ciklo sutrikimai: kada reikia sunerimti?
Menstruacinis ciklas pradedamas skaičiuoti nuo pirmos menstruacijų dienos iki kitų pradžios. Ciklas laikomas nereguliariu, jeigu jis tęsiasi ilgiau nei 38 dienos arba jų ilgis nuolat keičiasi.
„Medical news today“ teigia, kad nereguliarus ciklas gali turėti keletą priežasčių: nuo hormonų disbalanso iki nėštumo arba rimtų ligų. Štai keletas pavyzdžių, kodėl gali sutrukti menstruacijos.
Perimenopauzė
Perimenopauzė yra pereinamoji fazė prieš prasidedant tikrajai menopauzei.
Natūralūs būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus
Skausmingos mėnesinės, mediciniškai vadinamos dismenorėja, kankina labai daug vaisingo amžiaus moterų. Statistiniai duomenys rodo, kad net iki 90 procentų paauglių per menstruacijas gali jausti gana intensyvius, į spazmus panašius skausmus.
Mėnesinių ciklo sutrikimai: kada verta sunerimti?
Su menstruacinio ciklo sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria beveik kiekviena dailiosios lyties atstovė, tačiau viena – kai ciklas sutrinka retkarčiais, atsitiktinai (pavyzdžiui, dėl streso), o visai kas kita – kai mėnesinės vėluoja nuolat. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?
Pirmosios menstruacijos paprastai prasideda sulaukus 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi, per juos turėtų būti ne mažiau kaip 8 ciklai.
Mergaites gelbėja nuo skurdo ir gėdos: Australijoje planuojama mokyklose nemokamai dalyti higieninius paketus
Naujo projekto bandymo metu, siekiant kovoti su skurdo problema, valstybinėse mokyklose bus nemokamai dalijami higienos produktai.
Australijos Naujasis Pietų Velsas seka kitų valstijų pavyzdžiu, ir sieks higienos priemonėmis aprūpinti mokines, kurios dėl menstruacijų praleidžia pamokas.
Seime – siūlymas taikyti lengvatą moterų higienos prekėms
Lietuva bando sekti kitų valstybių pavyzdžiu ir nusikratyti mokesčių naštos moterų higienos prekėms. Seime jau įregistruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma Lietuvoje moterų higienos prekėms taikyti 5 proc. lengvatinį PVM tarifą.
Įstatymo projektą trečiadienį Seime įregistravo Lietuvos socialdemokratų partijos nariai.
Specialistai paaiškino, ar galima sportuoti menstruacijų metu
Sportą mėgstančioms moteris dažnai kyla klausimas, ar galima šia mėgstama veikla užsiimti menstruacijų metu? Į šį klausimą atsakymo ieškojo TV3 laida „Būk sveikas“.
Specialistų teigimu, sportas menstruacijų metu netgi gali turėti teigiamą poveikį.
„Vykdant aktyvią fizinę veiklą žmogaus smegenyse gaminasi endorfinai – tam tikros cheminės medžiagos, kurios kitaip vadinamos laimės hormonu.
Būdai, kaip atsikratyti varginančių mėnesinių skausmų
Skausmingos mėnesinės, menstruacijų skausmas, dismenorėja – viena ir ta pati lytinės sveikatos problema, kamuojanti bene didžiausią dalį vaisingo amžiaus moterų. Apskaičiuota, kad skausmingas mėnesines patiria mažiausiai kas antra moteris.
Vilnietė laužo mėnesinių mitus – pasakė, kada vertėtų sunerimti
Nors menstruacijos yra įprasta moterų gyvenimo dalis, ši tema visuomenėje vis dar yra tabu, o kartais atrodo, kad moterims net ir nepridera kalbėti apie tai viešai. Edukacinės svetainės „Prisijaukink Menstruacijas“ kūrėja Vilmantė Markevičienė pasiryžusi griauti visus nusistovėjusius metus ir padėti paauglėms (ir ne tik) pažinti procesus, kurie vyksta jų kūnuose.
„Pirmiausia – menstruacijos nėra liga, o visiškai natūralus procesas – pati dar mėgstu paminėti, kad tai moters sveikatos veidrodis.
Kaip ir kada su mergaite kalbėti apie mėnesines?
Menarchė arba pirmosios menstruacijos yra visiškai normalus, tačiau daugelį mergaičių (ir jų tėvelius) šiek tiek gąsdinantis brendimo procesas. Ką svarbu apie jį žinoti?
Apie mėnesines reikėtų kalbėti dar prieš jų pradžią
Lietuvoje ir vakarų šalyse gyvenančios mergaitės pirmųjų menstruacijų sulaukia vidutiniškai 12-13 metų amžiaus, tačiau normalu mėnesinėmis pirmą kartą „susirgti“ anksčiau, t.y. 10-11 metų ar kiek vėliau, 14-15 metų.