lina vyšniauskienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lina vyšniauskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lina vyšniauskienė“.

Advokatas „išvogė” dokumentus

Andriui Marapolskui gali tekti atsisveikinti su advokato praktika - netrukus įstatymų sergėtojas pats sės į teisiamųjų suolą. A.Marapolsko baudžiamoji byla jau atiduota Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui. Jis kaltinamas trukdęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnams atlikti kratas keliose Vilniuje įsikūrusiose bendrovėse. Viena jų - UAB "Adversus group", esanti M.Valančiaus gatvėje, priklauso jo tėvui Edvardui Marapolskui. Lagaminėlį surado.

Bandymas pergudrauti gripą nepavyko

Už trisdešimtmetės Linos gyvybę medikai grūmėsi dvi savaites. Tačiau jos išgelbėti nepavyko. Kiaulių gripu sirgusi moteris į medikus nesikreipė, nes bijojo prarasti nemažą dalį ir taip menkų pajamų. Šiaulietė Lina Agejevienė staiga neteko sąmonės lapkričio 14-ąją. Moteris iki tol ilgokai negalavo, tačiau į medikus nesikreipė. Vėliau gydytojai nustatė, kad ji porą savaičių sirgo plaučių uždegimu ir tik po to pateko į ligoninę. Pasak jų, tai buvo gripo sukelta komplikacija.

Per sieną - su lagaminais pinigų

Per vidines Europos Sąjungos sienas sukčiai gabena milžiniškas grynųjų pinigų sumas. Kai kurios Bendrijos valstybės imasi priemonių siekdamos apsisaugoti nuo tokios neteisėtos veikos. Lietuvos pareigūnų atskleista afera rodo, kad tai padaryti būtina ir mūsų šaliai. Į teismą jau iškeliavo baudžiamoji byla, kurioje figūruoja 41 įtariamasis.

Sulaikyti suįžūlėję automobilių vagys

Estijos policija sulaikė keturis lietuvius, įžūliai vogusius prabangius automobilius. Vagiliai nepaisydavo net kaukiančios signalizacijos. Policijos pareigūnai vagilius sulaikė Piarnu kelyje (Estija), kai šie mėgino pagrobti du beveik visiškai naujus "Honda CR-V". Įtariamieji elgėsi itin įžūliai. Naktį jie prisėlindavo prie nusižiūrėtų automobilių ir trosu juos prikabindavo prie savo transporto priemonės.

Kariūnus dėl kiaulių gripo tyrė, virėjų - ne

Karo akademijoje vadinamuoju kiaulių gripu galėjo užsikrėsti ir trys virtuvės darbuotojai. Tačiau, skirtingai nei daliai sunegalavusių kariūnų, jiems specialūs tyrimai nebuvo atlikti. Teisinamasi, kad toks patikrinimas nebūtinas, o ir lėšų jam nenumatyta. Trys Karo akademijos virtuvės darbuotojai sunegalavo beveik tuo pačiu metu, kai buvo oficialiai pripažinta, jog šioje įstaigoje kilo vadinamojo kiaulių gripo protrūkis.

Lietuviai - vieni agresyviausių Europoje

Lietuvos gyventojai yra bene agresyviausi visoje Europoje. Apie tai byloja ne tik nusikalstamumo rodikliai. Policijos suvestinėse neatsispindi užslėptas smurtas - pašaipos, netolerancija ir tiesiog susvetimėjimas. Mykolo Romerio universiteto doktorantas Eimutis Misiūnas atliko tyrimą, kaip per aštuonerius metus nuo 2002-ųjų iki 2009-ųjų kito Lietuvos visuomenės agresyvumą atspindintys rodikliai.

