elektroninė cigaretė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektroninė cigaretė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektroninė cigaretė“.
18-metė pasidalino elektronine cigarete: to, kas vyko toliau, nelinkėtų niekam
Paauglė baiminasi, kad dalindamasi elektronine cigarete užsikrėtė bakterija, nuo kurios vos nemirė.
18-metė Siana Alderton po vakarėlio su draugais užsikrėtė bakteriniu meningitu – reta infekcija, sukeliančia smegenų uždegimą.
Paauglė buvo panardinta į dirbtinę komą ir vos nemirė. Ji mano, kad potencialiai mirtina infekcija užsikrėtė dalydamasi elektronine cigarete.
ES ragina ir lauke uždrausti rūkyti bei garinti
Antradienį Europos Sąjunga (ES) paragino valstybes nares uždrausti rūkyti ir garinti daugelyje lauko zonų, įskaitant žaidimų aikšteles, baseinus ir restoranų terasas, taip būtų tęsiama kova su pasyviu rūkymu.
Neįpareigojančioje rekomendacijoje Europos Komisija (EK) nurodė, kad „aplinkos be dūmų politikos“ išplėtimas geriau apsaugotų žmonių, ypač vaikų, sveikatą.
Dar 7 bendrovėms skirtos sankcijos dėl reikalavimų neatitinkančių el. cigarečių teikimo į rinką
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nuo šių metų pradžios įvertino 7 bendrovių veiklą ir nustatė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimus. Atsižvelgiant į tyrimų metu nustatytas aplinkybes, visoms bendrovėms skirtos sankcijos. Dvi bendrovės – „Ecodumas“ ir „Litradė“ – nubaustos už pakartotinius minėto įstatymo pažeidimus, padarytus per 1 metus.
Kaunietis kaltinamas neteisėtai laikęs elektroninių cigarečių skysčius su kvaišalais
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Kauno rajono gyventojas K. K. kaltinamas dėl neteisėto elektroninių cigarečių skysčių, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos, įgijimo bei platinimo.
Pasak teismo, asmuo kaltinamas, jog neteisėtai įgijo, laikė ir gabeno didelį kiekį psichotropinių medžiagų, turėdamas tikslą jas platinti.
Gyventojus šokiravo vaikiška prekė „Mano pirmasis veipas“: skatina rūkyti ar tik pokštauja?
Kol Lietuvoje draudžiamas vaikiškas šampanas, cigaretes imituojantys saldainiai, elektroninių cigarečių skoniai ir net alkoholio reklama, už šalies ribų atsiranda tokios prekės, kurios vaizduoja „veipinančius“ vaikus.
Nors prekė pateikiama kaip pokštas, lietuvių ji nepralinksmino, priešingai – sukėlė pyktį. Internete tokių žaislų juokelių prikurta ir daugiau, pavyzdžiui, pirmasis vaiko kaljanas, bongas ar plastinė operacija.
TV3 Žinios. Elektroninę cigaretę parūkęs 13-metis – reanimacijoje; Kruvina azero ir ukrainietės meilės istorija Vilniuje; Lietuvoje vis dar veikia nusikalstamos grupuotės
Klaipėdos vaikų ligoninės reanimacijoje ventiliuojamais plaučiais guli narkotikais apsinuodijęs trylikametis. Berniukas neatsispyrė draugų įkalbinėjimams ir išbandė elektroninę cigaretę, kurios skystyje galimai buvo su cheminiais narkotikais sumaišytų skystų kanapių. Po vos kelių dūmų vaikas pasijuto taip blogai, kad net dingo baimė apie viską pasakoti mamai, kuri nepilnametį ir atlydėjo į ligoninę.
Seimas linkęs uždrausti elektronines cigaretes su kvapais ir skoniais
Seime skinasi kelią iniciatyva uždrausti elektronines cigaretes ir pildykles, turinčias pridėtinio kvapo ir skonio, išskyrus tabako.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas po svarstymo ketvirtadienį balsavo 104 Seimo nariai, prieš buvo keturi, o 10 susilaikė.
