mandagumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mandagumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mandagumas“.
„Labas vakaras“ – ekspertas išklojo, kodėl lietuviams taip sunku pasisveikinti su kaimynais
Lietuvoje didelė dalis žmonių pastebi, kad lietuviai itin nenoriai sveikinasi vieni su kitais. Vieni galvoja, kad tai mitas, kiti svarsto, nuo ko priklauso, kad žmonės maloniau pradėtų bendrauti. Psichologas Gediminas Navaitis teigė, kad aplaidumas paprasčiausiai pasisveikinti ir pasakyti „labas“ ateina iš svetur.
Kaimyno elgesys vilnietę varo iš proto: „Kaip su skuduru per veidą“
„Neseniai skaičiau straipsnį apie kaimynus, kurie palieka šiukšles bendro naudojimo patalpose ir nusprendžiau pasidalinti savo karčia patirtimi. Pasakysiu taip – kuo išmanesniame ir turtingesniame pasaulyje gyvename, tuo didesni kiaulės esame“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Giedrė.
Gyvenu naujame Vilniaus mikrorajone, kuriame gausu jaunų, išsilavinusių žmonių. Kiemuose stovi nauji automobiliai, merginos vaikšto pasidabinusios vardiniais drabužiais ir aksesuarais.
„Uber“ įvedė taisyklių pakeitimus: iš klientų reikalaus mandagumo
Pavėžėjimo paslaugų milžinė „Uber“ trečiadienį įvedė taisyklių pakeitimų, numatančių, kad nemandagūs keleiviai, pavyzdžiui, keleiviai, kurie automobiliuose palieka šiukšlių ar ragina vairuotojus nesilaikyti nustatytų greičio ribų, gali būti pašalinti iš programos. „Uber“ klientai Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje, nuolat sulaukiantys prasto įvertinimo iš vairuotojų, netrukus gaus įspėjimus, kad gali netekti galimybės naudotis paslauga.
Košmaras lėktuve: internete plinta šokiruojančios nuotraukos – keleiviai mylisi ir šoka nuogi
Šiais laikais, kuomet lėktuvų bilietai yra neįtikėtinai pigūs, keliauja turbūt kiekvienas. Lėktuvuose praleidžiame tikrai nemažą laiko dalį, tiek atostogaudami, tiek dirbdami. Tad visada labai svarbu kaip keliauji: ar tau patogu, ar aplinka yra maloni ir, svarbiausia, ar žmonės, kurie supa tave yra mandagūs. Turbūt ne kartą teko skristi lėktuvu, kuomet jame yra bent vienas kūdikis, kuris visą skrydį verkia, tačiau pamatę šias nuotraukas suprasite, kad tai yra labai maža problema.
Derėtų pasimokyti ne vienam: piliečio mandagumas gatvėje ir transporte
Alvyda Jasilionytė Gatvėje reikia elgtis taip pat kultūringai kaip ir kitose vietose, bendraujant su žmonėmis. Bendravimas mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Koks bendravimas – toks ir gyvenimas. Išeidami iš namų turėtumėte įsitikinti, jog viskas gerai – tvarkinga šukuosena, švarūs drabužiai ir nuvalyti batai. Vyrai, kurie rūpinasi savo išvaizda, nevaikšto susikišę rankų į kišenes. Pasitikrinkite, ar pasiėmėte visus reikalingus daiktus.
Auklėjanti kavinė: už nemandagumą mokėsite brangiau
Prancūzai pasaulyje toli gražu negarsėja kaip patys mandagiausi žmonės, tačiau šioje srityje vis tik sugeba nustebinti. Prancūzijoje veikia kavinė, kurioje nemandagūs klientai už prekes turi mokėti daugiau. O štai mandagieji kaip padėką gauna tikrai dideles nuolaidas, rašo odditycentral.com. Nicoje įsikūrusi kavinė „The Petite Syrah Café“ turi dėmesio vertą kainyną. Jei įėję į vidų tiesiog tarstelėsite „Kavos“, ji jums kainuos net 7 eurus.