Visi vilniečiai lygūs, meras - lygesnis

Vakar šalį užklojęs sniegas pridarė nemažai rūpesčių gyventojams - padaugėjo eismo įvykių, dėl slidžių šaligatvių vien sostinėje susižeidė dešimtys žmonių. Tačiau Vilniaus mero Viliaus Navicko bėdos nekamavo - tuo pasirūpino prie jo namų iš pat ryto pasidarbavę kiemsargiai. Vakar rytą sostinę uždengė maždaug 4 centimetrų sniego sluoksnis. Daugumai vilniečių dėl nenuvalytų šaligatvių buvo sunku pasiekti darbovietes - tik kai kur ant sniego rudavo pabarstyto smėlio dėmės.

Šabtajus Kalmanovičius įtartinų ryšių neslėpė

Šabtajaus Kalmanovičiaus nužudymo bylos tyrėjai kol kas netvirtina, kad milijardierius sušaudytas dėl šešėlinių reikalų. Tačiau, neoficialiais duomenimis, jo pavardė puikuojasi garsiausių su Rusijos kriminaliniu pasauliu susijusių asmenų sąraše. Garsus turtuolis, KGB šnipas, lovelasas bei Gedimino ordino kavalierius, Rusijos, Izraelio ir Lietuvos pilietis, 61 metų Š.Kalmanovičius nužudytas Maskvos centre, Krasnopresnenskojės krantinėje.
2009-11-04

Giminės pasigedo artimojo kapo

Prieš Vėlines artimo žmogaus kapo sutvarkyti atvykę giminaičiai apstulbo: nei medinio kryžiaus, nei vainikų, nei žemės kauburėlio. Prieš pusantro mėnesio Vilniaus Verkių kapinėse palaidoto vilniečio giminaičiai jo kapo pasigedo praėjusį šeštadienį. Žmonės neberado nė ženklo, kad čia amžinojo poilsio dar visai neseniai atgulė jiems artimas žmogus, tad suskubo kreiptis į policiją. Išvartyti paminklai, išrautos gėlės - tokie incidentai nuolat mirga policijos suvestinėse.

Policija bijo agresyvėjančios visuomenės

Policininkai vis labiau bijo naudoti šaunamąjį ginklą ar specialiąsias priemones. Net ir teisėtai panaudojus ginklą atliekamas ikiteisminis tyrimas ir byla neišvengiamai patenka į teismą, kur priimami policininkams nepalankūs sprendimai. Lietuvos policininkai nekantraudami laukia, ką gruodžio 15-ąją nuspręs Aukščiausiasis Teismas (AT). Tauragės rajono policijos patrulio Ruslano Motko, dabar dirbančio Raseiniuose, baudžiamosios bylos nesiryžo nagrinėti AT trijų teisėjų kolegija.
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūno pergalė prieš ministrą

Pasieniečiui per televiziją viešai pareiškus, kad pareigūnų algos sumažėjo daug daugiau nei tikinama, buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Jo metu nustatyta, kad pareigūnas sakė tiesą. Tarnybinis patikrinimas prieš Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos narį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūną Arvydą Jasaitį buvo pradėtas po vienos televizijos laidos. Nuo 1991 metų VSAT pasienietis išsakė savo nuomonę apie 500 litų sumažėjusį atlyginimą.

Drąsiaus Kedžio bylos tyrimui - naujos pajėgos

Į pedofilijos skandalo tyrimo bylą papildomai įtraukti trys pareigūnai iš Kauno. Vilniaus apygardos prokuratūra (VAP) su tokiu prašymu į generalinį prokurorą kreipėsi užvakar, o vakar po pietų pasirašytas nutarimas skirti tris papildomus asmenis: vieną Kauno apygardos prokuratūros (KAP) prokurorą ir du Kauno policijos pareigūnus. Dabar darbo grupėje - keturi vilniečiai ir keturi kauniečiai. Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis LŽ sakė dokumento dar nematęs.

