jav bvp

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jav bvp“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jav bvp“.

IIF: pasaulio ekonomika 2020 metais smuks 1,5 proc.

Toliau plintant naujajam koronavirusui, pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metais gali smukti 1,5 proc., prognozuoja Tarptautinių finansų institutas (IIF). „Per kelias pastarąsias savaites pasaulio ekonomikos augimo prognozę sumažinome nuo 2,6 iki 0,4 proc., tačiau COVID-19 pandemija, OPEC kainų karas ir didėjantys kreditavimo sunkumai išsivysčiusiose ir besivystančiose rinkose ir toliau iš esmės keičia padėtį“, – rašoma IIF parengtoje ataskaitoje.
2020-03-27

JAV ekonomika gali susitraukti ketvirtadaliu

JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“ apklausti pirmaujančių investicinių bankų ekonomistai iš esmės pakeitė savo makroekonomines prognozes ir dabar numato, kad Jungtinėse Valstijose artimiausiais mėnesiais bus prarasti milijonai darbo vietų, o bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ir galbūt trečiąjį ketvirtį smarkiai kris. Pagal pesimistinį scenarijų, BVP antrąjį ketvirtį smuks vidutiniškai 10 proc., o pagal optimistinį – vidutiniškai 4 procentais.
2020-03-23

G20: kyla rizika ekonomikos augimui

Didžiojo dvidešimtuko (G20) finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai pasibaigus Buenos Airiuose savaitgalį įvykusiam aukščiausiojo lygio susitikimui įspėjo, kad „padidėjusi įtampa pasaulio prekyboje ir geopolitinė įtampa“ kelia naują riziką pasaulio ekonomikos augimui.
2018-07-23

Rusija grįžta prie senųjų įpročių

Maždaug prieš 10 metų „Stratfor“ išspausdino seriją straipsnių apie istorinį Rusijos pakilimų ir nuosmukių ciklą. Tuo metu Rusija buvo aukščiausiame savo pakilimo lygmenyje, laikydama save stabilia ir tvirta valstybe. Šiandien ji sparčiai juda link kito, nemalonesnio lygmens. Ta strategija, kuri kadaise atgaivino šalį, darosi vis mažiau efektyvi, tai verčia Rusiją ir jos lyderius šalies viduje ir užsienyje veikti agresyviau. Nors vis dar jaučiasi stipri, ji nebegali veikti iš jėgos pozicijų.
2016-11-20

JAV ekspertų nuomone, „viską žinantys“ apie Donaldo Trumpo būsimą valdymą yra melagiai

Amerikos ekonomika veikiausiai įžengs į naują erą po to, kai į Baltuosius rūmus įžengs Donaldas Trumpas, kurį amerikiečiai praėjusią savaitę išrinko naujuoju prezidentu, rašo amerikiečių laikraštis „The Wall Street Journal“. Jo apklausti ekspertai mano, kad D. Trumpo politika gali paskatinti spartesnį Jungtinių Valstijų ekonomikos, infliacijos ir palūkanų normų augimą. Tačiau taip pat gali naujų rizikos veiksnių, įskaitant ir tarptautinio prekybinio karo grėsmę.
2016-11-14

Putinas grįžta prie istorinių šaknų

Jau pusę tūkstantmečio Rusijos užsienio politika išsiskiria ambicijomis, viršijančiomis šalies galimybes. Nuo Ivano Žiauriojo laikų Rusija plėtė savo teritoriją vidutiniškai po 130 kvadratinių kilometrų per dieną, o 1900 m. ji buvo ketvirta ar penkta pramoninė pasaulio šalis. Tačiau jos BVP dalis vienam gyventojui tesudarė tik 20 proc. šio Anglijos ir 40 proc. – Vokietijos rodiklio, o vidutinė rusų gyvenimo trukmė buvo 30 metų, vokiečių – 49-eri, o anglų – 52-eji metai.
2016-08-19

Antiglobalisto košmaras, arba „ekonominė NATO“

Susitarimas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) tarp Europos Sąjungos ir JAV neduoda ramybės nei jo šalininkams, nei oponentams. Ir vieni, ir kiti sutaria, kad šis susitarimas taps didelės svarbos geopolitiniu įvykiu. Tačiau jo galimų pasekmių vertinimai smarkiai skiriasi. Derybos dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės dar tebesitęsia.
2015-09-21

„Danske Bank“: prognozuojamas geresnis, nei tikėtasi, JAV BVP augimas

Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas Baigiantis metams laukiama svarbių naujienų iš kelių didžiųjų pasaulio rinkų - JAV, Kinijos bei euro zonos. Kaip ir praėjusią savaitę, daugiausiai gerų žinių tikimasi iš JAV, kur bus skelbiami BVP rezultatai, ilgalaikio prekių užsakymo ir nekilnojamojo turto rinkos rodikliai. Kelios geros žinios iš JAV Paskutinę šių metų savaitė JAV bus gausi makroekonominėmis naujienomis.
2014-12-22

Šią savaitę skelbiami rodikliai gali nulemti tolesnius ECB veiksmus

Šią savaitę investuotojai lauks euro zonos infliacijos bei nedarbo lygio duomenų – vasario mėnesio preliminarus infliacijos įvertis bus vienas pagrindinių rodiklių, kuris nulems Europos centrinio banko (ECB) veiksmus, kaip ateityje skatinti euro zonos ūkį. JAV laukiama naujų būsto pardavimų skaičių. Šį pirmadienį buvo paskelbtas galutinis euro zonos sausio mėn. metinis infliacijos įvertis – jis siekė 0,8 proc. Penktadienį paaiškės preliminarus vasario rodiklis (prognozė – 0,7 proc.

Naujaisiais metais pasaulio ekonomikoje – geros naujienos

Šiais metais euro zonoje, kartu ir visoje Europoje, vis dar buvo jaučiamas per ilgai užsitęsusios recesijos šleifas, tačiau antrąjį šių metų ketvirtį Europos ekonomikos dangus pradėjo giedrytis. Panašiai situacija klostėsi ir kitoje Atlanto pusėje. Tad įvertindami besibaigiančius metus ir piešdami kitų metų pasaulio ekonomikos paveikslą, galime matyti daugiau šviesių spalvų.
2013-12-17
REKLAMA
REKLAMA

JAV BVP vertė nuo liepos mėnesio išaugs 3%

Turtuolis suvalgė dvi vištas, o vargšas nė vienos, tačiau pagal statistiškai kiekvienas suvalgė po vištą. Ne paslaptis, kad statistika turi labai svarbų vaidmenį mūsų šiuolaikiniame vartotojiškame pasaulyje. Atsižvelgiant į statistinius duomenys, valstybės investuoja, žmonės leidžia arba investuoja pinigus, įvairios finansinės struktūros priima savo sprendimus. Valstybiniame lygmenyje – svarbu, kad statistika dažniau būtų teigiama, negu neigiama.
2013-04-24

JAV fiskalinis skardis arba iki susitikimo vasarį

Neseniai prabėgusi naujųjų metų naktis buvo pažymėta fiskalinio skardžio istorijos JAV. Fiskaliniu skardžiu vadiname eilę JAV mokesčių sistemos pokyčių, kurie turėjo įsigalioti nuo sausio 1 d. ir kartu su automatine valstybės išlaidų mažinimo programa būtų reiškę maždaug 3,5 proc. neigiamą įtaką JAV BVP. Recesiją Amerikoje anksčiau ar vėliau būtume pajutę ir Lietuvoje.
2013-01-02

K. Celiešius: kylančios naftos kainos ūkiui kelia grėsmę

Naftos kainos vėl kopia į viršų, keldamos vis didesnę  grėsmę globaliam ekonomikos atsigavimui. Tai verčia  atsigręžti į 2011 metų pradžią, kuomet dėl Europos skolos bėdų ir stipriai brangusios naftos pasaulio ūkį sukaustė sąstingis. Kita vertus, šiuo metu „juodojo aukso“ kainų kilimas yra ganėtinai nuosaikus, todėl brangstanti nafta itin stipraus neigiamo poveikio, tikėtina, nesukels.

Per pirmąjį ketvirtį JAV ekonomika augo 3,2 proc. tempu

JAV vyriausybė pranešė, kad ekonomika per pirmąjį metų ketvirtį paaugo 3,2 proc. tempu, dėka ženkliai išaugusių vartotojų išlaidų. Penktadienio pranešimas įrodo, JAV ekonomikos atsigavimas tęsiasi, teigia naujienų agentūra CNBC. JAV ekonomikai atsigaunant po ilgiausio ir giliausio nuosmukio nuo 1930-ųjų, šis ketvirtis buvo trečias paeiliui, kai ekonomika kilo, tačiau augimas buvo silpnesnis nei per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį, kai ekonomika ūgtelėjo 5,6 proc.
2010-05-03

Savaitės pasaulio rinkų apžvalga

Pagalba Graikijai nustelbė žinią apie lėtesnį JAV ūkio augimą, tačiau Vakarų Europos biržos neigiamai sureagavo į blogesnius JAV ūkio duomenis. Japonijos mažmeninės prekybos apimtys vasarį augo sparčiausiai per daugiau nei dešimtmetį. Vengrija gali mažinti bazinę palūkanų normą. Naftos kaina penktadienį smuko. Kinijoje bus pradėta prekyba akcijų indeksų ateities sandoriais.
2010-03-29

Naftos žaliavos kainą lėmė veiksmai Azijos rinkose

Per savaitę „Brent“ naftos kaina Londono biržoje pakilo 3 doleriais. Šiandien jos barelis kainuoja 79,27 JAV dolerius. Pasak „Lietuva Statoil“ Pardavimų ir tiekimo departamento direktoriaus Giedriaus Bandzevičiaus, naftos žaliavos kainos augimą lėmė nerami geopolitinė situacija Artimuosiuose Rytuose dėl tebevykstančios urano sodrinimo programos, taip pat aktyvūs Arabų šalių ir Azijos valstybių veiksmai sudarant būsimus naftos žaliavos tiekimo sandorius, dėl kurių gali kilti kainos Vakarų valstyb...
2010-03-09

Rinkoje dominavo JAV doleris

Penktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje, kaip ir visą savaitę, investuotojai nebuvo linkę prisiimti rizikos, todėl rinkoje dominavo saugesniais laikomi aktyvai ir valiutos. JAV doleris brango prieš pagrindines valiutas, išskyrus Japonijos jeną. Europos ir JAV akcijų rinkų indeksai penktadienį ženkliai smuko žemyn.
2009-11-02

Baltijos šalių biržos sminga žemyn

NASDAQ OMX Vilniaus indeksas ketvirtadienį judėjo priešingai nei kitų Europos šalių indeksai – jis sumažėjo 0,41 proc. Europos akcijų indeksai, visą dieną nedaug kritę, paskelbus JAV BVP trečiojo ketvirčio geresnius nei prognozuota duomenis, ryžtingai augo. JAV ūkiui trečiąjį ketvirtį išaugus 3,5 proc. pagrindiniai akcijų indeksai taip pat kilo. Vilniaus vertybinių popierių biržos apyvarta vėl buvo nedidelė – 2,3 mln. litų, sudaryti 864 sandoriai.
2009-10-29

Šiandien rinką veiks JAV BVP duomenys

Trečiadienį investuotojai toliau buvo linkę atsisakyti rizikingesnių aktyvų, o tai buvo naudinga JAV doleriui, taip pat Japonijos jenai. Labiau pesimistinės nuotaikos rinkoje tvyro nuo pat savaitės pradžios. Rinkos dalyvių tarpe ko gero jaučiasi abejonės dėl realaus JAV ekonomikos atsigavimo, kas turi labai didelės įtakos ir viso pasaulio ekonomikai. Tikėtina, kad dalis investuotojų atsitraukė ir į rinką grįš po naujienų apie III ketv. JAV ekonomikos pokyčius.
2009-10-29

Svaras ženkliai pigo pagrindinių valiutų atžvilgiu

Penktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje didžiausias dėmesys atiteko svarui. Didžiajai Britanijai paskelbus BVP duomenis svaras ženkliai pigo pagrindinių valiutų atžvilgiu. Trečią ketvirtį D.Britanijos ekonomika traukėsi 0.4%, tuo tarpu analitikai tikėjosi, jog ūkis augs 0.2%. Nors ekonomikos smukimas buvo mažesnis nei antrą ketvirtį, tačiau tai neguodė investuotojų. D.Britanijos BVP krito jau šeštą ketvirtį paeiliui.
2009-10-26

Ar versim sistemą aukštyn kojom?

2008 metais ekonomiškai išsivysčiusiame pasaulyje įsiplieskusi finansų krizė, galop smogusi viso pasaulio ekonomikai (2009 metais pirmą kartą po karo pasaulio ekonomika bus nustojusi augti, toliau tebeauga tik gyventojų skaičius), sukėlė radikalią ekonominės sistemos kritiką. Baigėsi „kazino kapitalizmo“, „laisvos rinkos viešpatavimo“, „laisvo kapitalizmo“ epocha – skelbė ryžtingiausi vertinimai.
2009-10-03

Akcijų rinkos koregavosi, JAV doleris brango

Ketvirtadienį pasaulinėje valiutų rinkoje dominavo JAV doleris, kuris brango visų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Kiek prastesni nei tikėtasi makroekonominiai rodikliai paskatino rinkos dalyvius palikti rizikingesnėmis laikomas pozicijas. JAV fondų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P500 vakar smuko atitinkamai 2.09% ir 2.58% - ženkliausiai nuo liepos mėnesio.
2009-10-02

Pesimistiškai nusiteikę ir investuotojai, ir vartotojai

JAV Netikėtai suprastėjus vartotojų pasitikėjimui penktadienį JAV akcijų indeksai ritosi žemyn. Iš viso smuko net 410, o brango vos 79 indekso S&P 500 akcijų. Daugiausia smuko ciklinių pramonės sektorių atstovų – gamybos, medžiagų, energetikos – akcijų kainos. Kalnakasybos milžinės „Alcoa“ akcijos pigo 3,9 proc., o aukso ir vario kasybos bendrovės „Freeport McMoRan“ – 4,3 proc.
2009-08-17

JAV prekybos deficitas – mažiausias per 6 metus

Remiantis penktadienį vyriausybės pateiktais duomenimis, JAV prekybos deficitas sausį sumažėjo 9,7 proc. ir pasiekė mažiausią lygį per daugiau nei 6 metus, praneša CNN. Prekybos departamentas pranešė, kad sausį importas viršijo eksportą 36 mlrd. dol., kai gruodį patikslintas prekybos deficitas sudarė 39,9 mlrd. dol. Neigiamas užsienio prekybos balansas nebuvo tiek daug sumažėjęs nuo pat 2002 m. spalio, kai siekė 35,2 mlrd. dol.
2009-03-17

JAV doleris pabrango daugiau kaip 1,2 proc.

Žvelgiant į pagrindinės valiutų poros grafiką matyti, kad per dieną tiek penktadienį, tiek vakar valiutų kursai beveik nepakito, teigiama „Swedbank“ apžvalgoje. Per abi dienas kartu sudėjus JAV doleris pabrango tik 0,7 proc. Tačiau to negalima pasakyti apie šiandienos JAV dolerio kursą, kuris jau dabar pabrangęs daugiau kaip 1,2 proc.
2009-02-17

JAV ekonomika krito, tačiau mažiau, nei tikėtasi

JAV ekonomika per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį smuko sparčiausiai per 27 metus, tačiau kritimas vis tiek buvo mažesnis nei tikėjosi analitikai. JAV BVP per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį nukrito 3,8 proc. – sparčiausiai nuo 1982 metų pirmojo ketvirčio, kuomet šalies ekonomika susitraukė 6,4 procento. „Reuters“ apklausoje dalyvavę analitikai prognozavo 5,4 proc. nuosmukį. Per visus praėjusius metus bendrasis JAV vidaus produktas išaugo 1,3 proc. – lėčiausiai nuo 2001 metų.
2009-01-30

Baigiantis savaitei pasaulio biržose stiprėja ūkio nuosmukio baimės

Po prastų JAV darbo rinkos ir naujų namų pardavimų duomenų pagrindinių JAV akcijų indeksų vertė vakar smuko apie 3 proc. Šiandien didžiausią įtaką indeksų pokyčiams darys makroekonomikos naujienos ir ypač 15.30 val. Lietuvos laiku skelbiami JAV BVP ketvirtojo ketvirčio duomenys. Jau nuo kitos savaitės prekyba Talino, Rygos ir Vilniaus vertybinių popierių biržose vyks 2 valandomis ilgiau ir tęsis iki 16 valandos.
2009-01-30

Naftos žaliavos kaina nustojo kritusi

Praėjusią savaitę „Brent“ naftos kaina Londono biržoje buvo nestabili, tačiau kito nedaug. Barelis „Brent“ naftos per savaitę atpigo puse JAV dolerio ir šiandien kainuoja 60,51 JAV dolerių. Pasak „Lietuva Statoil“ Rinkodaros departamento direktorės Daivos Jokšienės, naftos žaliavos kainų svyravimus praėjusią savaitę lėmė keletas politinių sprendimų ir oficialių pareiškimų.
2008-11-24

Netikėtų naujienų po G-20 susitikimo Vašingtone nesulaukta

Šeštadienį pasibaigusio G-20 šalių susitikime valstybių atstovai sutarė toliau taikyti tas pačias šalių valdžios institucijų naudojamas ekonomikos skatinimo priemones - koordinuotų ir tuo pačiu metu visose šalyse taikomų sprendimų kol kas neketinama imtis. Japonija, antroji pagal dydį pasaulio ekonomika, praėjusį ketvirtį šalies BVP smukus 0,4 proc. punkto, oficialiai įžengė į recesiją.
2008-11-17

Iškilo pavojus pasaulinės prekybos apimtims

Pasaulinės prekybos apimtys 2009 m. pirmą kartą per 27 metus gali sumažėti. Apie tai San Paule (Brazilija) vykstančiame G20 šalių finansų ministrų susitikime pranešė Pasaulio banko prezidentas Robertas B. Zoellickas. Jo teigimu tokį pavojų kelia globali finansų krizė, jau atsiliepusi pasaulinėms vartojimo apimtims ir tarptautiniams prekybos santykiams. Pasaulio banko vertinimais tarptautinės prekybos prekėmis bei paslaugomis apimtys 2007 m. išaugo 7,7 proc.
2008-11-09

Kazino kapitalizmo nebeliks?

Finansų krizė nežada nurimti. Kai kur ji dar aštrės, beveik visur jos padariniai iki galo irgi apsireikš vėliau. Daugybė žmonių turės nuostolių. Vieniems žlugs viltys įsigyti naujas jachtas ar vilą Monake, kitiems nuostoliai bus mažesni – prapuls tik skolon pirktas namukas, teks kraustytis kur nors į menkesnį būstą.
2008-10-03

Penktadienis Lietuvos ir pasaulio biržose

Šiandien Vilniaus Vertybinių popierių birža nusidažė žalia spalva.  OMXV indeksas pakilo 1,14 proc. iki 424,30 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 5,85 mln. litų, o sandorių buvo sudaryta 682. Brangusių bei pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 14/8. Antrą dieną iš eilės aktyviausiai buvo prekiaujama „Teo“ akcijomis, kurių kaina pakilo 1,50 %, o apyvarta buvo 2,44 mln. litų.
2008-08-29

Ūkio raida žada būti kitokia

Balandžio pabaigoje Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir Europos Komisija (EK) paskelbė savo atnaujintas ūkio raidos prognozes šiems ir ateinantiems metams. Išsivysčiusių šalių ūkio plėtros ateitį teko padažyti tamsesnėmis spalvomis. Mums taip pat. 2001-2003 m. taip nebuvo. Tada ES ir JAV ekonomikos pasuko į gan ryškų augimo lėtėjimą, tuo tarpu Lietuvos ūkis dūmė aukštyn tarsi skubėdamas kuo greičiau atsiimti dėl Rusijos finansinės krizės pasekmių prarastus pusantrų metų.
2008-05-09

Išbrido sausas

Jubiliejų švenčiantis ekspremjeras Adolfas Šleževičius atrodo atjaunėjęs, dar labiau pasitikintis savimi.Adolfas Šleževičius, šešiasdešimtmetį švenčiantis ekspremjeras, praėjus dvylikai metų nuo priverstinio atsistatydinimo iš posto išleido knygą "Metai, kai nebuvo didvyrių". Apie ekspremjerą savaitraštyje “Veidas” pasakoja Jonė Kučinskaitė.

Rekordinis JAV dolerio smukimas

Penktadienio prekyboje euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pakilo iki rekordinės 1,3673 vertės. Tai atsitiko, kai buvo paskelbti duomenys apie JAV BVP būklę pirmame 2007 metų ketvirtyje. JAV vyriausybė pareiškė, kad BVP augimas sulėtėjo iki 1,3 proc. per metus. Lietuvos banko oficialus dolerio kursas, nustatytas gegužės 2 dienai yra 2,5404 litų (pakilo 0,3976 cento lyginant su balandžio 27-a). Paskutinis euro kurso rekordas JAV dolerio atžvilgiu buvo užfiksuotas 2004 gruodžio mėn.
2007-04-27

Valiutų analitikai sutrikę - euro ateitis miglota

Dar praėjusią savaitę valiutų ekspertai pranašavo tolesnį JAV dolerio kurso kritimą, tačiau JAV prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) pareiškimas apie tolesnį stipraus JAV dolerio politikos vykdymą sumaišė visas kortas. Šiuo metu analitikai prognozuoja, jog, nesant aiškių orientyrų, kursų svyravimai šią savaitę priklausys nuo politinių pareiškimų ir naujausių makroekonominių duomenų.
2003-06-03
Į viršų