Nes, kaip sako specialistai – kodavimasis nuo žalingų įpročių turi tik placebo efektą ir ne daugiau.
Šio vilniečio veido nepamatysite. Daugybę metų kovojęs su priklausomybe nuo alkoholio, jis švenčia pergalę prieš ligą, bet nenori būti matomas. Sako nukentėtų ir taip, per jį daugybę metų kentėję artimieji.
Tačiau vyras ryžtasi atvirai prisipažinti apie du bandymus koduotis nuo amžiaus rykšte vadinamo alkoholizmo. Buvusiam alkoholikui buvo taikyta hipnozė, tačiau abiem kartais, kodavimas nedavė jokių norimų rezultatų. Ir vėl buvo grįžta prie taurelės.
„Atėjo man tas noras. Kurio aš nevaldau. Ir buvo renginys. Paragavau alaus. Ir dar tada tiesa, mes buvom su draugu, tą padarę. Aš paragavau alaus ir niekas nesidarė“, - sakė vyras.
Vyras nuotrupomis prisimena ir kaip buvo hipnotizuojamas.
Vilnietis nežino nė vieno atvejo, kai koduojamieji įvairiais būdais - hipznoze, įsiūta ampule, žolelėmis ar net gi akių obuolių spaudimu pasveikdavo nuo alkoholizmo. Tą patį tvirtina ir kiti gatvėje sutikti, kodavimą išmėginę žmonės ar jų artimieji.
O kai kam mėginimas gydytis kodavimais, o ne kreiptis į specialistus baigėsi šeimos iširimu. Kristina mažylę augina viena. Nes geriančio vyro namie negalėjo pakęsti. Moteris dėl vaiko vengia rodytis. Bet sako, kad jokie kodai neveiks, jeigu žmogus pats nenorės atsikratyti priklausomybės.
Mėginame išsiaiškinti ką koduotojai pažada turintiems priklausomybių, kad jais tuoj pat patikima.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: