komplikacijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „komplikacijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „komplikacijos“.
Plaučių vėžys nusinešė žinomos aktorės gyvybę: jį išduoda šie ženklai
Brodvėjaus aktorė Linda Lavin, vaidinusi komedijoje „Alisa“, mirė nuo plaučių vėžio komplikacijų. Jai buvo 87 metai.
2024 m. gruodžio 29 d. mirė L. Lavin, „Tony“ apdovanojimą pelniusi teatro aktorė, tapusi darbininkų klasės ikona kaip popierinę kepuraitę dėvinti padavėja televizijos komedijoje „Alisa“.
Gyvybę pasiglemžė plaučių vėžio komplikacijos
L. Lavin mirė Los Andžele nuo neseniai diagnozuoto plaučių vėžio komplikacijų, jos atstovas Billas Veloricas elektroniniu paštu pranešė...
1 simptomas tualete išduoda klastingą ligą: neignoruokite
Išorinis hemorojus – tai gana dažna, tačiau dažnai ignoruojama problema. Daugelis žmonių, susidūrę su šiuo negalavimu, stengiasi jį ignoruoti arba patys gydytis namų sąlygomis, tačiau tokie veiksmai gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.
Nors tai gali atrodyti kaip paprastas diskomfortas, jis gali turėti kur kas rimtesnį poveikį bendrai sveikatai, ypač jei nepaisoma ankstyvųjų simptomų ir laiku nesikreipiama į specialistus.
Kepenų ligą Janinai išdavė 2 simptomai: įspėja visus
Kauno klinikose mėnesį praleidusi pacientė Janina, šiandien namuose džiaugiasi anūkais. Lapkričio mėnesį moteriai gydymo įstaigoje transplantuotos kepenys. Ji tapo vyriausia paciente Lietuvoje, kuriai atlikta ši procedūra.
„Janina – visus medikus įkvepiantis pavyzdys griauti mitus, kad transplantacijos skirtos tik jauniems pacientams.
Auskarus į intymias vietas verianti Inga atskleidė lietuvių norus: nustebins ne vieną
Grožio srityje auskarus įvairiose vietose Inga Raudienė veria jau 19 metų. Moteris yra grožio namų „Beauty and you“ įkurėja. Kai prieš 19 metų moteris mokėsi Rygoje, auskarų vėrimas buvo naujovė tačiau dabar, pasak moters, „paskutiniu metu tendencijos pasikeitė ir dabar auskarai išgyvena Renesansą.“
I. Raudienė sako, kad seniau žmonės buvo labiau konservatyvūs, tad auskarus vėrėsi į ausis, ausų spenelius.
19-metė mirė po jai atliktos grožio procedūros: sustojo širdis
Populiari grožio procedūra baigėsi tragiškai – praėjus vos trims savaitėms po sėdmenų pakėlimo procedūros, užgeso 19-metės kolumbietės Yiselos Torres Apresos gyvybė.
Ji buvo paguldyta į ligoninę sausio 13 d. dėl patirtų sveikatos bėdų ir komplikacijų, pasireiškusių po to, kai į jos sėdmenis buvo suleistas užpildas jų formai ir apimčiai padidinti. Neaišku, kokia medžiaga jai buvo suleista.
Net ir nekaltas peršalimas gali komplikuotis į plaučių uždegimą: kaip jį atpažinti laiku?
Deja, šaltuoju metų laiku išvengti peršalimo ar kitų kvėpavimo takų susirgimų dažnai nepavyksta. Tiesa, paprastai tokios ligos žymesnių sveikatos problemų nesukelia ir pasirūpinus tinkamu jų gydymu greitai praeina. Visgi, numoti ranka į jas nederėtų – pasak Kauno „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Giedrės Viganauskienės, svarbu prisiminti, kad virusų arba bakterijų infekcijos gali komplikuotis ir sukelti plaučių uždegimą, dar vadinamą pneumonija.
Skelbia apie naujas koronaviruso komplikacijas: tėvams reikėtų sunerimti
Nors koronaviruso pandemija baigėsi, tačiau grėsmė vis dar yra gyvuoja. Sunkėjančios komplikacijos ir reali grėsmė naujagimiams yra tai, ką per pastaruosius mėnesius bando pabrėžti mokslininkai. Tad atsipalaiduoti nevalia – tai tik ledkalnio viršūnė po kuria slepiasi nepastebimos ligos.