Nauja iniciatyva Seime: el. cigaretės būtų parduodamos tik vaistinėse ir tik su gydytojo receptu
Lietuvoje jaunimas daug dažniau nei kitose šalyse rūko elektronines cigaretes. Siekiant pristabdyti jų plitimą, siūloma, kad šie gaminiai būtų pardavinėjami tik vaistinėse ir tik su gydytojo receptu.
Atitinkamas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas Seime registravo nemaža grupė parlamentarų su buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga priešakyje.
Seimui – raginimai dar labiau apriboti elektroninių cigarečių su aromatais prekybą
Siekiant dar labiau apriboti elektroninių cigarečių su aromatais prekybą, nuo lapkričio siūloma uždrausti tokias cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame būtų cukraus ir saldiklių.
Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti tokios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 112 Seimo narių, prieš buvo penki, o susilaikė šeši. Toliau pataisas Seimas varstys birželio 20-ąją.
Šie ženklai įspėja apie apsinuodijimą rūkalais: vaistininkas pasidalino patarimais, kaip mesti
Žiniasklaidoje vis skambant istorijoms apie neaiškiomis medžiagomis ar rūkalais apsinuodijusius paauglius, vaistininkas Rimvydas Blynas pataria, kokių veiksmų imtis pastebėjus simptomus ir kaip patiems rūkantiems tėvams rodyti tinkamą pavyzdį, atsikratant šio žalingo įpročio.
Visame pasaulyje, kaip skelbia Pasaulinė sveikatos organizacija, kasmet dėl tabako žalos miršta apie 8 mln. žmonių, iš jų daugiau nei milijonas – pasyvūs rūkaliai.
REKLAMA
REKLAMA
Klaipėdos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl galimai narkotinėmis medžiagomis „papildyto“ skysčio platinimo
Klaipėdos rajono pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, rašoma policijos pranešime spaudai. Įtarimai pareikšti 2003 m. gimusiam vyrui.
2023-05-09 ryte, policijos pareigūnas, Gargžduose pastebėjo tris nepilnamečius, kurių elgesys sukėlė įtarimų.
Elektroninę cigaretę parūkęs Palangos gimnazistas atsidūrė ligoninėje: pavaišino draugas
Vakar Palangos senojoje gimnazijoje – sujudimas. Gimnazijos administracija informuoja, kad galimai parūkius bendraklasio elektroninę cigaretę, psichotropinėmis medžiagomis apsinuodijo paauglys. Teigiama, kad gimnazijos moksleivis buvo išvežtas į ligoninę, įvykiui išaiškinti pradėtas tyrimas.
Policijos akiratyje – mokykla Utenoje: pas 14-metį rasta elektroninė cigaretė su narkotikais
Utenos apskrities policija pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl įvykio, kai pas paauglį buvo rasta elektroninė cigaretė su narkotikais.
Vasario 28 dieną Utenos progimnazijoje 14-metis su savimi turėjo elektroninę cigaretę su skysčiu, kuriame buvo narkotinių medžiagų.
„Paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl šio įvykio, balandžio 20 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 261 str.
19-metis papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“: perspėja visus
Jaunas vyras iš JAV teigia, kad šešerius metus trukęs įprotis „veipinti“ jam skaudžiai atsiliepė – keturis kartus subliuško jo plaučiai. Dabar jo plaučiai atrodo kaip 30 metų rūkiusio asmens.
Dravenas Hatfieldas sakė, kad pradėjo „veipinti“ būdamas 13 metų, jam atrodė, kad tai „madinga“. Jis vienkartinę elektroninę cigaretę surūkydavo per 2-3 dienas, rašo nypost.com.
Tokios cigaretės sukelia mirtį: perspėja kuo skubiau išmesti
Pastaruoju metu stipriai išaugęs elektroninių cigarečių naudojimas. Būtent toks rūkymo būdas itin populiarus tarp moksleivių ir jaunimo. Deja, retas kuris žino, kas iš tikrųjų sudaro tokias populiarias cigaretes.
Narkotikų ir tabako departamentas pasidalijo nuotrauka, kurioje akivaizdžiai parodyta, kas sudaro tokias cigaretes ir skubiai perspėja – jose esančios kancerogeninės medžiagos sukelia ne tik vėžį, bet yra ir mirtinai pavojingos jauno žmogaus gyvybei.
