gatajevai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gatajevai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gatajevai“.
Suomijoje prieglobstį gavę Gatajevai lieka nuteisti dėl smurto prieš globotinę
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį paliko galioti žemesnės instancijos teismų sprendimus, kuriais Suomijoje prieglobstį gavusi čečėnų pora Malikas ir Khadizhat Gatajevai nuteisti dėl buvusios globotinės nežymaus sveikatos sutrikdymo. „Teismai nustatė, kad abu globėjai smurtavo prieš nukentėjusiąją ir dėl to nežymiai sutrikdė jos sveikatą, t. y. padarė jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas.
Čečėnai Gatajevai išteisinti dėl savavaldžiavimo, bet liko bausmė dėl grasinimo nužudyti
Klaipėdos apygardos teismas Suomijoje prieglobstį gavusių čečėnų porą Maliką ir Khadizhat Gatajevus pirmadienį išteisino dėl savavaldžiavimo, bet paliko bausmę už nežymų globotinės sveikatos sutrikdymą bei grasinimą nužudyti.
M. Gatajevas ir jo globotiniai: Lietuvos saugumiečiai – nelaimingi žmonės
Suomijoje nuo Lietuvos valstybės saugumo departamento (VSD) ir neadekvataus prokurorų persekiojimo pasislėpusi čečėnų Maliko ir Chadižat Gatajevų šeima mano, kad prieš juos vykdyta panaši provokacija, kaip ir plačiai nuskambėjusiu Eglės Kusaitės atveju. – Malikai, šiuo metu esate Suomijoje, tačiau teismo procesai Lietuvoje nėra pasibaigę. Kaip dabar jaučiatės? – Kartais būna keblu atsakyti į tokius klausimus. Ne viskas taip lengva. Suomija – gera šalis, gerovės šalis.
Ar Lietuvos VSD seksualiai išdykauja? (papildyta 17:52)
Suomijoje gyvenantys čečėnai toliau didina Lietuvos teisėsaugos gėdą. 2013 metų birželio 4 dieną registruotu laišku čečėnai Chadižat ir Malikas Gatajevai kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinį direktorių Gediminą Griną prašydami pateikti Klaipėdos apygardos teismui pareigūno Donato Šumskio DNR tyrimą. Prašyme teigiama, kad 2008 metais VSD pareigūnai įrengė Gatajevų bute V. Putvinskio g. 66-1 pasiklausymo aparatūrą.
Kas laukia VSD įkaitais tapusių vaikų?
Kai buvo išvežtos į SOS vaikų kaimą, mažiausioms mergaitėms buvo vos penkeri ar septyneri metai. Joms uždrausta bendrauti ir su Gatajevais, ir su kitais šeimos vaikais, su kuriais anksčiau siejo artimas ryšys. Rusija siekia išvežti į Ramzano Kadyrovo valdomą Čečėniją šešis vaikus, kurie po gėdingos Valstybės saugumo departamento (VSD) ir prokuratūros operacijos prieš Grozno angelais vadinamus Chadižat ir Maliką Gatajevus jau daugiau nei trejus metus yra laikomi Vilniaus SOS vaikų kaime.
Prie Lietuvos ambasados Suomijoje – čėčėnų K. ir M. Gatajevų palaikymo akcija
Balandžio 5 d. Suomijos sostinėje Helsinkyje, prie Lietuvos ambasados, grupė aktyvistų surengė Lietuvoje nuteistų Khadizhat ir Maliko Gatajevų palaikymo mitingą.
Pabėgėliai iš Čėčėnijos ir Suomijos piliečiai piketą surengė reaguodami į kovo 30 d. Lietuvos teisėsaugos paskelbtą oficialią poros paiešką. Protestuotojai taip pat piktinosi, esą Vilniaus SOS vaikų kaimo, kur šiuo metu apgyvendinti šeši Gatajevų vaikai, darbuotojai neleidžia jiems telefonu su tėvais kalbėti gimtąją čėčėnų kalba.
Diskutuojama dėl M. ir Ch. Gatajevų globotų vaikų likimo
Šiuo metu šeši čečėnų vaikai nuo septynių iki septyniolikos metų gyvena sostinės „SOS vaikų kaime“ ir nori grįžti pas savo gimines ir tėvus, tačiau Lietuvos valdžia trukdo jiems išvykti į tėvynę.
Kova dėl Gatajevų globotinių likimo keliasi į Vieną
Šiandien prie Lietuvos Respublikos Ambasados Vienoje rengiamas piketas „Užteks luošinti vaikų likimus!“, kuriuo siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės ir valstybės institucijų dėmesį į šiuo metu Vilniaus SOS vaikų kaime esančių Gatajevų globotinių likimą.
Piketą organizuoja Čečėnijos Respublikos koncentracijos (filtracijos) stovyklų kalinių draugijos pirmininkas Vacha Banžajevas.
Drąsiau, generole Grina!
Nuožmus politinis boksas, kur už politiką talžosi Generalinė prokuratūra, Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir valdančioji koalicija išplukdo gerų minčių.
G. Bukauskas: čečėnų pabėgėliai linkę aplenkti Lietuvą
Žinomas visuomenininkas, žmogaus teisių gynėjas Gintautas Bukauskas pastebi, kad Lietuva yra Rusijos informacinio karo lauke ir perspėja, kad viešojoje erdvėje įsitvirtina oficialūs Maskvos primetami stereotipai. – Daug metų dirbate su čečėnų pabėgėliais, netgi turėjote nemalonumų su uoliais Valstybės saugumo departamento antiteroristais. Populiarus klausimas Lietuvoje – kam jums tie čečėnai? – Geras klausimas. Prieš 20 metų tokio net nebūtų kilę.
REKLAMA
REKLAMA
Reikalaujama teisti du prokurorus
Prie Generalinės prokuratūros vykstančio piketo dalyviai ragina generalinį prokurorą Darių Valį kuo greičiau atleisti morališkai ir profesionalai susikompromitavusius prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą.
Neprognozuojama Lietuva
Kai „The Economist“ žurnalistas Edvardas Lucas, niekada nelaikytas Lietuvos ir ypač jos dešiniųjų politikų priešu, pareiškė, kad mūsų šalis yra neprognozuojama, buvo pasipiktinimo ir piktų padžiūgavimų. Tik nelabai pastebėta mėginimo suprasti - kas verčia taip manyti. Prezidentės Dalios Grybauskaitės papurkštavimai į JAV pusę, visiškai nerezultatyvūs (dujos neatpigo) ir net komiški mėginimai pasiglėbesčiuoti su Kremliaus ir Baltarusijos lyderiais - tik viena reikalo pusė.
Grozno angelai. Tarp Lietuvos, Rusijos ir Suomijos
Rusijoje neišleistas į oficialius kanalus kolegos Dmitrijaus Florino tekstas ir video siužetas apie Lietuvos ir anos šalies specialiųjų tarnybų draugystę, apie tyčiojimąsi iš žmonių, apie agentų provokacijas, nuomojamus butus (prisiminkite Kusaitės bylą) ir kitą bjaurastį. Pirma serija:
„Tarp Čečėnijos karų iškilo aštri problema, kuri, deja, niekieno tuomet nebuvo suvokta. Vaikai.
Žuvo daug žmonių, kurie liko sugriautame, degančiame mieste ir buvo palikti patys sau vieni.
Ar Lietuvai teks atsiprašyti čečėnų Gatajevų?
Kauno miesto apylinkės teismas nutarė sustabdyti civilinės bylos, kurioje prašoma nušalinti Maliką Gatajevą nuo šešių vaikų globėjo pareigų, svarstymą. Suomijoje esantys sutuoktiniai Gatajevai viliasi susigrąžinti globotinius.
Kalbama apie Vilniaus „SOS vaikų“ kaime gyvenančius 7–16 metų čečėniukus, karo našlaičius, kurie šiuose globos namuose atsidūrė po 2009 metų sausio 15 dienos.
E. Kusaitės byla: 15 tomų painiavos
Kaip jau rašė „Balsas.lt“, terorizmu kaltinamai Eglei Kusaitei Lietuvos prokurorai reikalauja griežtesnės bausmės, negu Rusijoje kalinamiems tariamiems jos bendrininkams „siuva“ tos šalies teisėsauga.
Iki gyvos galvos
Lietuvos teisėsauga, kaip jau minėta, priskiria negirdėtų gabumų tariamai teroristei E. Kusaitei, neva ketinusiai susisprogdinti kažkur Rusijoje.
Apeliacinis teismas Gataevų bylą perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui
Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė perduoti nagrinėti apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui baudžiamąją bylą, kurioje už savavaldžiavimą buvo nuteisti Khadizhat ir Malik Gataevai (gim. atitinkamai 1964 m. ir 1968 m.).
Prieš tai šią bylą apeliacine tvarka nagrinėjo Kauno apygardos teismas, tačiau jos nuosprendis buvo 2010 m. rugsėjo 25 d. panaikintas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimi konstatavus, kad pažeista nuteistųjų teisė į nešališką teismą.
LAT verdiktas: čėčėnų Gatajevų bylos nagrinėjamas buvo šališkas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) konstatavo, jog nuteistųjų Maliko ir Khadizhat Gatajevų gynėjų kasaciniai skundai yra tenkinami ir jų byla bus nagrinėjama iš naujo. Čėčėnai buvo kaltinami, kad jie esą reketuoja jų namuose Kaune gyvenusius našlaičius, o atsisakiusius mokėti muša ir grasina nužudyti.
Byla perduota apeliacine tvarka nagrinėti iš naujo.
Gatajevai Lietuvoje buvo persekiojami, tvirtina jų remėjai
Į Lietuvą atvykę dėl globojamų našlaičių Kaune terorizavimo teisiamą čečėnų porą Gatajevus palaikantieji lauks galutinio šiandienos Aukščiausiojo Teismo nuosprendžio. Tuo metu teisiama pora pabėgusi į Suomiją, ten prašo politinio prieglobsčio, nes esą Lietuvoje jie buvo persekiojami.
Praėjusį rudenį sutuoktiniai čečėnai Malika ir Chadižat Gatajevai turėjo pasirodyti Kauno teisme, kuris už globojamų na šlaičių iš Čečėnijos terorizavimą skyrė pusantrų metų nelaisvės.
Skandinavų antausis Lietuvos teisėsaugai
Suomijos Aukščiausiasis Teismas atsisakė Lietuvai išduoti už sunkius nusikaltimus mūsų šalyje nuteistus Maliką ir Chadižat Gatajevus. Jų byla, kurioje minimas ir vienas mūsų valstybės saugumo darbuotojas, apauga vis įdomesniais faktais.
Suomijos teismas smogė antausį Lietuvos teisėsaugos sistemai. Iš pradžių Helsinkio, o vėliau ir Suomijos Aukščiausiasis Teismas atsisakė Lietuvai išduoti čečėnus M. ir Ch.Gatajevus.