Aferistų priedanga - parama sportui

Verslininkai tikina, kad sporto remti neapsimoka. Dėl to atsiranda tik papildomų rūpesčių ir administravimo išlaidų, o investicijos neatsiperka. Dažnai sporto "rėmėjais", naudodamiesi įstatymų spragomis, tampa įvairiausio plauko sukčiai. Kol nenutveria, jie neblogai iš to pasipelno. Paprastai sukčiai veikia pagal panašią schemą. Kokia nors bendrovė perveda "paramai" skirtus pinigus. Pavyzdžiui, sporto klubui remti.

Įmonės taupo saugumo sąskaita

Iš UAB "Panevėžio Lytagra" buhalterės, nešusios pinigus į banką, plėšikas atėmė maišelį su grynaisiais pinigais. Buhalterei ir ją lydinčiam bendrovės darbuotojui į akis buvo papurkšta ašarinių dujų. Akivaizdu, kad užpuolikas žinojo, kada į banką nešami pinigai. Pasak pareigūnų, jis moters laukė. "Taip nutinka todėl, kad įmonės prastai organizuoja apsaugą. Šiuo atveju, matyt, buvo nutekinta informacija, kad moteris turi išeiti. Gal plėšikas net ir apytikslę sumą žinojo.

Už dujinį ginklą - laisvės atėmimas

Netrukus Lietuvoje nebebus galima laisvai, tik turint pinigų ir pasą, nusipirkti dujinių ginklų. Vakar įstatymo pakeitimai buvo svarstomi Vyriausybėje. Galėdami be leidimo įsigyti tokį ginklą nusikaltėliai jį perdirbdavo į kovinį. Be to, šia įstatymo niša naudojosi kontrabandininkai. Pernai Alytaus rajone buvo vykdoma plataus masto operacija. Dirbo Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB), Alytaus ir Generalinės prokuratūros pareigūnai.

Atvykėlius į sostinės oro uostą pasitinka čigonų "klientai"

Į Vilniuje esantį čigonų taborą pulkais traukiantys narkomanai puikiai "reprezentuoja" miesto vartus - Vilniaus oro uostą. Iš visos Lietuvos atvykstantys narkomanai teigia, kad narkotikų verslą kontroliuojančios grupuotės niekur šalyje neleidžia pardavinėti heroino - tik tabore. Čigonų taboras įsikūręs strateginio objekto - oro uosto pašonėje. Į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai pirmiausia priversti gėrėtis į taborą traukiančiomis gaujomis. Ir ne tik gėrėtis.

Maistą vagia vienadieniai žmonės

Pastaruoju metu itin padaugėjo maisto vagysčių. Anksčiau buvo vagiama siekiant daiktus parduoti, dabar - tiesiog norima pavalgyti. Sociologai teigia, kad taip elgiasi tik į patį socialinį dugną nusiritę žmonės, kuriems terūpi nugyventi šią dieną. Miestuose maisto vagystės nėra taip paplitusios kaip kaimo vietovėse. Įsibrovę į miestiečių butus vagys griebia buitinę techniką, papuošalus ir kitus brangius daiktus. Retam kuriam kyla mintis patikrinti šaldytuvą.

Nusikaltimams tinka ir svetimi, ir savi ratai

Kritus automobilių kainoms vis mažiau jų vagiama turint tikslą parduoti. Vogtomis mašinomis ar jų numeriais labiau naudojamasi darant kitus nusikaltimus. Neretai nusikalsti ryžtasi ir patys automobilių savininkai, neteisėtais būdais siekiantys gauti draudimo išmokas. Niekam ne paslaptis, kad nusikaltėliai dažniausiai naudojasi pagrobtais automobiliais. Vagiami ir svetimų mašinų numeriai. Jie paprastai praverčia piktadariams darant smulkius nusikaltimus.

