marius čepulis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „marius čepulis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „marius čepulis“.
Lietuvoje planuojami vėjo elektrinių parkai – pavojus nykstančioms rūšims: paaiškino, kas vyksta
Ornitologai skelbia apie didžiulį pavojų nykstantiems paukščiams. Netoli teritorijų, kuriose „Ignitis“ planuoja statyti vėjo elektrinių parkus, ornitologai fotografuoja lizdus su nykstančių erelių jaunikliais. Tačiau poveikio aplinkai ataskaitose vertintojai rašo, kad šalia jokie paukščiai neperi.
Specialistai kritikuoja vertintojus ir klausia, ar tikrai aplinką tiriantys ekspertai tinkamai atlieka savo darbą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
„Atliekų kultūroje“: kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai?
Kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai ir Vilniaus regiono gyventojai?
Kodėl gamtos fotografas Marius Čepulis sako, jog gamtos saugoti nereikia, o TV laidų „Svajonių Sodai” ir „Svajonių ūkis” autorė bei vedėja Aušra Tubienė atsisakė visko, prie ko mes pripratę, ir iki šiol gyva bei spinduliuojanti energija?
Atsakymai laidoje „Atliekų kultūra“ jau šį šeštadienį, 11-ą ryto, tik per TV6!...
Kodėl „Svajonių sodų“ vedėja A. Tubienė atsisako indaplovės, o fotografas M. Čepulis ragina nesaugoti gamtos?
Šį savaitgalį TV6 laidoje „Atliekų kultūra“ žiūrovų laukia visas desantas žinomų žmonių ir jų patirtys, susijusios su tvarumo paieškomis. Žinoma laidų vedėja prabils apie pokyčius ne tik buityje, bet ir išvaizdoje, o du populiarūs fotografai pasidalins savo mintimis apie tvarumą, ir ką turėtume daryti, kad visi imtume gyventi atsakingiau.
Populiarių TV3 laidų „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“ vedėja Aušra Tubienė bus pasiruošusi daugybę maisto produktų, bet iš jų... nieko negamins.
Profesorius Unikauskas paneigė dažniausius mitus apie erkes – štai ką reikia žinoti
Artėjant rudeniui, nereikia nustoti saugotis erkių, mat vasarai einant į pabaigą, jos vėl išalksta. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas su gamtininku Mariumi Čepuliu papasakojo apie erkes, jų nešiojamas ligas bei išsklaidė populiariausius mitus.
Gamtininkas, fotografas Marius Čepulis neslėpė, kad daug laiko praleisdamas gamtoje jis dažnai susiduria su erkėmis.
Čepulis traukiasi iš aplinkos ministro patarėjų
Gamtos fotografas Marius Čepulis trečiadienį pranešė, kad palieka aplinkos ministro Simono Gentvilo patarėjo pareigas.
Jis feisbuke pranešė, kad „nebemato galimybių toliau dirbti Aplinkos ministerijoje“ po to, kai Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, neatsižvelgęs į griežtą ministerijos prieštaravimą, pritarė siūlymui leisti naudoti naktinius taikiklius.
Lietuva uždraudė žvejoti ungurius, bet ne visiems: „Šitas sprendimas šokiravo“
Panašu, jog Lietuvoje, o ypač Neringoje, šviežiais, rūkytais unguriais pasimėgauti nebeteks. Reaguodama į Europos Sąjungos nurodymus, Lietuva pradeda drausti ungurių žvejybą.
Dabar to daryti Kuršių mariose nebegali žvejai mėgėjai, o netrukus gaudykles susivynioti turės ir žvejai verslininkai. Specialistai neabejoja – ant lietuvių stalų guls tik šaldyti lenkiški ar net kiniški unguriai.
Žvejys mėgėjas rodo ant meškerės kabliuko besirangantį ungurį, kurį tik ką pagavo Kuršių mariose.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ gamtininkas M. Čepulis išsklaidė populiariausius mitus apie erkes
Šeštadienį TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankė gamtininkas, fotografas, rašytojas, lektorius, laidų vedėjas ir aplinkosaugos ministro patarėjas Marius Čepulis. Drauge su juo ir „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo apie pievose bundančias erkes, jų nešiojamas ligas bei išsklaidė populiariausius mitus.
Erkių populiacija auga
Mokslininkai pastebi, jog per pastaruosius keletą metų erkių populiacija Lietuvoje vis labiau auga.
Profesorius Unikauskas ir gamtininkas papasakojo, kaip reikia traukti erkę: įsidėmėkite
„Eurovaistinės“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad pernai šiltuoju sezonu su erkėmis susidūrė 41 proc. visų apklaustųjų: 28 proc. rado įsisiurbusią erkę, 13 proc. rado jas ant kūno arba drabužių.