Nenuostabu, kad per pastaruosius ketverius metus COVID-19 atvejų yra mažiau nei per patį piką, tačiau duomenys parodo, kad vien Didžiojoje Britanijoje susirgimų skaičius siekė apie 1,2 mln. žmonių.
Vyras neteko abiejų plaučių, nes „veipino“ ir susirgo gripu – kol laukė donoro, laikinai įdėti krūties implantai
Beveik dešimt metų rūkė elektronines cigaretes, susirgo gripu ir liko be abiejų plaučių. Neįtikėtina istorija pasaulį pasiekia iš Čikagos. Ten medikai atliko unikalią plaučių persodinimo operaciją – kurios metu „veipintojui“ laukiant donoro teko parą išgyventi su dideliais krūties implantais vietoje išpjautų plaučių.
Ant stalelio krūva vaistų nuo peršalimo, o ant sofos – po šildoma antklode leisgyvis guli 34-erių amerikietis Deivis.
Kristina puolė į ašaras, pamačiusi grožio specialistės darbo rezultatą: „Lūpos ištino, jos gavosi kreivos“
Socialiniams tinklams diktuojant grožio standartus, dažna moteris ryžtasi įvairioms procedūroms ir pokyčiams. Nors kiek rečiau jos renkasi plastinės chirurgijos specialisto skalpelį, nereta lengvai pasiryžta lūpų putlinimo, veido formos, nosies ar raukšlių korekcijoms įvairiausių užpildų injekcijomis.
O lietuvės, norėdamos pataupyti ar tiesiog nepasidomėjusios, tokias procedūras atlieka ne pas licencijuotus medikus, bet pas savamoksles specialistes.
Augančius akmenis jūsų organizme išduoda 1 simptomas: pastebėkite laiku
Skaičiuojama, kad net apie 15 procentų Lietuvos gyventojų serga tulžies pūslės akmenlige, tačiau dažnas apie tai nė neįtaria, nes simptomai kartais nepasireiškia ir dešimtmečiais. Tačiau pajutus skausmą po dešiniuoju šonkaulių lanku nedelsdami apsilankykite pas gydytoją.
REKLAMA
REKLAMA
Ši liga negrįžtamai pažeidžia visus organus: skubiai perspėja lietuvius
Vilnietis Dalius jau ketverius metus gyvena lydimas cukrinio diabeto diagnozės. Jaunas vaikinas pirmuosius požymius pajuto atostogų metų.
Nors iš pradžių nieko blogo neįtarė, tačiau netrukus suprato, kad metas kreiptis į medikus.
Deja, jaudulys nebuvo iš piršto laužtas – jau netrukus gydytojai vaikinui nustatė pirmojo tipo cukrinį diabetą.
Lietuvoje sparčiai auga sergamumas: „Gripas mutavo mums nepalankia linkme“
Kai kurias Europos šalis jau užplūdo gripo banga. Medikai praneša, kad šiais metais gripas daug labiau pavojingesnis ir dažniausiai taikosi į vaikus.
TV3 žinių „Dienos komentare“ šeimos gydytojų asociacijos vadovas Julius Kalibatas atsakė, kaip stipriai gripas gali įsisukti mūsų šalyje ir kodėl šio sezono gripas įvardijamas kaip pavojingesnis.
Girdime, kad gripas grįžta su trenksmu.
Peršalimas: kaip nesusirgti ir išvengti komplikacijų?
Atšalus orams dažnas neišvengia peršalimo simptomų ir susirgimų ūmine virusine kvėpavimo takų infekcija. Neretai tokiais atvejais bandoma gydytis savarankiškai, patiems nusprendžiant, kokius vaistus vartoti. Visgi netinkamai gydomas ar iš viso negydomas peršalimas, „pri-sidėjus“ bakterinei infekcijai gali išprovokuoti sinusitą, ausų uždegimą, bronchitą bei plaučių ligas.
Moters istorija nustebino net medikus: neatsimena, kaip pagimdė kūdikį
Iš komos pabudusi moteris neatsiminė, kaip pagimdė kūdikį. Britė Shelly Young pasakoja, kad kai jos vyras pirmą kartą jai į ligoninės palatą atnešė judviejų sūnų, ji neatsiminė jį pagimdžiusi ir jau jį mačiusi, kai pabudo iš komos.
Keturių vaikų mama kraujo užkrėtimu susirgo 2019 metais, kai gimdymo metu jai pasireiškė komplikacijos, rašoma mirror.co.