Krizė pagimdė nusikaltimus maisto rinkoje

Padidinus pridėtinės vertės mokestį (PVM) vis populiaresni tampa nusikaltimai maisto prekių rinkoje. Nelegaliai į Lietuvą įvežami neaiškios kilmės produktai parduodami itin pigiai - gamintojai netenka pirkėjų. Didinant PVM mažėja ir vartojimas. Ar mūsų valdžia bando gelbėti valstybę garsiuoju Miunhauzeno būdu - traukdama save už pakarpos, bet vis grimzdama gilyn? Neapgalvotas sprendimas iki 19 proc. padidinti maisto produktams taikomą PVM, o nuo rugsėjo 1-osios - jau iki 21 proc.
2009-09-05

Metalo vagys nusitaikė net į tvoras

Pastaruoju metu vagiama viskas, kas gali duoti bent minimalų pelną. Šiemet vėl suaktyvėjo metalo vagys, nors tokio pobūdžio nusikaltimų jau keleri metai buvo smarkiai sumažėję. Teritorinių komisariatų pareigūnai skundžiasi, kad vis daugėja metalo vagysčių. Dingsta elektros kabeliai, iškabos, kryžiai ir bareljefai iš kapinių, metalinės tvoros. Toks smulkių ilgapirščių grobis. Kiti griebiasi rimtesnių "operacijų" ir metalą vagia tonomis. Darbavosi narkomanai.

Plėšiką sučiupo savo namuose

Šalyje lėtai, bet nesustabdomai daugėja plėšimų. Ypač padaugėjo nusikaltimų, padarytų gatvėse. Tačiau ir namuose žmonės ne visuomet gali jaustis saugūs. Daugiausia užregistruojama smulkių plėšimų miestų gatvėse tamsiu paros metu. Pareigūnai įspėja, kad mėgstantys demonstruoti, ką turi, žmonės - potencialios plėšikų aukos. Užpultasis paprastai ne tik netenka daiktų ar pinigų, bet patiria ir fizinį smurtą. Dažnai nieko nepaisantys nusikaltėliai įsilaužia ir į individualius namus bei butus.

Prekybos centruose - vagių antplūdis

Prekybos centrai šiemet patiria didelių nuostolių. Tokio vagilių antplūdžio čia dar niekada nėra buvę. O juk, kaip liudija patirtis, sugaunamas vos vienas iš dešimties ilgapirščių. Vagysčių iš prekybos centrų padaugėjo maždaug ketvirtadaliu.

Vagiamas iš valstybės smėlis krauna milijonus

Nusikaltimai, kai iš po skverno pardavinėjami žemės gelmių turtai, pradėti vykdyti palyginti neseniai, maždaug 2007-aisiais. Geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Žemės gelmių naudojimo kontrolės poskyrio viršininkas Giedrius Giparas LŽ sakė, kad pirmieji tokie nusikaltimai užfiksuoti Klaipėdos apskrityje. Tačiau dabar jų jau išaiškinama visoje Lietuvoje. Pasak jo, Geologijos tarnyba išduodant leidimus beveik nedalyvauja.

Iššaudyti šeimą privertė slegiančios skolos?

Verslininkas nusižudė pats, prieš tai nušovė žmoną ir dukrą - tokią versiją kaip realiausią Barcių šeimos byloje įvardija policijos pareigūnai. Tačiau daugelis šilutiškių netiki, kad šeimos galva galėjo ryžtis tokiam kraupiam žingsniui. Vakar Šilutėje buvo turgaus diena. Tačiau iš kelių aplinkinių rajonų į miestelį suvažiavusiems prekybininkams ir pirkėjams labiau rūpėjo ne verslas ar pirkiniai, o tragiškas Barcių likimas.

Iš „oro“ sukrauti milijonai

Valstybės pinigų grobstytojai, pasak pareigūnų, būna dvejopi. Vieni prekiauja "oru": jokie darbai nevykdomi, cirkuliuoja tik suklastoti dokumentai ir pinigų srautai. Kiti, tokie kaip Mindaugas Žalimas ir jo bendrai, prekiauja realiomis prekėmis, tačiau dalis jų įmonių apskaitos irgi yra "oras". Šiuos nutverti daug sunkiau. Į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratį pakliuvusio klaipėdiečio M.Žalimo tinginyste tikrai neapkaltinsi. Vyras prekiavo ir mediena, ir metalo laužu.