Linksmybės senajame Tokijuje
Kiekvieną kartą murmantiems, kad „seniau taip nebuvo“ ir „kur ritasi pasaulis“, norisi pasiūlyti pasikapstyti po mažiau viešintas pikantiškas įvairių tautų istorijos detales ir pasidomėti, iš kur vis dėlto tas pasaulis „atsirito“. Prisiminkime keistas japonų animacijos ir komiksų formas – hentus.
Kaip kinta papročiai, arba kodėl mes tokie neišauklėti
Kai kurie žmonės tokie neišauklėti! Iš tikrųjų, kaip galima siųsti elektroninį laišką ar SMS žinutę, kur yra tik „Ačiū!“? Argi galima siųsti balso pašto pranešimą, jeigu jums neatsako į skambutį – juk galima išsiųsti SMS. Kaip galima klausti kelio, jeigu maršrutą galima rasti „Google“, rašo „The New York Times.“ Argi tie žmonės nesupranta, kad gaišina jūsų laiką?! Žinoma, kai kurie mano, kad aš esu neišauklėtas, jeigu nesiunčiu elektroninių padėkų už menkas jų paslaugas.
„Būsimasis Obama“ sugėdino Dalaso politikus
Į konferenciją susirinkę Dalaso miesto (JAV) tarybos nariai sutriko išgirdę 11 metų afroamerikiečio Davido Williamso klausimą: „Ar nemanote, kad tiesiog nepriimtina vaikštinėti tuo metu, kai jums uždavinėjami klausimai?“. Apie šį įvykį pranešė miesto dienraštis „Dallas News“. Pranešime sakoma, kad į miesto tarybos konferenciją su savo mama atvykęs berniukas norėjo sužinoti, kaip Dalaso vietinės valdžios politikai ruošiasi spręsti smurto mokykloje problemą.
B. Obama paaiškino savo nesėkmę TV debatuose
JAV prezidentas Barackas Obama rado paaiškinimą silpnam savo pasirodymui TV debatuose su konkurentu Mittu Romney. „Aš tiesiog buvau pernelyg mandagus“, - pareiškė jis portalui „Black America Web“. Anot prezidento, buvo sunku vis prikaišioti M. Romney, kad jis sako netiesą. Televizijos stočiai ABC B. Obama teigė tą dieną buvęs prastos formos. „Man diena buvo bloga, o M. Romney tuo tarpu – gera“, – kalbėjo prezidentas.
REKLAMA
REKLAMA
Kokios ukrainiečių etiketo subtilybės gali pridaryti nemalonumų keliautojui?
Ukrainiečiai yra labai svetingi žmonės. Svečiuodamiesi šioje šalyje galite tikėtis paties geriausio sutikimo, įskaitant valgiais ir gėrimais nukrautus stalus, dovanas ir tostus. Labai svarbu neatsisakyti dovanų, antraip juos įžeisite.
Etiketas
– Eidami pas ukrainiečius į svečius atsineškite butelį vyno, tortą, gėlių ar ką nors kita, pasirinktinai. Jei jie turi mažą vaiką, įprasta simbolinę dovaną atnešti ir jam.
Keturi iš penkių Londono oro uostų pripažinti nemandagiausiais
Interneto portalo „Skyscanner“ lankytojai įvertino Europos oro uostų darbą. Remiantis tyrimo rezultatais, keturi iš penkių Didžiosios Britanijos sostinės oro uostai, įskaitant Hytrou (Heathrow), pateko į nedraugiškiausių oro uostų sąrašą. Nemandagiausiu oro uostu išrinktas Londono Lutono oro uostas, o Edinburgo oro uostas buvo pripažintas draugiškiausiu Jungtinėje Karalystėje.
Būti paslaugiam Lietuvoje – pavojinga
Dažnai tenka girdėti sakant, kad anksčiau žmonės buvo vienas kitam geresni, dėmesingesni, paslaugesni. O dabar, girdi, galima gyvybės netekti stebint net ir būriui smalsuolių – net ir šviesiu paros metu mažai kas suskubs į pagalbą užpultajam. Tokį abejingumą augina nusikaltėliai, neretai klastingai pasinaudojantys žmonių gerumu, patiklumu.
Vairuotojai nestojo
Įvykiai, kai skaudžiai nukentėjo į pagalbą suskubę neabejingi žmonės, – toli gražu ne išimtiniai atvejai.