„Veipinantį“ kėdainietį supykdė Lietuvos pašto darbas: „Anekdotas“
Iš užsienio parduotuvės užsisakęs elektroninės cigaretės dalį kėdainietis Dominykas liko nemaloniai nustebęs – jo siunta buvo sulaikyta. Lietuvos paštas teigė, kad prekė – draudžiama siųsti. Kaip vėliau paaiškėjo, įsivėlė paprasčiausia klaida. Susiklosčiusią situaciją pakomentavo ir pašto atstovas.
Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Nepatikimi asmenys“ Dominykas Bagdonas pasidalino istorija, kuri pareikalavo ne tik jaunuolio nervų, tačiau ir gerokai pasigilinti į įstatymus.
Parūkius elektroninę cigaretę 14-metei prasidėjo traukuliai – gydytojai sunerimę: žmogus dėl to gali mirti
Medikai stveriasi už galvų – į jų rankas kone kas dieną patenka narkotinėmis medžiagomis apsinuodiję paaugliai. Šįkart skubios medikų pagalbos prireikė septintos klasės mokinei iš vienos Panevėžio progimnazijos.
Elektroninę cigaretę per pertrauką parūkiusiai septintokei prasidėjo traukuliai, sutriko širdies ritmas. Kad susmukusią mergaitę prilaiko dvi mokinės, per pertrauką pastebėjo mokytoja. 14-metė skubiai išgabenta į ligoninę.
Aiškėja daugiau apie elektronine cigarete apsinuodijusią 14-metę: mokytoja rado susmukusią
Panevėžyje parūkiusi elektroninę cigaretę apsinuodijo 14-metė mergaitė, ji paguldyta į ligoninę stebėjimui.
Kaip pranešė policija, ketvirtadienį, apie 12 val., į Panevėžio ligoninę iš Rožių gatvėje esančios progimnazijos buvo pristatyta nepilnametė. Rožių gatvėje veikia Panevėžio Rožyno progimnazija.
Marijampolėje – apsinuodijusi 15-metė: el. cigarete pavaišino nepažįstamasis
Elektroninės cigaretės ir nelegalūs pavojingi skysčiai su psichoaktyviomis medžiagomis toliau žaloja Lietuvos vaikus. Į Marijampolės ligoninės medikų rankas pakliuvo 15-metė paauglė, kurią elektroninės cigaretės garais pavaišino vaikinas.
Pareigūnai ir medikai įtaria, kad skystyje buvo pavojingų priemaišų, kurias susekti labai sunku, mat Lietuvoje sunkiai pavyksta sustabdyti pavojingų medžiagų prekybą, paaugliai, vaikai dažnai nuodus tiesiog parsisiunčia internetu.
Pareigūnai vyko apžiūrėti „sprogmens“ – supratę, kas tai iš tiesų, nesulaikė juoko
Į policijos pareigūnus kreipėsi gyventojai, kurie pranešė, kad šalia daugiabučio pievoje guli neaiškus daiktas, primenantis sprogmenį. Kadangi situacija skambėjo tikrai grėsmingai ir galėjo turėti baisių pasekmių, policijos pareigūnai vyko į įvykio vietą, o kartu su jais ir TV3 laidos „Farai“ operatorius.
Šiais neramiais laikais piliečiai daug atidesni ir nedelsiant informuoja tarnybas dėl neaiškios situacijos ar įtartinų daiktų.
Elektroninės cigaretės: būdas mesti rūkyti ar nauja grėsmė?
Pastaruoju metu vis dažniau pasirodo informacija visuomenės informavimo priemonėse apie tabako žalos mažinimą. Tabako žalos mažinimo koncepcijos šalininkai siūlo pakeisti žalingą rūkymą į taip pat sveikatai žalingų nikotino turinčių elektroninių cigarečių, bedūmių ar kaitinamųjų tabako gaminių vartojimą.
Elektroninė cigaretė vos nepražudė 23-ejų merginos: įspėja kitus
Moteris įspėja kitus apie neigiamus elektroninių cigarečių rūkymo padarinius po to, kai vieną rytą pabudo „kosėdama krauju“ ir turėjo vykti į ligoninę, rašo theindependent.co.uk.
Universiteto studentė Grace Brassell (23 m.) „TikTok“ tinkle paskelbė vaizdo įrašą iš ligoninės palatos, kuriame ji išsamiai aprašo, kaip „spontaniškai subliuško“ vienas plautis.
Iš Kėdainių mokyklos skubiai į ligoninę išgabenti keli 12-mečiai: „Mokykloje nualpo 3 mokiniai − kažko prisirūkė“
Likimo ironija – vos Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija, vadovaujama vicemero Pauliaus Aukštikalnio, sugriežtino mokyklų kontrolę ir dar kartą paragino visas ugdymo įstaigas imtis nepalyginamai griežtesnių priemonių dėl rūkančių moksleivių bei pareikalavo, kad mokyklų administracijos nedarytų tokiems moksleiviams jokių išlygų ir nutvėrę rūkančius vaikus, paauglius ar jaunuolius nedelsdami apie tai praneštų tiek Vaiko teisių apsaugos tarnybai, tiek policijai, sulaukta dar v...
Mokytojos papasakojo, kaip gaivino klinikinės mirties ištiktą 16-metę: „Tik nori, kad tas vaikas įkvėptų ir gyventų“
Dramatiška istorija supurtė Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos bendruomenę. Niekuo nesiskundžiančią mokinę klasėje staiga ištiko klinikinė mirtis. Jos gaivinti puolė net kelios mokytojos. Medikai aiškina, kad merginos širdį vėl privertė plakti ir gyvybę išgelbėjo tik tinkama ir greita pedagogų reakcija, tačiau iki šiol mokinė gydoma ligoninėje.
Po nelaimės pasklido kalbų, kad širdis sustojo dėl rūkytos elektroninės cigaretės, bet medikai to patvirtinti negali.
16-metei Josvainių gimnazijoje sustojo širdis: tėvai prakalbo apie elektroninę cigaretę
Šešiolikmetė Kėdainių rajono gyventoja Austėja balandžio 27-ąją gali minėti savo antrąją gimimo dieną. Jaunai merginai tądien sustojo širdis. Ir tik dviejų netoliese buvusių angelų – mokyklos pedagogių – dėka, šiandien jauna mergina sveiksta.
Vilniuje gaisrą sukėlė sprogusi elektroninės cigaretės baterija
Vilniuje sprogusi elektroninės cigaretės baterija sukėlė gaisrą.
Pranešimas apie įvykį Kairėnuose, Č. Kudabos gatvėje, buvo gautas penktadienį, 13.40 val.
Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gyvenamojo namo kambaryje sprogo elektroninės cigaretės baterija, patalpoje buvo daug dūmų.
Atvykus ugniagesiams, dūmai tvyrojo visame antrajame namo aukšte, mansardoje ant grindų degė čiužinys.
Per gaisrą aprūko kambarys, apdegė medinė komoda.
Gąsdina nauja tendencija – paauglius klampina į priklausomybę: ypač kaltina elektronines cigaretes su skoniais
Specialistai įžvelgia gąsdinančią tendenciją – nors Lietuvoje rūkymas mažėja visose vyresnėse amžiaus grupėse ir mažėja tradicinio tabako gaminių vartojimas, apie 65 proc. 15–16 m. jaunimo yra išbandę rūkalų. Ypač didelį nerimą kelia šiai amžiaus grupei patrauklių elektroninių cigarečių su skoniais prieinamumas.
Seime skinasi kelią siūlymas uždrausti prekiauti elektroninių cigarečių skysčiais su įvairiausiais skoniais.
Prie vairo užsirūkęs jaunuolis to pasigailėjo – rėžėsi į namą, kuriame buvo 2 vaikai
Vienkartinę elektroninę cigaretę prie vairo užsirūkęs 18-metis rėžėsi tiesiai į namą, kuriame tuo metu buvo 3 žmonės, tarp jų ir 2 vaikai.
Nelaimė JAV Arizonos valstijoje, San Tano slėnio gyvenvietėje, įvyko gruodžio 7-ąją iškart po vidurnakčio. Pinalo apygardos šerifo biuras pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip automobilis buvo traukiamas iš namo.