Paramos lėšos - į sukčių kišenę

Kaimo mokyklos direktorius įtariamas pasisavinęs 23 tūkst. litų, kuriuos kaip paramą mokyklai skyrė fiziniai asmenys ir privačios bendrovės. Tiesa apie nežinia kur nukeliavusius pinigus išaiškėjo, kai Zarasų rajono Baibių pagrindinė mokykla buvo reorganizuojama. Šios mokyklos direktorius Valdas Ragauskas mokyklos vardu banke atidarė dvi sąskaitas. Per kelerius metus Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pagal Paramos ir labdaros įstatymą pervedė mokyklai gyventojų skirtus 2 proc.

Jūrininkų likimą gaubia migla

Iš Somalio piratų nelaisvės ištrūkęs klaipėdietis Pavelas Galijevskis įsitikinęs, kad lietuvius prie Nigerijos krantų pagrobė atsitiktiniai nusikaltėliai, kurie dabar suka galvas, kokios išpirkos prašyti. "Tie iš medžių išlipę besmegeniai nutarė tiesiog pasipinigauti ir į lipo į pirmą pasitaikiusį uoste stovėjusį laivą. Pamatę, kad krovinys bevertis, jie pagrobė žmones", - įsitikinęs prieš keturis mėnesius Somalio piratų nelaisvėje kelias savaites praleidęs laivo mechanikas P.Galijevskis.

Teismas pasiklydo tarp savo sprendimų

Tas pats Vilniaus apygardos teismas (VAT) garsioje baudžiamojoje byloje priėmęs dvi priešingas nutartis - abi jos galutinės ir neskundžiamos - į aklavietę įstūmė Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorus. Kurią nutartį vykdyti, prokuratūrai negalėjo paaiškinti niekas - net Apeliacinis teismas, į kurį buvo kreiptasi dėl išaiškinimo. Buvusiam policijos pareigūnui vilniečiui Norvaldui Matikui buvo iškelta byla dėl nužudymo ir kūno sužalojimo.

Sporto klubai tampa pinigų plovyklomis

Kai kurie sporto klubai, mokyklos ar federacijos pastaruoju metu tapo tikromis pinigų plovyklomis. Pasak pareigūnų, tai jau yra tendencija. Pinigų plovimo schema gana paprasta. Kokia nors įmonė skiria lėšų sporto klubui (ar kitai sporto įstaigai) paremti. Pinigai pervedami į banką su nuoroda "parama". Šie pinigai neįtraukiami į įmonės veiklos nuostolius. Negana to, skyrusioji paramą įmonė gauna tam tikrų mokesčių lengvatų. Iš pirmo žvilgsnio viskas gerai.

Dėmesio! Jus stebi vaizdo kameros

Jau keletą metų Vilniuje veikia stebėjimo sistema. Įvairiose miesto vietose įrengtos vaizdo kameros pasitarnauja nusikaltimų prevencijai. Pasak pareigūnų, nusikaltimų tose vietose, kurias stebi kameros, gerokai sumažėjo. Pirmosios stebėjimo kameros Vilniuje buvo įrengtos 2003-aisiais. Jų tinklas kasmet plėtėsi. Dabar Vilniuje policija kontroliuoja 95 vaizdo kameras.

Teismas leido suimti programišį

Teismas leido 2 mėnesiams suimti dvidešimtmetį Darių Lukšą. Jis įtariamas nelegalios programinės įrangos platinimu. Negalutiniais duomenimis, taip jis užsidirbo ne mažiau kaip 1 mln. litų. Bylos duomenimis kaunietis nelegalia veikla vertėsi jau nuo 2006-ųjų. Kompiuterine technika pašalindavęs legalios programinės įrangos techninės apsaugos priemones jis parduodavo šių programų naudojimo kodus. Įmonės dėl to patyrė didžiulių nuostolių.