Z. Čepaitė: apie lietuviškus šakočius
Jeigu kas paklaustų, koks lietuviškas patiekalas labiausiai atitinka prakutusio ir šiuolaikišku save laikančio lietuvio charakterį, sakyčiau – šakotis. Anksčiau manydavau, kad lietuvis kaip cepelinas – nors iš viršaus bulvių tarkiais aplipęs, bet su gerai paruoštu mėsos, grybų ar varškės įdaru viduje. Prisipažinsiu, buvo ir toks metas, kai lietuviai atrodė tikri kugeliai – be formos ir be rimtesnio turinio. Bet tie ramūs laikai praėjo, dabar, kur pažvelgsi, ten šakočiai.
Gero tono taisyklės automobilių stovėjimo aikštelėje
Žmonės, kurie važinėja po automobilių stovėjimo aikštelę ieškodami laisvos stovėjimo vietos arti įėjimo, paprastai nepasistato savo automobilių arčiau negu vairuotojai, statantys automobilį atsitiktinėje vietoje. Be to, toks elgesys trukdo eismui automobilių stovėjimo aikštelėje.
Automobilio statymas gali kelti stresą ir išprovokuoti agresyvų elgesį ar netgi tapti avarinės situacijos priežastimi.
Etiketas ir simboliai: kaip „neišsidurti“ skirtingose šalyse
Dauguma mūsų dar nuo mažų dienų esame išmokyti gerų manierų ir etiketo pagrindų, tačiau jei susiduriame su kitos kultūros žmonėmis, kartais gali ir nepavykti išvengti šiokių tokių nesusipratimų, tad pateikiame įsimintiniausius įvairių kultūrų žmonių elgesio ypatumus.
Šiurkščiausios ir nemandagiausios pasaulio nacijos – prancūzai ir rusai
Lėktuvų bilietų paieškos sistemos „Skyscanner“ vartotojai iš Didžiosios Britanijos mano, kad rusai yra viena iš nemandagiausių nacijų. Pagal šį rodiklį jie nusileidžia tik prancūzams, praneša Telegraf.lv.
Atsakydami į klausimą „Kokių šalių gyventojus Jūs laikote nemandagiausiais?“, 19,2 proc. apklaustųjų įvardijo prancūzus, 16,6 proc. – rusus. „Faktas, kad mus dažnai laiko šiurkščiais, visų pirma, gali būti paaiškintas kultūriniais skirtumais.
P. Hilton: britai yra labai aistringi
Viešbučių tinklo „Hilton“ savininkų duktė Paris viešai pareiškė, kad ji dievina britus. Tiesa, būtent vyriškos lyties atstovus, mat šie skiriasi nuo kitų. Garsios moters teigimu, Anglijos piliečiai yra labai aistringi.
„Britai yra tikrai kitokie negu amerikiečiai. Jie yra tokie džentelmenai, jie tikrai kitokie. Aš sutikau daug britų ir pastebėjau, kad jie mandagūs, malonūs ir labai aistringi“,– teigė vakarėliuose dažnai besilankanti P. Hilton.
Britai šįmet gavo daugybę nereikalingų dovanų, atsiėjusių 2,4 milijardo svarų
Didžiosios Britanijos gyventojai šiais metais nuo artimųjų ir draugų gavo daugybę nereikalingų dovanų, kurių bendra vertė – 2,4 milijardo svarų sterlingų (3,74 milijardo dolerių).
Šiuos duomenis pateikė populiariausias šalyje skelbimų tinklalapis www.gumtree.com.
Tyrimo duomenimis, kiekvienas suaugęs Jungtinės Karalystės gyventojas šiais metais gavo dvi dovanas, kurias panaudoti jis kažin ar sugebės, vidutiniškai kainuojančias po 80 dolerių.
Mandagus lokys
Kažkada populiarioje dainelėje buvo siūloma dalintis šypsena su kitais, nes ji būtinai sugrįš. Pasirodo, sugrįžta ir pamojavimas ranka....
Su vaikais reikia kalbėtis
Tokiais atvejais svarbiausi trys dalykai: supratimas, paaiškinimas ir pasirinkto elgesio nuoseklumas. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kodėl mažylis verkia. Jei tai vyksta parduotuvėje, galbūt jis yra pavargęs. Jei namuose - galbūt nori tam tikro daikto arba tiesiog jaučia prastas tėvų nuotaikas. Išsiaiškinę riksmo priežastį, pabandykite visą situaciją pamatyti vaiko akimis. Tik taip suprasite tikruosius jo jausmus.
Labai svarbu leisti vaikui suprasti, kad jūs žinote, ko jis nori.
10 tinkamo elgesio pietaujant restorane taisyklių
Paskutiniu metu vis daugiau žmonių renkasi maitinimąsi viešose įstaigose. Tai, be abejo, tik paskatina restoranų kultūros kūrimąsi ir klestėjimą. Tačiau vis daugėja žmonių, nežinančių, kaip derėtų elgtis pietų ar vakarienės metu ar tiesiog šį žinojimą (jei turi) ignoruojančių.
Anot maisto ir kultūros specialistės Jeniffer Berg, atsiranda štai toks paradoksas. Restoranų vadybininkai džiaugiasi sulaukdami klientų.
Ar esame mandagesni nei prieš 20 metų?
Važiuojantieji traukiniu dažnai būna apsupti besikeikiančio jaunimo ir jų trankios muzikos, sklindančios iš muzikos grotuvėlių. Situacija nemaloni, bet ji gali keistis.
Pasak „Dailymail.co.uk“, tyrimai rodo, jog elgesio kultūra Didžiosios Britanijos visuomenėje yra vertinama kaip itin svarbus dalykas. Netgi svarbesnis nei buvo prieš porą dešimtmečių. Tyrimų rezultatai taip pat rodo, jog žmonių mandagumas ir pakantumas tampa vis reikšmingesnėmis žmonių bendravimo normoms.
Kaip sveikintis su moterimi
Linktelėti galvą, apkabinti, spausti ranką, bučiuoti ją ar skruostą – būdų, kaip pasisveikinti su moterimi, pasirinkimas yra didelis, žinoma, priklausantis nuo Jūsų abiejų artumo, amžiaus skirtumo, socialinės padėties ir paties susitikimo aplinkybių.
Tendencijos: vairuotojai jau mandagesni
Nors vairuotojai piktinasi dėl kai kurių kitų vairuotojų neatsakingo vairavimo bei sukuriamų avarinių situacijų, bet šiuo metu vis dažniau teigiama, kad vairavimo kokybė gerėja, didėja vairuojančiųjų tolerancija vieni kitų atžvilgiu ir stengiamasi nelakstyti lyg akis išdegus, laikytis kelių eismo taisyklių.
Iš portalo Autogidas.lt apklausos rezultatų matyti, kad yra keli pagrindiniai dalykai, kurie labiausiai džiugina vairuotojus keliuose.
100 taisyklių aukštuomenės liūtui
Jei Jūs dar ne ten – tai dar nereiškia, kad ten niekada nebūsite. Jei Jūs jau ten – tai dar nereiškia, kad iš ten nebūsite išmestas. Jei Jūs norite patekti ten – tai įmanoma.
Kas yra sėkmė aukštuomenėje?
Nėra „sėkmės aukštuomenėje“ taisyklių, yra tik „sėkmės gyvenime“ taisyklės. Siekti prasimušimo aukštuomenėje beprasmiška, reikia siekti prasimušimo savo gyvenime. Nes pagrindinė sėkmės aukštuomenėje taisyklė – nesiekti prasimušti aukštuomenėje.
Sėkmė aukštuomenėje – tik iliuzija.
Ką daryti ir ko nedaryti, kad būčiau geidžiamas? (2 dalis)
Pirmame straipsnyje rašiau apie tai, kaip turėtum atrodyti, kad būtum geidžiamas, tačiau išvaizda nėra pagrindinis dalykas. Turėtum ugdyti savybes, kurios žavi paneles. Su jomis ir pabandysiu supažindinti. Humoro jausmas. Ne, tai ne tai, kai žvengdamas pasakoji draugeliams gašlų anekdotą. Merginoms patinka subtilus humoro jausmas.