Keisčiausia, kad buvo fiksuoti net keli Laimo ligos atvejai žmonėms, kurie net nebuvo išvažiavę iš Vilniaus! Balandį prasideda erkių aktyvumo sezonas, tad pasitikrinkite ar viską žinote apie šiuos mažus, bet labai pavojingus parazitus.
Gamtos fotografas Marius Čepulis: „Mano sėkmės paslaptis yra nesėkmė“
Dėl žadą atimančio kadro jis gali ketvirtį kilometro šliaužti sniegu, valandų valandas kantriai laukti stingdančiame šaltyje, paras praleisti palapinėje miške ar su automobiliu po visą Lietuvą vaikytis debesį. Toks yra ką tik fotografijos parodą „Žiema“ Kauno „Akropolyje“ atidaręs gamtos fotografas Marius Čepulis.
Specialistai įspėja, kaip reiktų elgtis pamačius sužeistą laukinį gyvūną
Žiemai pradėjus rodyti savo ragus ir nagus, į gyvūnų globos organizacijas pasipylė skambučiai, kad reikia gelbėti laukinius paukščius ir gyvūnus. Neva sušals ir numirs iš bado.
Specialistai ir gamtininkai kategoriški: yra labai mažai išimčių, kuomet žmogus turi teisę kištis į laukinės gamtos procesus. Tad net jei matome sužeistą gyvūną – privalome palikti jį ten, kur radome. Net jei ir plyštų ir gailesčio širdis.
Vilkaviškiečiui Donatui diena prasidėjo kiek neįprastai.
REKLAMA
REKLAMA
Viešvilės gamtiniame rezervate užfiksuotos itin žaismingos vilkų pramogos: atskleidė, ką tai reiškia
Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate užfiskuotos itin žaismingos vilkų pramogos. Pilkiai gainioja vienas kitą ir šėlsta. Rezervato specialistai pasidalino ir pernai įamžintomis vilkų meilės vilionių akimirkomis. Specialistai sako, kad tokie žaidimai šeimyniškai gyvenantiems aštriadančiams būdingi, tik žmogui pasigrožėti jomis pavyksta retai.
Žaismingas vilkų gyvenimo akimirkas įamžino Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.
Vilkai kaimuose jau puola ne tik avis, bet ir žmones: „Ranka, kai daviau, čiupo man“
Vilkams kaimuose toliau draskant ūkininkų gyvūnus ir net puolant pačius ūkininkus, aiškėja, kad ateinantį vilkų medžioklės sezoną medžiotojams bus leista pilkių sumedžioti daugiau. Aplinkos ministerija siūlo didinti leidžiamą sumedžioti vilkų skaičių kone perpus, mat jų populiacija per daug išaugo.
Vilkų gynėjai tvirtina: nereikia gyventi iliuzija, kad plėšrūs gyvūnai nedarys jokios žalos, ir klausia, ar tikrai reikia šaudyti šimtus vilkų.
„Ant manęs šoko – ranka daviau.
Lietuvoje naminių kačių šeimininkams gali grėsti baudos: užsienyje žmonės jau jas moka
Lietuvoje naminės katės kasmet nužudo mažiausiai milijoną paukščių. Taip skaičiuoja ornitologai ir piktinasi, kad paukščiai žūsta dėl to, kad žmonės palieka savo gyvūnus be priežiūros, tad specialistai ragina bent pavasarį, paukščių perėjimo metu, laikyti kates namie, o lauke vedžioti su pavadėliais.
O viename Vokietijos mieste valdžia ėmėsi ir griežtesnių ribojimų – iki rugpjūčio uždraudė išleisti augintinius iš namų.
Pajūryje užpultas Reginijus skubiai įspėja kitus: „Tris kartus įsibėgėjo ir atakavo“
Nors šernų atakos retas reiškinys, tačiau jų, pasirodo, pasitaiko. Taip nutiko Reginijui, kuris vaikštinėdamas Juodkrantėje, šalia Raganų kalno buvo užpultas dviejų šernų. Gamtininkas Marius Čepulis paaiškino, kodėl taip galėjo nutikti ir kaip elgtis, kuomet kelią pastoja šernai.
Savo patirtimi Reginijus Raškevičius pasidalino „Facebook“ socialinio tinklo grupėje „Mūsų Neringa“. „Facebook“ įraše vyras rašė:
„Turėjome siaubingą patirtį.
Priežastis, dėl kurios gamtos fotografas Čepulis kaltina tėvą: viskas dėl jo įtakos
Šį vakarą TV3 laidos „Gero vakaro šou“ studijoje lankysis garsus gamtos fotografas, ornitologas, knygų apie gyvūnus autorius Marius Čepulis. Jis papasakos daugybę juokingų istorijų, nutikusių fotografuojant gyvūnus, ir kitų įdomybių, pavyzdžiui, kodėl jis su savimi nešiojasi ragus, kaip privilioti elnius ar kokį keistą garsą skleidžia stirnos.