Peršalę lietuviai kartoja 5 dideles klaidas: gali grėsti komplikacijos
Peršalimo simptomai gydantis namuose dažniausiai praeina per kelias dienas ir be komplikacijų. Tačiau vaistininkai pastebi, kad pacientai, norėdami greičiau pasveikti, neretai daro klaidas, kurios ligos eigą gali apsunkinti.
Vaistininkė Jurgita Jankauskienė primena, kad pajutus peršalimo simptomus reikėtų atlikti COVID-19 tyrimą mobiliajame punkte, o gavus rezultatą kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolesnio gydymo.
Dėl koronaviruso komplikacijų mirė buvęs JAV valstybės sekretorius
Mirė Colinas Powellas, pirmasis juodaodis JAV valstybės sekretorius ir buvęs štabų vadų komiteto pirmininkas, pirmadienį pranešė jo šeima.
C. Powellas, kurio lyderystė keliose respublikonų administracijose padėjo formuoti JAV užsienio politiką paskutiniais XX amžiaus metais ir pirmaisiais XXI amžiaus metais, mirė nuo COVID-19 komplikacijų, pranešė jo šeima feisbuke.
Jam buvo 84-eri.
„Praradome nepaprastą ir mylintį vyrą, tėvą, senelį ir puikų amerikietį“, – sakoma šeimos pranešime.
COVID-19 sirgusi Dalia ragina greičiau skiepytis: pasakė, kodėl tai būtina
Praėjusių metų gruodžio mėnesį COVID-19 infekcija gydytoja Dalia užsikrėtė darbe. Pajutusi pirmuosius simptomus, moteris įtarė, kad gali būti užsikrėtusi klastingu virusu, bet nesitikėjo, jog visiškai pasveikti prireiks daugiau nei 4 mėnesių. „Pakilus temperatūrai ir atsiradus šaltkrėčiui, nedelsiant kreipiausi į medikus“, – pasakoja ji.
Gydymo įstaigoje atlikus tyrimus, buvo nustatyti virusinei infekcijai būdingi požymiai ir COVID-19 infekcija.
29-erių mergina norėjo didesnių sėdmenų: viskas baigėsi kraujo užkrėtimu
Po daugiau nei prieš metus atlikto sėdmenų didinimo moteris susirgo sepsiu.
29-erių moteris sėdmenų didino procedūrą pasidarė prieš 14 mėnesių, o dabar pasijuto prastai. Ji buvo paguldyta į ligoninę su infekcija, injekcijos vietoje atsiradus abscesui (pūlių telkiniui).
Pacientę pykino ir atsirado maždaug 15 cm celiulito, kurį sukėlė bakterijos, vadinamos staphylococcus lugdunensis. Kraujo tyrimai atskleidė aukštą baltųjų kraujo kūnelių ir reaktyvių baltymų, kurie yra uždegimo žymuo, kiekį.
Naujausios tendencijos neramina: vaikams, persirgusiems koronavirusu, diagnozuojamas diabetas
Pernai itin padaugėjo vaikų, sergančių pirmojo tipo cukriniu diabetu. Medikai sako pastebėję ir itin neraminančią tendenciją, kad visi nauji cukrinio diabeto atvejai diagnozuoti vaikams, persirgusiems COVID-19. Dauguma vaikų sirgo besimptome forma, nors buvo ir itin sunkių atvejų, tačiau, laimė, kad tragiškų koronaviruso pasekmių tarp vaikų pavyko išvengti.
Kauno klinikų medikai sako, kad pernai gerokai padaugėjo vaikų, kuriems diagnozuotas pirmojo tipo cukrinis diabetas.
Iki skausmo jaudinanti moters išpažintis: nėštumo metu nebegali vaikščioti
Mama nėštumo metu turi naudotis neįgaliojo vežimėliu dėl didžiulio dubens skausmo. Iki šiol gydytojai negali pasakyti, ar ji vėl galės vaikščioti be jokių pagalbinių priemonių.
Šių metų vasarį 33-ejų Steph Cullen buvo diagnozuota gaktinės sąvaržos disfunkcija (SPD), kai ji buvo 16 mėnesių nėščia.