Nei automobilį vairavęs jaunuolis, nei jo keleivis nebuvo sužaloti. Laimė, sužalojimų išvengė ir name buvę žmonės.
Prastos naujienos egzotinių skonių mėgėjams: žada uždrausti el. cigarečių skysčius su skoniais
Seimas nusiteikęs griežtinti aromatizuotų elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prekybą. Taip siekiama mažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių naudojimą.
Kai kurie parlamentarai įspėjo, kad nustatant šį draudimą, sukuriama dar viena labai pavojinga juodoji rinka, o kiti teigė, kad maloniais kvapais jaunimas skatinamas vartoti nikotiną.
Oficialus pranešimas: Europos rinkoje – pirmoji mirtina elektroninė cigaretė
JAV sveikatos apsaugos pareigūnams nuolatos atnaujinant duomenis apie neįtikėtinai dažnus sunkius plaučių ligų susirgimo ir mirčių atvejus tarp žmonių, kurie naudojo e-cigaretes, įtariama ir pirmoji mirtis nuo Europos rinkoje pardavinėjamos elektroninės cigaretės.
Pirmas toks atvejis Belgijoje: mirties priežastimi tapo elektroininės cigaretės
Belgijoje nuo kvėpavimo sutrikimo mirė 18 metų jaunuolis, kurio mirties priežastį pareigūnai ketvirtadienį susiejo su elektroninių cigarečių rūkymu ir žalingų produktų deriniu elektroninėje cigaretėje.
Panašių atvejų jau yra užregistruota Jungtinėse Valstijose; jie yra siejami su tokoferolio (vitamino E) acetatu, naudojamu elektroninių cigarečių aliejui sutirštinti.
„Nustatytas ryšys su elektroninėmis cigaretėmis.
Įspėja dėl el. cigarečių: mirė jau 7, dar 530 - sunkiai serga
Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos apsaugos pareigūnai atnaujino duomenis apie neįtikėtinai dažnus sunkius plaučių ligų susirgimo atvejus tarp žmonių, kurie naudojo e-cigaretes, rašoma Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pranešime.
Naujausiais duomenimis 38 valstijose nustatyti apie 530 sunkių plaučių ligų atvejų asmenims, kurie naudojosi elektroninėmis cigaretėmis, tarp minėtų asmenų 7 pacientai mirė. Dauguma susirgusių asmenų – jaunesni nei 25 metai.
Aromatizuotų elektroninių cigarečių draudimas skinasi kelią Seime
Seimas spręs, ar uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes. Parlamentarai antradienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias konservatoriaus Mykolo Majausko parengtas pataisas.
Už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas buvo 72 Seimo nariai, prieš – vienas, penki parlamentarai susilaikė.
Elektroninių cigarečių pavojus – netikėtai sprogo vaikino rankose ir nudegino kūną
Profesionalus golfo žaidėjas, 24-erių Willas Hawksworthas savo kailiu patyrė, kokie pavojai slepiasi elektroninėse cigaretėse. Ji jauno vyro rankose sprogo dar praėjusių metų žiemą, kai jis, vairuodamas automobilį „Audi A5“, norėjo parūkyti arba, kaip įprasta sakyti, „veipinti“. Tačiau, nežinia kodėl, cigaretė staiga sprogo, o vaikinui buvo nustatyti trečio laipsnio nudegimai ant krūtinės ir pilvo. Staiga iš rankų metęs elektroninę cigaretę, Willas prisidarė dar daugiau bėdos.
San Fransiskas nusprendė – daugiau jokių elektroninių cigarečių
San Fransiskas antradienį tapo pirmuoju JAV didmiesčiu, iš esmės uždraudusiu gaminti ir pardavinėti elektronines cigaretes. Miesto valdyba vienbalsiai patvirtino įstatymą, kuris, jo šalininkų teigimu, yra būtinas dėl „reikšmingų padarinių visuomenės sveikatai“, smarkiai išaugus elektroninių cigarečių vartojimui jaunimo grupėje.
