giedrė poteliūnaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „giedrė poteliūnaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „giedrė poteliūnaitė“.

Kodėl Bangaloro gyventojai turi tik po vieną inkstą

Mūsų laikais organų ir audinių persodinimas išgelbsti tūkstančius žmonių. Tačiau transplantacijai reikalingų organų visiems neužtenka. Tai sudarė sąlygas atsirasti juodajai rinkai ir „transplantacijos turizmui“. Žmogaus organų vagystės atvejis žinomas iš daug anksčiau, negu atsirado transplantacija. Belgijoje, Antverpeno mieste, XVIII amžiaus viduryje pasklido gandai apie paslaptingą vaikų dingimą. Vėliau paaiškėjo, jog vaikus grobdavo turtingi aristokratai, kuriems reikėdavo jų kraujo.

Laimė padovanoti gyvybę

Lietuvoje kasmet atsiranda apie 100–200 žmonių, kuriems reikalinga transplantacija. O per metus būna apie 30–40 mirusių donorų. Taigi kol kas tikimybė atsidurti tarp tų, kurie laukia organo, kur kas didesnė, nei atsidurti tarp donorų. „Esu dėkingas už antrąjį gyvenimą. Po transplantacijos pamačiau, kiek daug jame grožio“, – sakė vyras su persodintomis kepenimis. Dvidešimtmetis vaikinas, 5 metus gyvenantis su persodintu inkstu, mokosi, keliauja, kuria grandiozinius ateities planus, svajoja.

Prezidentės malonės loterijoje – du laimėtojai

Dalia Grybauskaitė pasigailėjo dviejų labai sunkius nusikaltimus padariusių nuteistųjų. Iš viso Lietuvos prezidentai malonę jau yra suteikę 2425 nuteistiesiems. Pagailėjo sunkių nusikaltimų vykdytojų Į prezidentę Dalią Grybauskaitę, tikėdamiesi jos malonės, šį kartą buvo kreipęsi 50 nuteistųjų.

Dingę kaip į vandenį

Šiuo metu laisvėje vaikšto daugiau kaip 2500 nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančių asmenų. Manoma, kad didžioji dalis jų slepiasi užsienyje. 90 asmenų yra ieškoma už įvykdytas žmogžudystes, o pačių ieškomiausių šiuo metu yra 18. Ieškomiausių nusikaltėlių sąrašas yra skelbiamas Policijos departamento tinklalapyje ir sudarinėjamas nuo 2003 metų. Ši idėja pasiskolinta iš JAV, kur Federalinis tyrimų biuras sudaro ieškomiausių asmenų sąrašą su nuotraukomis ir skelbia jį jau daugiau kaip 50 metų.

Vaikai žagina vaikus. Kas toliau?

Menkų bausmių sulaukiantys nepilnamečiai žagina vaikus, drauges ir senutes. Teismuose nagrinėjant išžaginimus, prievartavimus, sveikatos sužalojimus, paprastai teisiamųjų suole sėdi užkietėję nusikaltėliai ciniškais veidais arba prasigėrę, visuomenės paraštėse atsidūrę asmenys. Neįprasta, keista ir šiurpu matyti, kaip už tokius nusikaltimus teisiamas smulkus, susigūžęs vos 14 metų sulaukęs vaikas.

Šviesoforo signalą „matė“ daltonikas

Esate įtariamas nusikalstamos veikos padarymu? Nesijaudinkite – tereikia „liudytojo“, kuris viską „matė“, ir iš balos gali pavykti išlipti sausam... O gal norite praturtėti? Tuomet paliudykite, ko būsite prašomas. Tiesa, nemaža tikimybė, kad vietoj atlygio už melagingus parodymus teks susimokėti baudą. Turbūt ne vienam yra tekę laikraštyje matyti skelbimą, kuriame prašoma atsiliepti asmenis, mačiusius vieną ar kitą nusikaltimą arba eismo įvykį.

Rolandas Michalskis neišvengė bausmės

Skandalingasis Rolandas Michalskis, su kuriuo pažintis buvusiam Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui kainavo postą, išgirdo teismo verdiktą byloje, kurioje buvo kaltinamas savivaldžiavimu ir poveikio nukentėjusiajam darymu.

Automobiliai padeginėjami ir iš keršto, ir dėl pramogos

Policijos suvestinėse pastaruoju metu nuolat mirga pranešimai apie automobilių gaisrus. Liepsnoja ir nauji, ir seni nevažinėjantys automobiliai. Gal tai naujas būdas pasipelnyti, o galbūt vis labiau populiarėjanti keršto forma? Anot Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo skyriaus atstovo Vlado Rakštelio, šiemet iki rugsėjo 14 dienos jau užregistruoti 200 lengvųjų transporto priemonių gaisrų atvejai (pernai per visus metus – 225). Dažniausios gaisrų priežastys būn...

Apynasris smurtautojui – baudos?

Policija yra ne kartą viešai pripažinusi, jog yra bejėgė prieš smurtą šeimoje. Nukentėjusioji pusė gali kreiptis į teismą tik privataus kaltinimo tvarka.

Ateivių invazijos ir dujų atakos

Policininkų pareiga padėti pagalbos prašantiems žmonėms. Tačiau yra nemažai tokių prašytojų, kuriems padėti gali tik medikai, bet kol įstatymai nenumato priverstinio gydymo, tvarkytis su jų prašymais, pareiškimais ir skundais vis dėlto tenka policijai. „Nuo rugsėjo mėnesio mūsų kaime laikas nuo laiko pasirodo žmogus, panašus į buvusį generalinį VSD direktorių poną A. Pocių.
REKLAMA
REKLAMA

Užspeistas į kampą tapo žmogžudžiu

Laukdamas nuosprendžio, Mindaugas Lukošius (19 m.) pastebimai jaudinosi, bet teismas šiam vaikinui buvo gailestingas. Už buvusio motinos sugyventinio Arvydo Leskausko (44 m.) nužudymą M. Lukošius nuteistas 2 metams nelaisvės, bet bausmė atidėta taip pat 2 metams. Teismas pripažino, jog nusikaltimą vaikinas padarė labai susijaudinęs ir ne visiškai galėdamas valdyti savo veiksmus, todėl yra ribotai pakaltinamas.

Sprogimai atima gyvybes ir sugriauna šeimų likimus

Kad uždirbtų bent keletą litų, kai kurie žmonės pamiršta blaivų protą – rizikuodami gyvybe renka ir ardo rastus sprogmenis. Dažnai visa tai baigiasi tragiškai. Rado grybų ir granatų Jonavos gyventojas Anatolijus S. (52 m.) su žmona ir mažamečiais vaikais laisvalaikį dažniausiai leisdavo šalia miesto, Bazailionių kaime esančioje sodyboje.

Sukčių pinklėse patiklių žmonių nemažėja

Policija nuolat ragina žmones būti atsargiem, nepakliūti į sukčių pinkles, tačiau policijos suvestinėse ir žiniasklaidoje kone kasdien skelbiama apie dideles pinigų sumas apgavikams atidavusius žmones. Visais laikais lengvų pinigų ištroškę sukčiai sugalvodavo būdų, kaip juos gauti. Sunkmečiu jie ypač aktyviai “dirba”, o ir vis atsiranda tokių naivuolių, kurie papuola į tuos pačius spąstus.

Mirtis tyko darbo vietoje

Lietuvoje šiais metais darbe žuvo jau 26 žmonės. Bijodami netekti darbo vietos, darbuotojai vengia skųsti darbo saugos pažeidimus inspekcijai, o įvykus nelaimei darbdaviai bando išvengti atsakomybės. Naujausia žinia apie nelaimingą atsitikimą darbe prieš keletą dienų pasiekė iš Prienų rajono Rutkiškių kaimo. Remontuojamoje fermoje statybos darbus dirbęs Antanas Kisielius (39 m.) buvo prispaustas ir mirtinai sužalotas betono luito.

Mirtis užsienyje – ne tik sielvartas, bet ir finansinė našta

Lietuva ir toliau pirmauja pagal emigracijos rodiklius, tačiau retas vykstantis ieškoti laimės į užsienį pagalvoja apie tokią „smulkmeną“ kaip draudimas. Nutikus nelaimei, Lietuvoje likusių artimųjų pečius užgula ne tik netekties skausmas.

Alkoholis toliau šienauja gyvybes

Nuolatinis girtavimas tampa dažniausia nužudymų priežastimi. Pirmoji žmogžudystė Piktagalio kaime (Anykščių raj.) vykusios išgertuvės baigėsi pirmąja šiais metais Anykščių rajone užfiksuota žmogžudyste. Vidmanto Čepelionio (56 m.) namuose Piktagalyje išgerti mėgstantys svečiai lankydavosi gana dažnai. Svetingas šeimininkas jų nevydavo, bet dargi pavaišindavo – tai alumi iš „bambalio“, tai stikliuku baltosios. Tad „šventės“ V. Čepelionio namuose buvo dažnos.

Lėtas teisingumas brangiai kainuoja

Ilgai trunkantys teismai Lietuvai kainuoja labai brangiai. Europos žmogaus teisių teisme mūsų valstybė pralaimėjo dvi bylas ir ieškovams turės sumokėti daugiau kaip 30 000 litų. Lietuvos teismai pažeidinėja Konvenciją Dėl Žmogaus Teisių Konvencijos pažeidimų į tarptautinį Europos teismą buvo kreipęsi Juozas Padalevičius, Aleksandras Voronovas ir Sergejus Vorona.

Tik gimę, o jau nemylimi ir nereikalingi

Tiriant R. Burneikienės naujagimio mirties aplinkybes paaiškėjo, jog buvo ir kitas naujagimis, kurio pirmas ir paskutinis gyvenime matytas vaizdas – srutų duobė. Rasa Burneikienė (30 m.) niekam nepasakojo apie savo nėštumą, bet ir per daug nesistengė plačiais drabužiais maskuoti apvalėjančio pilvo. Visi Kurėjų kaimo (Ukmergės raj.) gyventojai įtarė, kad moteris laukiasi, tačiau R. Burneikienė į visus klausimus ir užuominas atsakydavo tyla arba neigdavo bet kokius įtarimus.

Grybais ir magnetolomis neatsipirksi

Policininkas buvo atviras: beveik visi sulaikyti eismo pažeidėjai siūlo kyšius. Šiaip ar taip, policininkai ne iš visų tuos siūlomus pinigus ima. Patruliai, budintys keliuose, prisibijo slaptų policijos agentų ar komendantų, nors lito spindesiui atsispirti sunku. Juolab dabar, kai galima pasiteisinti – girdi,  krizė, atlyginimai mažėja, o gyventi reikia. Na o per tą krizę policininkams pasiūloma ne tik pinigų, bet ir visokių daiktų ir net... grybų.

Siužeto drama – meilė, mirtis, kalėjimas

Būdamas turtingas, H. T. Mustafa gaudavo viską, ko tik užsigeisdavęs. Tačiau gauti gražuolės jam nepavyko. Mirties bausme nubaustas Egipto milijardierius, nekilnojamojo turto magnatas ir buvęs politikos veikėjas Hišamas Talatas Mustafa (50 m.). Jis pripažintas užsakęs Libano popžvaigždės Suzanos Tamim (31 m.) nužudymą. Popžvaigždė turėjo artimų santykių su vedusiu milijardieriumi, įtakinga valdančiosios partijos figūra ir artimu prezidento sūnaus draugu H. T. Mustafa.

Mylimąją nužudė apsvaigęs nuo narkotikų

Šiemet jau užregistruota 50 nusikalstamų veikų, kurias įvykdė narkotikus vartoję ir nuo jų apkvaitę asmenys. Negalėjo patikėti, kad nužudė Dmitrijus Andreičiukas (27 m.) su drauge Jolanta Kalantaite (26 m.) Klaipėdoje nuomojosi butą, puikiai sutarė ir planavo kelti vestuves. Poros draugai ir artimieji D. Andreičiuką apibūdino kaip ramų ir geros širdies vaikiną, kuris labai mylėjo savo merginą ir stengėsi dėl bendros ateities. Viskas pasikeitė, kai D. Andreičiukas įniko į narkotikus.

Daug nemalonumų dėl mažos žuvelės...

Už brakonieriavimą vandens telkiniuose numatytos baudos nuo 200 iki 700 litų, tačiau kartais brakonieriai sumoka ne tik pinigais, bet ir gyvybe... Praeitą savaitę Kauno mariose buvo rasti Martyno Naujalio (21 m.) ir Ugniaus Zablacko (18 m.) kūnai. Marios juos grąžino praėjus keletui dienų po intensyvių paieškų. Valtis su trimis jaunuoliais apvirto, kai šie traukė tinklus, pilnus žuvies.

Lietuvos teismai gailestingi nusikaltėliams

2008 metais tarp Lietuvos naktinių klubų lankytojų vykdytos apklausos duomenimis, bent kartą gyvenime narkotikus yra vartojęs kas trečias respondentas. Narkotikai mūsų šalyje plinta kaip maras. Populiariausi kvaišalai tarp jaunimo – sintetiniai narkotikai – tokie kaip amfetaminas, metamfaminas, ekstazis. Tarp intraveninių kvaišalų „pirmauja“ heroinas.

Prezidentas tebežlugdo kalinių viltis

Prezidentas Valdas Adamkus nesuteikė malonės nė vienam iš 50 nuteistųjų, kurie laisvės ar gyvenimo be skolų viltis dėjo į šalies vadovą. Ar nusikaltėliai tampa neverti malonės? Prezidentas ir jo patariamasis organas Malonės komisija darosi visai nemalonūs – paskutiniame komisijos posėdyje nei vienam iš 50 nuteistųjų, prašiusių prezidento suteikti malonę, nebuvo atsakyta teigiamai.

Vargana vargetų paskutinė kelionė

Bemaž visose miestų ir miestelių kapinėse galima rasti nedidelį kampelį, kuriame vienas šalia kito supiltus kauburėlius ženklina panašūs mediniai kryžiukai, o kapų nepuošia ištaigingi paminklai, gėlių žiedai ar žvakių eilės. Kone kiekvienas artimųjų kapo lankyti atvykęs gali pasakyti, kad tame kapinių kampe palaidoti pamirštieji -  benamiai, skurdžiai gyvenę ir artimųjų neturėję žmonės.
Į viršų