• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Vilniuje esantį čigonų taborą pulkais traukiantys narkomanai puikiai "reprezentuoja" miesto vartus - Vilniaus oro uostą. Iš visos Lietuvos atvykstantys narkomanai teigia, kad narkotikų verslą kontroliuojančios grupuotės niekur šalyje neleidžia pardavinėti heroino - tik tabore.

REKLAMA
REKLAMA

Čigonų taboras įsikūręs strateginio objekto - oro uosto pašonėje. Į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai pirmiausia priversti gėrėtis į taborą traukiančiomis gaujomis. Ir ne tik gėrėtis. Neseniai viena Kanados pilietė atvykusi supainiojo autobusus ir nuvažiavo į taborą. Moteris ten bandė klausinėti, kur yra geležinkelio stotis. Kuo tas baigėsi - nesunku atspėti. Atvykusi viešnia buvo apiplėšta. Tokių atvejų būta ir daugiau.

REKLAMA

Į taborą "klientai" plūsta iš visos Lietuvos. Pagautieji tikina, kad Lietuvoje heroino, kuris dabar jau beveik visiškai išstūmęs opiatus, negausi niekur kitur. Esą jį kitur pardavinėti draudžia šį verslą kontroliuojančios grupuotės. Policijos pareigūnai neatmeta tikimybės, kad už tokią "priedangą" pinigų negaili ir patys čigonai.



Heroinas - tik Vilniuje

REKLAMA
REKLAMA

Arūnas oro uoste buvo nutvertas jau apsvaigęs. 42 metų vyras atvažiavęs iš Alytaus. Jis dievažijosi pabandąs tik retkarčiais. "Atvažiavau į Vilnių darbo ieškotis, gyventi tai reikia. O čia atsidūriau, nes draugas pasiūlė atsipalaiduoti", - tikino jis. Anot pašnekovo, heroino Alytuje tikrai negausi, galima nusipirkti tik "to rudo skysčio", t. y. opiatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Arūnas labai piktinosi, kad Vilniuje aplink taborą pilna panaudotų švirkštų. Esą jis padorus žmogus, panaudojęs išmeta į konteinerį. Alytuje panaudotus švirkštus rinkdavo. Esą juos kai kuriose įmonėse galima pasikeisti į naujus. Kur tai daroma, sulaikytasis nepasakė. Tačiau Vilniaus miesto transporto policijos oro uosto poskyrio viršininkas Rimas Balčiūnas patvirtino, kad pas kai kuriuos sulaikytus narkomanus iš tiesų rasdavo panaudotų, kartais net dar kruvinų švirkštų.



Prisipažinti nenori

REKLAMA

Netoli taboro sutikome visą šeimynėlę: mama, tėtis ir veikiausiai dar nė metų neturintis kūdikis. Iš pradžių tėvai atkakliai tvirtino, kad į taborą atėjo tik ieškodami draugės, pas kurią glaudžiasi. Bet netrukus prisipažino - taip, ėjo dozės. Aleksandras, tokiu vardu prisistatė vyriškis, teigė į narkotikus įjunkęs prieš dešimt metų. Bet kai laiką leido už grotų - nevartojo. Sėdėjo septynerius metus - kaip pats tvirtina, už smulkias vagystes. Jau metai, kaip vartoja heroiną. "Bet mes mažiname kiekį. Anksčiau du, tris kartus per dieną eidavome į taborą, dabar jau tik kartą", - karštai įtikinėjo.

REKLAMA

26 metų Darius jau aštuoneri metai priklausomas nuo narkotikų. Verčiasi atsitiktiniais uždarbiais. "Esu užsirašęs ne į vieną programą. Tik mokamas gydymas ir reabilitacija labai brangiai kainuoja. Vienas mėnuo reabilitacijos - nuo 200 iki kokių pusantro tūkstančio litų. Nemokamos reikia ilgai laukti", - pasakojo Darius. Vienintelis dalykas, kurio, kaip pats sako, nėra bandęs, - tai metadono programos. "Nuo amfetaminų "lomkės" gal porą dienų trunka, o pavartojęs metadono ir nutraukęs - mėnesį kamuosies", - aiškino pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi patogumai

"Per daug nepasitikėkite - visi jie dedasi geručiais", - LŽ sakė R.Balčiūnas. Jo žodžius patvirtino ir tabore tankioje žolėje nutvertas jaunas vaikinas, kuris ką tik buvo spėjęs susileisti dozę. "Retai vartoju. Gal kokį kartą per mėnesį", - teigė, žvelgdamas naiviomis akutėmis. Įsižiūrėjęs pareigūnas suabejojo. "O argi ne tave buvome sulaikę? Vakar?" - pasiteiravo. "Ne, užvakar", - išspaudė šis.

REKLAMA

Tabore dabar suteikiami visi patogumai. Ne tik vienkartinė dozė, iš karto įtraukta į švirkštą. Prie jos pridedamos dezinfekuojamosios servetėlės. Netgi odinė sofa pievelėje pastatyta.

Pareigūnai sako, kad narkomanų sugebėjimai juos stebina. Šalia oro uosto aukšta tvora ir spygliuota viela aptverti šiukšlių konteineriai. Bet taboro "kontingentas" sugeba per vielas persiropšti. "Ten ir kokio viskio pusę butelio galima rasti, ir maistą išmeta - tai ir lipa", - juokiasi R.Balčiūnas.

REKLAMA

Kartą netgi marihuanos visą kilogramą rado. Rado budėtojas, atidavė pareigūnams. Vienas policininkas turėjo nuvežti įtartiną medžiagą ekspertams. Bevažiuojantį jį sustabdė kolegos iš kelių policijos. Ogi ant užpakalinės sėdynės "žolė" guli.

"Panaikintų taborą, bent jau tą, kur Rodūnios kelyje. Jis išsidėstęs oro uosto prieigose. Niekur pasaulyje nėra oro uosto, kur šalia būtų didžiausias narkotikų prekybos taškas. Atvykstantys keleiviai, ypač pirmą kartą atskridę į Lietuvą, tiesiog nustėrsta pamatę oro uoste apsvaigusius arba, priešingai, įsisiautėjusius narkomanus. O taboras vis plečiasi. Užsimano ir statosi nelegalius statinius", - LŽ sakė R.Balčiūnas.

Lina Vyšniauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų