kepenų suriebėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kepenų suriebėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kepenų suriebėjimas“.
Suriebėjusias kepenis išduoda vos keli ženklai: pastebėkite laiku
Suriebėjusios kepenys, arba hepatosteatozė – viena iš tų ligų, kurių žmonės dažnai nepastebi metų metus. Ši būklė gali būti pavojinga, tačiau gera žinia – ji gydoma.
Sužinokite, kas sukelia kepenų suriebėjimą, kokios grėsmės laukia ir kaip išvengti komplikacijų.
Pažeistas kepenis išduoda šie ženklai: ragina nedelsti ir pastebėti laiku
Kepenų suriebėjimas – kepenų liga, kuriai būdingas per didelis riebalų kaupimasis kepenyse. Skiriami du ligos tipai: alkoholinis ir nealkoholinis, kuris ir kelia didžiausią rūpestį savo augimo mastais visame pasaulyje.
LSMUL Kauno Klinikų Gastroenterologijos skyriaus vadovė doc. Irena Valantienė papasakojo plačiau apie kepenų suriebėjimą, simptomus bei gydymą.
Šie produktai – kepenų žudikai: išmeskite kuo greičiau
Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus vidaus organų, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis tik dėl netinkamų gyvenimo būdų pasirinkimų kepenys kenčia ir tam didelę įtaką turi mūsų mityba.
„Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės teigimu, nesveika mityba ir žalingi įpročiai gali sukelti įvairias kepenų ligas, todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, o kad kepenys būtų sveikos, naudinga racioną praturtinti tam tikrais produktais, o kai kurių vengti.
Šie produktai – tikras nuodas kepenims: vartokite kuo mažiau
Ar kada nors galvojote apie savo kepenų sveikatą? Galbūt tai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą galvojant apie sveiką gyvenseną, bet patikėkite, jos yra labai svarbios! Jūsų kepenys yra vienas svarbiausių kūno organų.
Jos yra atsakingos už toksinų filtravimą ir atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant tinkamą organizmo funkcionavimą. Sveikos kepenys yra labai svarbios gerai bendrai savijautai, o mityba vaidina lemiamą vaidmenį, kad jos veiktų optimaliai.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: sveikata jums padėkos
Daug maisto produktų ir gėrimų, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, žalioji arbata, uogos, alyvuogių aliejus ir česnakas, gali padėti apsaugoti kepenis.
Kepenų sveikata yra labai svarbi bendrai sveikatai. Nesveikos kepenys gali sukelti kepenų ligas ir medžiagų apykaitos sutrikimus, rašoma medicalnewstoday.com.
Nors visų rizikos veiksnių suvaldyti neįmanoma, tam tikrų maisto produktų ir gėrimų vartojimas gali padėti stiprinti kepenų sveikatą.
Šie produktai – grynas kepenų nuodas: išmeskite kuo greičiau
Kepenų suriebėjimas yra dažnai pasitaikanti būklė, kuriai būdingas riebalų kaupimasis kepenų ląstelėse. Prie šios ligos išvešėjimo smarkiai prisideda netinkama ir nesubalansuota mityba.
Apie tai, kokiais simptomais pasireiškia liga ir kokie maisto produktai gali prisidėti prie kepenų suriebėjimo išvešėjimo, papasakojo „Benu“ budinčios vaistinės vedėja, vaistininkė Laura Kairiūkštienė.
Jaunas, valgo salotas, o kepenys suriebėjusios ir net smogia infarktas: gydytojas pasakė, kodėl taip nutinka
Žmogus gyvena visiškai sveikai, tačiau cholesterolis perteklinis, o kepenys – suriebėjusios. Tokiais pasitaikančiais atvejais pasidalinęs gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus įspėja, kad suriebėjusių kepenų liga šiandien vis dažniau užklumpa net jaunus žmones. Ir to priežastis – tikrai ne besaikis alkoholio vartojimas.
Gydytojas pasakojo, kad kepenų suriebėjimas šiandien pacientams diagnozuojamas pakankamai dažnai.
Kuo greičiau išmeskite 1 produktą: jis sukelia kepenų suriebėjimą
Kepenų suriebėjimas – kepenų ligas skatinanti būsena, kuri yra susijusi su mitybos ir gyvensenos ypatumais. Iš pradžių žmogus kepenų suriebėjimo simptomų nejaučia, o dėl to negydoma liga gali komplikuotis – išsivystyti kepenų cirozė ar vėžys.
„Kepenys – ne vamzdis, kad valytum“: siunčia įspėjimą maisto papildų ir detokso gerbėjams
Internetui atvėrus naujas galimybes dalis žmonių atsakymų apie savo sveikatos būklę ir bendrai sveikatinimąsi mieliau ieško ten, o ne specialisto kabinete. Gydytojai gi perspėja, kad savarankiškai nusprendus vartoti maisto papildus, juo labiau ieškoti kažkokių detoksikuojančių priemonių, viskas gali baigtis ir reanimacijoje.
Kaip išvengti šio amžiaus rykštės – kepenų suriebėjimo: medikės sugriovė mitą, kad serga tik nutukę
Mitas, kad tik nutukę ar antsvorį turintys žmonės serga kepenų suriebėjimu (steatoze). Gydytojai konstatuoja, kad šią diagnozę išgirsta ir jauni, sportuojantys žmonės, net vaikai. Iš viso suriebėjusias kepenis turi apie 30 proc. žmonių. Kas padėtų išvengti kepenų suriebėjimo ir ar galima tai išgydyti?
Gydytojai perspėja, kad su mitybos ir gyvensenos ypatumais susijusios suriebėjusių kepenų ligos vystosi pamažu, todėl iš pradžių žmogus simptomų nejaučia.
REKLAMA
REKLAMA
Gydytoja atskleidė, kas sukelia kepenų suriebėjimą: skubiai nustokite tą daryti
Nors kepenys yra savaime atsinaujinantis organas, būtent kepenų ligos kasmet nusineša apie 2 milijonus gyvybių pasaulyje. Alkoholis, riebus maistas, neracionalus vaistų vartojimas, įvairūs sveikatos sutrikimai neretai priverčia sveikas kepenis dirbti sunkiau filtruojant kraują ir toksinus, todėl kepenų pažeidimai sunkėja, o organizmas pamažu nuodijamas.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus kūno organų, atliekantys daugybę funkcijų, nuo kraujo valymo iki medžiagų apykaitos reguliavimo. Tačiau įvairūs veiksniai, įskaitant netinkamą mitybą, per didelį alkoholio vartojimą, gali sukelti kepenų suriebėjimą.
Apie šios būklės prevenciją, gydymą ir diagnozavimą tv3.lt naujienų portalui komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė.
Suriebėjusias kepenis išduoda 5 ženklai: nenumokite ranka
Augant sergančiųjų kepenų suriebėjimu skaičiui, gydytojas įspėja apie šios būklės keliamus pavojus sveikatai. Jo teigimu, suriebėjusias kepenis išduoda penki ženklai – pastebėję juos nedelskite.
Kepenys yra vienas iš gyvybiškai svarbių organų, atsakingų už daugiau kaip 500 žmogaus organizmo funkcijų, todėl svarbu užtikrinti gerą kepenų veiklą, nes bet kokios su kepenimis susijusios komplikacijos gali būti labai pavojingos.
Kepenų suriebėjimą išduoda šie simptomai: pastebėjus skubėkite pas gydytoją
Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus kūno organų, atliekantys daugybę funkcijų, nuo kraujo valymo iki medžiagų apykaitos reguliavimo. Tačiau įvairūs veiksniai, įskaitant netinkamą mitybą, per didelį alkoholio vartojimą, gali sukelti kepenų suriebėjimą.
Apie šios būklės prevenciją, gydymą ir diagnozavimą tv3.lt naujienų portalui komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Ovidija Savickaitė ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė.
Šie produktai kenkia kepenims: atsisakykite kuo greičiau
Kepenys atsakingos už daugybę funkcijų ir tinkamai jomis nesirūpinant gali kilti įvairių komplikacijų ir rimtų sveikatos problemų. Todėl specialistai ragina atsisakyti kai kurių produktų, nes jie kenkia kepenims.
Vienos iš pagrindinių kepenų funkcijų yra pagalba virškinant suvalgytą maistą ir toksinų filtravimas iš organizmo.
Unikauskas atsakė į laidos žiūrovės klausimą: štai, kas sukelia kepenų suriebėjimą
Lietuvos mylimiausiu daktaru vadinamas profesorius Alvydas Unikauskas „Kviečiame daktarą“ laidos metu atsakė į Daivos iš Kauno užduotą klausimą ir atskleidė, kas sukelia nealkoholinį kepenų suriebėjimą.
Kalta netinkama mityba
Daiva iš Kauno klausia: „Daktare Unikauskai, gavau iš medikų tokią diagnozę: kepenų suriebėjimas (trečia stadija) ir autoimuninis hepatitas. Gal galėtumėte papasakoti plačiau apie šią diagnozę, mitybą ir kaip toliau gyventi? Iš anksto dėkoju.
Unikauskas atskleidė tiesą: štai, kas sukelia kepenų suriebėjimą
Kepenų suriebėjimas – šių laikų rykštė, netinkamo gyvenimo būdo pasekmė, paliečianti vis daugiau žmonių. Profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kokios priežastys dažniausiai lemia kepenų suriebėjimo išsivystymą ir patarė, kaip jas apsaugoti.
Laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Dalia iš Telšių gydytojui A. Unikauskui uždavė daugeliui rūpimą klausimą: „Norėčiau daugiau sužinoti apie kepenų suriebėjimą bei kaip tai gydoma.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga (NASKL) yra terminas, apimantis įvairias ligas, kurias sukelia riebalų kaupimasis kepenyse. Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai – pastebėkite juos laiku ir nenumokite ranka.
Ankstyvosios NASKL stadijos nesukelia jokios didelės žalos, tačiau jei liga progresuoja, ji gali sukelti rimtą kepenų pažeidimą, įskaitant kepenų cirozę, rašo mirror.co.uk.
Sutriko skydliaukės veikla? Unikauskas patarė, ką daryti
Nuo skydliaukės sutrikimų Lietuvoje kenčia net 28 proc. žmonių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene papasakojo, kaip sau padėti ir stabilizuoti šio organo veiklą.
Skydliaukės hormonams reikalingos sveikos kepenys
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog sutrikus skydliaukės veiklai, būtent šį organą ir reikia gydyti.
Suriebėjusias kepenis išduoda 6 požymiai: pajutę nedelskite
Alkoholio sukelta kepenų suriebėjimo liga turi kelias stadijas, tačiau tam, kad pasireikštų ligos požymiai, kepenys turi būti smarkiai pažeistos.
Alkoholio sukelta kepenų suriebėjimo liga gali atsirasti dėl besaikio alkoholio vartojimo, tai yra, kai žmogus per trumpą laiką suvartoja didelį kiekį alkoholio.
Ši liga taip pat gali išsivystyti, jei asmuo daugelį metų vartoja daugiau alkoholio nei rekomenduojama. Rekomenduojama suvartoti iki 14 alkoholio vienetų per savaitę.
Kepenų suriebėjimą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Kepenys – didžiausias vidaus organas, kuris atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Visgi, retas susimąsto, kad netinkami gyvenimo būdo pasirinkimai stipriai apsunkina jų veiklą ir gali baigtis kepenų suriebėjimu, kuris sukelia daugybę organizmo problemų. Pasak Vilniaus „InMedica“ klinikų šeimos gydytojo Rimgaudo Vincevičiaus, tai, ką dedame į burną, gali išderinti visą šio organo darbą ir skatinti riebalų kaupimąsi kepenų ląstelėse.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenys – didžiausias vidaus organas, mūsų organizme atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, tačiau retas susimąsto, kad netinkami mūsų gyvenimo būdo pasirinkimai gali trikdyti jų veiklą ir galiausiai baigtis kepenų suriebėjimu. Ši būklė, nesiimant jokių veiksmų, gali negrįžtamai pakenkti sveikatai.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga (NASKL) – tai terminas, kuriuo apibūdinamos įvairios būklės, kurias sukelia kepenyse susikaupę riebalai.