Marius Čepulis: Lietuva nepasiruošusi medžioklei lankais
Lietuvos valdančioji partija, kurios pavadinime yra žodis „žalieji”, garsėja savo aplinkos ministru ir su žaliąja politika nesuderinamomis iniciatyvomis: leisti kirsti Punios šilą, šaudyti daugiau vilkų, medžioti su lankais ir prožektoriais.
Apie tai, kaip atrodo mūsų žalioji politika ir kaip ji turėtų atrodyti, kalbiname žinomą gamtos fotografą Marių Čepulį.
Daug aistrų kelia mūsų Aplinkos ministerijos sprendimas leisti medžioti su lankais, su prožektoriais.
Neeilinis kadras: Lietuvoje vasario mėnesį skraido papūgėlės
Gamtos fotografas Marius Čepulis ketvirtadienį savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo kadru, kuriame užfiksuota papūgėlė.
Kaip pats fotografas rašė naujienų portalui tv3.lt, paukštis ketvirtadienį buvo pastebėtas Žvėryne.
M. Čepulis „Facebook'e“ rašė, kad tai – žieduotoji kramerio papūga. Jos paplitusios vakarų, vidurio ir rytų Afrikoje, taip pat Pietų Azijoje. Tiesa, tokia papūgėlė Lietuvoje pirmą kartą buvo pastebėta prieš 10 metų pajūryje.
Gamtos fotografas M. Čepulis apie kertamus miškus: to reikia
Lietuvoje ir toliau nerimsta kova dėl kertamų miškų. Tačiau net patys gamtos mylėtojai vis dažniau prabyla, kad šis karas prieš miškų kirtimą neretu atveju yra ne kas kita, kaip pasipiktinusiųjų urėdijų reforma projektas. Garsus gamtos fotografas Marius Čepulis įsitikinęs, kad visuomenėje žmonių konfliktas dėl miškų kilo todėl, jog yra labai daug suinteresuotų žmonių, tačiau nėra aišku, ar jiems iš tikrųjų rūpi miškas. „Viskas prasidėjo tada, kai įvyko urėdijų reforma.
Populiarusis gamtos fotografas Marius Čepulis: žmonės vis dar tiki, kad ežiai renka grybus
Keliasdešimt tūkstančių sekėjų savo socialiniuose tinkluose turintis vienas populiariausių gamtos fotografų, stebinantis visus išskirtiniais, žadą atimančiais kadrais, visai neseniai išleido savo naujausią knygą „Visa tiesa apie gyvūnus“. Knygoje žvėrys ir paukščiai duoda interviu pačiam knygos autoriui, pasakoja apie save ir griauna kai kuriuos nusistovėjusius mitus.
Stumbrai kaitina lietuvių kraują: kovoje už geresnes sąlygas, įsipainiojo intrigos
2017-ieji buvo itin reikšmingi į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktiems – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, pristatė projektą, pagal kurį dalis laisvėje gyvenančių stumbrų bus perkelti į laikinus aptvarus, o vėliau išleisti į laisvę. Praėję metai buvo reikšmingi ir tuo, kad pirmą kartą nuo lapkričio pradėta nuolatinė jų stebėsena ir registravimas. Visgi, tiek dėl vieno aspekto, tiek dėl kito netyla aršios visuomenės diskusijos.
Įspūdingų gamtos nuotraukų autorius Marius Čepulis apie ekstremalią kadro medžioklę: plaukdamas atgal net apsiverkiau
Gamtos fotografas, ornitologas, tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės“ autorius Marius Čepulis sako, kad tik labai mylintis savo užsiėmimą žmogus gali važiuoti tūkstančius kilometrų, pelkėje sėdėti kelias valandas ir net kelias paras laukti, kartais ir rizikuoti dėl to vienintelio nuostabaus kadro. Savo pomėgį jis vadina fotomedžiokle. „Tai yra didžiulis azartas, viena iš tų priežasčių, kodėl fotografuoju. Jaudulys, kai surandi žvėrį, atspėji jo kelią ir kai viskas pavyksta“, – sako fotografas.
Gamtos fotografas Marius Čepulis: vienu metu gyvenau kartu su 30 rūšių gyvūnų
„Labiausiai man patinka fotografuoti gyvūnus žiemą. Tuomet geriausiai matosi pėdsakai, galima jais sekti. Aiškiai matyti ir patys gyvūnai, jie dažniau lankosi atvirose vietose, kur randa įvairesnio maisto, ne tik kokių šakelių. Be to, žiemą miške šviesiau, nes būna sniego“, – apie gyvūnų fotografijos ypatumus TV3 laidos „Kempas ir draugai“ vienai iš vedėjų – Zo pasakojo fotografas Marius Čepulis.