Prakalbo apie dažniausią COVID-19 komplikaciją: tai žinoti būtina
„Tirdami besikreipiančius dėl COVID-19 ligos arba šia liga jau persirgusius pacientus, skirdami krūtinės ląstos rentgeninį tyrimą arba kompiuterinę tomografiją aptinkame plaučių ligų, kurių simptomų pacientai dar nejaučia“, – sako Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila.
Dažniausia komplikacija
Viena iš dažniausių COVID-19 ligos komplikacijų – vidutinė ar sunki plaučių uždegimo forma.
Atsakė į dažną klausimą: kokias komplikacijas gali sukelti COVID-19 virusas?
Remiantis tyrimų duomenimis, įvairaus pobūdžio neurologinius simptomus patiria apie trečdalis COVID-19 infekcija sergančių pacientų. Tiek vaikams, tiek suaugusiems neurologiniai simptomai gali pasireikšti bet kuriuo infekcijos laikotarpiu – jais infekcija gali prasidėti, jie gali išsivystyti 3-10 dienų laikotarpyje nuo pirmųjų ligos simptomų.
Daugiau apie tai pasakoja medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirbanti gydytoja neurologė Raminta Godelienė.
Koronaviruso komplikacijos smogė po gimdymo: mamos gyvybė užgeso nespėjus pamatyti vaiko
Moteris iš Kalifornijos mirė nuo COVID–19 sukeltų komplikacijų, taip ir nespėjusi ant rankų paimti savo naujagimės dukros. Gimusi mergaitė iškart nuo motinos buvo atskirta, siekiant apsaugoti kūdikį nuo užsikrėtimo.
Vanessa Cardenas Gonzalez (33) iš Kalifornijos teigiamo koronaviruso testo sulaukė besilaukdama dukrytės. Du sūnus jau turėjusi moteris virusu užsikrėtė paskutiniais nėštumo mėnesiais.
2-metės bėrimai išdavė kraupią ligą: teko amputuoti abi kojytes
Viena motina atskleidė, kad jos vos 2-ejų metų dukrelei teko amputuoti kojas dėl meningito sukeltų pasekmių.
Restorano vadovė Irisa Kelly (27) iš Niujorko, JAV, pastebėjo, kad jos dukrelei pasireiškė aukšta kūno temperatūra, mergaitė pasidarė vangi, o jos kūną nusėjo raudoni taškeliai. Ji skubiai nuvežė dukrą į ligoninę, kur mergaitės gyvybė pakibo ant plauko, o galiausiai teko amputuoti ir jos kojytes.
Dabar jau trejų metų Riley turi kojų protezus ir lanko vaikų darželį.
Dėl koronaviruso komplikacijų mirė Serbijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas
Serbijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Irenėjus mirė dėl koronavirusinės infekcijos komplikacijų būdamas 90 metų, penktadienį pranešė valstybinė televizija RTS.
Bažnyčios vadovas nuo lapkričio 4 dienos buvo gydomas specializuotoje Belgrado ligoninėje, kai jam buvo testu patvirtinta COVID-19.
Ketvirtadienį buvo pranešta, kad dvasininko sveikatos būklė pablogėjo, jam buvo pradėtas dirbtinis plaučių ventiliavimas.
Telšiškės gimdymas pasibaigė pašalinta gimda: daugiau vaikų susilaukti nebegalės
Kalbantis su Telšiuose gyvenančia Akvile Ružauskienė (37), šalia girdisi vaikų krykštavimas ir juokas, o pati moteris šypsodamasi sako, kad ramiai pasikalbėti auginant 3 atžalas, yra pakankamai sudėtinga. Tačiau iš pirmo žvilgsnio džiaugsmo kupina jos kasdienybė slepia itin skaudžias patirtis.
Medikus stebina sužeistų motociklininkų norai: kartais prašo net nekirpti aprangos
Pastaruoju metu vis dažniau galima išgirsti apie skaudžias avarijas, į kurias patenka motociklininkai. Nelaimingi atsitikimai dažnai baigiasi sunkiomis traumomis, o kartais ir mirtimis. Kokius sužeidimus dažniausiai patiria į avarijas patekę motociklininkai, kiek gali trukti gijimo procesas ir kodėl specialios aprangos ir apsaugos padeda ne visada, naujienų portalui tv3.lt pasakoja Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius.