Sveikose kepenyse riebalų turėtų būti labai nedaug arba jų visai nebūti, tačiau NHS duomenimis, vien Jungtinėje Karalystėje maždaug vienas iš trijų gyventojų serga NASKL stadija, kai kepenyse yra nedidelis riebalų kiekis.
Kepenų cirozę išduoda vos keli ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenų cirozė – tai sunkus kepenų randėjimas arba fibrozė. Ji pasireiškia vėlyvoje nealkoholinės kepenų suriebėjimo ligos ir kitų kepenis pažeidžiančių būklių stadijoje.
Cirozės metu atsirandančių randų paprastai neįmanoma pašalinti, tačiau taikant gydymą ligą galima sukontroliuoti. Be nealkoholinės kepenų suriebėjimo ligos, kitos cirozės priežastys gali būti hepatitas, ilgalaikis alkoholio vartojimas ir pirminis sklerozuojantis cholangitas.
Vos 3 ženklai išduoda, kad jūsų kepenų veikla sutriko: pastebėkite laiku
Kepenys yra gyvybiškai svarbus kūno organas, kuris yra atsakingas už daugiau nei 500 funkcijų organizme. Todėl bet kokios kepenų ligos gali turėti rimtas pasekmes. Sunkios stadijos kepenų suriebėjimo ligos simptomai gali atsirasti net ant rankų, perspėja sveikatos apsaugos tarnyba.
Didžiausia rizika susirgti gresia nutukusiems ar turintiems antsvorio, ypač jei svoris daugiausia kaupiasi aplink juosmenį.
Unikauskas apie kepenų suriebėjimo gydymą: padės vienas įprotis
Kepenų ligas, pasirodo, dažnai sukelia papildomų riebalų kaupimasis kepenyse – kepenų suriebėjimas. „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas atskleidžia, kad kepenų suriebėjimas nėra gydomas. Pasak gydytojo, norint išgydyti šią sveikatos problemą, reikia nustoti daryti tai, kas sukėlė kepenų suriebėjimą ir kepenys atsistato pačios.
Pirmoji kepenų suriebėjimo priežastis, žinoma nuo seno – alkoholis.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: įsidėmėkite
Ne veltui sakoma, kad kepenys yra tikra organizmo laboratorija, kuri atsakinga už kelis šimtus skirtingų funkcijų. Būtent dėl šios priežasties kepenų ligos yra vienos pavojingiausių, kadangi gali pridaryti didelės žalos bendrai žmogaus savijautai.
Kepenų suriebėjimą išduoda net keliolika simptomų. Vis dėlto, neseniai buvo atrasta, kad ligą pastebėti padeda ir dar vienas netikėtas simptomas – dantenų kraujavimas.
Naktį vis pabundate panašiu metu? Tai gali išduoti klastingą kepenų ligą
Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga (NAKSL) pradinėse stadijose dažnai nepadaro didelės žalos, tačiau ilgalaikės ligos pasekmės yra itin skaudžios. Šią ligą gali išduoti ir dažnas prabudinėjimas naktį tam tikru metu.
NAKSL susergama, kai kepenų viduje susikaupia riebalines ląstelės, vienokio ar kitokio laipsnio liga serga daugybė žmonių, rašo express.co.uk.
Problemos kyla tada, kai riebalinės ląstelės trukdo organui tinkamai funkcionuoti, nes organizme ima kauptis toksinės atliekos.
Išvardijo maistą, kuris kenkia kepenims: vartokite kuo mažiau
Kepenys – be galo svarbus ir ypatingas organas. Neretai žmonės galvoja, kad kepenys yra paprastas virškinimo organas, tačiau iš tiesų ne veltui jos yra vadinamos „organizmo laboratorija“. Kokį maistą reikėtų valgyti ir ko geriau vertėtų atsisakyti, kad šis, vienas svarbiausių organizmo organų būtų sveikas, vidaus ligų gydytojas Audrius Lekštutis pasidalino su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Šie požymiai išduoda suriebėjusias kepenis: pasitikrinkite, kol nevėlu
Sveikose kepenyse turi būti šiek tiek riebalų, tačiau, kai jų yra per daug, gali prasidėti tokios problemos kaip suriebėjusių kepenų liga, kurią gali sukelti per didelis alkoholio vartojimas ir įvairios ligos, tokios kaip hepatitas C. Tačiau suriebėjusios kepenys gali būti ne tik alkoholį vartojančių žmonių problema.