Lietuva Europoje nelaikoma sukčių šalimi

Vilniuje veikiančios bendrovės direktorius, sumanęs įkurti kaimo turizmo sodybą, tam pasirinko gana savotiškus metodus. Šiuo metu jis laukia teismo už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą. Vilnietis verslininkas sumanymą plėtoti kaimo turizmą brandino jau seniai. Dar prieš kelerius metus jis kreipėsi į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos norėdamas gauti Europos Sąjungos (ES) finansinę paramą. Tačiau paramos negavo.

Į nužudymo vietą nuviliojo pavaldinė

Vilniaus kriminalistai pagaliau surado daugiau kaip prieš mėnesį nužudyto verslininko Dariaus Vaisėtos kūną. Slaikyti keturi įtariamieji: trys vyrai ir mergina. Policijos pareigūnams pavyko atskleisti šiurpų nusikaltimą: Vilniaus rajono miške buvo nušautas sostinės 40 metų verslininkas D.Vaisėta. Antradienį kriminalistai sulaikė tris vyriškius ir vieną merginą, jie įtariami vilniečio nužudymu. Tą patį vakarą pareigūnai kelias valandas ieškojo nužudyto verslininko palaikų.

Narkotikai skaičiuojami tonomis

Pernai policijos pareigūnai aptiko ir konfiskavo 144 kilogramus neteisėtai laikomų kanapių, vadinamosios žolės. Norint sužinoti tikrąjį jos kiekį juodojoje rinkoje, šį skaičių reikėtų dauginti iš dešimt. Spėjama, kad Lietuvoje kasmet suvartojama apie pusantros tonos kanapių. Kvaišalų vartojimas mūsų šalyje didėja. Narkotikų kontrolės departamento (NKD) parengta ataskaita rodo, kad, palyginti su 2004 metais, narkotikų pastaruoju metu suvartojama vos ne dvigubai daugiau.

Mandagus vagis

Visureigį iš jo savininko kiemo "pasiskolinęs" kaimynas netrukus atsiuntė žinutę, kurioje atsiprašė už tai, kad pavogė automobilį ir padarė avariją. Trečiadienį paryčiais į Trakų rajono policijos komisariatą paskambino Grendavės kaimo gyventojas. Vyras pranešė, kad iš kiemo dingo jo visureigis "Toyota Land Cruiser". Pareigūnai užregistravo vagystę, tačiau automobilio ilgai ieškoti neteko. Tą patį rytą, 8.30 val., visureigio savininkas mobiliuoju telefonu gavo žinutę.

"Restoranų liūtas" atsidūrė už grotų

Policija sulaikė vyriškį, neoficialiai vadinamą "etatiniu" valgytoju. Pavalgęs kavinėse vyras susimokėti net neketina. Teismas jam skyrė areštą. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis Žydrūnas Žemaitis mėgsta lankytis Vilniaus centre esančiose kavinėse ir baruose. Pareigūnai juokauja, kad 42 metų vyriškis - žmogus be kompleksų. Užsimanęs užkąsti jis ramiausiai eina į pirmą pasitaikiusią kavinę ir užsisako ko širdis geidžia. Skaniai pavalgęs vyriškis sumokėti už maistą atsisako.

Ugniagesių laukia nerimo vasara

Kilus gaisrui nemažai krašto gyventojų tegali tikėtis, kad į pagalbą atskubės vos vienas ugniagesys, nors liepsnas malšinantys pareigūnai jau kurį laiką dirba net iki 48 valandų per savaitę. Tačiau vilčių, jog ugniagesių pajėgos bus sustiprintos, nėra. Ugniagesių Lietuvoje trūksta ne tik dėl to, kad mažai ką vilioja pavojingas darbas už grašius. Net ir norintieji neturi tokios galimybės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) nėra tiek etatų.

