kodavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kodavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kodavimas“.

Medikai apie išblaivinimo paslaugas: tai gali baigtis ir mirtimi

Sunkių pagirių gydymas, lašelinės į namus, išblaivinimas nuo trumpalaikio ir ilgalaikio alkoholio vartojimo, profesionali gydytojų pagalba nemigos ir nerimo malšinimas po alkoholio vartojimo – tokių ir panašių siūlomų išblaivinimo paslaugų galima rasti įvairių įmonių interneto puslapiuose ar atskirų asmenų skelbimuose. Vis dėlto gydytojai įspėja – tokias paslaugas teikiančiais asmenimis vertėtų pasitikėti toli gražu ne visais atvejais.

Gydytojas apie alkoholizmą Lietuvoje: gana kalbėti, kad tai – nepagydoma liga

Nors valdžios iniciatyvų pažaboti alkoholizmą šalyje ir raginimų kreiptis pagalbos nestinga, realybė nėra tokia džiuginanti. Kaip rodo tyrimai, besikreipiančiųjų gydytis nuo priklausomybės alkoholiui skaičius mažėja, o ir norintieji tą daryti susiduria su įvairiais sunkumais – prireikia ne tik laukti eilėse, bet ir įveikti baimę, kad atsiras juoda dėmė ligos istorijoje.

Gydantis šias ligas neišvengia „įskaitos“: gauti teises ar įsidarbinti gali tapti sunku

Nors nevengiama garsiai deklaruoti, kad sąlygos gydytis nuo alkoholizmo ir kitų priklausomybių šalyje yra sudarytos ir tereikia noro tuo naudotis, realybė rodo ką kitą. Ne vienam toks savanoriškas apsisprendimas yra atsisukęs kitu galu, mat nors nemokamas gydymas yra garantuojamas, anonimiškai to padaryti nepavyks. O pakliuvus į vadinamąją „įskaitą“ laukia nemalonumai ne tik siekiant gauti vairuotojo pažymėjimą, bet ir integruojantis į darbo rinką.
Aktualijos 2019-10-01

Liaudyje populiaraus kodavimosi nuo alkoholio nebeliks. Sveikatos ministras jį uždraudė

Nuo alkoholizmo gelbėtis kodavimusi tautiečiai ligoninėse nebegalės. Sveikatos apsaugos ministras šį tautiečių pamėgtą gydymosi būdą uždraudė. Esą kodavimas tėra raganavimas ar akių dūmimas, o ne pripažintas gydymas. Kalbinti tautiečiai stebisi. Esą kam uždrausti alkoholikui paskutinę jo viltį išsigelbėti. Netoli Marijampolės, Liudvinavo kaime gyvenantis Vytas neneigia simpatijos alkoholiui. Tačiau vyras sako, kad jei kas pasiūlytų koduotis nuo priklausomybės – gal ir sutiktų.

Siekia išnaikinti vadinamąjį kodavimą – šarlatanų pamėgtą alkoholikų gydymą

Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo centralizuoti penkis Lietuvoje esančius priklausomybės ligų centrus ir išgyvendinti iš jų neaiškias praktikas, vadinamąjį kodavimą ir torpedavimą. Visiems teko girdėti „stebuklingas“ pagijimo istorijas, kuomet buvę alkoholikai teigia užsikodavę. Tačiau medikai tokią praktiką vadina šarlatanizmu.

Buvusiam alkoholikui kodavimas nepadėjo: vyras papasakojo, kaip buvo hipnotizuojamas

Gydytojai sunerimę – alkoholikais tampa vis jaunesni. Tačiau kreiptis profesionalios pagalbos ryžtasi tik trisdešimtmečiai, jaunimas dažniausiai renkasi šarlatanizmu vadinamą kodavimą nuo alkoholio ar rūkimo. Ir kaip sako medikai, ne tik sumokėję didelius pinigus negauna naudos, bet dar ir pakenkia savo psichikai. Nes, kaip sako specialistai – kodavimasis nuo žalingų įpročių turi tik placebo efektą ir ne daugiau. Šio vilniečio veido nepamatysite.