Gydytojai įspėja dėl gripo – susirūpinkite, jei pasirodė toks šlapimas
Net jei įprasta, kad gripas šalį aplanko kiekvieną šaltąjį sezoną, neretai ši liga gali būti labai klastinga ir kaip reikiant „išderinti“ visą organizmą. Viena dažniausių žinoma šios virusinės ligos komplikacijų – plaučių uždegimas, taip pat – širdies pažeidimai. Tačiau ne mažiau gripo virusas pavojingas ir dar vienam organui – inkstams.
VUL Santaros klinikų Nefrologijos centro vadovas prof.
Nuo gripo mirė jau 5 lietuviai: specialistė siunčia skubų perspėjimą
Per šį gripo sezoną dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė jau penki asmenys. Du iš šių atvejų buvo Panevėžio apskrityje, trys – Vilniaus apskrityje. Dalies jų atveju yra tęsiamas epidemologinis tyrimas. Tuo metu NVSC specialistė Biruta Zdanevičienė perspėja lietuvius kuo greičiau kreiptis į gydytojus, jeigu temperatūros nepavyksta numušti bent tris paras.
Naujagimės mamą šokiravo medikų elgesys: po Cezario pjūvio – žaizda dukros veide
Mama buvo šokiruota, kai pamatė, kad jos pirmagimės dukros veide – žaizda, o tai nutiko Cezario pjūviu metu, medikams netyčia skalpeliu prilietus vaikelio veidą.
Darija Kadochnikova (19) iš Rusijos, buvo priblokšta, kai jai buvo pranešta, jog dėl pasikeitusios vaiko padėties gimdoje, jai teks atlikti Cezario pjūvį. Nors mergina planavo gimdyti natūraliai, tačiau jai sakė, kad tai būtų per daug pavojinga.
Itin pavojingą ligą maišo su bronchitu: pasekmės gali būti mirtinos
Plaučių uždegimas – sunki ūminė liga, kuri nepradėta laiku gydyti gali sukelti sepsį ar net mirtį. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet sergantieji šia supainioja ją su kita virusų sukeliama liga bronchitu. Kuo skiriasi šios ligos, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja pulmonologė Aušra Blažienė.
Gydytoja nurodo, kad plaučių uždegimas – tai ūmi infekcinė liga, kurių dažniausia priežastis – virusai ir bakterijos, sukeliantys plaučių audinio uždegimą.
4-metę pakirto užkrečiamas virusas: mama skubiai perspėja
Keturmetė iš Ajovos valstijos JAV nuo gripo vos nemirė ir apako. Jos tėvai perduoda žinutę: skiepykite savo vaikus.
„Jei galiu vieną vaiką apsaugoti nuo susirgimo, taip ir padarysiu.“ – sako Amanda Phillips. – „Siaubinga matyti, kaip tavo vaikas šitaip kenčia.“
Jade DeLucia, kuri šiais metais gripo vakcinos negavo, būtent juo ir susirgo kelioms dienoms likus iki Kalėdų. Tuomet ji dvi savaites praleido intensyvios priežiūros skyriuje, Ajovos universitetinėje „Stead Family“ vaikų ligoninėje.
Pirmoji Alytaus gaisro auka: kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų
Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų, trečiadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pranešime teigiama, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktas patologinis anatominis gaišenos tyrimas.
Lietuvą sukrėtusi namuose gimdyto kūdikio mirtis – aiškėja detalės apie dalyvavusią pagalbininkę
Baisi nelaimė Vilniuje. Per gimdymą namuose po komplikacijų paryčiais mirė naujagimis berniukas. 40-ies gimdyvė į medikų rankas pateko jau tada, kai kūdikio išgelbėti jau buvo neįmanoma. Paaiškėjo, kad gimdyti namuose be medikų priežiūros norėjo pati moteris. Sūnelį ji gimdė vonioje su dulų mokslus baigusia pagalbininke, tačiau niekas nežino, ar ji turi tam tinkamą kvalifikaciją. Incidentą tiria policija.
Ši liga smogia žaibiškai ir be simptomų: lemtingos 24 valandos
Šią savaitę visoje Europoje minima imunizacijos savaitė, skirta atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų profilaktiką.
Meningokoko infekcija yra viena tų ligų, nuo kurios galima apsaugoti savo vaikus vakcinų pagalba, tačiau Lietuvoje vis dar girdime apie tragiškai pasibaigusius atvejus.
Lietuvos gyventojų sergamumas užkrečiamomis ligomis kasmet sudaro nuo 10 proc. iki 20 proc. visų užregistruotų susirgimų šalyje.