Šie požymiai išduoda suriebėjusias kepenis: pastebėkite, kol nevėlu
Kepenys mūsų organizme atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Tačiau dažniausiai net nesusimąstome, kad netinkama mityba ar nesubalansuotas gyvenimo būdas gali lemti šio svarbaus organo sutrikimus, kurie vėliau atsiliepia tokiomis ligomis kaip kepenų suriebėjimas.
Apie tai, kokie požymiai išduoda suriebėjusias kepenis ir kaip išvengti šios problemos naujienų portalui tv3.lt papasakojo Vilniaus Santaros klinikų gydytoja gastroenterologė Gabrielė Agnietė Milaknytė.
Šie simptomai išduoda kepenų suriebėjimą: įsidėmėkite
Suriebėjusių kepenų liga pradinėse stadijose gali neturėti požymių. Kepenų ligos būna dviejų pagrindinių formų. Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga (NAFLD) – tai riebalų kaupimasis kepenyse. Taip pat galite susirgti su alkoholiu susijusia kepenų liga, tai yra, kepenų ciroze, kurią sukelia per didelis alkoholio vartojimas.
Klivlando klinika paaiškina, kad kepenų ligos yra dažna būklė, kurią sukelia papildomų riebalų kaupimasis kepenyse, rašoma express.co.uk.
Šie ženklai atskleidžia, kad jūsų kepenys suriebėjusios: nenumokite ranka
Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga sukelia daugybę neįprastų simptomų, kuriuos reikia žinoti. Keista, bet būklė, kuri, kaip žinoma, dažniau užklumpa tuos, kurie kovoja su antsvoriu, gali pasireikšti svorio kritimu.
Nealkoholinis kepenų suriebėjimas – įvairių būklių, kurias sukelia riebalų kaupimasis kepenyse, apibūdinimas.
Kepenų suriebėjimą gali išduoti keli ženklai: pasitikrinkite laiku
Nealkoholinė riebalinė kepenų liga baisi tuo, kad jos simptomai nepasireiškia iki pat vėlyvosios stadijos. Paskutinėje šios ligos stadija, dar vadinamoje kepenų ciroze, gali prireikti ir kepenų transplantacijos. Štai kokie yra pagrindiniai nealkoholinės riebalinės kepenų ligos požymiai ir kaip juos atpažinti.
Nealkoholinė riebaline kepenų liga (NARKL) apibūdinami keletas sutrikimų, kuriuos sieja viena – riebalų sankaupos kepenyse. Tuo tarpu sveikose kepenyse riebalų turėtų būti labai nedaug.
Šie ženklai išduoda suriebėjusias kepenis: pastebėkite laiku
Kaip ir daugumos ligų atveju, yra tam tikrų svarbių etapų, kai galima kažką pakeisti, siekiant sumažinti ligos sunkumą. Trečiojoje suriebėjusių kepenų ligos stadijoje žmogus yra ties cirozės slenksčiu ‒ tai vėlyvos stadijos liga, kai sveikas kepenų audinys pakeičiamas randu, o kepenys pažeidžiamos visam laikui.
Kokius simptomus galima pastebėti prieš tai ir kaip juos pakeisti? Pacientai, sergantys kompensuota ciroze, vidutiniškai išgyvena ilgiau nei 12 metų.
Kepenų suriebėjimą gali išduoti keli ženklai: gydytoja pasakė, ką daryti
Kepenys – vidaus organas, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis dėlto, kartais nė nesusimąstome, kad mūsų gyvenimo būdas kepenims kenkia, ko pasekmė gali būti kepenų suriebėjimas.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja gastroenterologė doc. dr.