Turiningas laisvalaikis - prieš gatvės pasaulį

Sociologai teigia, kad vaikų užimtumas daro didelę įtaką jų ugdymui. Skirdami vaikams per mažai dėmesio, sulaukiame atsakomosios reakcijos: net į tikrų entuziastų organizuotus renginius, būrelius daugelis eina nenoriai. Renkasi kitą, jiems mielesnį, gatvės pasaulį. Nepilnamečiai Lietuvoje padaro 2,1 proc. visų nusikaltimų. Policijos departamento statistika rodo, kad labiausiai linkę nusikalsti 16-17 metų paaugliai. Ženklaus nepilnamečių nusikalstamumo didėjimo kol kas neužfiksuota.

Viršūnės pešasi dėl teismo medikų globos

Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teismo medicinos institutas (TMI) atsidūrė kryžkelėje. Policijos ir prokuratūros pareigūnai skundžiasi prastėjančiu ekspertų paslaugų teikimu. Tuo pat metu aukštesniuosiuose valdžios sluoksniuose vyksta ginčai: kas turėtų po savo sparneliu priglausti šią specifinę įstaigą. 2001-aisiais Teismo medicinos tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Vyriausybės nutarimu buvo reorganizuota, pavadinta skambiu TMI vardu ir paskirta į MRU balansą.
titulinis 2009-05-07

Padegti žmoną - ne nusikaltimas

Vilniuje gyvenantis grafikas Gediminas Pranckūnas terpentinu apipylė žmoną ir padegė. Taip jis sakė policijai po incidento. Tačiau dabar sutuoktiniai jau tikina, neva tai buvęs nelaimingas atsitikimas. Apie apdegusią moterį, atvežtą į ligoninę, policijai pranešė medikai. Greitoji medicinos pagalba į Literatų gatvę buvo iškviesta balandžio 22-osios naktį, apie 2 valandą. Bute medikai rado moterį apdegusia ranka ir šiek tiek nukentėjusiu veidu.

Pareigūnai verčiami pažeisti įstatymus

Policijos tarybos posėdyje buvo svarstoma, kaip organizuoti darbą vėl galimai mažėjant asignavimams. Policijos departamento generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas nuogąstauja, kad jau lapkritį nebebus iš ko mokėti atlyginimų. Užvakar posėdžiavusi Policijos taryba svarstė, kaip suktis mažėjant finansavimui. Pasak V.Telyčėno, prognozės nedžiugina. "Teoriškai turėtume iki metų pabaigos išsiversti net ir sumažinus asignavimus.

Savižudę merginą gelbėjo praeiviai

Nušokti nuo viaduko pasiryžusią merginą išgelbėjo atsitiktiniai praeiviai. Buvusią globos namų auklėtinę atvykę pareigūnai turėjo vežti į nakvynės namus, nes ši buvo įkaušusi. Vilniuje, Ozo ir Ukmergės gatvių sankryžoje, įrengtu viaduku einantys žmonės kraupų reginį išvydo ketvirtadienio vakarą. Ant žibinto stulpo užlipusi mergina plūdosi ir grasino nušokti žemyn. Praeiviai apie galimą savižudybę pranešė policijai. „Kai atvažiavome, jau buvo subėgę nemažai žmonių.

Pareigūnus vys nemokamų atostogų?

Policijos vadovybė neneigia, kad taupant biudžeto lėšas daliai pareigūnų jau birželį gali būti pasiūlyta porai savaičių išeiti nemokamų atostogų. Tokią perspektyvą vienas policijos teritorinių komisariatų vadovų pavadino tragedija. Pagal siūlomas valstybės biudžeto pataisas vidaus reikalų sistemai skiriamos lėšos gali būti mažinamos daugiau kaip 55 mln. litų.

Per rinkimus policija persidirbti nenorėtų

Policija prašo, kad per prezidento rinkimus būtų supaprastinta iki šiol galiojusi rinkimų apylinkių saugojimo tvarka. Teigiama, kad nuolat budėti nėra nei galimybės, nei būtinybės. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas vakar susitiko su policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu. Jiedu aptarė, kaip būtų galima keisti esamą tvarką, kad nenukentėtų rinkimų apylinkių saugumas. Apie būtinybę imtis permainų prabilo Policijos departamentas.

