Pulmonologės kabineto duris praveria Helena. Moteriai įtariamas plaučių uždegimas. Pacientė skundžiasi nugaros skausmais ir nesmarkiu kosuliu.
Helena prasčiau pasijuto per Kalėdas. Temperatūra nekilo, tad ir į medikus nesikreipė. Gydytojo duris pravėrė pajutusi skausmą ir pradėjusi smarkiau kosėti. Medikai sako, kad tai vienas iš tų atvejų, kai žmonės perserga viršutinių kvėpavimo takų ligomis ar net ir gripu. O plaučių uždegimas – dažniausia šių ligų pasekmė. Tačiau diagnozuoti plaučių ligą kasmet darosi sudėtingiau.
„Galbūt todėl, kad žmogaus organizmas darosi silpnesnis. Visi sukėlėjai pneumokokai, ar daug kitų, kurie sukelia pneumoniją, darosi gajesni. Atspresni ir antibiotikams“, – sakė pulmonologė Alma Šlamaitė.
Tiesa, Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotoja sako, kad viena iš priežasčių, kodėl plaučių uždegimą nustatyti vis sunkiau, tai besaikis antibiotikų vartojimas.
Todėl plaučių uždegimas gali kamuoti ir be aukštos temperatūros, ir be didesnio kosulio. Ir tik rentgeno nuotrauka gali parodyti – sergame uždegimu ar ne. Ir ypač suklusti gydytojai ragina dabar – it ant mielių augant sergamumui peršalimo ligomis ir gripu. Skaičiuojama, kad pastarosiomis dienomis susirgusiųjų - tris kartus daugiau nei metams prasidėjus. Kai kurie regionai - jau ant gripo epidemijos slenksčio. Didžiausias sergamumas apie Vilnių, Kauną ir Alytų. Mažiausias – apie Varėną.
Viršutinių kvėpavimo takų ligų registruojama taip pat daugiau nei buvo metų pradžioje. Medikai aiškina, kodėl.
Pasirodo, kad susirgti peršalimo ligomis galime ir nuolat liūdėdami. Medikai žaibus laido ir jaunimo pusėn - esą dažnam jaunuoliui noras atrodyti madingai atima sveiką protą, tad jie nemūvi nei pirštinių, nei šalikų ar net ir kojinių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže