koncentracijos stovyklos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „koncentracijos stovyklos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „koncentracijos stovyklos“.
Lietuviškos koncentracijos stovyklos – kuo jos skyrėsi nuo nacistinės Vokietijos
Išgirdę žodį koncentracijos stovykla imame galvoti apie siaubo istorijas nacių koncentracijos stovyklose Vokietijoje ar Lenkijoje, bet retas žino, kad Lietuvoje taip pat egzistavo koncentracijos stovyklos. Tiesa, jos buvo suręstos daug anksčiau – tarpukariu ir nebuvo nė iš tolo panašios į tas, kurios vėliau nusėjo kraujuojančią Europą. Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po įdomius istorijos užkaborius ir kiekvieną sekmadienį sužinoti šį tą netikėto.
Mirties fabrikai Lenkijoje: kaip koncentracijos stovyklos atrodo šiandien?
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 m. lapkričio 1 d. rezoliucija paskelbė sausio 27 dieną kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Būtent 1945 metų sausio 27 dieną buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje, kuriame naciai sunaikino pusantro milijono žmonių, iš jų beveik 1,1 milijono – žydų.
Nacių monstro anūkės išpažintis: jis mane būtų nužudęs
Praėjus daugiau nei šešiems dešimtmečiams po to, kai SS žudikas Amonas Goeth nužudė tūkstančius žydų kalinių nacių mirties stovykloje, jo nigeriečių-vokiečių kilmės anūkė atskleidė savo kančias, paaiškėjus, kas buvo jos senelis, rašoma „International Business Times“. Jennifer Teege, studento iš Nigerijos ir A. Goeth dukros Monika‘os meilės vaisius, buvo atiduota į vaikų namus netrukus po to, kai gimė.
Naciai augino specialiai išvestus triušius, iš kurių kailių gamino drabužius kareiviams
Neseniai buvo atskleistas slaptas Nacių projektas, kurio metu buvo auginami didžiuliai Angora triušiai, iš kurių odos buvo gaminami drabužiai kareiviams, skelbia mirror.co.uk. Operacija kodiniu pavadinimu „Munchkin“ buvo Heinricho Himmlero idėja. Iš triušių odos buvo gaminami paltai pilotams ir apatiniai drabužiai kareiviams.
Bausmės vis dar išvengė 60 nacių pakalikų
Simono Vyzentalio centras (Simon Wiesenthal Center), užsiimantis nacių pakalikų paieška, Vokietijoje surengė didžiulę akciją, kurios šūkis „Vėlai, bet ne per vėlu“. Jos tikslas – įtraukti visuomenę į paskutinių likusių gyvų Adolfo Hitlerio nurodymų vykdytojų paiešką, siekiant atiduoti juos į teisingumo rankas. Kaip praneša newsru.
Aušvico išlaisvinimo metinės: mirties stovyklos kalinės išsigelbėjimo istorija
Zinaidai buvo treji metai, kai ją nukreipė į koncentracijos stovyklą, kurioje gydytojai su ja darė medicininius eksperimentus. Jos tėvai nusprendė, kad mergaitė dingo ir nustojo jos ieškoti. Tačiau Zinaida išgyveno. Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių dieną ji pasakoja savo istoriją. Vienas kitą jie atpažindavo pagal numeriu 77370. Viso savo gyvenimo metu Zinaida Grinevič nekentė savo numerio. Tos išblukusios tatuiruotės ant dešinės rankos. Traukinys atvyksta į stotį.
Šiaurės Korėja: ar laukia ekstremalūs politiniai pokyčiai?
Su kiekvienu naujienų pranešimu, jaunasis Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas atrodo vis malonesnis. Neseniai pasaulis sužinojo, kad jis vedė Ri Sol Ju. Per televiziją rodoma, kaip pirmoji pora besišypsodama bendrauja su linksmais vaikais, foreignpolicy.com. Reikia dėkoti Šiaurės Korėjos valstybinei žiniasklaidai, kad žinome apie Kimo flirtą, kuris gali reikšti polinkį į šalies pokyčius.
Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos ir 25 metų graužaties dėl paliktos šeimos
Oh Kil-namas kategoriškai atsisako savo namuose laikyti savo šeimos nuotraukas. Jam tai paprasčiausiai per daug skausminga. Daugiau nei 25 metus Oh Kil-namas gyvena su didžiuliu kaltės jausmu, žinodamas, kad jo žmona ir dvi dukros per prievartą yra laikomos Šiaurės Korėjoje. Ir viskas tik dėl jo padaryto sprendimo.
Prarastieji Aušvico piešiniai
Praėjo daugiau nei 60 metų, kol nežinomo nacių koncentracijos stovyklos Aušvice kalinio piešiniai tapo prieinami visiems, rašo „La Repubblica", praneša Inopressa.
„Šie piešiniai buvo paslėpti butelyje daugiau nei 60 metų. Tačiau dabar 32 piešiniai, kuriuos nupiešė nežinomas Aušvico kalinys, buvo atrasti. Šie piešiniai – dokumentai, patvirtinantys tragišką mirties fabriko realybę.
„Arba dirbti, arba mirti“, - sako buvęs nacių koncentracijos stovyklos sargybinis
90 metų sulaukęs pensininkas, buvęs koncentracijos stovyklos sargybinis, neseniai atskleidė, kad jis buvo verčiamas dirbti, antraip jam grėsė mirtis. Po tarnybos Trawniki priverčiamojo darbo stovykloje, kurioje mirė tūkstančiai žydų, Alexander Huryn apsistojo Britanijoje, praneša Daily Mail korespondentas.
REKLAMA
REKLAMA
Vokietija: teismas paskelbė nuosprendį nacių byloje
Teismas Miunchene paskelbė nuosprendį dėl nacių bylos, kur Johnas Demjanjukas yra kaltinamas prisidėjęs prie žudynių mirties stovykloje Lenkijoje, praneša BBC.
91-erių metų J. Demjanjukas nuteistas kalėti penkerius metus, metais trumpiau nei reikalavo kaltintojai. J. Demjanjukas pripažintas kaltu prisidėjęs prie 27 tūkst. 900 žmogžudysčių Sobiboro mirties stovykloje 1943 metais nacių okupuotoje Lenkijoje. Kaltintojai teigė, kad kaltinamasis savo noru dalyvavo holokausto akcijoje.
Vokietija mini nacistinių koncentracijos stovyklų išlaisvinimą
Vokietija sekmadienį minėjo nacių koncentracijos stovyklų Bergen-Belzene, Ravensbriuke ir Zaksenhauzene išlaisvinimo metines.
Sąjungininkų kariai minėtas koncentracijos stovyklas išlaisvino prieš 65 metus. Zaksenhauzeno koncentracijos stovykla, buvusi netoli Berlyno, buvo viena seniausių koncentracijos stovyklų.