Mirtinas virusas pasiglemžė vilniečio gyvybę
Vilniuje dar viena gripo auka. tv3.lt praneša, kad Vilniuje, ligoninėje, nuo gripo komplikacijų mirė garbaus amžiaus vyras, kuriam daugiau nei 70 metų. Šią informaciją patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovas Zigmas Nagys. Patvirtinęs faktą jis pridėjo, kad žmogus buvo neskiepytas. „Tai yra visiškai nauja informacija, vilnietis mirė šiandien, buvo neskiepytas, tai garbaus amžiaus senjoras“, - komentavo Z. Nagys.
Medikė įspėja, kada virusinės infekcijos tampa pavojingos gyvybei
Virusinės infekcijos, nepaisydamos nei amžiaus, nei sveikatos būklės, gali būti negailestingos kiekvienam, tačiau didžiausia rizika – vyresnio amžiaus žmonėms. Šiems ir taip susiduriant su silpstančia sveikata, peršalimas ir kitos virusų sukeliamos ligos bei uždelstas jų gydymas gali sukelti net pavojų gyvybei.
Dar 2 gripo aukos Lietuvoje: smogė be pasigailėjimo
Gripas šiemet smogia negailestingai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovas spaudai Zigmas Nagys naujienų portalui tv3.lt pirmadienio popietę patvirtino, kad dar du suaugę žmonės mirė nuo gripo Vilniuje ir Kaune. „Informacija žinoma tokia, kad nuo gripo mirė du suaugę žmonės. Vienas – Kauno apskrityje, o kitas – Vilniaus. Kol kas detalesnės informacijos, kokios tiksliai buvo komplikacijos ir problemos, neturime“, – sakė Z. Nagys. Šiais metais nuo gripo mirė jau 12 žmonių.
Gripas šalyje smogia visa jėga: to nesitikėjo net medikai
Viena po kitos Lietuvos savivaldybės skelbia gripo epidemiją, mat sergančiųjų tiek, kad medikai vos spėja suktis. Nustatyti tiklią diagnozę kauniečiai pasitelkė ir modernią aparatūrą. O šiųmetis gripas itin pavojingas, kone visiems sirgusiems kilo komplikacijų. Primename, kad antradienį nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai pirmoji gripo auka šį gripo sezoną. Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 d. buvo nustatyta gripo ir plaučių uždegimo diagnozė. Sausio 22 d. moteris mirė.
Sloga ar sinusitas? Nenumokite ranka į šiuos požymius
Vėlyvas ruduo – ligų sezonas, kuomet dažną užpuola peršalimo ligos, galinčios peraugti ir į rimtesnius sutrikimus. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Terapinio gydymo centro vidaus ligų gydytojos Dovilės Volodkovičienės teigimu, atėjęs ruduo dar tikrai nereiškia, kad kelias savaites teks praleisti lovoje – ligų išvengti tikrai galima, tačiau net ir jomis susirgus įmanoma greitai pagyti.
Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas: medikė paaiškino, kodėl susergama net po vakcinos
Prasidėjęs spalio mėnuo, deja, nežada nieko gero: permainingi orai lietuvius gena į poliklinikas, kur dėl varvančių nosių, pakilusios temperatūros ir užsitęsusio kosulio styra eilės. Daugelį lietuvių neramina ir spalio pradžioje paskelbta gripo sezono pradžia Lietuvoje.
Ginekologas atvirai apie abortus: kodėl mūsų šalyje moterys renkasi nutraukti nėštumą
Negimusios gyvybės žūtis – nėštumo nutraukimas, Lietuvoje yra legali, ligoninėse atliekama procedūra, o dažniausiai nutraukti nėštumą moterys nusprendžia dėl to, kad pastojimas buvo neplanuotas. Vis dėlto, gydytojas ginekologas Tomas Lūža tvirtina, kad neretai toks apsisprendimas būna per daug skubotas, neįvertinant galimų komplikacijų, procedūros pasekmių bei kitų galimybių.
Milijonai šių parazitų knibžda tarp mūsų: pasakė, kaip su jais kovoti
Namų dulkių erkučių galima rasti kiekvienuose namuose ir, specialistų teigimu, alergija joms paplitusi plačiai, kuri negydoma gali baigtis pavojingomis komplikacijomis. Šie mikroskopiniai gyviai minta žmogaus odos epidermiu, kuris nusilupa ir lieka patalynėje, ant čiužinio ar baldų. Pasirodo, viename čiužinyje gali slėptis milijonai dulkių erkučių, todėl nesudaryti joms palankių sąlygų daugintis ypač svarbu.