Nuo alkoholizmo užsikodavęs vyras: mano gyvenimas pasikeitė 360 laipsnių

Lietuviai geria daug. Pagal skirtingus duomenis, užimame pirmą- penktą vietą pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą. Specialistai sutaria, kad problemai spręsti pirmiausia reikia riboti alkoholio prieinamumą, tačiau ką daryti su jau geriančiais? Vienas iš būdų – koduotis, tačiau dėl šio būdo gydytojų bendruomenė neturi vieningos nuomonės. Psichiatras Darius Diržys tv3.lt nurodė, kad užsikodavimas – mokslu nepagrįstas metodas, veikiantis tik tuomet, jeigu pacientas patiki gydytojo žodžiais.

„Kodavimas“: ar alkoholikus išgydo mirties baimė?

Priklausomybė nuo alkoholio (alkoholizmas) yra lėtinė įvairialypė liga, apimanti tiek psichologinius asmenybės, tiek fiziologinius organizmo pokyčius. Veiksmingiausias priklausomybės nuo alkoholio gydymo būdas yra kompleksinis, apjungiantis tiek vaistų, sukeliančių alkoholio netoleravimą, slopinančių potraukį išgerti bei stabilizuojančių nervų sistemą, vartojimą, tiek psichologines poveikio priemones, tokias kaip psichologinis konsultavimas, individuali ir/ar grupinė psichoterapija.
2013-08-04

NASA nurodė koduoti informaciją kompiuteriuose

JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) davė nurodymą koduoti informaciją visuose portatyviniuose kompiuteriuose po to, kai buvo pavogtas dar vienas kompiuteris, skelbia BBC. Kol vyksta duomenų kodavimas, personalui draudžiama išnešti kompiuterius, kuriuose yra slaptos su NASA susijusios informacijos. Tai buvo nuspręsta po to, kai dingo kompiuteris, kuriame buvo „slaptos kiekvienam suprantamos informacijos“. Per pastaruosius metus įvyko ne vienas toks incidentas.
2012-11-15

Sukurti akustiniai brūkšniniai kodai

Naujos identifikavimo technologijos, pavyzdžiui, NFC (Near field communication) – artimo lauko ryšio, leidžiančio netoli, keliasdešimties centimetrų atstumu vienas nuo kito esantiems elektroniniams prietaisams keistis duomenimis,  RFID (Radio-frequency identification – radijo dažnio identifikavimas, leidžiantis nuskaityti prekės, turinčios šio standarto žymeklį, informaciją) ar QR (Quick Response Code) dvimačiai brūkšniniai kodai jau tampa kasdienio gyvenimo dalimi.
2012-10-16
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa ir mitai apie alkoholizmą

Gydytojai pastebi, kad klaidingos nuomonės apie alkoholio poveikį ir žalą vis dar gajos. Jie įsitikinę: jei daugelis iš mūsų žinotų tiesą, narkologai tikrai turėtų mažiau darbo. Pasak „Ąžuolyno“ klinikos gyd. psichiatro Dainiaus Stasiūno, dabar Europoje 90 proc. suaugusių žmonių vartoja alkoholį. Apie trečdalį vyrų ir dešimtadalį moterų viršija saugų vartoti alkoholio kiekį. Apie 10-15 proc. iš jų yra priklausomi nuo alkoholio.
2011-12-08

Telecentras didina DVB-T siųstuvų galią

Besirengdamas analoginės antžeminės televizijos išjungimui, Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pranešė didinantis skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) siuntimo stočių galias. Pasak Telecentro atstovų, dvigubai galingesni siųstuvai pradėjo veikti Vilniuje ir Druskininkuose, naujus siųstuvus planuojama įrengti Šalčininkuose, Švėkšnoje (Šilutės r.) ir kitur. „Mūsų bendrovės tinklais skaitmeninė antžeminė televizija pasiekiama jau daugiau nei 90 proc.
2011-10-11
Į viršų