Įprastas kosulys slepia klastingą ligą: uždelsus baigiasi mirtimi
Tikriausiai nereikia kartoti, kaip rūkymas kenkia sveikatai, tačiau ar tiksliai žinome, kokios ligos ir net pavojus gyvybei gresia rūkantiems? VUL Santaros klinikų gydytoja pulmonologė Brigita Jonaitytė pasakoja apie rūkymo sukeliamą vėžį, kitas ligas bei atsako, ar elektroninės cigaretės – geresnis pasirinkimas. „Tabako rūkymas tiesiogiai ir netiesiogiai gali sukelti plaučių, gerklų, burnos, lūpų, stemplės, skrandžio, kasos vėžį, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą ar kraujagyslių pažeidimus.
Elektroninės cigaretės jums ir aplinkiniams kenkia ne mažiau nei įprastos
Nėra nei vieno mokslinio nepriklausomo tyrimo, kuris patvirtintų jog elektroninės cigaretės yra sveikesnės ar padeda mesti rūkyti, „Žinių radijui“ sakė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian. „Kiek buvo atlikta tyrimų, buvo pastebėta, kad šiuose gaminiuose galima rasti mažiausiai dešimt toksinių medžiagų, įvairių kancerogenų“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo G. Belian.
Seimas apribojo elektroninių cigarečių rūkymą Lietuvoje
Visur, kur dabar neleidžiama rūkyti paprastų cigarečių ar kitų tabako gaminių, Seimas uždraudė rūkyti ir elektronines cigaretes. Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamus Tabako kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriuos parengė socialdemokratas Juras Požela, - už balsavo 71 parlamentarai, o susilaikė vienas - „darbietis“ Darius Ulickas.
Vyriškio namus „susprogdino“ elektroninė cigaretė
Reklamose yra skambėję žodžiai, jog rūkyti namuose nevalia, nebent tarp pirštų laikote elektroninę cigaretę. Tačiau vis tik to daryti nereiktų. 62 metų Liverpoolio gyventojas rastas negyvas savo bute, namams užsiplieskus po nedidelio elektroninės cigaretės sprogimo, rašoma dailymail.co.uk. „Kol tiriamos išsamesnės vyro žūties aplinkybės, ekspertai nustatė, jog vyro miegamasis užsiplieskė kraunant elektroninės cigaretės baterijas “, – praneša policija.
Elektroninės cigaretės – drausti ar ne?
Rūkymas kasmet nusineša apie 100 tūkstančių gyvybių Didžiojoje Britanijoje, nepaisant to, kad šio žalingo įpročio mastai vis mažėja. Norėdami mesti rūkyti, daugelis griebiasi elektroninių cigarečių – tačiau sveikatos apsaugos specialistai įspėja, kad tai nėra visiškai nekaltas pakaitalas. Dažnas vartotojas pamiršta, kad kai kuriose elektroninėse cigaretėse yra nedidelis kiekis nikotino, o jų poveikis dar nėra galutinai ištirtas moksliniais tyrimais.
Elektroninės cigaretės braunasi į europiečių gyvenimą
Sprendimą dėl elektroninių cigarečių reguliavimo turintis priimti Europos Parlamentas tvindomas buvusių rūkalių laiškais, kurie reiškia savo susirūpinimą dėl „ketinimų sunaikinti šviesią e-cigarečių ateitį“, rašo CNBC. Vis dėlto CNBC abejoja parašus po laiškais padėjusiųjų kilniais ketinimais – pakapsčius tokios iniciatyvos užuomazgas, paaiškėja, kad platforma parašams rinkti „saveecigs.
Išminuotojai metėsi ieškoti... cigaretės
Elektroninė cigaretė sukėlė audringą įvairių Britanijos teisėsaugos institucijų ir operatyvinių tarnybų reakciją: mokamoje autostradoje M6 buvo sulaikytas autobusas ir keturioms valandoms uždarytas eismas.
Keturiasdešimt aštuoni autobuso keleiviai iki šiol su nerimu pasakoja apie tai, kaip visi jie buvo išlaipinti iš autobuso ir susodinti ant žemės, o aplinkui sukosi ginkluoti pareigūnai, kariai, gaisrininkai ir sprogmenų neutralizavimo ekspertai, rašo BBC.