Po žinios apie V.Landsbergio būklę – svarbus medikų perspėjimas
Ketvirtadienio rytą žiniasklaidą pasiekė informacija apie tai, kad ligoninėje atsidūrė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Skelbiama, kad į medikų rankas V.Landsbergis pateko dėl gripo komplikacijų, tačiau jo būklė išlieka stabili. Naujienų portalui tv3.lt V.Landsbergio sūnus Vytautas V. Landsbergis sakė, kad šiuo metu situacija pagerėjusi, prastesnės dienos jau praeityje. „Tėvuką užpuolė dėdė gripas. Labai nemalonus.
Po paauglio mirties Klaipėdoje – skubus specialistų perspėjimas
Lietuvą sukrėtė liūdna žinia iš Klaipėdos. Savo namuose mirė reanimuojamas vos septyniolikmetis paauglys. Jis sirgo ūminiu bronchitu. Apie šią ligą ir dažniausiai pasitaikančias gripo komplikacijas komentuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja med. dr. Ligita Jančorienė. Klaipėdoje vakar savo namuose mirė 17 – metis paauglys. Jis sirgo, karščiavo, šeimos gydytoja buvo diagnozavusi ūmų bronchitą. Policija pradėjo tyrimą nepilnamečio mirties priežasčiai nustatyti.
Medikai negailestingai rėžė: lietuviai patys kalti dėl gripo komplikacijų
Sergamumas gripu ir kitomis peršalimo ligomis grėsmingai auga. Dalis savivaldybių - jau ant epidemijos slenksčio. Medikai įspėja, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – plaučių uždegimas vis dažniau smogia iš pasalų, mat diagnozuoti jį darosi kaskart sunkiau. Pulmonologės kabineto duris praveria Helena. Moteriai įtariamas plaučių uždegimas. Pacientė skundžiasi nugaros skausmais ir nesmarkiu kosuliu. Helena prasčiau pasijuto per Kalėdas. Temperatūra nekilo, tad ir į medikus nesikreipė.
Kūdikis, kuriam prognozavo greitą mirtį, užaugo: jau net turi merginą!
Berniukas, kuriam medikai šiame pasaulyje prognozavo vos valandą, ką tik atšventė savo dešimtąjį gimtadienį. Anglijoje gyvenantis Jamie‘is Danielis gimė 2008 sausio 11 dieną. Pirmąją savo gyvenimo dieną berniukas nesvėrė net kilogramo – vos 900 gramų. Tačiau tai toli gražu nebuvo vienintelis smūgis mažylio šeimai. Jamio smegenys augo ne kaukolėje, bet virš jos. Medikai nesitikėjo, kad kūdikis išgyvens. Tačiau ėmęsi gydymo, įrodė, kad stebuklai egzistuoja.
Gripo pakirsta nėščioji – ligoninėje: susirgimų Lietuvoje tik daugėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje didėja. 2-ąją šių metų savaitę (2018 m. sausio 8-14 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 77,5 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 96,2 atv./10 tūkst. gyventojų.
Lietuvoje daugėja grėsmingos ligos pasekmių: įspėja šią grupę
Gripas – vienas populiariausių sezoninių virusinių susirgimų. Jis nesirenka nei pagal amžių, nei pagal lytį. Praeitą savaitę, pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikų, sergamumas Lietuvoje gripu sumažėjo, bet padaugėjo šios infekcijos komplikacijų. Kas jas sukelia ir kokių rūšių jos būna, komentuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vidaus ligų gydytoja Lina Bukauskaitė.
Gripu sirgusi nėščioji: komplikacijų pavyko išvengti tik per plauką
Neseniai dviejų vaikų mama tapusi Monika Mačiulienė džiaugiasi ant rankų sūpuodama sveiką mergaitę. Tačiau artima moters draugė, nėštumo metu susirgusi gripu, išgyveno neramų laiką. Laimei, komplikacijų tiek jaunai mamai, tiek mažyliui išvengti pavyko. Tačiau tokios istorijos ne visuomet baigiasi sėkmingai. Duomenys rodo, kad 2009-2010 metų gripo epidemijos metu Lietuvoje sirgusioms nėščiosioms sunki ligos forma buvo keturis kartus dažnesnė nei bendrai populiacijoje.