Policijos senbuviai traukiasi

Vilniaus apskrityje iš pareigų traukiasi policijos įstaigų vadovai. Pasak vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, didelę patirtį turinčių vadovų išėjimas - skaudus smūgis policijai. Vakar su policija atsisveikino Vilniaus rajono policijos komisariato (PK) viršininkas Mečislovas Poplavskis ir sostinės 3-ojo PK viršininkė Liucija Borusevičienė.

Agnė Zuokienė: „Neketinu sūnaus barti“

Už pavojų keliantį važinėjimą riedlente Katedros aikštėje į policiją pateko Seimo nario Artūro Zuoko sūnus. Berniuko mama Agnė Zuokienė įsitikinusi, kad vaikai nepadarė nieko blogo, ir teigia pati skatinanti šį paauglio pomėgį. Policijos pareigūnai paauglių būrelį Vilniuje, Katedros aikštėje, pastebėjo užvakar po pietų. Jie važinėjosi riedlentėmis ir šokinėjo per bortelius.

Nedarbas atveria kelią sukčiams

Pasigirdus svarstymams, kad Lietuvoje didėjant nedarbui vis daugiau gyventojų puls ieškoti laimės svetur, nerimaujama, jog nemažai jų pateks į sukčių pinkles. Kaip rodo pastarojo meto patirtis, žmonės itin lengvai pasiduoda abejotinoms vilionėms, prieš kurias bejėgiai net įstatymai. Palangiškis Stanislovas Juknevičius kreipėsi į teismą dėl Vilniuje įsikūrusios bendrovės "Marbela" veiksmų.

Ar liudytojo buvo tiesiog atsikratyta?

Sulaikyti broliai dvyniai, įtariami itin žiauriai nužudę kaimyną. Viena versijų - taip jam sutrukdyta liudyti tiriant baudžiamąją bylą. Žiauriai nužudyto vyro kūną praėjusį penktadienį Vilniaus rajone, Juodšilių kaimo tvenkinyje, aptiko žvejai. Jie nuo kranto pastebėjo sekliame vandenyje ant dugno gulintį žmogaus kūną. Dar jo neiškėlus tapo aišku, kad vyras nužudytas - buvo matyti gilūs dūriai. „Negaliu tiksliai pasakyti, kiek žaizdų yra aukos kūne. Į šį klausimą atsakys ekspertai.

Šiandien tiesia rankutę, rytoj - peilį

Nuo praėjusių metų sausio įsigaliojęs Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas menkai tepakeitė apverktiną padėtį. Paaiškėjo, kad jam įgyvendinti nėra nei pakankamo teisinio pagrindo, nei darbuotojų, nei pinigų. Minimali vaiko priežiūra skiriama tik tėvams sutikus. Tuomet vaikas gali lankyti dienos centrą, kuriame gauna tai, ko negali duoti šeima. Didesnių problemų turintiems vaikams skirti socializacijos centrai, į kuriuos siunčiama tik teismui leidus.

Apvogta žinoma drabužių dizainerė

Iš dizainerės Ievos Ševiakovaitės buto vagys, pirminiais duomenimis, pagrobė buitinę techniką ir juvelyrinius dirbinius. I.Ševiakovaitė gyvena Vilniaus senamiestyje, Rūdninkų gatvėje esančiame dviejų kambarių butą. Įsilaužimo pėdsakus pastebėjo kaimynai. Sekmadienį apie vidurdienį jie pamatė, kad išdaužtas antrame aukšte esančio buto langas. Žinodami, kad I.Ševiakovaitės šeimos artimas draugas yra jos kolega Seržas Gandžumianas, kaimynai pirmiausia paskambino jam.
Į viršų